MAHDI.R

معرفی نرم افزار های موبایل جهت تست و اندازه گیری

9 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام 

در این تاپیک برنامه های اندروید ایفون و ویندوز موبایل جهت تست های مورد نیاز خودرو مقایسه خروجی  با خودروهای دیگر به اشتراک گذاشته میشود  

برای معرفی هر برنامه باید

۱  -  لینک برنامه های تحت اندروید ایفون یا ویندوز  قرار داده بشه

۲  -  اسکرین شات برنامه جهت معرفی

۳- برنامه ها مورد استفاده در حال حاضر  ضبط صدا – اندازه گیری صدا  - و برنامه های لرزه سنج جهت تست مقدار لرزش موتور و بدنه

۴- در حد امکان برنامه های مشترک بین ایفون ویندوز و اندروید معرفی کنید تا نتیجه ها نزدیک به هم باشه

نکات مهم  در زمان تست گیری برای ضبط و یا سنجش حد اقل در محیط های کهم سرو صدای اقدام کنید  تا تداخلی به حداقل برسه

اما مکان قرار گیری  گوشی  و جهت میکروفن گوشی ؟

باید به این نکته توجه کنید برای ضبط صدا و یا سنجش صدا اگر گوشی رو بر روی بدنه موتور و یا بدنه فلزی  خودرو قرار بدیم باعث تشدید در صدا و ایجاید نویز هست پس یکی از جاهای مناسب باز کردن درب کاپوت ماشین و قرار دادن گوشی بر روی لاستیک درز درب کاپوت هست  جهت میکروفن هم باید سمت موتور باشه تا تستهای همه تقریبا در یک اندازه  باشه

Peugeot_206_engine.thumb.jpg.9cbb1cac61d123809ba022e2e50d5fa2.jpg

البته برای حرفه ای تر انجام دادن این کار ابزار مخصوص هست   که عملا برای ما بصرفه نیست و هزینه زیادی داره

IMG_1989.thumb.PNG.f51f19ba59318bf733371a7398e4a3e8.PNG                                                                                                          Zoom-IQ6-5-800x800.thumb.jpg.5f3d77507a1088cb016f209bb9667f5f.jpg

اولین برنامه ضبط صدا

لینک شرکت سازنده

http://www.lexisaudioeditor.com/

لینک تحت اندروید

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pamsys.lexisaudioeditor&hl=en

لینک تحت  ای او اس

https://itunes.apple.com/us/app/lexis-audio-editor/id1259401721

لینک تحت ویندوز

https://www.microsoft.com/en-us/p/lexis-audio-editor/9wzdncrdsx0c?activetab=pivot:overviewtab

مشترک در  اندروید ای او اس  و ویندوز  قابلیت ادیت صدای ضبط شده و کم و زیاد کردن گین ورودی برنامه مفید و خوبیه

IMG_1996.thumb.PNG.e3a7ca879d242f6fc283406b8ad972d0.PNG

ویرایش شده در توسط MAHDI.R
پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای گوشی های ویندوزی برنامه Decibel Meter رو من نصب کردم. فکر می کنم کارش خوب باشه.

اینم ظاهرشه.

ظاهرا از ۲۰ تا ۹۶ دسیبل رو نشون میده.

wp_ss_20181129_0001.png

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 23 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

برای گوشی های ویندوزی برنامه Decibel Meter رو من نصب کردم. فکر می کنم کارش خوب باشه.

اینم ظاهرشه.

ظاهرا از ۲۰ تا ۹۶ دسیبل رو نشون میده.

عالیه فقط لینک دانلود کم داره

این هم یک برنامه خوب دسیبل سنج

نسخه ای او اس :

https://itunes.apple.com/us/app/decible-sound-analyzer/id1310317417?mt=8

IMG_1990.thumb.PNG.5978b78ba7732c7b5a6fcdf73914d255.PNG

نسخه مشابه  اندروید :

https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.sira.sound

umed.thumb.png.244bf7f24f98a72e6d1dcfb5fbac914a.png

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام کار خوب و مفیدی هست،فقط بعد از ضبط کردن آمار و ارقام رو تو همین تاپیک بزاریم یا تاپیک جدا گانه ایجاد میشه،

و اگه میشه بعد از ظبط صدا ها اعلام کنن که از چه روغن موتوری و بعد از پیماش چند کیلومتر از روغن صدا ظبط شده،چون من خودم روغن که عوض میکنم احساس میکنم چند روز اول خیلی صدا کمتر هست و نرم تره ماشین،و مدل ماشین  کیلومتر کارکرد ماشین و تیپ ماشین هم ذکر بشه خیلی خوب میشه

و اگه بشه وقتی صدا ظبت بشه که موتور ماشین گرم هست یعنی آمپر از ۷۰ درجه رد شدت باشه،چون وقتی سرده ماشین شاید واسه ماها که تیپ دو داریم یکم صدای سوپاپ هم بیاد .

با تشکر

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام عنوان تایپیک معرفی برنامه جهت تست و اندازه گیری برای موبایله که میتونه برنامه های دیاگ رو بلوتوثی رو هم شامل شه و دیگه نیاز نباشه تایپیک جدا باز شه

من برنامه TORQUE رو استفاده میکنم خیلی عالیه حتی اسب بخار ماشین رو هم حساب میکنه سرعتو هم از طریق دیاگ اعلام میکنه هم GPS تنها ایرادی که داره اولا تماما به زبان انگلیسیه و خیلی پارامترهارو اصلا افراد مبتدی ممکنه نشناسن که کلا دیاگهای بلوتوسی ELM327 برای مبتدیهاست همچنین وقتی پارامترهارو نشون میده میزان نرمالشو جلوش نمیزنه مثلا اوانس شمع و فشار منیفولد رو وقتی با کلی سرچ تو دیگشنریها پیدا کنی از اعداد سر در نمیاری ولی اگه مثل برنامه های دیگه مقدار نرمال رو بزنه میشه فهمید پارامتر درسته یا غیر نرمال

pl2g_screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8

من خواستم هم این برنامه رو معرفی کنم هم اگه دوستان برنامه ای برای موبایل سراغ دارن که فارسیه یا برای خوندن پارامترها کارامدتره معرفی کنن

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام اولا ممنون از تاپیک جالبتون اقا مهدی

شاید دقیق در نیاد به خاطر عوامل مختلف مانند نوع گوشی ،سرد و گرم بودن موتور ،زمان تعویض روغن در زمان تست،....

ولی در کل جالبه،البته من تو بخش روغن موتور با یه نرم افزار دیگه نتیجه تستم گذاشتم

ولی مجدد نتیجه با یه نرم افزار دیگه اینجا قرار میدم

_عکس اول حالت درجا

_عکس دوم دور2500

IMG_20181129_041529.jpg

IMG_20181129_041557.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برنامه های ویندوز رو فقط و فقط از فروشگاه میشه دانلود کرد. فایلش رو نمیشه ذخیره یا برای کسی ارسال کرد. اسمش تو فروشگاه مایکروسافت جستجو بشه میاد. خیلی نیازی به قرار دادن لینک نیست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

معرفی نرم افزار  سنجش ارتعاش  :

برای اندازیه گیری و نشان دادن شدت لرزش  و ثبت مقدار  لرزش  ( بدنه ُ چرخها  و سنجش لرزش موتور  ... و ارائه و مقایسه )

نسخه اندروید : لینک.                           

vibro3.thumb.png.5826db8eed8b0cfffe740dcf0cff4805.png

نسخه  ios  : لینک

300x0w.jpg.816691a1ecf053a118b2b8970bf679ba.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

این هم  برنامه فوق العاده  Sonic Tools   دوستانی که ایفون دارن نصب کنن برنامه بسیار دقیق و خوبیه  به صورت همزمان علاوه بر  دسیبل متر فرکانس صدا رو هم تشخیص و نشون میده (زیر یا بمی صدا ) که برای تنظیم و تست پخش  ماشین کاربرد داره   (دو تا برنامه هست )

لینک دانلود برای ایفون ;دسیبل متر;لرزه سنج و ;تسلا متر;(مگنت سنج )

لینک دانلود برای ایفون  برای صوت سنج و فرکانس سنج

تصاویر :

643x0w_002.jpg.31c2a8ade12ddb8c62eaa064d97fe224.jpg

64g3x0w.jpg.a86e917b5b16377fa00df4a10d975b13.jpg

-----------------------------------------------

و این هم مجموعه برنامه های کاربردی شرکت   SKF    فکر کنم بیشتر بدرد مهندسان مکانیک میخوره 

اندروید و ios

ویرایش شده در توسط MAHDI.R

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری