aidin1384

معرفی برندهای معروف ابزار دستی و اچارهای قدیمی و نمایش ابزار الات قدیمی واصلی

47 ارسال در این موضوع قرار دارد

owcl_img_20181120_212112%5B1%5D.jpg

o2rf_img_20181120_212213%5B1%5D.jpg

حالا این جعبه سالتوس که خریدم هر دو مدل سریو داره یعنی اکثرا سریهاش داخلشون براقه ولی سه تاشون لاک خورده نقره ایه اگه دقت کنید اونهایی که نقره ایه کاملا داخلش صلفه حالا چه الورا چه بقیه برندهای المانی بیرونشونم کمی ماته ولی اونهایی که داخلش براقه و یه  حفره گردم داره و بیرونشم براقتره و برای دکور به نظرم خیلی زیباتره و برق خاصی داره ولی میگم از لحاظ کارکرد نمیدونم ولی به احتمال زیاد هر دوشون از لحاظ کارکرد در یه حد باشن و مرگ نداشته باشن

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

15350_770LMU.jpgپی

http://thumb4.zeppy.io/d/l400/pict/292753158684/3-x-elora-3-4-drive-large-sockets-new

اینم عکس الورا دقیقا همونی که امروز خریدم اینم سریهای بکس داخلش نقره ایه فقط این پلاستیک دسته بکس فرق داره

http://thumb4.zeppy.io/d/l400/pict/372448018729/elora-24-piece-imperial-socket-set-3-8-1-1-4-af-in-1-2-drive-770-lau-nos

اینم عکس کارتن الورا دقیقا همونی که من گرفتم

اینم pdf کاتالوگ تمام جعبه بکسهای الورا به علاوه تک تک قطعات داخل جعبه بکس واقعا کاتالوگ کاملی بود هر جعبه بکسی میخواستم توش پیدا کردم

http://s8.picofile.com/file/8343394118/elorasocketsspanners_1327919849.pdf.html

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان قدیمها یادمه ظهرهای جمعه همه دستفروشها میومدن سمت م شوش و بساط میکردن و ابزار میفروختن ولی الان دیگه جمع شدن و میرن سمت پاسگاه نعمت اباد محله خلازین 

من یه جعبه الورا خریده بودنم که شماره 27 و لقلقه نداشت تو حسن ابادم گیر نیاوردم ناچار جمعه رفتم خلازین یه جمعه بازاری بود که هر چی فکرشو کنید اورده بودن از اتاشغال بگیر تا دستو کله عروسک میوه ماهی گوشت لباس بوق لوازم ماشین لنت پراید و ... 

قسمت ابزارش هم ابزار بدرد بخوری نبود و بکسهای تکی و کهنه داشتن ولی اکثرا چینی تایوانی و به هر کی میگفتم لقلقه و سری الورا نداشت تا یه مغازه پیدا کردم هم لقلقه داشت هم شماره 27 الیته زنگ زده و کهنه که حیف شد عکس زنگ زدشو نگرفتم هر دوشو میگفت 60 تومن که من 50 خریدم المان اصل قدیمی چون بکسهای یک دوم شماره 8 هم ندارن شانسی یه بکس 8 بلند هنس پیدا کردم 13 تومن خریدم بکس 8 بلند تو موتورسیکلت خیلی بدرد میخوره و برای باز کردن درب کلاج و درب برق لازمه 

6frh_img_20181127_215710%5B1%5D.jpg

qes6_img_20181127_215623%5B1%5D.jpg

میگم حیف شد عکس قبل این دو تیکه رو نگرفتم چون جعبه بکس نو بود نمیشد این دو تیکه رو توش گذاشت ولی من با اسپری ضد زنگ و مسواک و نفت افتادم به جون این دو قطعه و تا زور داشتم زنگاشونو پاک کردم بعد با یه پیچ گوشتی دو سو هر جاییداخل و اینور اونورشون اثار رسوب یا زنگ بود پاک کردم در اخر جلا سنج زدمو برقشون انداختم ولی داخل سری 27 چون لاک کارخونه رفته بودو بر اثر گدشت زمان کامل پاک شده بود با بقیه سریها نا همگون بود که یه اسپری نقره ای زدم داخلش و با گوش پاک کن صفو صوفش کردم همونجور که میبینید مثل بقیه سریها شده 

f3l4_img_20181127_215810%5B1%5D.jpg

7tps_img_20181127_215826%5B1%5D.jpg

بعد یه اچار شمع 16 داشتم به علاوه اون 8 بلند و یه سری 13 سوییسی کرافت ورک اینهارو تماما گذاشتم تو جعبه سالتوس چون بکسهای المانی یک دوم از شماره 10 دارن و شماره 8 ندارن که تو موتور سیکلت خیلی لازم میشه همچنین اچار شمع ندارن ولی اچار شمع 16 خیلی لازمه با این دو قطعه این جعبه بکس خیلی کاملتر شد 

و اکثر کارهامو میتونه انجام بده

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان امروز روز پر برکتی بود علاوه بر خرید دزدگیر متا 6 تا ام بکس الورا المانی خریدم قبلا یکی از اینا داشتم که با یه الورا بزرگ و یه الورا 1/4 یه جا فروختم خوب این مدل الورا ام کم گیر میاد ولی امروز گیر اوردم و 6 تا خریدم از شماره 10 داره تا 22 یه جقجقه یک طرفه داره که من تنها جقجقه ای بود که دیدم دو تا خار داره و این یعنی تا دو برابر میشه بهش فشار اورد البته جقجقه المانی اونم المان غربی با یه خارم هیچ وقت رد نمیکنه اکبندم هستن و لیبل قدیمی المان رو دارن رو تمام سوکتها وست جرمنی هک شده و یه جعبه کوچیکو جمعم جور رو کار راه اندازه شماره 22 خیلی بزرگه مثلا تو موتور بنلی من بزرگترین پیچ 19 هست و این خوب تا 3 شماره بزرگنرم داره با یه جقجقه یه دسته بکس T کشویی برای کارهای پر فشار و یه رابط بلند و از همه مهمتر اینه که درایوش یک دوم هست که درایوه استاندارده و برای کارهای پر فشاره ولی جعبه های کوچیک اکثرا درایواشون 3/8 هست که هم برای فشار مناسب نیست هم جقجقه و دسته بکسشون کوچیکه همچنین چون درایوشون استاندارد شماره های بزرگ نیست بعدها برای خرید شماره های بزرگ امکانش نیست 

به هر حال این جعبه ها از جعبه های بزرگ و کامل یک دوم یک لقلقه کم داره یه رابط کوتاه و شماره های 23-24-26-27-30-32 که دیگه برای کارهای حرفه ای مکانیکی کاربرد داره همچنین دسته بکس هندلی که بعضی از جعبه ها دارن و بعضی اصلا ندارن 

البته اینهارو 5 تاشو برای کسی خریدم که بفرستم شهرستان یکیشم میخوام همیشه نگه دارم یه مدت که بگذره اینها نیست میشه و توسط مردم استفاده میشه و واقعا یه بکس 40 ساله اکبند با ارزشو کلکسیونی میشه به قولی سپاه زحمت کشیده و اینهارو سالها تو انباراش اکبند نگه داشته حالا توسط مناقصه فروخته و داده تو بازار البته زمان بیرون دادن این بکسها ام وقتی بود که ابزار به شکل وحشتناکی داشت گرون میشد و جعبه بکسهای تایوانی از 250 همینطور داشت بالا و بالاتر میرفت و حتی به مرز 1 ملیون رسید دیجیکالا هنوز جعبه بکس نوارو گذاشته 1.400 ولی وقتی این جعبه بکسها بیرون اومد مثل ابسردی عمل کرد و بازاری که خیلی وقت بود ابزار المانی به ندرت میدید حالا از نوع قدیمی المانی جعبه ابی همه جا بود و مجبور شدن همه فیتیله قیمتهارو کمی پایین بکشن به هر حال من اگه پول داشتم کل این جعبه هارو میخریدم واقعا درست مثل زمانی میمونه که مثلا ایساکو صفحه کلاج والعو کاهی با برچسب ایساکو وارد میکرد و همه اندازه نیازشون میخریدن ولی الان که اونها نیست شدن و اگرم باشن تقلبین میگیم ایکاش اون موقع چنتا میخریدیم

gjb3_img_20181201_211956%5B1%5D.jpg

395q_img_20181201_223322%5B1%5D.jpg

x9tj_img_20181201_223253%5B1%5D.jpg

n1ol_img_20181201_223220%5B1%5D.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

fdg.png

fgbf.png

bgfbf.png

ویرایش شده در توسط ehsan_11
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دوستان سلام امروز یه جعبه بکس برادرم برام اورد با برند kamasa -tools راستیتش تا حالا نشنیده بودم ولی وقتی تحقیقات کردم فهمیدم یه برند ابزار معروف سوعدیه البته از قیافش معلوم تا الان داشتم تر تمیزش چیزی که خیلی تعجبمو بر انگیخت رو جقجقش یه طرف زده kamasa -toolsسمت دیگه جقجقه زده drop forged که یعنی با شیوه چکشکاری درست شده که  فولادو چندین برابر سختر میکنه درست همونکاری که اهنگرای قدیمی با پتک میکردن تا شمشیرهای با کیفیت بسازن جدیدا با دستگاهای پرس ضربه ای ساخته میشه و باعث بالا رفتن استحکام و دوام فولاد میشه  جقجقش خیلی سنگینو خوشدسته خیلی ام زیباس تا حالا جقجقه اینشکلی ندیده بودم 

این بکس هم به اینچه هم به میلیمتر از 10-تا 22 میلیمتر داره باقیشم اینچه 

مدل این بکس 3596 هست که وقتی میزنی دقیقا عکسش میاد

gr1z_img_20181208_235730.jpg

mhvy_img_20181208_235711.jpg

ma7l_img_20181209_005445.jpg

ÙتÛج٠تصÙÛØ±Û Ø¨Ø±Ø§Û âªkamasa toolsâ¬â

540x360.jpg

$_86.JPG

این عکس اخر دقیقا همین جعبه بکس منه 3596

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان سلام قبل اینکه رونیکس و نوا توسن بیان و مبادرت صرفا به واردات ابزار از چین و تایوان و به ندرت هم از کشورهای پیشرفته کنن و برند خودشونو روش بزنن بدون اینکه تولیدی یا منتاژی در ایران داشته باشن کمپانی بود به نام ابزار مهدی که هم واردات داشت هم تولید در ایران که متعصفانه من خیلی وقته ازش نمیشنوم و یا دیگه تولیدات نداره یا اگر داره خیلی محدود من از قدیمیا شنیده بودم ابزار مهدی با برندهای المانی از لحاظ کیفیت برابری میکنه راستیتش من خودمم زیاد در مورد این برند نمیدونم ولی یه متنی درباره این برند تو اینترنت دیدم گفتم خوبه اینجا کپیش کنم و این برندم تو این تایپیک معرفی شه:

شركت تولیدی ابزار مهدی در تاریخ ۲۰/۱۱/۱۳۵۹ تحت نام شركت تری ام با مسئولیت محدود به منظور واردات و صادرات تاسیس و طی شماره ثبت ۳۹۴۸۲ در تاریخ ۳/۲/۱۳۵۹ در اداره ثبت شركت‌ها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده است و به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۵/۱۰/۱۳۶۱ كه به شماره ۶۲۳۶۹۰ در تاریخ ۲۰/۱۰/۱۳۶۱ در اداره ثبت شركت ها به ثبت رسیده است نام شركت به شركت ابزار مهدی تغییر یافت. 
در سال ۱۳۶۱ شركت با استفاده از تجارب و روابط خوب مدیریت با شركت هی سازنده ابزارآلات مبادرت به خرید تكنولوژی ساخت سری كامل ابزار آلات صنعتی، دستی از كارخانه فومازی ایتالیا نمود و به واسطه روابط حسنه تجاری گذشته، كارخانه مذكور بدون اخذ هیچگونه وجهی در رابطه با فروش تكنولوژی كه در آن زمان حدوداً یك میلیون دلار پیش بینی می شد تكنولوژی خود را در اختیار شركت ابزار مهدی قرارداد بدین ترتیب تكنولوژی پیشرفته همراه خرید ماشین آلات مدرن منحصر به فرد در ساخت ابزار آلات و آچار آلات و قطعات یدكی صنایع خودروسازی و مسیر قطعات فورجی در داخل شركت فراهم گردید.

چقدر خوب بود ایکاش ما روابط حسنه با دنیا داشتیم و هزاران شرکت و کمپانی از کشورهای پیشرفته تکنولوژی وارد میکردن و با برند ایزانی در ایزان تولید میشد با کیفیت کشورهای پیشرفته 

من یادمه خیلی وقت پیشها زمان رفسنجانی که روابط کمی داشت با دنیا عادیسازی میشد فیات میخواست در ایران کارخونه و خط منتاژ بزنه ولی یادمه که مسوولین تندرو قبول نمیکردن و میگفتن فیات میخواد با اینکار صنایع الایندشو از ایتالیا بر چینه و به ایران منتقل کنه 

750574021.jpg

Y4rkcOEGA.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری