aidin1384

معرفی برندهای معروف ابزار دستی و اچارهای قدیمی و نمایش ابزار الات قدیمی واصلی

132 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان همه جعبه بکسهای المانیمو فروختم غیر از یکیشون [gerye]

9wfi_img_20181108_164726%5B1%5D.jpg

اول اینو فروختم  ولی همونطور که گفتنم شماره هاش به اینچ بود و شماره یکی مونده به اخرش با شماره 30 اون یکی جعبه بکس هایکوم عوض شده بود عصرش یارو زنگ زد گفت اقا تر خدا اگه بازم جعبه انتیک داری میخوام گفتم اتفاقا سه تا دیگه دارم یکیشم شماره اخریش با جعبه شما عوض شده طرف عکساشو دیدو گفت هر سه تاشو میخوام 

2k3_img_20181024_192640%5B1%5D.jpg

pLphu52dB.jpg

yOpM7rGTi.1.jpg

تو عکس اول نگاه کنید جعبه بالایی vbw waggon وسطی الورا نو و تقریبا اکبند بود که قبلا ولی این الورا یکی دیگه بود که کمی کارکرده بود ولی خیلی کم و تر تمیز بود سومی ام که هیکو اکبند با جعبه و کارتن خلاصه دادم رفت هر سه رو و الان فقط یه الورا کوچیک برام مونده از جعبه بکسهای المانیم مطمعنم اگه عکس اینم میفرستادم اینم میخواست از شماره 10 داره تا 22 بسیار کار امد و جمعو جور اکبند با کارتن هر چیزی که واقعا لازمه برای کارهای روزمره رو داره یه رابط بلند یه جقجقه یک طرفه که جقجقه های یکطرفه بسیار عمر بالایی دارن و یه دسته بکس کشویی برای فشارهای بالا و لوله انداختنو وایسادن روشو از این کارها شماره 22 ام خیلی بزرگه من الان تو موتور سیکلتم بزرگترین شمارش که برای چرخ عقب و تنه استفاده شده 19 هستش و شماره 10-تا 22 اکثر کارهای اماتور رو جواب میده حتی تو جلوبندی ام فکر میکنم به ندرت شماره بالاتر از 22 باشه مگر بخوای اکسل عقب باز کنی یا برلبرینگ چرخ باز کنی به شماره های بالاتر نیاز داشته باشی

از همه مهمتر این جعبه درایوش یک دوم هست که درایو استاندارده و برای کارهای فشار بالا هست و سریهای اکثر بکسها بهش میخوره ولی جعبه های کوچک بکس اکثرا درایوشون 3/8 هست که کوچیکتره و برای کارهای ظریف به هر حال یه روز بخوای چرخم باز کنی و مکثلا به شماره 27 نیاز داری میتونی همون شماره رو فقط بخری 

tvni_img_20181027_192705%5B1%5D.jpg

yus6_img_20181027_191839%5B1%5D.jpg

vv9h_img_20181027_191826%5B1%5D.jpg

حالا شاید در کنار این بکس این نوا 26 پارچرم برای خودم نگه دارم که دو تا حسن داره نسبت به جعبه های المانی یک از شماره 8-32 داره شماره 8 تو موتور سیکلت کارایی زیاد داره دو اچار شمع 16 داره که خیلی کارامده 

QKbE5D7pH.jpg

ولی خوب همونجور که میگن کسی که سوار ماشین امریکایی شه دیگه دمیتونه سوار ماشینهای دیگه شه کسی ام که جعبه بکس المانی داشته باشه دیگه تایوانی بهش مزه نمیده اگه بتونم اینو بفروشم (اینم بگم دیجیکالا همینو گذاشته 1.250 ولی خوب اون قیمتش کاذبه ) یه جعبه بکس vbw waggon دیدم جدید و نو احتمالا اون موقع که دلار قیمتش خوب بوده و واردات اسون بوده وارد شده اگه بتونم این نوارو بفروشم مقداری میزارم روش این واگن رو میخرم که درسته اچار شمع  نداره شماره 8 نداره 18 تا سری داره ولی نوا 20 عدد داره ولی به هر حال المانیه جقجقشو نگاه کنید خدایی اکثر بکسهای المانی چون قدیمین قفل جقجقه ندارن ولی این چون جدیده قفل داره راستی یه دسته بکس هندلی ام داره که خوب نوا نداره

939593421.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 33 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام دوستان همه جعبه بکسهای المانیمو فروختم غیر از یکیشون [gerye]

9wfi_img_20181108_164726%5B1%5D.jpg

اول اینو فروختم  ولی همونطور که گفتنم شماره هاش به اینچ بود و شماره یکی مونده به اخرش با شماره 30 اون یکی جعبه بکس هایکوم عوض شده بود عصرش یارو زنگ زد گفت اقا تر خدا اگه بازم جعبه انتیک داری میخوام گفتم اتفاقا سه تا دیگه دارم یکیشم شماره اخریش با جعبه شما عوض شده طرف عکساشو دیدو گفت هر سه تاشو میخوام 

2k3_img_20181024_192640%5B1%5D.jpg

pLphu52dB.jpg

yOpM7rGTi.1.jpg

تو عکس اول نگاه کنید جعبه بالایی vbw waggon وسطی الورا نو و تقریبا اکبند بود که قبلا ولی این الورا یکی دیگه بود که کمی کارکرده بود ولی خیلی کم و تر تمیز بود سومی ام که هیکو اکبند با جعبه و کارتن خلاصه دادم رفت هر سه رو و الان فقط یه الورا کوچیک برام مونده از جعبه بکسهای المانیم مطمعنم اگه عکس اینم میفرستادم اینم میخواست از شماره 10 داره تا 22 بسیار کار امد و جمعو جور اکبند با کارتن هر چیزی که واقعا لازمه برای کارهای روزمره رو داره یه رابط بلند یه جقجقه یک طرفه که جقجقه های یکطرفه بسیار عمر بالایی دارن و یه دسته بکس کشویی برای فشارهای بالا و لوله انداختنو وایسادن روشو از این کارها شماره 22 ام خیلی بزرگه من الان تو موتور سیکلتم بزرگترین شمارش که برای چرخ عقب و تنه استفاده شده 19 هستش و شماره 10-تا 22 اکثر کارهای اماتور رو جواب میده حتی تو جلوبندی ام فکر میکنم به ندرت شماره بالاتر از 22 باشه مگر بخوای اکسل عقب باز کنی یا برلبرینگ چرخ باز کنی به شماره های بالاتر نیاز داشته باشی

از همه مهمتر این جعبه درایوش یک دوم هست که درایو استاندارده و برای کارهای فشار بالا هست و سریهای اکثر بکسها بهش میخوره ولی جعبه های کوچک بکس اکثرا درایوشون 3/8 هست که کوچیکتره و برای کارهای ظریف به هر حال یه روز بخوای چرخم باز کنی و مکثلا به شماره 27 نیاز داری میتونی همون شماره رو فقط بخری 

yus6_img_20181027_191839%5B1%5D.jpg

vv9h_img_20181027_191826%5B1%5D.jpg

حالا شاید در کنار این بکس این نوا 26 پارچرم برای خودم نگه دارم که دو تا حسن داره نسبت به جعبه های المانی یک از شماره 8-32 داره شماره 8 تو موتور سیکلت کارایی زیاد داره دو اچار شمع 16 داره که خیلی کارامده 

QKbE5D7pH.jpg

ولی خوب همونجور که میگن کسی که سوار ماشین امریکایی شه دیگه دمیتونه سوار ماشینهای دیگه شه کسی ام که جعبه بکس المانی داشته باشه دیگه تایوانی بهش مزه نمیده اگه بتونم اینو بفروشم (اینم بگم دیجیکالا همینو گذاشته 1.250 ولی خوب اون قیمتش کاذبه ) یه جعبه بکس vbw waggon دیدم جدید و نو احتمالا اون موقع که دلار قیمتش خوب بوده و واردات اسون بوده وارد شده اگه بتونم این نوارو بفروشم مقداری میزارم روش این واگن رو میخرم که درسته اچار شمع  نداره شماره 8 نداره 18 تا سری داره ولی نوا 20 عدد داره ولی به هر حال المانیه جقجقشو نگاه کنید خدایی اکثر بکسهای المانی چون قدیمین قفل جقجقه ندارن ولی این چون جدیده قفل داره راستی یه دسته بکس هندلی ام داره که خوب نوا نداره

939593421.jpg

سلام چطوری دلت اومد بکس ساخت آلمان غربی بفروشی محشرن هنوز تو محل کارمون داریم استفاده میکنیم بعد نظرم از آلمانی های جدید بهترن

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 23 دقیقه قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام چطوری دلت اومد بکس ساخت آلمان غربی بفروشی محشرن هنوز تو محل کارمون داریم استفاده میکنیم بعد نظرم از آلمانی های جدید بهترن

چیکار کنم دیگه اگه سریهاش جا به جا نشده بود اون هیکو میلیمتریرو نگه میداشتم دیگه یه شمارش عوض شده بود نمیدونستم طرف برام میفرسته نمیفرسته اگه من براش اول بفرستم اون نفرسته کلا ناقص میشه خلاصه دادم رفت 

اون جعبه اولی ام ابیه که المان غربی بود خوب اینچ بود و خودت میدونی اینچ برای هر کسی کارایی نداره 

یعنی شما میگی این جعبه بکس VBW WAGGON که عکسشو بالا گزاشتم و جدیده ارزش خرید نداره و مثل قدیمیها نیست؟

به نظرتون اگه این واگن جدیده مثلا 900 باشه نو و اکبنده ولی جدید 

939593421.jpg

و این الورا اکبنده اصلی برای المان غربی 12 پر 20 عدد سری داره با کارتن و همه چی 1.200 کدومشون ارزش خرید بالاتری داره؟

8bfatRI7V.jpg

این الوراهای اکبند الان زیاد شده هم تو حسن اباد هم تو دیوار واقعا اصلین و قدیمی و تو یه مناقصه از سپاه خریده یکی از کله گنده ها. سایزهای مختلفی داره خودم یه 15 پارچه کوچیکشو خریدم و اینها ام یه مدت هست همین الانم بازور گیر میاد بعد یه مدت کلا نیست میشن به نظرتون کدوم ارزش  خرید بیشتری داره این الورا 1200 یا اون واگن 900؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 26 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

چیکار کنم دیگه اگه سریهاش جا به جا نشده بود اون هیکو میلیمتریرو نگه میداشتم دیگه یه شمارش عوض شده بود نمیدونستم طرف برام میفرسته نمیفرسته اگه من براش اول بفرستم اون نفرسته کلا ناقص میشه خلاصه دادم رفت 

اون جعبه اولی ام ابیه که المان غربی بود خوب اینچ بود و خودت میدونی اینچ برای هر کسی کارایی نداره 

یعنی شما میگی این جعبه بکس VBW WAGGON که عکسشو بالا گزاشتم و جدیده ارزش خرید نداره و مثل قدیمیها نیست؟

به نظرتون اگه این واگن جدیده مثلا 900 باشه نو و اکبنده ولی جدید 

939593421.jpg

و این الورا اکبنده اصلی برای المان غربی 12 پر 20 عدد سری داره با کارتن و همه چی 1.200 کدومشون ارزش خرید بالاتری داره؟

8bfatRI7V.jpg

این الوراهای اکبند الان زیاد شده هم تو حسن اباد هم تو دیوار واقعا اصلین و قدیمی و تو یه مناقصه از سپاه خریده یکی از کله گنده ها. سایزهای مختلفی داره خودم یه 15 پارچه کوچیکشو خریدم و اینها ام یه مدت هست همین الانم بازور گیر میاد بعد یه مدت کلا نیست میشن به نظرتون کدوم ارزش  خرید بیشتری داره این الورا 1200 یا اون واگن 900؟

نه اینکه این جدید ها بد باشن .آلمانی باشه مگه میشه بد باشه . ولی به نظر من قدیمی ها کلا کیفیت بالاتری دارن .شما مثلا دریل بوش قدیمی ببین ساخت آلمان و جدید مالزی اونم عالیه ولی مثل قدیمی ها عمر نمیکنه . آلمان غربی هم خیلی با کیفیت بودن ‌‌. الان از ابزار آلمانی و آمریکایی قدیمی استفاده میکنیم بعضی هاشون چهل سال عمر دارن عالی هستن خودم باشم قدیمی هارو بر میدارم . البته اگه برند درجه پایین  قدیمی با برند درجه یک مقایسه بشه خوب فرق داره . یه چیزی دیگه چون شما استفاده خیلی زیادی هم نداری همین نوا هم کارت راه میندازه ولی یکی مثل مکانیک یا کسی که مرتب با اینجور ابزار کار می‌کنه باید کیفیت  ابزار بالا باشه 

همین بکسی که نگر داشتی هم خوبه 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

نه اینکه این جدید ها بد باشن .آلمانی باشه مگه میشه بد باشه . ولی به نظر من قدیمی ها کلا کیفیت بالاتری دارن .شما مثلا دریل بوش قدیمی ببین ساخت آلمان و جدید مالزی اونم عالیه ولی مثل قدیمی ها عمر نمیکنه . آلمان غربی هم خیلی با کیفیت بودن ‌‌. الان از ابزار آلمانی و آمریکایی قدیمی استفاده میکنیم بعضی هاشون چهل سال عمر دارن عالی هستن خودم باشم قدیمی هارو بر میدارم . البته اگه برند درجه پایین  قدیمی با برند درجه یک مقایسه بشه خوب فرق داره .

درسته واقعا تازه اون الورا علاوه بر کیفیت جنبه قدیمی بودن و اکبند بودنش ارزششو چند برابر میکنه

واقعا اون واگن رفته بود تو مخم ولی الان که با شما مشورت کردم 300 بزارم روش و الورا بخرم خیلی بهتره هم مارکش معروفتره و تو ایران شناخته شدس هم قدیمی و اکبنده و جنبه انتیک بودن داره 

اقا حمید این جعبه های هیکو الورا قدیمی تو خود المان و اروپا ام نیستن و تکو توک من تو سایتهای اونور دیدم قیمتاشون 15 -16 هزار یورو به بالاست و با دلار 10000 تومنی ام که حساب کنی خیلی زیاد میشه 

اتفاقا الان که تو ایران ما دلار انقدر گرون شده بعضی جنسا خیلی مفت میفتن مثلا تو امازون یه دونه لقلقه هیکو المان غربی گذاشته بود 100 یورو که میشه به پول ما اونم با یورو 10 تومن 1 ملیون  اونوقت این جعبه الورا کامل که 1.200 میشه خرید تو ایران با یورو 10 تومنی میشه 120 یورو که هیچی نیست تازه خودتون میدونید یورو رو الان 20 تومنم نمیدن و من حالا خواستم حبابها و قیمتهای غیر واقعی رو حساب نکنم 

چند وقت پیش با یه بنده خدایی صحبت میکردم قسم میخورد یه بینوه 2002 داشته فروخته 25 ملیون و اون کسی که ازش خریده ماشینو برده المان میگفت تمام چراغها و لوازمشو گشته بودم نو و اکبند پیدا کرده بودم بسته بودم خودشم مکانیک بود میگفت بعد اینکه طرف ازم خرید برد المان تو تلگرام باهاش در ارتباط بوده بهش گفته اینجا یه دست چراغ جلو اکبند 2002 هزار یورو که به پول ایران میشه 25 ملیون کلا میخوام بگم که الان که دلار اینجوری شده یه سری چیزها خریدش نسبت به بقیه دنیا خیلی به صرفه هست 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

درسته واقعا تازه اون الورا علاوه بر کیفیت جنبه قدیمی بودن و اکبند بودنش ارزششو چند برابر میکنه

واقعا اون واگن رفته بود تو مخم ولی الان که با شما مشورت کردم 300 بزارم روش و الورا بخرم خیلی بهتره هم مارکش معروفتره و تو ایران شناخته شدس هم قدیمی و اکبنده و جنبه انتیک بودن داره 

اقا حمید این جعبه های هیکو الورا قدیمی تو خود المان و اروپا ام نیستن و تکو توک من تو سایتهای اونور دیدم قیمتاشون 15 -16 هزار یورو به بالاست و با دلار 10000 تومنی ام که حساب کنی خیلی زیاد میشه 

اتفاقا الان که تو ایران ما دلار انقدر گرون شده بعضی جنسا خیلی مفت میفتن مثلا تو امازون یه دونه لقلقه هیکو المان غربی گذاشته بود 100 یورو که میشه به پول ما اونم با یورو 10 تومن 1 ملیون  اونوقت این جعبه الورا کامل که 1.200 میشه خرید تو ایران با یورو 10 تومنی میشه 120 یورو که هیچی نیست تازه خودتون میدونید یورو رو الان 20 تومنم نمیدن و من حالا خواستم حبابها و قیمتهای غیر واقعی رو حساب نکنم 

چند وقت پیش با یه بنده خدایی صحبت میکردم قسم میخورد یه بینوه 2002 داشته فروخته 25 ملیون و اون کسی که ازش خریده ماشینو برده المان میگفت تمام چراغها و لوازمشو گشته بودم نو و اکبند پیدا کرده بودم بسته بودم خودشم مکانیک بود میگفت بعد اینکه طرف ازم خرید برد المان تو تلگرام باهاش در ارتباط بوده بهش گفته اینجا یه دست چراغ جلو اکبند 2002 هزار یورو که به پول ایران میشه 25 ملیون کلا میخوام بگم که الان که دلار اینجوری شده یه سری چیزها خریدش نسبت به بقیه دنیا خیلی به صرفه هست 

صد درصد قبول دارم بعضی لوازم الان اینجا قیمت مناسبی دارن من دیسک ترمز برمبو که اون شب حرفش شد رفتم دیدم بعضی سایت های خارجی ۱۰۰ یورو زده بودن که من ۳۰۰ تومن خریدم . 

من که دلم نمیاد از این جعبه بکس استفاده کنم . قیمت هیکو مشابه چنده میشه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

نه اینکه این جدید ها بد باشن .آلمانی باشه مگه میشه بد باشه . ولی به نظر من قدیمی ها کلا کیفیت بالاتری دارن .شما مثلا دریل بوش قدیمی ببین ساخت آلمان و جدید مالزی اونم عالیه ولی مثل قدیمی ها عمر نمیکنه . آلمان غربی هم خیلی با کیفیت بودن ‌‌. الان از ابزار آلمانی و آمریکایی قدیمی استفاده میکنیم بعضی هاشون چهل سال عمر دارن عالی هستن خودم باشم قدیمی هارو بر میدارم . البته اگه برند درجه پایین  قدیمی با برند درجه یک مقایسه بشه خوب فرق داره . یه چیزی دیگه چون شما استفاده خیلی زیادی هم نداری همین نوا هم کارت راه میندازه ولی یکی مثل مکانیک یا کسی که مرتب با اینجور ابزار کار می‌کنه باید کیفیت  ابزار بالا باشه 

همین بکسی که نگر داشتی هم خوبه 

اقا حمید اون بکسهای قدیمی که میگی بالای 40 ساله براتون کار میکنه 12 پرن دیگه؟ تا حالا شده برخورد کنید با بکسهای 12 پر قدیمی المانی که خورده شده باشد و تو پیچ رد کنن یا سر بخورن و بیرون بزنن؟ 

چون بلاخره بکسهای 12 پر چون بیشتر روی پیچهای 6 گوش استفاده میشه امکان خوردگیشون بیشتره 

در مورد این بکسهای المانی اکبندم اخه من دلم نمیاد واقعا ازشون استفاده کنم و رد پیچ توشون بیفته چون بکسهای المانی قدیمی ام داخلشون یه لاک نقره ای رنگ خورده به محض اینکه باهاشون کار کنی اون رنگ نقره ای روش خط میفته و معلوم میشه کار کرده به خاطر همین بیشتر دوست داشتم یه جعبه بکس اکبند قدیمی نگه دارم دکوری یه جعبه بکس المانی دست دوم یا تایوانی ام بزارم برای کارهای منزلو اچار کشی موتور سیکلتو این کارها حالا تا ببینیم خدا چی میخواد بازم گیر میتونم بیارم بکس المانی یا خیر 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ZyysjL7SL.jpg

سلام دوستان به نظرتون این جعبه بکس چند میرزه؟ جقجقه نداره و زیادم کارامد نیست چون از شماره 4 داره تا 11 خیلی کوچیکه ولی المان اصله قدیمی و اکبند با کارتن اینم از همون ستهاست که از مناقصه خرید سپاه اومده روشم نوشته سپاه پاسداران به نظرتون اول بگید چند میرزه؟ خیلی ام جعبش کوچیکه تقریبا اندازه یه جا مدادی 

به نظرتون جالب نمیشه اینو بخرم با یه جعبه یک دوم کامل همین الورارو ست 15 پارچشم که دارم میشه سه تا جعبه بکس الورا جعبه ابی سایزهای مختلف 

8bfatRI7V.jpg

ولی بگم  بدیش اینه نمیشه واقعا ازشون استفاده کرد واقعا ادم دلش نمیاد 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

f8jf_img_20181110_015424%5B1%5D.jpg

دوستان سلام همونطور که میدونید دسته جقجقه توی بکس زودتر از بقیه ادوات خراب میشه البته دسته جقجقه های المانی عمر بالایی داره من اکثر جقجقه هایی که داشتم بازشون کردم تا عملکرد داخلشون رو ببینم 

1qch_img_20181114_023340%5B1%5D.jpg

8ake_img_20181114_023315%5B1%5D.jpg

اون جقجقه هایی که دو طرفه هستن و با اینور اونور کرد شاسیشون جهتشون عوض میشه برای بازو بست خود شفتی که به سوکتها  متصل میشه از داخل دندونه داره اون شاسی پایینم به یه قطعه دندونه دار دیگه متصله وقتی شاسی رو به سمت چپ میدی باعث میشه از سمت چپ اون قطعه حالت فنری داشته باشه و وقتی شفتو میچذخونی اون قطعه رو پایین فشار بده و بچرخه ولی از سمت راست پایین نمیره و باعث میشه جقجقه قفل کنه و به سمت مخالف نچرخه اگه این دندونه هارو دیده باشید خیلی ریزن و باعث میشه تو فشارهای سنگین خورده شن و جقجقه رد کنه البته اگه جنس اون دنده ها خوب باشه طول عمر بالارو تضمین میکنه بیشتر اچار بکسهای جدید چه تایوانی چه چینی جقجقشون با این طراحیه و یک دکمه ام پشتشون داره که قفل جقجقه هست و وقتی سری رو داخل جقجقه میکنی تا اون دکمه رو فشار ندی سری در نمیاد یا خیلی سخت در میاد ولی با فشار اون سری بکس به راحتی در میاد

aachar-bks-jghjghh-a-hns-mdl-4130gq-saz-

یه نوع جقجقه دو طرفه ام هست مثل عکس بالا  و تو عکس اول این پست از بالا اخرین میشه و از پایین اولین جقجقه این نوع جقجقه ها که خیلی از جقجقه های تقلبی ام یه مدت از این روش استفاده میکردن عملکرد ساده ای داره و با نیم دور چخش مغزی جقجقه باعث میشه جهت خار دندونه مانند داخلش عوض شه و به دندونه ها برعکس گیر کنه و جهت چرخش هم تغییر کنه

index.php?module=thumbnail&file=rsb_img_

ولی بعضی جقجقه ها هستن یک طرفه هستن و فقط به یه سمت میچرخن و برای بازو بسته کردن باید سوکتهارو از دو سمت یعنی پشت و روی جقجقه جا زد این زراحی فقط روی جقجقه هایی جواب میده که دسته انحنایی نداره و صاف هست وگرنه اگه انحنا داشته باشه باعث میشه وقتی بدون تبدیل سوکتو به جقجقه وصل کنی جقجقه به بدنه گیر کنه 

عملکرد این جقجقه ها همونطور که تو عکس میبینید روی رینگ جقجقه دندونه های درشتی که به یه سمت انحنا داره تعبیه شده شفت جقجقه ام از داخل بزرگ شده و یه خار که زیرش فنره روش داره این خار وقتی به لبه دندونه ها گیر میکنه باعث میشه از یه سمت بچرخه و دندونه هارو رد کنه ولی از جهت مخالف این خار به دندونه ها گیر میکنه و نمیچرخه به دلیل سادگی و بزرگی دندونه ها این جقجقه ها عمر خیلی بیشتری دارن

6ymh_img_20181019_195057%5B1%5D.jpg

ymm8_img_20181019_195132%5B1%5D.jpg

حالا توی این جقجقه های یکطرفه که طراحیش جوریه که ساده باشه و طول عمرش بالا یک جقجقه الورا مدل ZL-L1-770 یعنی تو عکس اول این پست عکس اولی از بالا که کاملا اهنیه و تو جعبه بکس 15 پارچه الورام بود در عین حال که یک طرفه هست و طول عمر بالاشو تضمین میکنه دو خار داشت یعنی هنگام فشار برای باز کردن یا بسته کردن دو خار از سمت روبرو به دندونه های رینگ جقجقه گیر میکنه و به قولی تحمل فشار رو دو برابر میکنه البته به نظر من طول عمر تماما بر میگرده به جنس این دندونه ها و خارها ولی وقتی طراحی هوشمندانه و حرفه ای باشه در کنار الیاژ خوب میتونه طول عمر قطعه ای مثل جقجقه رو که به خراب شدن معروفه مادام العمر و همیشگی کنه

qrhx_img_20181028_185347%5B1%5D.jpg

البته ضعف این نوع طراحی ام اینه شفت 4گوشی که داخل جقجقه میره و از سمت دیگه سری بهش وصل میشه چون دکمه قفا نداره خیلی وقتها میخوای سوکت رو در بیاری شفت داخل سوکت میمونه و از جقجقه در میاد و جلوی سرعت عمل رو میگیره به خاطر همین توی بکسهای جدید این قبیل طراحی منسوخ شده و اکثرا دو طرفه با قفل طراحی میشن که سرعت عمل و کارایی بالا بره ولی همونطور که گفتم توی اون مدل طراحی چون دنده ها ریزن الیاژ و کیفیت دندونه ها خیلی مهمه و باعث میشه جقجقه های چینی زیاد مطمعن نباشن و برای کارهای پر فشار مناسب نیستنو باید از دسته بکس کشویی استفاده کرد ولی تایوانیها چون با کیفیترن تا حدودی مطمعنترن و چندین سالی تو کارهای حرفه ای مثل مکانیکی دووم میارن

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

اقا حمید اون بکسهای قدیمی که میگی بالای 40 ساله براتون کار میکنه 12 پرن دیگه؟ تا حالا شده برخورد کنید با بکسهای 12 پر قدیمی المانی که خورده شده باشد و تو پیچ رد کنن یا سر بخورن و بیرون بزنن؟ 

چون بلاخره بکسهای 12 پر چون بیشتر روی پیچهای 6 گوش استفاده میشه امکان خوردگیشون بیشتره 

در مورد این بکسهای المانی اکبندم اخه من دلم نمیاد واقعا ازشون استفاده کنم و رد پیچ توشون بیفته چون بکسهای المانی قدیمی ام داخلشون یه لاک نقره ای رنگ خورده به محض اینکه باهاشون کار کنی اون رنگ نقره ای روش خط میفته و معلوم میشه کار کرده به خاطر همین بیشتر دوست داشتم یه جعبه بکس اکبند قدیمی نگه دارم دکوری یه جعبه بکس المانی دست دوم یا تایوانی ام بزارم برای کارهای منزلو اچار کشی موتور سیکلتو این کارها حالا تا ببینیم خدا چی میخواد بازم گیر میتونم بیارم بکس المانی یا خیر 

آیدین جان اکثر ابزار محل کارمون آلمانی هستن یا آمریکایی بین ۴۰ تا ۵۰ قدمت دارن مثل بکس هم ۱۲ پره هم ۶ پره   انبر دست پیچ گوشتی انبر قفلی و... البته آخرها  ژاپنی و تایوانی هم خریدن کمی هم چینی من تو کار دیدم مثلا رینگی و یا بکس چینی رد کرده ، شکسته یا کلا خراب شده البته کارمون سنگینه یه وقت پیج هایی باز میشه که زنگ زده یا ده سالی باز نشده ولی تا حالا ندیدم المانی خراب بشه تازه نگهداری ما زیاد جالب نیست . واقعا آدم دلش نمیاد استفاده کنه . به نظرم اگه میخایی نگر داری بین هیکو و الورا یا واگن ببین کدوم کامل تره کدوم بیشتر به دردت میخوره یکی از اون بگیر . ولی استفاده معمولی همین تایوانی هم جواب میده مثلا تاپ تول 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری