aidin1384

معرفی برندهای معروف ابزار دستی و اچارهای قدیمی و نمایش ابزار الات قدیمی واصلی

20 ارسال در این موضوع قرار دارد

برندهای دیگه تایوان 

genius [جنیوس

NPIC_19554.jpg

a kraft ای کرافت

a05f234d-af8a-4951-978b-0da7988b0321_980

smoos اسموس

ftt-10.jpg

toptul تاپ تول

audel%20power%20tools%20toptul%20gcad430

hans هنس

106a11b6-a1b1-434e-bb3e-6cd30838a0fd_97_

یه برندی ام هست تو بازار ابزار به اسم hyundai هیوندا که اتفاقا چند روز پیش دوستی درباره این برند پرسیده بود اولا که این برند به نظر من هیچ ربطی به هیوندای موتورز کره نداره چون اولا وقتی کلمه hyundai tools رو سرچ میکنی به سایت مادر هیوندا متصل نیست و یه سایتی داره که ادرس و تلفن شرکت مربوط به دوبی هست ولی مثلا کلمه یاماها رو سرچ کنی وقتی وارد سایت یاماها میشه قسمت موتور سیکلت داره و سازهای موسیقی مثل اورگو پیانو و معلومه ازیه خانوادن یا مثلا سایت سامسونگ که تولیدات گسترده داره دوما  کلاس کاریش به اون نمیخوره حالا چجوری این برندو برای خودش ثبت کرده حدس من اینه مثلا پسوند گذاشته و با نام هیوندا تولز برندشو ثبت کرده  ابزار برقی این برند مثل دریلو فرزو منگنه کوبش تماما چینیه و اصلا کیفیت نداره البته چینی بودن ضعف نیست الان روی بوش و ماکیتا ام که بزرگترین ابزار برقس دنیان چین خورده ولی قیافه و کیفیت و قیمت و گارانتی اونها کیفیتشو مشخص میکنه ولی ابزار برقی هیوندا در بازار اصلا جایگاه نداره و جزو ابزار الات درجه 2 چینی هستن مثل رابین یا کرون که چینین ولی گارنتی ام دارن 

بیشتر من حدس میزنم یه برند سفارش دهندس مثل رونیکسو نوا و شاید ریشه های ایرانیم داره چون تو ایران خیلی فعاله و سایت فارسیش جزو اولین سایتاشه که باز میشه و سایت انگلیسیش همونطور که گفتم ادرس دوبی هست که اکثر شرکتهای ایرانیم در دوبی فعالیت دارن

البته بنده خودم اطلاعاتم در این ضمینه ناقصه و نظرمو گفتم بازم اگه دوستی درباره این برند اطلاعاتی داره خوشحال میشم بهم بده

ولی ابزار دستی این برند مثل جعبه بکسهاش واقعا کیفیت خوبی داره و از لحاظ کیفیت قیمت و بازار فروش در حد بقیه برندهای تایوانیه 

و بحث ما ام در این تایپیک ابزار دستیه و چون این برند ابزار دسیتی با کیفیتی داره نامشو اوردم و به نظر من تمام این برندهای بالا در یه حد هستن و بیشتر باید موردی ابزار به خصوص از لحاظ قیمتو کارایی با بقیه برندها مقایسه شه نه کلیت برند

و چون ابزار دستی هیوندای از لحاظ کیفیت  در حد برندهای تایوانیه نامشو تو این پست اوردم

Hand%20tools.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 32 دقیقه قبل، ehsan_11 گفته است :

آیدین جان خوب کردی تاپیک زدی . نبود یه همچین موضوعی حس میشد . من یه جعبه رونیکس اینچ و میلیمتر دارم که تو تعمیرات خونگی خیلی به کارم اومده و یه سری اچار بکس متفرقه از 8 تا 32 در انواع مارک ها دارم که بنظرم کارا تر و محکم تر هستند هستند 

بکس های متفرقه  مارکهایی از تاپ تول جینیوس . رونیکس . الورا کینکگ تول و هنس و هاردکس و توسن و jbs . dehco . saltus . solb . prokit . kingstar . isatis و... هستند که یا قدیم مال پدرم بوده و یا تک تک نو یا دسته دوم جمع کردم . در کنار اینها همینطور آچار های تخت از سرتا سر جهان دارم و به همین صورت جمع کردم 

و خیلی دوست دارم ببینم دوستان چه ابزار هایی دارند و چه ارزش و تاریخچه ای دارند

سلامت باشی اقا احسان چه خوب حتما عکساشونم بزار اتفاقا من این تایپیکو برای همین زدم هم برندها و ابزار دستیو توش معرفی کنیم هم در ادامه اسم تایپیک نوشتم نمایش ابزار الات قدیمی یعنی هر کی هر ابزار قدیمی و اصلی  داره عکسشو اینجا بزاره همگی ببینیم لذت ببریم یا یه ابزاری میخواد بخره تواین تایپیک نظر بقیه رو بپرسه یا اگه ابزاری خریده توی این تایپیک بزاره و معرفیش کنه و از کیفیتو قیمتش بگه بقیه دوستان هم اگه دنبال ابزارن مد نظر قرار بدن

چون تایپیک قبلی که تو سایت بود اسمش ابزار مورد نیاز برای 206 بود که بیشتر باید ابزار مورد نیاز برای ماشین رو مثل جکو اچار چرخو اچارهای الن و ستاره ایو شماره هایی که برای 206 به کار میاد رو توش گذاشتو نظر خواهی کرد 

و من خودم چنتا جعبه بکس عکس گذاشتم میدیدم زیاد با تایپیک موضوعیت نداره

حالا سعی میکنم صفحات اول مطالب اموزشی که فکر میکنم بدرد بقیه بخوره بزارم بعدا عکس بکسها و اچارامو میزارم از همه بچه ها سایتم دعوت میکنم اینکارو کنن 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ZmkHKpsV2.1.jpg

ZmkHKpsV2.jpg

دوستان سلام این بکسو تو دیوار گذاشته بود و نوشته بود خودش از المان اورده و المان اصله ولی همونطور که میبینید زیاد معروف نیست رفتم تو سایتش حتی شرمتم واقعا در المان بود و شماره تلفون 0049 و ادرس المان قیمتم نزده تو تبلیغ به طرف پیام دادم گفت 750 خوب برای یه بکس المانی قیمت خوبیه تازه میشه تخفیفم گرفت بعد کک افتاد تو جونم که صبح برم بخرم 

ولی یه چیزی دیدم که منصرف شدم 

1gfi_img_20181104_003704%5B1%5D.jpg

این عکس دقیقا همون جعبه بکسه به قیمت 44 یورو که اگه بخوای با یورو 5 تومنی چند ماه پیش حساب کنی میشه 220 هزار تومن

vzem_img_20181104_003321%5B1%5D.jpg

حالا این فقط یه دونه لقلقه هیکو به قیمت 106 دلار یعنی یه دونه لقلقه هایکو تغریبا دو برابر اون جعبه بکس 60 پارچس

sd2u_img_20181104_003445%5B1%5D.jpg

این دو تا دونه سوکت هیکو 6 پر به قیمت 46 دلار

4mtu_img_20181104_003556%5B1%5D.jpg

اینم 3 تا دونه سوکت 12 پر الورا 57 دلار 

حالا دلیل اینکه اون جعبه بکس 150 پارچه انقدر ارزونه چیه؟ اگه یادتون باشه دیجیکالا یه برفپاکنهایی اورده بود با نام بورگ جرمنی و قیمت خیلی پایینی ام داشتن شرکت بورگ جرمنی واقعا در المان ثبت شده بود و یه شرکت المانی بود ولی تولید کننده لوازم یدکی در المان نبود این شرکت المانی به کارخونه های چینی سفارش برفپاکن و لنتو تسمه او اینجور قطعات میداد و برند خودشو روش میزد و با قیمت پایین به کشورهای دیگه صادر میکرد حتی به خود المان و اروپا یا مثلا موتور سیکلت مگلی که شرکتش در اینگلیس بود ولی در چین طراحی و تولید میکرد 

این جعبه بکسم یقین دارم یه همچون داستانیه 

وگرنه اگه طرف میرفت از المان یه ست جعبه بکس الورا یا هایکو میورد براش خدا تومن میفتاد و دیگه عمرا 750 تومن میفروخت 

من دوستی دارم که در المان شهر هامبورگه چند روز پیش بهم تصویری زنگ زده بود جعبه بکسامو نشونش دادم و گفتم المانیه ها گفت برو بابا ابزار المانی تو المانم گیر نمیاد و همه بازار رو چین گرفته بعد برام توضیح داد که چند وقت قبلش تو ایران با کسی شریک شده بوده و قرار بوده از المان لوازم خونه بگیره و به ایران بفرسته تازه تو ارزونی دلار میگفت اجناس المانی انقدر گرون بوده که اصلا یه درصدم نمیتونستن و نمیصرفیده به ایران بفرستن بعد این رفته بوده و جنسهای بنجل و ایراد دارو ته انبار مونده رو فله ای خریده بوده و برا طرف فرستاده بوده میگفت اونجا به این جنسها میگفتن پالت بعد یه کانتینر شده بوده جنسها و یه راست نمیتونسته به ایران بفرسته فرستاده بودن به دوبی اونجا برای ترخیص باید حتما شرکت داشته باشی تو دوبی که بتونی کالا رو ترخیص کنی و یه پولی داده بودن به شرکتهای ترخیص کالا که براشون ترخیص کنه اونجا دوباره برای واردات به ایران قانونی هم باید گمرکی میدادن که نمیصرفیده هو اجناس بنجل و استوک رو ایران اجازه ورود نمیده اصلا داده بودن دست چتربازها کل جنسارو و رسیدن اون جنسها به تهران 50-50 بوده یعنی ممکن بوده یا تو اب قرق شه یا بگیرن ماموهای گشت ابی یا تو خشکی و جاده بگیرن خلاصه شانس اورده بودن و جنسها رسیده بوده تو تهران میگفت طرف وقتی این پالتهارو باز میکرده مثلا جعبه جارو برقی بوده توش لیوان یه بار مصرف بوده جعبه لوازم ارایش بوده توش مداد رنگی بوده بعضیاشم که مثلا خود جارو برقی یا لوازم خونه بوده ایراد دار خطو خش دار ناقص مثلا کتری برقی و چای ساز بوده در نداشته یا کابل نداشته :::P

خلاصه تعریف کردو چقدر میخندیدیم دوتایی طرف از تهران زنگ زده بوده هر فحشی بلد بوده به این گفته بوده البته تقصیر اینم نبوده میگفت اجناس درجه یک و خوب المانی که روشم مید این جرمنی خورده باشه خیلی گرون بوده و با دلار ارزون اون موقع به هیچ عنوان نمیصرفیده حالا پول حملو ترخیصو گمرکی یا چتربازم کنار

میگفت اتفاقا یارو هی میگفته ابزار بفرست ولی چون ابزار سنگین بوده و هزینه حمل به کیلو حساب میشده و قیمت خود ابزارم  و گرون اصلا شدنی  نبوده

خلاصه میخوام بگم حتی اجناسی ام که از خود المان اومده باشه دلیل بر درجه یک بودن نیست و نباید سریع پیش خودتون فکر کنید این جنس از المان اومده پس عالیه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

6t68_img_20181104_012935%5B1%5D.jpg

خداییش حالا کاری ندارم ولی وقتی یه لقلقه هیکو 106 دلار و 3 تا سوکت 12 پر الورا 57 دلاره تو امازون اگه این دو ست اکبند رو میخواستن تو امازون بزارن چن میخواستن بزارن 

خیلی گشتم تو شاپینگ های خارجی و امازون, ست کامل هیکو الورا نبود 

خداییش باید قدر این دوست رو بدونم چون اکبندن البته بدی که دارن ادم دلش نمیاد باهاشون کار کنه 

743_img_20181104_014642%5B1%5D.jpg

اینم سه تا ست که البته اینها ام نو هستن ولی ولی خوب اکبند نیستن مثل اون دو تا 

اینها کارتن ندارن رو جعبشون کمی خطو خشه و به طور جزیی ازشون استفاده شده با اینها راحت دلم میاد کارهایی که میخوام مثل اچار کشی موتور سیکلتو انجام بدم 

هر روز میارم تو اتاق بازشون میکنم یکی یکی نیگاشون میکنم شب که میخوام بخوابم جمعشون میکنم میزارم کنار :budo:

خدا شفام بده[doa]

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان راستی یه سوال اون جعبه بکس وسطی که تو عکس وسطی بالا میبینید یه جعبه بکس قدیمی رومانییاییه تو بازار پرسیدم بهش میگن مثلث نشان 

ولی نه رو جعبه نه رو سوکتها نه جقجقه و بقیه ادوات هیچ مارکی نخورده فقط هک شده کروم واندیوم رو سوکتها و شماره سوکت به میلیمتر و یه ارم مثلث که با یه فنت خاصی داخلش یه چیزی نوشته ولی من به هیچ عنوان نمیتونم بخونم 

خیلی دوست داشتم ببینم مارک این جعبه بکس چیه که برم تو سایتش 

هر کلمه ای رو بگید به فارسی و اینگلیسی سرچ کردم ولی نتونستم پیدا کنم برندش چیه مثلا زدم romanin tools یا socket set romania ولی عکس اچار بکسهای دیگه و برندهای دیگه میاد مثلا عکس جعبه بکسهای پروکسن یا زدم old socket set romaniaیا old tools romania که یعنی جعبه بکسهای قدیمی رومانیایی و ابزار قدیمی رومانیایی ولی به هیچ عنوان ارم مثلث رو نمیتونم پیدا کنم که بفهمم چه برندیه داخل مثلث هم که نمیدونم چی نوشته 

لطفا هر کی میدونه برند این جعبه بکس چیه یا اگه میتونه تو اینترنت پیدا کنه لطفا بهم بگه مرسی از همه 

matv_img_20181104_014744%5B1%5D.jpg

ecjs_img_20181104_014902%5B1%5D.jpg

خیلی قدیمیه این بکس ارمش بیشتر انگار مهره تا هک شدگی ارم کسی اگه میتونه بخونه توش چی نوشته بگه لطفا

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام آیدین عزیز

مطالب بسیار خوبی را گرد آوری کردی تشکر. بعضی از عکس ها خیلی خاطره انگیزه!!!

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

3ouw_img_20181108_164654%5B1%5D.jpg

9wfi_img_20181108_164726%5B1%5D.jpg

7lrs_img_20181108_165134%5B1%5D.jpg

nbxb_img_20181108_210935%5B1%5D.jpg

دوستان سلام این جعبه بکس هیکو اکبند هست ولی جعبه نداره تو کرمانشاه بود و تو سایت جوچی خیلی اتفاقی دیدم قیمت نزده بود نوشته بود توافقی زنگ زدم قیمتو دیدم خیلی داره مناسب میده میگفت از کردستان عراق اورده از این کردهای لوتی و با مرام بوده خلاصه پولو واسش ریختم اونم برام ارسال کرد همین الان به دستم رسید رفتم از ترمینال ازادی گرفتمش جعبش خیس خیس بود البته بنده خدا بسته بندی کرده بود اخه دیشب همه جاده ها بارندگیو کولاک بوده خلاصه بهش رسیدم  فقط یه مشکلی که هست به اینچه خوب تو ایران استاندارد میلیمتره و میلیمتر خیلی بهتره ولی این به نظر من بدرد کار نمیخوره واقعا حیفه این 35 ساله اکبند مونده حالا بزنیش تو کار 

hqbi_img_20181108_210757%5B1%5D.jpg

لنگه همین بکس رو دیوار گذاشته 1.600 تازه خوب گذاشته قطعا اگه تو حسن اباد گیر بیاد بیشتره 

البته لنگشو داشتم قبلا ولی این فرقی که داره جعبه ابیه و قدیمیتر از اونیه که قبلا خریدم رو تمام سوکتهاش خورده وست جرمنی 

3mp1_img_20181108_212531%5B1%5D.jpg

حالا شدن دو قلو اینچو میلیمتر

لینک به ارسال

ecjs_img_20181104_014902%5B1%5D.jpg

yecz_img_20181027_225126%5B1%5D.jpg

راستی این جعبه بکس رومانیرم فروختم یه بنده خدایی از شیراز تماس گرفت با پست براش ارسال کردم انقدر تشکر کرد و انقدر خوشحال شد که نگو شیرازیها ام اخه خیلی با مرامن گیر داده بود میگفت باید بیای شیراز من لطفتو جبران کنم ولی خداییش کاری ندارم واقعا یه جعبه بکس 40-50 سال پیش رومانیایی اصل اکبند و استفاده نشده کجای دنیا گیرش میومد 

اگه مشکل مالی نبود همشونو نگه میداشتم و یه کلکسیون نفیس جعبه بکس درست میکردم 

این جعبه بکسو فروختم ولی هر چی تو نت گشتم نتونستم بفهمم برندش چیه تو ایران  بهش میگن مثلث نشان ولی چون رو ابزارش هک نکرده نام برندشو از تو ارمشم نمیشد فنتشو. خوند 

ویرایش شده در توسط aidin1384

لینک به ارسال

9wfi_img_20181108_164726%5B1%5D.jpg

اینم فروختم شماره هاش به اینچ بود فقط سوتی که دادم سری بکس 30 خودمو گذاشتم تو اون جعبه فرستادم نیشابور سری 13/16 اون موند تو ابزار من حالا بزار برسه دست یارو بزار بهش بگم ببینم حاضر میشه بفرسته برام منم برا اونو بفرستم اخه ای خدا من چقدر گیجم یه بارم یه جعبه بکس فروختم یه اچار شمع 16 هنس اشتباهی گذاشتم توش اخر سر یارو قبول نکرد و گفت این اشانتیونه 

لینک به ارسال

راستی دوستان یه برند المانی و یه برند ژاپنی یادم اومده میخوام معرفیشون کنم  

برند المانی و قدیمی saltus سالتوس که از ابزار قدیمی و معروف المانی تو ایرانم وارد شده قدیمها رنگ تبلیغاتی این برند سبز صدریه یا همون سبزی که تو عکس میبینید من قبلا چنتا سری از این بکس داشتم امروز تو دیوار دیدم گذاشتن جعبه بکسشو برای فروش گفتم بزار اینجا نامیب ازش ببرم

I2CV_jBSM.1.jpg

I2CV_jBSM.jpg

البته این جعبه بکس پلاستیک نگه دارندش برای خودش نیست و برای هیکو همونطور که میبینید جای دسته هندلی خالیه ودایره سمت راست پلاستیک نگه دارنده هست که همیشه مارک هیکو توشه ولی اینجا مارک خالیه به هر حال این ابزار مال 30-40 سال قبل هستن و اینجور ایرادهارو باید چشمپوشی کرد خیلی دوست دارم یکی از این جعبه هارو بخرم

440px-SALTUSWERKALT.JPG

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSGOl6TmrygNTgF1y4YSmtNWi6XMu9FoZu8TCKWiuw1ZhQBG-hO

مارک ژاپنی ام که یادم رفته بود معرفی کنم flag یا فلاگ هست که ابزارش توی ایرانم کم نیست و نام اشنایی برای مکانیکهای قدیمی 

897662_a4a50a52-791f-4838-a09c-fdf4d6730

1403110019884s0.jpg

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری