aidin1384

معرفی برندهای معروف ابزار دستی و اچارهای قدیمی و نمایش ابزار الات قدیمی واصلی

20 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام همونطور که دوستان اطلاع دارن در هر صنعت و بیزینسی حرف اول رو برندها میزنن مثلا در صنعت ابزار برقی شاید شما نتونید با نگاه کردن و حتی تست کردن یک دلر به این موضوع پی ببرید که این دریل کیفیت قابل قبولی داره و طول عمرش بالاست و در کارهای سخت و پر فشار میتونه دووم بیاره ولی وقتی ارم و نام یک برند معروف مثل بوش و ماکیتارو روی اون دریل میبینید تا حد زیادی میتونید اعتماد کنید 

اکثر کاربران این سایتم کسایی هستن که تا حدودی فنی هستنو به مکانیکیو فنی بودن علاقه دارن و مکانیکها و کسایی ام که فنی هستن تا حد زیادی به ابزار الات علاقه دارن 

متعصفانه مدت زیادیه ابزار الات دستی معروف و ساخت کشورهای پیشرفته ای مثل المان به دلیل گرون بودن یا وارد کشور نشده یا اگرم شده در زمانهای گذشته بوده یا به شکل خیلی محدود و با قیمتهای بالا جدیدا وارد شده

و این باعث شده این برندهای معروف ابزار دستی زیاد در بین ایرانیها که اکثرا فنی هستن و عاشق ابزار معروف نباشه و همچنین چون اکثر این برندها در گذشته و زمان قدیم وارد کشور شدن بازار فروش دست دوم داغی دارن شناخت این برندها و اشنایی باهاشون میتونه خیلی در زمان خرید ابزار الات دست دوم حتی نو کمکون کنه 

من این تایپیک رو زدم تا دوستانی که با برندهای ابزار دستی تولید شده در کشورهای مختلف اشنایی دارن یا اهل تحقیقن در اینترنت سرچ کنن و اونهارو در این تایپیک معرفی کنن و اگرم عکسی از اچارهای اون برند دارن یا احیانا خودشون اچارهای قدیمی دارن عکسهارو در این تایپیک قرار بدن تا همه با این برندها اشنا شیم و اگر روزی شانسمون زدو یه اچار قدیمی با اون برند خاص دیدیم باهاش اشنایی داشته باشیم و بتونیم بنا به اعتبار اون برند معروف اون اچار و ابزار رو با خیال راحت بخریم و یکعمر از کیفیتو طول عمر بالاش لذت ببریم

خود بنده ام در پست بعدی تعدادی از برندهای معروف المانی رو معرفی میکنم,

با تشکر از تمامی مدیران و کاربران عزیز انجمن

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اولین برندی که میخوام در این پست معرفی کنم elora و به فارسی الورا هست این برند المانی ابزار الات زیادی در ایران داره که بیشتر ست بکسهاش معروفه و میشه گفت معروفترین برند جعبه بکسهای المانی در ایران همینه من فکر میکنم به این دلیل این برند در ایران همه گیر شده چون نسبت به برندهای دیگه المانی قیمت مناسبتری داشته و تولیدات انبوهتر

41W0Dp-mWBL._SX450_.jpg

870-JC.JPG

برند دوم heyco ,وفارسی هیکو یکی از برندهای معروف المانی هست این برند هم اکثرا در گذشته وارد کشور شده و قدیمیترها میگفتن این برند از قدیم گرونتر بوده نسبت به بقیه ابزار الات المانی و هر کسی نمیتونسته ابزارشو بخره برند هیکو علاوه بر جعبه بکسهای معروفش ست اچارهای تخت و رینگیشم به ایران وارد شده 

DSC07526.JPG

jbg5_img_20181024_192010%5B1%5D.jpg

برند بعدی که بعضیا میگن پرچمدار برندهای المانی ابزار دستیه stahlwille یا به فارسی اشتایویل هست این برند که خودم تو سایتش خوندم از سیاستهای کلیش اینه که فقط در المان ابزار تولید کنه و برای پایین اوردن قیمتها در خارج از المان تولید نکنه vbw که بعدا نامش رو میارم متعلق به همین کمپانی و از زیر مجم.عه هاشه 

Stahlwille-Tools-Tool-Germany-Car-Bumper

st_55a_10_5_fot_022.jpg

برند بعدی belzer به فارسی بلزر هست که این برند هم از برندهای قدیمی با کیفیت المانیه ارم و علامت این برند یه تاجه که روی اچارهاش هک شده

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT-izzB1mjEOqv8HBXHmFC3nHOiP3F1mwcoY14uEX2FDWMTjtwr

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTR-n18PEG5mDkFxaClD78jsWf8SXAJPLuQt5klY6I4oTuNruTu

خلاصه برندهای ابزار المانی بسیاره و حوصله ما ام کم چون دیگه تو این پست عکسها باز نمیشه بقیه برندهارو در پست بعدی معرفی میکنم 

البته بگم این ترتیبی که شروع به معرفی برندها کردم دلیل بر کیفیت معروفیت و بزرگی کمپانیو ... نیست بلکه فقط به همون ترتیبی که یادم اومد نام برندها شروع کردم اینم بگم برندهای ابزار دستی المانی حرف ندارن و به نظر من نمیشه به راحتی یکیشونو انتخاب کرد و مثلا گفت این بهترینشونه و اگرم یه روز کسی گفت مثلا الورا بهترینه یا هازت بهترینه یا گدور بدونید دلیلاش کاملا شخصیه و و پایه و اساسی نیست که بشه این ابزار رو با هم مقایسه کرد و فقط این رو میشه به جرعت گفت در صورت اصالت این برندها قطعا طول عمر بسیار بالایی دارن و یا به قولی مزگ ندارن

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برند بعدی المانی gedore گدور هست که اینم از برندهای المانی قدیمی و معتبرو معروفه

gedore-tools-Malaysia.jpg

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSRszRG2kB8ihqmDUJdRrIjgXPCT7le2qJf-C2lzO6a8SUu87_Xzg

برند vbw waggon وی بی دبلیو واگن هم از ابزارهای المانی و معروف تو دنیا هست این برند که علامت روش یه واگن قطاره از زیر مجموعه های اشتایویل هست و ادعا میکنه که 200 سال یا دو قرن در زمینه تولید ابزار سابقه داره رنگ اکثر جعبه بکسها و بعضی اچارهاش قرمزه

intage-VBW-966-240mm-Waterpump-Slip-join

939593421.jpg

برند معروف hazet یا هازت هم از برندهای معروف و قدیمی المانه و در ایران ما هم جعبه بکسها و اچارهای قدیمیش وجود داره رنگ تبلیغاتی و اکثر جعبه های این برند ابی هست

bus-lettering-20-best-hazet-assistent-an

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRIccjiZM91MX4TRgG_ZlVFSsD7d6hLyqfWq86kEmepI9DxDcAS8g

برند بعدی هم wurth یا ورث از تولید کننده های ابزار الات دستی میباشد که اتفاقا در چند سال گذشته تعدادی از جعبه بکسهای این برند به مدت محدود وارد کشور شد البته اطلاع ندارم این جعبه بکسها تولید داخل المان بود با در کشور دیگری تحط لیسانس و حق امتیاز ورث المان ساخته شد در اقتصاد امروز دنیا گاها پیدا کردن یک کشور برای یک برند کاری دشوار میشود و خیلی از برندها و شرکتهای معروف چند ملیتی شده اند و در چندین کشور دفتر و کارخونه و خط تولید دارند البته چیزی که معلومه این برند هم یک برند المانیست و در المان خط تولید دارد

https://www.cars-equipment.com/base/files/shop-images/6495308/21991-DSCN2077.jpg

Wurth-Tools-on-counter-gallery-images.jp

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTVC9y7MTdK-zOm0Zf7dFPXgn4VCaM8g1YNgpPMicxSR6qTqBPvMg

دوستان این بود تعدادی از برندهای المانی که بنده میشناختم و باهاشون اشنایی داشتم امیدوارم اگه دوستان دیگه ام از این برندها یا برندهای دیگه اطلاعاتی دارن بدن تا همه بیشتر و بهتر بشناسیم چون همونطور که گفتم این برندها بر اثر گرونی جدیدا وارد نشدن و با این اوضاع دلار دیگه فکر نکنم وارداتشون شدنی باشه و ما باید توی اچارهای قدیمی و دست دوم دنبال این ابزار بگردیم که اگه این برندهارو بشناسیم قطعا بدردمون میخوره و گاها میتونیم با پول یه ابزار چینی ابزار اصل بخریم 

در پستهای بعد سعی میکنم برندهای امریکایی و ژاپنی و برندهای معروف یوگوسلاوی هلند رومانی و بقیه کشورها حتی تایوانی رو معرفی کنم

ولی قبل از اون میخوام یه پست بزارم در مورد ابزار تقلبی که روشون المان میزنه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام مجدد این چند وقتی که بنده دنبال ابزار الات و جعبه و ست بکس بودم به موضوعی پی بردم مثلا در صنعت الکترونیک اجناس تقلبی چینی جوریه که میاد برند و مدل رو کپی و جعل میکنه مثلا ایفون ایکس رو کپی و تقلبی میزنه یا سامسونگ گالکسی رو حتی در ابزار برقی ام اینجوریه مثلا دریل یا فرز بوش و ماکیتارو جعل و کپی میکنن

ولی در ابزار دستی موضوع کاملا متفاوته و چین برندهایی جدید درست میکنه و رو اون ابزار کلمه جرمنی هک میکنه جوری که خریدار فکر میکنه این یک برند المانی هست که چنتا مثال براتون میزنن

مثلا dehco یا دهکو روی بکسهاش میزنه جرمنی حتی وست جرمنی ولی وقتی کلمه  dehco tools رو تو گوگل میزنی به جای باز شدن چندین سایت معتبر با زبانهای مختلف که کشور سازنده و ادرس المان توشونه یه سایت مبتدی با عکس بیل و کلنگ و ادرس شانگهای و شماره تلفن چین میاد البته اینم بگم کسی که کمی دقت کنه براش معلوم میشه این ابزار بی کیفیته

nrz_img_20180922_201637%5B1%5D.jpg

یا raider رایدر که البته از دهکو تمیطتر کار کرده ولی این برندم به هیچ عنوان المان نیست و تقلبیه

gerdsoz_170603-3019511.jpg

یا برند ut که مخفف ultimate tools هست این برندم المان نیست و جعبه بکس یک دوم کامل نوش 300 قیمتشه که اگه المانی بود باید بالای 3 ملیون بود تو این برند علاوه بر اینکه رو تمام قطعات جرمنی هک شده رو جعبشم چاپی زده مید این جرمنی 

PG9E9tan7.jpg

برند بعدی namson نامسون که احتمالا با دهکو یکیه چون جفتشون دقیقا مثل همن جعبه بکساش فقط برند فرق داره نوع 12 پر هم زدن که بیشتر به المانی شبیه باشه و بکس 12 پر بدی که داره اگه جنسش خوب نباشه خیلی زود خورده میشه و کسی که میخره نه تنها یه جنس چینی به اسم المان خریده بلکه خیلی زود خراب میشه و نمیتونه استفاده کنه

c3kqbbFDr.1.jpg

علاوه بر  اینها برندهای کینگ جرمنی کینگ تچ کینگ تولز هم اضافه کنید به برندهایی که روشون هک شده المان و چینی هستن و اصلا همچین برندهایی نوع المانی اصلش وجود نداره حالا جالب اینجاست مثلا الورا اصلا تقلبی نداره با اینکه تو بازار زیاده از کهنه و قدیمیو نو تماما اصل هستن حالا دلیل چیه چین مثلا همونکاری که تو ابزار برقی و دریل میکنه چرا تو ابزار دستی انجام نمیده و شیوه رو عوض کرده و به جای اینکه یه مدل الورا رو مثلا جعبه بکس الورا 770 رو برداره کپی کنه یه برند جدید به وجود میاره بنده خبر ندارم و باید از خود چینیا پرسید البته این خیلی خوبه و باعث میشه وقتی یه جعبه بکس الورا یا گدور میخری مطمعن باشی که اصله و به تقلبی بودنش شک نداشته باشی 

راستی این برندهای فیک و تقلبی که نام بردم وقتی تو گوگل سرچ میکنی یا اصلا چیزی نمیاد یا سایتهای مشابه میاد مثلا یه سایت شرکت نفتی که اسمش با این برند یکیه یا یه سایت مبتدی میاد و وقتی میری درباره شرکت رو میخونی میبینی ادرس چینه 

ولی اون برندهای اصل رو وقتی سرچ میکنی حتی تو تصاویرش میری عکسهای محصولاتش از قدیم تا جدید با کیفیت بالا میاد همچنین وقتی تو اولین سایتی که تو گوگل با اون نام میاد میری میبینی همون سایت ابزاره و وقتی توش تحقیق میکنی ادرس و شماره های المان یا هر کشوری که اون برند معروف توشه میاد

امیدوارم روزی بیاد مجدد دلار ارزون شهخ روابط کشورمون با دنیا عادی شه  با فروش نفت قدرت خرید مردم بالا بره و مجدد ابزار الات دستی روز دنیا به کشورمون راه پیدا کنه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

راستی دوستان wiha یا ویها ام از ابزار الات دستی اصل المانی میباشد  و در ایران ما هم انبر دستها و سیم چینهاش وجود داره که یادم رفته بود البته باز هم برندهای معروف ابزار دستی المانی هست که یا من باهاش اشنایی ندارم یا حضور ذهن ندارم خلاصه ویها از ابزاری که تو ایرانم انبردستها و سیمچینهاشو با قیمتهای نجومی میشه تو ویترینهای حسن اباد و شاد اباد دید

32801.jpg

71SGUrWK3-L._SL1284_.jpg

https://cf.shopee.com.my/file/9491f4fa839ee4d85d2e131eac2875d0

همچنین برند fridrich یا فردریش که بیشتر انبردستها و سیمچینهاش تو ویترینهای حسن اباد وجود داره

friedrich-vde-hexagon-sockets-short-1-4-

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

برند matador یا فارسیش ماتادور خم از برندهای معروف المانیه که عکس چچنتا ازست بکسهاشو میزارم

411460013.jpg

Matador%20tool%20box%20set.jpg

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTSmPvcnqoXAuDqy3d-PMjm-ewjNhf4qP3lhW4jxFX7YXaMX7qp

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS4M0ThwcqOs8_G5Tc6QAeWWav5Rgsymvru4o-LtNSf5PlPEuanHQ

7766711.jpg

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دوستان بعد از معرفی برندهای معروف المان گفتم خوبه چند برندم از ابزار بقیه کشورها معرفی کنم بعد بریم سراغ برندهای تایوانی که الان کل بازار رو قرق کردن

hero هرو ام یکی از ابزار قدیمی که در ژاپن تولید میشه و اجناس ژاپنی ام احتیاج به تعریف ندارن 

d1DeNmdmQ.jpg

item_XL_7490924_6052257.jpg

keraftwerk هم یک برند سویسی که ابزار دستی حرفه ای تولید میکنه رنگ تبلیغاتی و جعبه های این برندم این رنگی که پایین میبینید حالا جیگریه یا چیز دیگه نمیدونم:-(

Kraftwerk_K4055.jpg

item_XL_11866834_17489580.jpg

page_1_thumb_large.jpg

stanley استنلی ام یک برند امریکایی ابزاره که ولی چیزی که من میدونم در تایوان و چین هم ابزار تولید میکنه البته تحط لیسانس و با کیفیت بالا رنگ تبلیغاتی این برندم زرده 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTEFkm60pd19J7Y3q-qvaIi9BfPdyFcRVwQnAY0ALjNfSBhujJx

stanley-tools-500x500.jpg

banner-stanley-hand-tools-500x500.jpg

unior یا یونیور هم یک برند ساخت یوگوسلاوی هست  که ابزار قدیمیش در ایرانم زیاده و نامی اشناست در صنعت ابزار ایرانه

عکس پایین یک ست صندوق یونیور هست که بکس کامل یک دوم هم داخلش هست و به قیمت 5ملیونو سیصد قیمت گذاشتن 

همچنین تو حسن اباد یک جعبه بکس یک دوم 24 پارچه قدیمی اکبندشو چند روز پیش تو ویترین یه مغازه دار دیدم که میگفت 800 هزار تومن من ابتدا فکر کردم برند ژاپنیه که مغازه داره بهم گفت ساخت یوگوسلاویه که درست هم میگفت (البته الان دیگه کشوری به نام یوگوسلاوی نداریم و تجزیه شده) قیمتش هم به نظرم بد نبود اگه یه برند المانی بود و اکبند و قدیمی زیر 2 ملیون قیمت نمیدادن

a.dera2262_170709-9108365!2.jpg

slika-166494-5650e2a2e9051-default.jpg

البته همونطور که گفتم دیگه کشوری به نام یوگوسلاوی تو جهان نیست و به کشورهایی مثل صربستان ,بوسنی هرزگوبین,کرواسی ,اسلوونی ,و مقدونیه تجزیه شده 

ولی تو سایت یونیور رفتم الان دیگه محصولات جدیدش به نام اسلوونی هست 

12604910_1166948923362590_87112035263901

unior-hand-tools.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

mossberg_no10_socket_set_cropped_w560_h3

mossberg_no13_socket_set_f2_cropped_w560

Socket-wrench-set.jpg

getty_179780476_80907.jpg

12527609-un-groupe-de-vieux-outils-utili

اینم یک سری عکس جعبه بکس و ابزار دستی واقعا قدیمی دوست داران ابزار ببینن حال کنن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان حالا میریم سراغ برندهای تایوانی متعصفانه خیلی وقته ابزار الات دستی از المان و بقیه کشورهای پیشرفته حتی کشورهای یه رده پایینتر اروپای شرقی وارد کشورمون نمیشه مثل رومانی یا همون یونیور که الان برای اسلونیه دیدید چه ابزار با کیفتی تولید میکنه

و بازار ابزار دستی پر شده از برندهای بی کیفیت و تقلبی چینی گاه جنسهای بهتر و یه درجه بالاتر چینی و در بهترین حالتم برندهای تایوانی که کیفیت قابل قیولی دارن و نسبتا خوبن

البته اگه ابزار دست دوم رو فاکتور بگیریم هنوز به شکل محدود ابزار المانی و کشورهای پیشرفته ام هست که یا از قدیم نو و اکبند نگه داشته شده یا در زمانهایی که وضعیت دلار مساعد بوده و با کشورهای غربی رابطه بهتر شده بوده وارد شده ولی قیمتهایی دارن که واقعا خریدشون رو به صرفه نمیکنه البته خرید جنس با کیفیت به نظر من همیشه به صرفه هست و ابزار الات المانی رو هر چقدرم بدن ارزش داره 

ولی خوب در این پست میخواستم به صورت مختصر این برندهارو نام ببرم

ابتدا میریم سر سه برند رونیکس .توسن و نوا این سه برند هر سه ایرانی هستن و در ایران به ثبت رسیدن و فعالیت میکنن و از خلع نبود ابزار الات با کیفیت تو بازار استفاده کردن این سه برند در اصل تولید کننده نیستن و سفارش دهنده هستن که اکثر ابزار الات دستیشون رو به تایوان یا چین سفارش ساخت میدن و برند خودشونو روش میزنن و همچنین ابزار برقی ام مثل دریلو فرزو ... هم تو محصولاتشون هست که بیشتر به چین سفارش ساخت میدن ولی سعی میکنن از اجناس خوب و نسبتا با کیفیت چینی سفارش بدن توی محصولات این کمپانی گاها ابزار ساخت کشورهای پیشرفته ام هست مثلا من تو سایت نوا دیدم که فازمترها یا انبردست یا گاز انبرهایی داشت که به شرکتهای المانی سفارش داره بود و روشون مید این جرمنی خورده بود همچنین کالاهایی از اسلونی ترکیه هند کره که تو سایتش برید موجوده 

خلاصه به نظر من این سه برند در یه حد هستن و به راحتی میشه به کیفیت ابزار الات دستی این سه شرکت اعتماد کرد ابزار برقی ام که فعلا وارد بحثش نمیشیم و اگرم کسی بخواد بین محصولات این سه برند مثلا جعبه بکسهاشون انتخاب کنه بیشتر باید گزینه ای باشه و خود محصول رو کامل بودن سریها و ست بکسهارو و  قیمتو این چیزهارو مد نظر قرار بده نه برند رو

d16aa989-dfaf-4579-b0af-8601afc38ec3.jpg

14171260-2016-11-9-11-55-24.jpg

RonixTools-1.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

آیدین جان خوب کردی تاپیک زدی . نبود یه همچین موضوعی حس میشد . من یه جعبه رونیکس اینچ و میلیمتر دارم که تو تعمیرات خونگی خیلی به کارم اومده و یه سری اچار بکس متفرقه از 8 تا 32 در انواع مارک ها دارم که بنظرم کارا تر و محکم تر هستند هستند 

بکس های متفرقه  مارکهایی از تاپ تول جینیوس . رونیکس . الورا کینکگ تول و هنس و هاردکس و توسن و jbs . dehco . saltus . solb . prokit . kingstar . isatis و... هستند که یا قدیم مال پدرم بوده و یا تک تک نو یا دسته دوم جمع کردم . در کنار اینها همینطور آچار های تخت از سرتا سر جهان دارم و به همین صورت جمع کردم 

و خیلی دوست دارم ببینم دوستان چه ابزار هایی دارند و چه ارزش و تاریخچه ای دارند

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری