saeid206h

راهی برای تخلیه گرمای زیر کاپوت ،به ویژه بعدازخاموش کردن خودرو.....

87 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 8 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

فردا نقشه سیم کشی رو با خودم میبرم شرکت

یک تایمر واحتمالا رله  نیازکار هست ومقداری سیم کشی

سلام آقا مهدی عزیز

چند روز پیش یک 405 دیدم که میگفت در حال واشر زدن بود و مکانیک یک فن پشت رادیاتور جا ساز کرده بود و یک سیم کشی و ساده تا باتری و یک کلید قطع و وصل! در برخی موارد روشن میکرد و میگفت یکسالی هست با این رویه کار میکنم!!! البته اصلا توصیه نمیکنم!!!! فقط عنوان کردم که همچین موردی را دیدم!!! از عنوانش هم میترسیدم ولی گفتم! (از اقا مصطفی میترسم:-))

البته از شوخی گذشته فن چیز بسیار خوبی هست ولی اگر قرار باشه هوای گرم را از رادیات  رد کنه و گرم بشه و  کمپرس بکنه داخل  محفظه موتور اثر گرما بر روی قطعات پلاستیکی تشدید میشه خصوصا برای tu5 که محفظه موتور کیپ و پر هست! البته اگر ماشین در حرکت باشه یا ثابت با کاپوت بالا   باشه تاثیرش خوب هست ولی اگر درب موتور بسته باشه  و ماشین ثابت نمیدونم؟؟ البته شاید هم اشتباه فکر میکنم؟ حالا نمیدونم نظر دوستان چی هست؟؟؟

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

امروز این عایق بندی با یونولیت 10میل انجام دادم

اگر کیپ بریده شه،نیازی به چسب نیست

به علت ضخامت یونولیت اون دو دیواره دیگه جا نداشت،

یه نظرتون نیاز هست؟

IMG_20180925_100438.jpg

IMG_20180925_082820.jpg

IMG_20180925_084001.jpg

ویرایش شده در توسط saeid206h

لینک به ارسال
در 20 دقیقه قبل، saeid206h گفته است :

امروز این عایق بندی با یونولیت 10میل انجام دادم

اگر کیپ بریده شه،نیازی به چسب نیست

به علت ضخامت یونولیت اون دو دیواره دیگه جا نداشت،

یه نظرتون نیاز هست؟

IMG_20180925_100438.jpg

IMG_20180925_082820.jpg

IMG_20180925_084001.jpg

به نظر من نه تنها نیاز نیست! بلکه گذاشتنش هم اشتباهه!

چون ممکنه در ابتدا در روند گرم شدن باطری جلوگیری کنه ولی این رو در نظر بگیرید که بعد از کمی کارکرد موتور به هر حال چه بخوایم چه نخوایم باطری گرم میشه! حالا با این عایق بندی مدت زمان خنک شدن باطری خیلی بیشتر میشه و و عملا گرما تا مدت زیادی داخل محفظه باطری میمونه....

به نظرم خسارتش بیشتر از مزایاش هست...

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، !Mehdi گفته است :

چون ممکنه در ابتدا در روند گرم شدن باطری جلوگیری کنه ولی این رو در نظر بگیرید که بعد از کمی کارکرد موتور به هر حال چه بخوایم چه نخوایم باطری گرم میشه! حالا با این عایق بندی مدت زمان خنک شدن باطری خیلی بیشتر میشه و و عملا گرما تا مدت زیادی داخل محفظه باطری میمونه....

به ذهن خودمم اومد این موضوع

ولی باز ببینیم نظر دیگر دوستان چی؟؟؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 16 دقیقه قبل، !Mehdi گفته است :

سعید جان من هم با نظر مهدی خان موافقم جسارتا لزومی به این کار نیست بر فرض که  باتری کمی دیرتر گرم بشه ولی اگر گرم بشه هم دیر تر گرما از دست میده! علاوه بر این یونولیت میل فراوان به آتش گرفتن داره در اثر گرما و یا حوادث و اونجا جای مناسبی برای بودنش نیست. حالا باز نظر دوستان ببینیم چی هست..

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

درسته که با وجود عایق در مدت طولانی (اینکه چقدر رو ذهنی نمی شه گفت و باید شبیه سازی یا آزمایش بشه و به خیلی چیزا بستگی داره) دمای متوسط باتری تقریبا به دمای محفظه موتور می رسه، ولی چون بسیاری از مسیرهایی که از ماشین به صورت پیوسته استفاده می شه کوتاه مدت هست، عایق باعث میشه در کل مدت عمر باتری دمای کمتری رو تجربه کنه. برای مثال ممکنه 70 درصد کارکرد ماشین رو سفرهایی با مدت کمتر از 1 ساعت تشکیل بده که در این مدت دمای باتری با عایق احتمالا به دمای محفظه موتور نمی رسه.

حتی اگر این مورد رو هم در نظر نگیریم، با توجه به اینکه وجود عایق نرخ افزایش و کاهش دمای باتری رو کند می کنه، بروز تنشهای حرارتی در باتری کمتر و به عمر بیشتر اون کمک می شه.

به همین دلیل در خیلی از خودروها به صورت فابریک از عایق استفاده می شه.

5ba9ec7f6fc8e_-.jpg.b7833f872336b59286495506399b0c21.jpg

اما اینکه از چه عایقی استفاده کنید بحث جدایی هست. اولویت با کاور یا جعبه باتری فابریک هست که علاوه بر جنس و مشخصات مناسب این کار، ظاهر بهتری هم داره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام آقا مهدی عزیز

چند روز پیش یک 405 دیدم که میگفت در حال واشر زدن بود و مکانیک یک فن پشت رادیاتور جا ساز کرده بود و یک سیم کشی و ساده تا باتری و یک کلید قطع و وصل! در برخی موارد روشن میکرد و میگفت یکسالی هست با این رویه کار میکنم!!! البته اصلا توصیه نمیکنم!!!! فقط عنوان کردم که همچین موردی را دیدم!!! از عنوانش هم میترسیدم ولی گفتم! (از اقا مصطفی میترسم:-))

البته از شوخی گذشته فن چیز بسیار خوبی هست ولی اگر قرار باشه هوای گرم را از رادیات  رد کنه و گرم بشه و  کمپرس بکنه داخل  محفظه موتور اثر گرما بر روی قطعات پلاستیکی تشدید میشه خصوصا برای tu5 که محفظه موتور کیپ و پر هست! البته اگر ماشین در حرکت باشه یا ثابت با کاپوت بالا   باشه تاثیرش خوب هست ولی اگر درب موتور بسته باشه  و ماشین ثابت نمیدونم؟؟ البته شاید هم اشتباه فکر میکنم؟ حالا نمیدونم نظر دوستان چی هست؟؟؟

مهرداد جان فکر کنم مدلهای 86 بود که همین کار رو در نرم افزار ecu داشتن که بعد از خاموش کردن موتور برای چند دقیقه ای روشن میموند

به نظر من جابجا شدن هوای خنک با گرم  بهتر از ساکن ماندن هوای گرم داخل محفظه موتور هست

درسته که خیلی تاثیر گذار نیست ولی برای 10 درصد هم به مرور خیلی تاثیر گذاره

در اهواز تابستان هوا تا 70 درجه میرسه با خاموش کردن موتور در دمای 100 در جه در بهترین حالت این دما تا 130درجه هم میرسه

گاها من دیدم عقربه تا انتهای خط قرمز هم چسبیده حالا جابجاشدن هوای داخل که حداقل 130 درجه است با 70 درچه چقدر میتونه تاثیر گذار باشه

میشه بگیم تاثیر گذار نیست !!! پس تکنولژی تهویه وجابجایی هوا هم درست نیست !!!

موتور 1 ساعت در دمای 130 درجه بمونه یا 50 دقیقه سیم کشی در کدومش بیشتر صدمه میبینه !!!!

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

روش یا کار خاصی نیست که بدون دردسر و بدون دستکاری زیاد بشه گرمای موتور رو بعد از خاموش شدن از محفظه موتور تخلیه کرد

یا باید درب محفظه موتور رو باز کنیم یا باید با کار کردن فن جریان هوا ایجاد بشه که روی ماشین هایی مثل 405 این مورد وجود داره

در مورد عایق کاری هم به نظر استفاده از یونولیت کار درستی نیست چون شدیدا قابل اشتعال هست و از طرفی چون ضخامت لازم برای عدم انتقال گرما رو نداره

فقط چند دقیقا گرم شدن باتری رو به تاخیر میندازه ولی از اون طرف باعث میشه وقتی موتور خاموش شد باتری خیلی هم دیرتر خنک بشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، tukanet گفته است :

روش یا کار خاصی نیست که بدون دردسر و بدون دستکاری زیاد بشه گرمای موتور رو بعد از خاموش شدن از محفظه موتور تخلیه کرد

یا باید درب محفظه موتور رو باز کنیم یا باید با کار کردن فن جریان هوا ایجاد بشه که روی ماشین هایی مثل 405 این مورد وجود داره

در مورد عایق کاری هم به نظر استفاده از یونولیت کار درستی نیست چون شدیدا قابل اشتعال هست و از طرفی چون ضخامت لازم برای عدم انتقال گرما رو نداره

فقط چند دقیقا گرم شدن باتری رو به تاخیر میندازه ولی از اون طرف باعث میشه وقتی موتور خاموش شد باتری خیلی هم دیرتر خنک بشه

موتورواجزاداخل موتور 206 در شهرهای سردسیر خیلی زود خنک میشه ولی در شهرهای جنوبی گاها تا دو ساعت دما روی 90 درجه باقی میمونه

من گاها وقتی برای دوسه ساعت برای کاری وارد اداره و... میشم وبرمیگردم استارت میزنم حس میکنم دو دقیقه پیش ماشین خاموش شده

برای همین سیم کشی در شهرهای جنوبی خیلی زودتر فرسوده میشه

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، Mehdi.T گفته است :

موتورواجزاداخل موتور 206 در شهرهای سردسیر خیلی زود خنک میشه ولی در شهرهای جنوبی گاها تا دو ساعت دما روی 90 درجه باقی میمونه

من گاها وقتی برای دوسه ساعت برای کاری وارد اداره و... میشم وبرمیگردم استارت میزنم حس میکنم دو دقیقه پیش ماشین خاموش شده

برای همین سیم کشی در شهرهای جنوبی خیلی زودتر فرسوده میشه

مهدی جان کاملا قبول دارم حرفت رو و با اوضاع جوی کشور ما الان شهرهایی مثل تهران و کرج هم توی فصول گرم همین شرایط رو دارند

به هر حال ماشین هم وسیله هست و در شرایط مختلف فرسوده میشه و یه عمر مفیدی داره زیاد هم نمیشه تلاش کرد که هیچیش نشه

مثلا 206 های 1.4 لیتری که چند سالی در کشورهای سردسیر و مرطوب اروپا کار کرده اند رو ببینید اکثرا قطعات آهنی موتور مثل درب سوپاپ زنگ زده

ماشین ما از گرما مسطهلک میشه ، ماشین اونا هم از رطوبت ...

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری