Iran National

راهی برای تخلیه گرمای زیر کاپوت ،به ویژه بعدازخاموش کردن خودرو.....

107 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 5 ساعت قبل، 206 type5 85 گفته است :

ممنون آرمین جان.گیرلکس فعلی خودم که نسل جدیده. منظورم این‌گیربکسی هست که مدنظرم هست که بگیرم و عوض کنم چون بارژاپن هست و کم کاره میخوام بدونم نهایتا با تعویض رادیاتش با مال خودم یا نوع نیم دایره ای، تفاوت ریز دیگه ای با مال خودم داره و برای نصب با مشکل مواجه نمیشم. ضمنا این گیربکس بار ژاپن روی موتورtu5 متصله و ظاهرا که تمیز و کم کاره و راهگاه ها خیلی تمیز برق می زنند و هیچ اثری از زنگار ندارند. یعنی هم آب خوبی استفاده شده و هم کم کاره از دید من نهایتا ۴۰هزارتا کارکرده.

به جای خنک کن مدلای بالاتر، حتی خنک کن ۴۰۷ هم میشه استفاده کرد که بزرکتره.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 8 ساعت قبل، 206 type5 85 گفته است :

ممنون آرمین جان.گیرلکس فعلی خودم که نسل جدیده. منظورم این‌گیربکسی هست که مدنظرم هست که بگیرم و عوض کنم چون بارژاپن هست و کم کاره میخوام بدونم نهایتا با تعویض رادیاتش با مال خودم یا نوع نیم دایره ای، تفاوت ریز دیگه ای با مال خودم داره و برای نصب با مشکل مواجه نمیشم. ضمنا این گیربکس بار ژاپن روی موتورtu5 متصله و ظاهرا که تمیز و کم کاره و راهگاه ها خیلی تمیز برق می زنند و هیچ اثری از زنگار ندارند. یعنی هم آب خوبی استفاده شده و هم کم کاره از دید من نهایتا ۴۰هزارتا کارکرده.

اون گیربکس مشخصاتش چیه؟کدش را روی بدنه کاورعقب سمت چرخ راننده حک کرده -همون جایی که رینگهای بغل عوض میشه 

منظورم اینه که بلوک کوچیک نیست؟

ماشین شما سیستم خنک کاریش نسل 4هست اگر هم خنک کن 6پره نصب بشه به نظرم مشکلی نداره مهم مسیر ارسال اب ورادیات 2مسیره و...هست 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

اين مشكل دماي بالاي كاپوت پس از خاموش كردن ماشين، يكي از دغدغه هاي بنده هم هست به ويژه پس از اينكه موقع تعويض فيلتر هوا، قسمتهاي مختلف محفظه فيلتر شكست كه فعلاً با چسب چسبوندم تا بعدآ عوضش كنم. قبل از اين هم موقع چك كردن پيچ پلاستيكي تنفس گيربكس،  كلاهكش شكست كه  با توجه به مدل 94 ماشين، نشان دهنده ضعف  قطعات پلاستيكي در مقابل گرماي  محفظه كاپوت هست.

طرحي  كه مي‏خواستم پياده كنم اين بود كه با استفاده از يك ترموستات الكترونيكي شبيه لينك زير، و قراردادن سنسور آن در محل مناسب، فن دور كند در صورت بالارفتن دما از مقدار تعيين شده روشن و پس از پايين آمدن دما، خاموش شود:

https://eshop.eca.ir/ماژول-های-دما-و-رطوبت/9616-ماژول-ترموستات-دیجیتال-xh-w1209-دارای-نمایشگر-و-کلیدهای-کنترلی.html

فقط قراردادن سنسور در محل درست و مناسب و سپس تنظيمات دمايي ترموستات مهم هست كه براي اين كار هم ميشه با استفاده از ماژول ديگري شبيه زير كه داراي كابل سنسور بلند هست، دماي محلهاي مخلتف داخل كاپوت را چند دقيقه پس از خاموش كردن ماشين در حالتي كه درب كاپوت بسته هست، اندازه گيري كرد كه بنده به دليل موجود نبودن راهگاه مناسب بين كاپوت و كابين براي عبور كابل سنسور، تو اين مرحله موندم :

https://eshop.eca.ir/دما-و-رطوبت-سنج-ها/6503-دماسنج-صنعتی-روپنلی-دیجیتال-tm-2d.html

ماژول زير را هم تازه پيدا كردم كه هم طول كابل سنسورش 1.5 متر هست و هم امكانات ترموستات را داده و كار را ساده تر مي‏كنه ولي قيمتش نسبت به قبليها بالاتره:

https://eshop.eca.ir/ماژول-های-دما-و-رطوبت/10460-ماژول-ترموستات-دیجیتال-300w-12vdc-مدل-xh-w3103.html

اگر تونستم اجراييش كنم، نتيجه را همينجا اعلام مي‏كنم.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/07/02, 17:48:56، Iran National گفته است :

باسلام خدمت دوستان و با اجازه از مدیریت محترم

مبحثی میخاستم آغاز کنم در مورد پیدا کردن راهی  برای تخلیه و تهویه هوای گرم موتور بعد از خاموش کردن به ویژه در فصل گرما،

چون همانطور که میدانید گرما باعث فرسایش قطعات به ویژه باطری،دسته سیم،... میشود.

ترجیحا راهی ارایه دهید که از برق خود خودرو استفاده نشود.

باسپاس فراوان.:razz:

درود

کاپوت لگنامون شیب داره پس یه لوله کنار بوستر ترمز، چسبیده به اتاق میره تا رام یعنی تا جایی که راه بده ادامه داره. بالای این خرطومی یه فن کیس کامپیوتر مصرفش خیلی کمه برای باطری ماشین با یه ترموستات الکتریکی که برقش با یه رله 5 پایه وقتی سویچ بسته میشه وصل میشه. حالشو ببر. خواستی موتور بشوری روی فنو موشم ماع بکش.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

نکته ای که هست در تابستون کاپوتو بالا بزنید بدون نیاز به برق وسیم کشی خنک میشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان دقت کنید بخش عمده حرارتی که روی قطعات مورد نظر شما تاثیر میگداره، حرارت تابشیه! شما نمیتونین با روشن کردن فن دمای موتور رو به حدی پایین بیارید که حرارت تابشی اون کم بشه. حداقل در زمان کم!

ضمنا" در زمان کارکرد عادی موتور، در ترافیک و... این حرارت به حدی بالا هست که اگر بخواد آسیب بزنه، همون موقع آسیب میرسونه و کیفیت پایین قطعات داخلی خصوصا قطعات پلاستیکیه که برای شما مشکل ایجاد کرده نه حرارت بالای این موتور.

اگر بخواهید این کار رو بکنید، در تابستان فن باید حداقل 20 دقیقه کار کنه و به نظرم این کار چیز جالبی نیست.

من در تابستان هم موتور رو به حدی تحت فشار قرار میدم که وقتی بعد از فرضا 10 دقیقا بر میگردم، دمای موتور به انتهای محدوده قرمز رسیده و در واقع عقربه چیزی برای بیشتر نمایش دادن نداره ولی هیچ وقت مشکل تُرد یا شکسته شدن قطعات داخلی کاپوت نداشتم. جز یک بار که سنسور اکسیژن از جای خودش در رفت ( ! ) و حرارتی که از اون سوراخ ریز خارج می شد، نمد کاپوت،لوله مخزن آب پاش و بخشی از باکس فیلتر هوا رو خراب کرد که علامتیه برای اثبات مجدد این  که قطعات پلاستیکی اصلی موتور مثل درب سوپاپ و... مقاومت حرارتی بسیار بسیار بالاتری نسبت به قطعات دور تر مثل لوله آب پاش دارند.

البته من علامه دهر نیستم و منتظر نظرات شما هستم.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1398/07/08, 19:04:09، mjav گفته است :

سلام

اين مشكل دماي بالاي كاپوت پس از خاموش كردن ماشين، يكي از دغدغه هاي بنده هم هست به ويژه پس از اينكه موقع تعويض فيلتر هوا، قسمتهاي مختلف محفظه فيلتر شكست كه فعلاً با چسب چسبوندم تا بعدآ عوضش كنم. قبل از اين هم موقع چك كردن پيچ پلاستيكي تنفس گيربكس،  كلاهكش شكست كه  با توجه به مدل 94 ماشين، نشان دهنده ضعف  قطعات پلاستيكي در مقابل گرماي  محفظه كاپوت هست.

طرحي  كه مي‏خواستم پياده كنم اين بود كه با استفاده از يك ترموستات الكترونيكي شبيه لينك زير، و قراردادن سنسور آن در محل مناسب، فن دور كند در صورت بالارفتن دما از مقدار تعيين شده روشن و پس از پايين آمدن دما، خاموش شود:

https://eshop.eca.ir/ماژول-های-دما-و-رطوبت/9616-ماژول-ترموستات-دیجیتال-xh-w1209-دارای-نمایشگر-و-کلیدهای-کنترلی.html

فقط قراردادن سنسور در محل درست و مناسب و سپس تنظيمات دمايي ترموستات مهم هست كه براي اين كار هم ميشه با استفاده از ماژول ديگري شبيه زير كه داراي كابل سنسور بلند هست، دماي محلهاي مخلتف داخل كاپوت را چند دقيقه پس از خاموش كردن ماشين در حالتي كه درب كاپوت بسته هست، اندازه گيري كرد كه بنده به دليل موجود نبودن راهگاه مناسب بين كاپوت و كابين براي عبور كابل سنسور، تو اين مرحله موندم :

https://eshop.eca.ir/دما-و-رطوبت-سنج-ها/6503-دماسنج-صنعتی-روپنلی-دیجیتال-tm-2d.html

ماژول زير را هم تازه پيدا كردم كه هم طول كابل سنسورش 1.5 متر هست و هم امكانات ترموستات را داده و كار را ساده تر مي‏كنه ولي قيمتش نسبت به قبليها بالاتره:

https://eshop.eca.ir/ماژول-های-دما-و-رطوبت/10460-ماژول-ترموستات-دیجیتال-300w-12vdc-مدل-xh-w3103.html

اگر تونستم اجراييش كنم، نتيجه را همينجا اعلام مي‏كنم.

من مدل 83 و 89 دارم تا بحال هیچ قطعه ای خراب نشده بخاطر گرما با اینکه همیشه بالای نوددرجه خاموش میکنم اینا لامصبا کیفیت خیلی اوردن پایین

ویرایش شده در توسط mobilemehdi
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری