5,772 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 1 ساعت قبل، jamal738728 گفته است :

سلام به دوستان عزیز

چند ماه پیش به علت صدای زیاد موتور و لرزش زیاد هنگام رو شن کردن کولر تمام دست موتور ها رو تعویض کردم اما درست نشد ...کویل رو تعویض کردم درست نشد و بالاخره حسابی خرج کردم تا اینکه شمع سوزنی ان جی کا مدلlfr5ag رو که قبلا رو ماشین بسته بودم روباز کردم ماشین واقعا آروم شد و لرزش از بین رفت ...حالا از اساتید و دوستان سوالی که دارم آیا میتونه واقعا از شمع باشه با این همه تبلیغاتی که واسه شمع سوزنی میکنن ...ماشین tu5

و سوال بعدی اگر مجددا بخوام شمع سوزنی بندازم با تبلیغات شمع دنسو که زیاد شده آیا جوابگو ماشین هست

شمع سوزنی مناسب ماشینهایی با کارکرد بالا نیست!

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، jamal738728 گفته است :

سلام به دوستان عزیز

چند ماه پیش به علت صدای زیاد موتور و لرزش زیاد هنگام رو شن کردن کولر تمام دست موتور ها رو تعویض کردم اما درست نشد ...کویل رو تعویض کردم درست نشد و بالاخره حسابی خرج کردم تا اینکه شمع سوزنی ان جی کا مدلlfr5ag رو که قبلا رو ماشین بسته بودم روباز کردم ماشین واقعا آروم شد و لرزش از بین رفت ...حالا از اساتید و دوستان سوالی که دارم آیا میتونه واقعا از شمع باشه با این همه تبلیغاتی که واسه شمع سوزنی میکنن ...ماشین tu5

و سوال بعدی اگر مجددا بخوام شمع سوزنی بندازم با تبلیغات شمع دنسو که زیاد شده آیا جوابگو ماشین هست

چی انداختید تا ماشین اروم شد؟ شمعتون اگر سالم باشه این مشکل را نباید داشته باشه. شاید هم فیلر نبوده

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، jamal738728 گفته است :

سلام به دوستان عزیز

سلام والا من تا حالا از شمع سوزنی استفاده نکردم و به همین خاطر نمیتونم نظر بدم 

ولی 8-9 سال قبل همین تب شمع سوزنی که الان هست برای شمعهای دو پلاتینه و 4 پلاتینه بود که چندین بار خریدمو انداختم و نتیجه عکس گرفتم و فقط پولم حدر رفت و فهمیدم هیچی مثل شمع ایکوئم برای تیپ2 و بوش معمولی برای tu5 نیست اندفعه که شمع سوزنی اومد با قیمتهای نجومی و تکنولوژی روز اصلا نرفتم سمتش ولی دوستانی بودن تو همین سایت مثل شما انداخته بودن و نتیجه عکس گرفته بودن که یکی میگفت تقلبیه یکی میگفت مدلی که گرفتی مناسب ماشینت نبوده و ... ولی یادمه اقا مصطفی دو دست شمع سوزنی گرفت بقا قیمتهای خیلی بالا که میگفت چینی شمع شل میشده و شمع خراب میشده چیزی که من تا حالال رو هیچ شمع معمولی برا موتورو ماشین ندیده بودم

در کل شمعهای سوزنی چون گرونترن تقلبیشونم بیشتره و چیزی که اکثر اساتید که از شمعهای سوزنی گرونقیمت استفاده کرده بودن و اعلام میکردن نباید توقع داشته باشین که با یه شمع سوزنی کارکرد ماشین تغییر کنه شمع معمولی ام اگه سالم باشه و گپ مناسب داشته باشه و اصلی و از عمرش زیاد نگذشته باشه و دوده یا روغن نزده باشه احتراق کامل رو به وجود میاره حالا هر چقدرم این جرقه قویتر باشه وقتی احتراق کامله نمیتونه فرقی داشته باشه دوستانی ام که تفاوتی احساس کردن با استفاده از شمع سوزنی من فکر میکنم از عمر شمع قبلیشون خیلی گذشته بوده و دوده زده یا پلاتین ضعیف شده با تعویضش با شمع نو سوزنی تغییراتی اعم از بی صدا شدنو نرمی که به وجود اومدهخ بوده به پای برتری شمع سوزنی نسبت به معمولی گذاشته خود من وقتی بعد 20-30 تا شمع رو عوض میکنم بلاخره مقداری نرمی و بی صدا شدنو پایین اومدن مصرف طبیعیه در صورتی که مثلا شمع کهنه ام ایکوئم 58lz بوده و شمع جدیدم همین بوده 

نهایت برتری شمع سوزنی میتونه طول عمرش باشه به دلیل الیاژهای مدرنتر که اونم تو خودروهای مدرن که مثلا برای تعویض شمع باید قابهای زیادی باز شه و نمایندگیها برای تعویض شمع اجرت بالایی میگیرن همچنین طراحی موتور و توصیه سازنده خودرو استفاده از شمع سوزنی بوده میتونه اقتصادی و به صرفه باشه که مثلا به جای هزینه هر 30 هزارتا هر 100 هزارتا شمع رو عوض میکنه 

ولی 206 که نهایتن با 20 تومن یا حتی خودمون میتونیم شمعو عوض کنیم هر 30 هزارتا شمع معمولی توصسه سازنده رو بندازیم بسیار به صرفه تره تا خرج چند صد هزار تومنی برای شمعی که حتی ممکنه تقلبی بهمون بدن

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

وقت بخیر

دوستان شمع‌های بوش روسی که ایساکو میفروشه داخل پک ۱۰تایی هستن؟ رو بسته تکی شمع‌ها لیبل ایساکو نداره؟

ویرایش شده در توسط ..amir
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در 2 دقیقه قبل، ..amir گفته است :

وقت بخیر

دوستان شمع‌های بوش روسی که ایساکو میفروشه داخل پک ۱۰تایی هستن؟ رو بسته تکی شمع‌ها لیبل ایساکو نداره؟

فقط رو بسته 10 تاییش لیبل داره.

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام والا من تا حالا از شمع سوزنی استفاده نکردم و به همین خاطر نمیتونم نظر بدم 

ولی 8-9 سال قبل همین تب شمع سوزنی که الان هست برای شمعهای دو پلاتینه و 4 پلاتینه بود که چندین بار خریدمو انداختم و نتیجه عکس گرفتم و فقط پولم حدر رفت و فهمیدم هیچی مثل شمع ایکوئم برای تیپ2 و بوش معمولی برای tu5 نیست اندفعه که شمع سوزنی اومد با قیمتهای نجومی و تکنولوژی روز اصلا نرفتم سمتش ولی دوستانی بودن تو همین سایت مثل شما انداخته بودن و نتیجه عکس گرفته بودن که یکی میگفت تقلبیه یکی میگفت مدلی که گرفتی مناسب ماشینت نبوده و ... ولی یادمه اقا مصطفی دو دست شمع سوزنی گرفت بقا قیمتهای خیلی بالا که میگفت چینی شمع شل میشده و شمع خراب میشده چیزی که من تا حالال رو هیچ شمع معمولی برا موتورو ماشین ندیده بودم

در کل شمعهای سوزنی چون گرونترن تقلبیشونم بیشتره و چیزی که اکثر اساتید که از شمعهای سوزنی گرونقیمت استفاده کرده بودن و اعلام میکردن نباید توقع داشته باشین که با یه شمع سوزنی کارکرد ماشین تغییر کنه شمع معمولی ام اگه سالم باشه و گپ مناسب داشته باشه و اصلی و از عمرش زیاد نگذشته باشه و دوده یا روغن نزده باشه احتراق کامل رو به وجود میاره حالا هر چقدرم این جرقه قویتر باشه وقتی احتراق کامله نمیتونه فرقی داشته باشه دوستانی ام که تفاوتی احساس کردن با استفاده از شمع سوزنی من فکر میکنم از عمر شمع قبلیشون خیلی گذشته بوده و دوده زده یا پلاتین ضعیف شده با تعویضش با شمع نو سوزنی تغییراتی اعم از بی صدا شدنو نرمی که به وجود اومدهخ بوده به پای برتری شمع سوزنی نسبت به معمولی گذاشته خود من وقتی بعد 20-30 تا شمع رو عوض میکنم بلاخره مقداری نرمی و بی صدا شدنو پایین اومدن مصرف طبیعیه در صورتی که مثلا شمع کهنه ام ایکوئم 58lz بوده و شمع جدیدم همین بوده 

نهایت برتری شمع سوزنی میتونه طول عمرش باشه به دلیل الیاژهای مدرنتر که اونم تو خودروهای مدرن که مثلا برای تعویض شمع باید قابهای زیادی باز شه و نمایندگیها برای تعویض شمع اجرت بالایی میگیرن همچنین طراحی موتور و توصیه سازنده خودرو استفاده از شمع سوزنی بوده میتونه اقتصادی و به صرفه باشه که مثلا به جای هزینه هر 30 هزارتا هر 100 هزارتا شمع رو عوض میکنه 

ولی 206 که نهایتن با 20 تومن یا حتی خودمون میتونیم شمعو عوض کنیم هر 30 هزارتا شمع معمولی توصسه سازنده رو بندازیم بسیار به صرفه تره تا خرج چند صد هزار تومنی برای شمعی که حتی ممکنه تقلبی بهمون بدن

ممنون از پاسخ خوبتون ...

البته الان من بعد از امتحان چند شمع از نمایندگی شمع بوش روسی که نمایندگی داشت رد انداختم به نظر خودم شتاب ماشبنم عالی سرعت راحت تا ۱۹۰ میرسونه و مصرفی هم عالی هست البته قبلش شمع تورچ انداختم که افتضاح بود ماشین کاملا چسبیده بود به زمین که سریع تعویضش کردم ...یکی از اساتید میگفت شمع سوزنی باعث میشه به کویل ماشین فشار زیادتری بیاری راست یا دروغشو من خبر ندارم .....

در 5 ساعت قبل، 206-14 گفته است :

شمع سوزنی مناسب ماشینهایی با کارکرد بالا نیست!

کارکرد بالا یعنی چقدر ...۱۴۰ بالا هست 

در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

چی انداختید تا ماشین اروم شد؟ شمعتون اگر سالم باشه این مشکل را نباید داشته باشه. شاید هم فیلر نبوده

شمع بوش روسی شرکت ....از بابت فیلر شمع مطمعن بودم چون قبلش به یه برقکار خوب نشون دادم 

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، jamal738728 گفته است :

ممنون از پاسخ خوبتون ...

البته الان من بعد از امتحان چند شمع از نمایندگی شمع بوش روسی که نمایندگی داشت رد انداختم به نظر خودم شتاب ماشبنم عالی سرعت راحت تا ۱۹۰ میرسونه و مصرفی هم عالی هست البته قبلش شمع تورچ انداختم که افتضاح بود ماشین کاملا چسبیده بود به زمین که سریع تعویضش کردم ...یکی از اساتید میگفت شمع سوزنی باعث میشه به کویل ماشین فشار زیادتری بیاری راست یا دروغشو من خبر ندارم .....

شمع بوش روسی شرکت ....از بابت فیلر شمع مطمعن بودم چون قبلش به یه برقکار خوب نشون دادم 

سلام دوست عزیز و منم تقریبا 2500  کیلومتر قبل شمع بوش روسی شرکتی انداختم و کاملا با شما موافقم و اینو بی اغراق میگم که شتاب و سرعت اولیه ماشین فوق العاده سریع تر از قبل شده و بهم ثابت شد که چقدر یک شمع خوب روی شتاب تاثیر داره ، مصرف سوخت هم با این شمع راضی کننده بوده.

شمع قبلی اکیوم ساخت امکو بوده که اونم انصافا مصرف سوخت ماشین باهاش مناسب بود ولی شتاب  خیلی زیاد نه .

کیلومتر فعلی ماشین ( 74 هزارتا و تیپ 5 ).

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، majid2007 گفته است :

سلام دوست عزیز و منم تقریبا 2500  کیلومتر قبل شمع بوش روسی شرکتی انداختم و کاملا با شما موافقم و اینو بی اغراق میگم که شتاب و سرعت اولیه ماشین فوق العاده سریع تر از قبل شده و بهم ثابت شد که چقدر یک شمع خوب روی شتاب تاثیر داره ، مصرف سوخت هم با این شمع راضی کننده بوده.

شمع قبلی اکیوم ساخت امکو بوده که اونم انصافا مصرف سوخت ماشین باهاش مناسب بود ولی شتاب  خیلی زیاد نه .

کیلومتر فعلی ماشین ( 74 هزارتا و تیپ 5 ).

با سلام 

لطف کنید بگید این بوش روسی دقیقا مدلش و نامش چی هست و از کجا میشه تهیه کرد ؟؟؟

من از وقتی که نمایندگی شمع تورچ انداخته لرزش زیاد دارم و میخوام شمعو عوض کنم 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

در 40 دقیقه قبل، Ehsan Amery گفته است :

با سلام 

لطف کنید بگید این بوش روسی دقیقا مدلش و نامش چی هست و از کجا میشه تهیه کرد ؟؟؟

من از وقتی که نمایندگی شمع تورچ انداخته لرزش زیاد دارم و میخوام شمعو عوض کنم 

سلام بر شما و دوست عزیز ، من این شمع رو  از یک لوازم یدکی توی بندرعباس اوایل تابستون سال جاری و اگه درست یادم باشه به قیمت 130 تومن  خریدم و تا یادم نرفته لازمه به این نکته هم اشاره کنم که این شمع رو توی بازار هم با لیبل ایساکو میفروشن و هم بدون لیبل و به قول خودشون اصلی که من نمیتونم بگم واقعا اصلیه یا خیر ، برای خودم ، اون فروشنده که یه جورایی از آشناهاست از توی جعبه ی پلمپ ده تایی با لیبل ایساکو در آورد و دیروز که بندرعباس هم بودم ، میخواستم یک دست 4 تایی دیگه بخرم که بذارم برای تعویض دفعه ی بعدی ولی برادرش بود و زیاد از این جور چیزها سر در نمیاره و توی هفته ی آینده که باز گذرم به بندرعباس میخوره ، اگه با لیبل داشت ، ازش میخرم .ظاهرا با لیبلش کمابیش توی بازار سخته شده تهیه کردن و البته اینجور هم نیست نمونه ی بدون لیبلش الزاما جنس تقلبیه ولی خب توی بحث تهیه ی قطعات ماشین ، بحث اعتماد و اطمینان ه.البته من یک گزینه ی دیگه هم برای بعضی خریدهام دارم ، نمایندگی ایران خودرویی هست که بعضی اقلام پر مصرف ولی کمیاب رو میبینی از قبل انبار کرده و فقط به آشناها می فروشه .اگه شمع بوش روسی داشته باشه ، قیمت مصوب ایساکو ، برای 4 عدد دوربر 120 تومنه.فردا عصر اگه کاری پیش نیاد ، برای تعویض واسکازین گیربکس باید برم اونجا و میپرسم ببینم موجودی دارن یا نه.

توی ایسام هم فروشنده هایی بدون لیبلش رو دارن میفروشن دوربر 100 تا 110 .

و اونطور که من متوجه شدم ، همین شمع تورچ حتی فابریک ماشین هم شماره فنی های مختلف دارن ، بعضی هاشون تا 25 یا 30 هزارتا هم نسبتا خوب جواب دادن ، برای بعضی ها هم مجبور شدن نهایتا دوربر 15 هزارتا.

qvc2_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

2br_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%D

5e37_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

ویرایش شده در توسط majid2007
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

در 10 ساعت قبل، jamal738728 گفته است :

ممنون از پاسخ خوبتون ...

دوست عزیز وقتی میگم شمع سوزنی مناسب ماشین با کار کرد بالا نمی خوره!

شمع سوزنی  نوع جرقه ان نقطه زن هست ! بعضی ها به اون میگن شمع لیزری!

این شمع نیاز به برق قوی داره ! برقی که کاهش ولت یا امپر نداشته باشه!

ماشین با کارکرد بالا 

۱ - افت باطری

۲- افت دینام

۳- گشاد شدن وایر شمع و ضعیف شدن فنر وایرشمع

۴- دوده گرفتن تاج پیستون که مهم ترین دلیل در اختلال در کارکرد شمع سوزنی هست! 

به دلیل بالا رفتن کارکرد سوزن انژکتور پاشش زیاد و بالا رفتن عمر سوپاپ و کم شدن عمر شمع قبلی! 

و گاه خام سوزی ! حتی گاه به دلایل خرابی سنسور اکسیژن!

موجب میشه تاج سیلندر دوده بگیره!! 

جرقه ی شمع ولت + هست! ولت گرم! و همیشه (-) منفی نقش مهمی در نیاز کار ولت مثبت داره! 

برای کار کرد نرمال شمع باید اتصال منی موتور قوی باشه! و تاج پیستون تمیز ! 

تمیز بودن تاج پیستون خیلی مهم هست!!!! 

شمع معمولی به دلیل اینکه جرقه ای اون نقطه ای نیست و جرقه در سیلندر یه جورایی پخش میشه! بهتر میتونه احتراق رو در شرایط بالا انجام بده. 

ویرایش شده در توسط 206-14

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری