4,382 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 13 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

بسته هاش 10 تاییه و دورنگ سفید آبی داره و  بسته سفید. آبی سیاه ها در ایران مونتاژ میشه که اون ها هم شمع های خوبی هستند ولی بسته سفیدها شرکتی هستند و فقط پایه کوتاهش تو بازار فعلی موجوده و اصلی است. من هر دو مدل ایرانی و فرانسویش را داشتم هر دو خوبند ولی اصلی هاش که فقط برای تیپ 2 الان یافت میشه واقعا عالیه و راحت 40 هزارتا کار میکنه. الان به عکسش دسترسی ندارم ولی اگر نیاز بود تا شب میتونم بفرستم. البته چیز نایابی فعلا نیست.

ممنون میشم بهم آدرس کسی که میفروشه رو بفرستید

قیمتشم خیلی مناسبه زیر 100 هست

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

الان جایی واسه tu5 ایکیوم اورجینال پیدا میشه؟

توی سایتا که ندیدم...

یه شمعایی هست که توی جعبه سفیدای پژو سیتروئنه، دیدم دستی ۴۰۰!

اونا چی هستن؟ بوش؟ کدوم مدلش؟

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

اون روغن والوالین هم بعیده اصلی باشه. من توتال ۹۰۰۰ اروپایی ۵ لیتری رو گرفتم ۴۲۰ تومن. حالا والوالین ۴۰۰ تومنی یه کم مشکوکه

سلام آقا مصطفی

قیمت ها تو ایران غیر عادی هست وگرنه تو این عکس میبینید روغن والوالین 17 دلاره تازه 5 کواتش!! که با احتساب دلار 13 هزار هم حساب کنیم 220 هزار میشه همین روغن را مشابهش تو بعضی تعویض روغنی های مناطق خاص تهران 500 و حتی بیشتر هم میفروشند!!!! این ها بعضی چیزها را با دلار 30 هزار تومن به پای این ملت حساب میکنند!!! عکس برای پارسال تو کالیفرنیاست.. بقیه قیمت های روغنهای تراز اول دنیا براتون میگذارم.

q43j_img_0855.jpg

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام آقا مصطفی

قیمت ها تو ایران غیر عادی هست وگرنه تو این عکس میبینید روغن والوالین 17 دلاره تازه حدود5 کواتش!! که با احتساب دلار 13 هزار هم حساب کنیم 220 هزار میشه همین روغن را مشابهش تو بعضی تعویض روغنی های مناطق خاص تهران 500 و حتی بیشتر هم میفروشند!!!! این ها بعضی چیزها را با دلار 30 هزار تومن به پای این ملت حساب میکنند!!! عکس برای پارسال تو کالیفرنیاست.. بقیه قیمت های روغنهای تراز اول دنیا براتون میگذارم.

عجب😐

اگه والوالین این قیمته.

پس توتال و لیکومولی و کاسترول احتمالا ارزون ترن🙄

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، Seyyedali گفته است :

سلام دوستانممنون میشم منم راهنمایی کنید.الان برا 405 شمع چی توصیه میکنید؟به من گفتن بوش دبل پلاتینیوم ولی یه بوش دبل پلاتینیوم تو مغازه داشتیم تست کردم دیدم جرقش اونقدرم خوب نیست.رو خود ماشینم دنسو ایریدیوم بود که بعد حدود 30 تا یکی از ایریدیوما ذوب شده (الکترود مثبت)هنوز اینو از رفیقم خریده بودم که آشنا بود.خلاصه نمیدونم شمعی که داده بود سرد بود یا گرم.ایریدیومم بعد 5000 تا افت شدید داشت و همون ماشین قبل 5000 تا نبود ولی بعد 5000 تا بازم از فابریک بهتر میرفت ولی این افتو از رفیقمم که فروشنده بود شنیدم و گفت بهم پلاتینیوم بخر دلیلشم نگفت و فکر کنم علمی نبوده.آخه این ایریدیوم دمای ذوبش 2400 هست و پلاتینیوم خیلی کمتره از اون حالا چرا افت داره؟من جرقه شمع ایساکو رو هم تست کردم برام عجیب بود خیلی جرقه خوبی میداد البته ایساکو نیکل بود.

NGK G_power بگیر. با گپ فابریک روی چنتا XU بستم و از 58LZ فرانسوی بهتره (چه توی مصرف و چه شتاب) اگه بیشتر میخوای هزینه کنی اتولایت ایریدیوم ایکس پی

در در 1398/01/19, 03:36:19، endwaiter گفته است :

اون چیزی که شما دنبالشی باید حداقل ۴۰۰-۵۰۰ تومن براش هزینه کنی. آیا ارزش داره که مثلا صدی نیم لیتر مصرفت بیاد پایین یا شتاب صفر تا صدت نیم ثانیه بهتر بشه؟

من خودم سوزنی ایریدیوم دارم، اما جدیدا تصمیم گرفتم دیگه پر شتاب رانندگی نکنم. چون خیلی مصرف رو بالا می بره. همین یهو گاز دادن ها و پر کردن سریع دنده ها حداقل صدی یک لیتر یا بیشتر میانگین مصرف رو بالا می بره.

شما با اصلاح نوع رانندگی خیلی بیشتر از اون شمع می تونی مصرف رو پایین بیاری. من با شمع ایکیوم فابریک ماشین معاینه برتر گرفتم، راه رفتن ماشین هم خیلی خوب بود.

شما وقتی شمع گرون قیمت میندازی، ناخواسته سراغ خیلی چیزای دیگه هم میری و یهو به خودت میای می بینی میلیونی خرج هایی کردی که به هیچ دردی هم نخوردن. همون شمع فابریک بوش یا ایکیوم رو بنداز حالشو ببر. بین ۲۵ تا ۳۰ هزار کیلومترم استفاده کن.

البته با توجه به قیمت شمع فابریک و مثلا همین LFR5AGP و عمر ۷۰-۸۰ هزار تاییش، اونم گزینه بدی نیست.

بازم صلاح مملکت خویش خسروان دانند. فقط اینم بگم که شمع های بهتر از فابریک و عمدتا سوزنی در صورتی عملکرد بسیار خوبی دارن که واقعا همه چیز ماشین وضعیتشون خوب باشه. شمع به تنهایی معجزه نمی کنه.

خود ایکیوم میگه 58LZ شصت هزار کیلومتر کار میکنه (توی کاتالوگ سرویس لایفش). نمونه ایرانیش رو نمیگم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 17 دقیقه قبل، darkfall گفته است :

NGK G_power بگیر. با گپ فابریک روی چنتا XU بستم و از 58LZ فرانسوی بهتره (چه توی مصرف و چه شتاب) اگه بیشتر میخوای هزینه کنی اتولایت ایریدیوم ایکس پی

خود ایکیوم میگه 58LZ شصت هزار کیلومتر کار میکنه (توی کاتالوگ سرویس لایفش). نمونه ایرانیش رو نمیگم

توی دفترچه خودرو کیلومتر ۴۰ هزار رو برای تعویض شمع توصیه کرده. حتی مدل های پایین که لوازمشون اصلی بودن. من رو حساب اون گفتم.

ولی کلا کارخونش هرچی هم بگه، شمع معمولی واقعا بیشتر از ۴۰ تا دیگه فایده نداره. شاید کار کنه، ولی عمر مفید نخواهد بود.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در هم اکنون، endwaiter گفته است :

توی دفترچه خودرو کیلومتر ۴۰ هزار رو برای تعویض شمع توصیه کرده. حتی مدل های پایین که لوازمشون اصلی بودن. من رو حساب اون گفتم.

ولی کلا کارخونش هرچی هم بگه، شمع معمولی واقعا بیشتر از ۴۰ تا دیگه فایده نداره. شاید کار کنه، ولی عمر مفید نخواهد بود.

اتفاقا من روی 60 هزارتا (اون زمانی که توی جعبه سفید اورجینال بود) بازشون کردم، مقاومتشون فقط 0.5 و گپش 0.15 تغییر کرده بود

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

با توجه به کیفیت پایین شمعها توصیه نمیشه بیشتراز حد کارکنه چون هم مقاومت شمع وهم چینی شمع وگپ الکترود ها کاراییی خودشون را از دست میدن 

درسته ظاهرا نشون نمیده اما بررسی دقیق بشه کارکرد خوبی نداره

مثلا باید بعد از تا20تا25 کیلومتر باز بشه وگپ وچینی شمع و..بررسی بشه 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

با توجه به کیفیت پایین شمعها توصیه نمیشه بیشتراز حد کارکنه چون هم مقاومت شمع وهم چینی شمع وگپ الکترود ها کاراییی خودشون را از دست میدن 

درسته ظاهرا نشون نمیده اما بررسی دقیق بشه کارکرد خوبی نداره

مثلا باید بعد از تا20تا25 کیلومتر باز بشه وگپ وچینی شمع و..بررسی بشه 

منم پیشنهاد نمیکنم شمع های معمولی بالای 30,000 کیلومتر استفاده بشن . اون مطلب رو صرفا جهت اطلاعتون گفتم

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، darkfall گفته است :

منم پیشنهاد نمیکنم شمع های معمولی بالای 30,000 کیلومتر استفاده بشن . اون مطلب رو صرفا جهت اطلاعتون گفتم

شاید هم بشه بیشتر استفاده کرد اما باید چک بشه 

چون گپ شمع مهمه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری