4,871 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام. نصف شب همگی بخیر

من فراموش کردم که شمع‌های خودرو در چه کیلومتری نو جایگزین کردم

با مشاهده ظاهر شمع چطور میشه متوجه شد که شمع هنوز کارائی داره یا خیر؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، ..amir گفته است :

سلام. نصف شب همگی بخیر

سلام به نظر من از همه مهمتر چینی دور پلاتینه اگه سفید و تمیز باشه و رنگ پلاتین تغییر خاصی نداشته باشه و طول و شکل پلاتین تغییر محسوسی نکرده باشه با تمیز کردن و فیلر کردن مجدد میشه استفاده کرد ولی اگه اطراف چینی دور پلاتین (منظورم اون چینی کوچیکه دور پلاتینه داخل شمعه نه چینی بزرگ خارج شمع) دوده گرفته باشه یا خیلی تغییر رنگ به سمت اجری داده باشه یا اثار روغن و چربی اطراف اون چینی و پلاتین باشه یا دون دونهایی و پستی بلندیهای ریزی رو پلاتین شمع مونده باشه بهتره عوض شه که البته تمام اینها دلیلهایی ام داره که باید رفع شه مثلا دوده زدن اطراف شمع نشانه سوخت زیاد و احتراق ناقصه چرب و روغنی بودن نشانه روغنسوزی و کمپرس هست اجری بودن شمع نشانه کیفیت پایین سوخت و فشار روی موتور و رانندگیهای طولانیه که بر اثر گرما تغییر رنگ پیش میاد خطهای طوسی رنگ و اثار جرقه روی چینی خارجی شمع نشانه برقدزدی وایره 

هنگام تمیز کردن شمع اطراف چینی داخلی شمع که داخل قسمت فلزیه از همه جا مهمتره و باید تمیز شه حتما ولی رزوه ها و چینی خارجی شمع هم باید تمیز شه اگه چینی خارجی شمع روغنی یا چرب باشه احتمال برقدزدی داخل وایر پیش میاد

%D8%B4%D9%85%D8%B9-4.jpg

%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B4%D9

عکس بالا شمع معمولی رو نگاه کنید اگه شمعتوندر اون حده و چینی دور پلاتین سفید و تمیزه پلاتین تغییر شکل نداده و لبه هاش گرد یا لب پر نشده قابل استفادس فقط کمی اطراف رزوه و کمی روی الکترود بدنه تغییر رنگ و سفیده هست که باید تمیز شه فیلر شه و استفاده شه با استفاده و کارکرد شمع پلاتین کمی خورده میشه کوتاه میشه و گپ شمع به همیخوره و فاصلش با الکترود زیاد میشه و باید مجدد فیلر شه

443459581-talab-ir.jpg

ولی اگه شمع در حد شمع بالا حتی کمتر از این که میبینید پلاتین کاملا کوتاه شده تغییر شکل داده الکترود بدنه همینطور و داخل دیواره شمع کاملا رسوبات مشخصه باید عوض شه 

شمعی ام که روغن میزنه یا دوده شدید میزنه بعد رفع عیب حتما باید عوض شه و تمیز کردنش فایده نداره من بارها شمعهایی که دوده یا روغن زده با اینکه عمرش کم بوده تمیز کردم ولی فایده نداشته و نتیجه خوب نمیده 

البته اینها برای شمع معمولی بود شمع سوزنی بنده استفاده نکردم و اطلاعات ندارم ولی شنیدم عمرش خیلی بیشتره پلاتینش به خاطر طراحی و الیاژش کمتر تغییر شکل میده و کوتاه میشه و فیلر هم احتیاج نداره و بهش صدمه میزنه

پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، ..amir گفته است :

سلام. نصف شب همگی بخیر

درود

مقدار مقاومت وقتی نو هست اندازه میگیرم یادداشت میکنم. بعد استفاده هر 10هزار کیلومتر مقاومتشو مسینجم اگه فرقی نکرده بود و ظاهریشم صحیح بود، فاصله دهانه شو تست میکنم و استفاده میکنم تا 10هزارتای بعدی. عمر شمع برای من بستگی به کیفیت بنزین و نوع استفادم شهری و جاده داره. 

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، ..amir گفته است :

سلام. نصف شب همگی بخیر

اگر موتور در سلامت کامل باشه، بهترین راه تشخیص، بررسی قطر و ارتفاع اکترود میانیه، اگه کولیس ندارید، کنار شمع نو بذارین با چشم هم قابل تشخیصه، همین طور شمعی که بیشتر از mm0.2 دهنش باز شده باشه، وقت تعویضشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

اینم از وضعیت شمع بعد از ۶-۷ هزارتا کارکرد.

من نمیدونم چی میریزن تو بنزینا که اینطوری میشه شمع.

تمام شمعها اون قسمت سفید رنگشون بشدت قرمز رنگ شده.

IMG_20190211_233009_280.jpg

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

کلا ایران همینه همه شمع ها جدیدا اینجوری میشن معلوم نیست چی قاطی بنزین میکنن

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

با پرس و جو هایی که کردم به نظر میرسه اون دوده سیاه رنگ دور شمع نباید باشه و وجودش نشونه ی یه اشکالیه.خیلی با کارکرد های بالاتر اون دوده رو ندارن رو شمع و رنگ اون قسمت مثل همون رنگ رزوه ها میمونه تقریبا.

حالا نمیدونم از تنظیم نبودن سوخت و هواست یا سوختن بخار روغن تو سیلندره یا خود شمع اصلا

واقعا برام سوال شده!

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

یه زمانی سوپر میزدم اینجور قرمز میشد.البته توی کارکرد موتور تاثیری نداشت

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

تفاوت بین شمع بوش اصلی و چینی و روسی و مواردی که توی بازار  ایران وجود داره و هر فروشنده ای عنوان می کند که شمع موتور اورجینال رو ما داریم و بقیه ی موارد فیک هستند یکی از بحث هایی هست که همیشه بین کاربرها وجود داشته و داره . زمانی که به شخصه می خواستم شمع موتور رو عوض کنم و همیشه این مشکل رو داشتم که شمع روسی خوب هستش یا نه ؟ شمع آلمانی که روی بدنه اش حک شده تولید آلمان آیا واقعا آلمانی هستش یا به سفارش وارد کننده از چین روش کشور سازنده آلمان عنوان شده ؟ 

موردی که دیروز برای من  پیش آمد یک مقداری جالب بود و باعث شد حس کنجکاوی و درگیری ذهنی ای که داشتم یک مقدار شفاف تر بشه . فروشگاهی که برای خرید ابزار و ملزومات بهش سر زده بودم قسمتی داره مخصوص لوازم مصرفی و جانبی اتومبیل از جملهروغن - تیغه برف پاک کن - شمع و باتری بوش - وارتا و برند های معروف دیگه . طبق عادت همیشگی به دنبال شمع بوش و مخصوص اتومبیل هایی که توی ایران هستند رفتم و چیز جالبی که دیدم این بود که روی بدنه شمع های بوش حتا در خود آلمان نوشته شده بود ساخت روسیه ! شاید باعث تعجب باشه که توی خود آلمان شمع موتور آلمانی چرا عرضه نمیشه ؟ شمع موتور مخصوص خودرو هایی که بیشتر توی ایران هستند مربوط میشه به تکنولوژی موتور های قدیمی تر و با پیشرفت همه ساله اتومبیل ساز های آلمانی دور از انتظار نیست که تولیدکنندگان قطعات اتومبیل مواردی مثل  شمع های قدیمی تر رو به کارخانجات خودشون در کشور های دیگه ببرند . به نظر می آید که شمع های روسی موجود در بازار قابل اطمینان تر باشند تا مواردی که در چین تولید میشه . دو عکس از شمع ها گرفتم امیدوارم تصاویر واضح باشند و کمی به انتخاب دوستان در تهیه ی شمع کمک کنه . قیمت ها به یورو هستش 

photo_2019-02-12_17-05-18.jpg

photo_2019-02-12_17-03-52.jpg

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، hamid-fateh گفته است :

یه زمانی سوپر میزدم اینجور قرمز میشد.البته توی کارکرد موتور تاثیری نداشت

قرمزه که اوکیه مشکلی نداره ولی نباید سیاه باشه.

این سیاه بودنش دو دلیل داره

۱- شمع کد حرارتیش درست نیست و بنزینیو خوب نمیسوزونه که خب من انواع و اقسام شمعو تست کردم و نتیجه فرقی نکرده.

۲-مخلوط سوخت و هوا تنظیم نیست و ترکیب اصطلاحا ریچ هست و باید بنزین درصدش کم بشه.اما نمیدونم چطوری باید این نسبتو تنظیم کنم!

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری