3,844 ارسال در این موضوع قرار دارد

در ۱ ساعت قبل، ramin___hz گفته است :

و کارکرد این شمع چقدر هست؟

با همین بنزینای آشغال هم راحت ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تا عمر مفید دارن.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود بر اعضای محترم

سپاس از مصرف کنندگان شمعها که تجربیاتشونو به اشتراک میگذارند و حاشیه هارو ادامه نمیدن.

تیپ 5 تولید 88 دارم 240هزار کارکرده ظاهرن موتور N6A هست و رانندگیم خونسردو بدون شتابه. شتابش از 80 تا 120 راضیم راحت و سریع سبقت میگیرم. بنزین فقط معمولی و هرجا برسم میزنم. انژکتورها هنوز باز نشدن چون ایرادی نداشتن. صدای موتور تا 110تا خوبه، بیشترش نه. صدا بیشتر میشه قشنگ معلومه میره تو فشار. جاده 5.5 تا 6

شمع تورچ درجا لرزشش بیشتر از fr8sc+ که 30هزارتا کارکرد،  بود.

نور انداختم فرصت نشده جاده برم. درجا لرزشش مثله fr8sc کهنه هست. تو 300تایی که داخل شهر رفتم صدی10 مصرف کرد.

دنده 2 مرده یهو گاز بدم، یه کله اولش میزنه و شتابش یدست نیست. نوسان احساس میشه.

الان 4عدد شمع معمولی 80 الی 120 قیمتشه و تجربیات مصرف کنندگان اختلاف 3لیتر در 100 کیلومتر داخل شهرو نشون میده.

اگر عمر معمولیارو 30.000 کیلومتر در نظر بگیریم، 90000 تومن بیشتر میسوزونه  بنزین 1000 تومنیو.

اگر عمر شمع بهتر 100.000 کیلومتر باشه با قیمتی که شاید اشتباه میگم 400 الی 800هزار تومن و مصرف تو شهر 3لیتر کمتر، حدودن 300.000تومن کمتر خرج میشه ولی اولش پول زیادی پرداخت میشه.

تجربه میگه برا ماشین ژاپنی که عمر بیشتری میکنه شمع خوب بخرم چون موتور بهتر کار میکنه و نتیجش میشه عمر بیشتر.

لطفن پاسخ کوتاه بدین:

به صرفه ترین شمع چی بخرم؟

1. ارزون؟ (چه مدلی و قیمت)

2. گرون؟ ( مدل و قیمت و از کجا)

خیلی ممنونم. اگر از اعضا فروشنده لوازم هست معرفی کنید آدرس یا  تلفن که بهتر، تا سرگردون مغازه دارانه اکثریت بیسواد و جنس خراب نشیم.

الان نمیدونم fr8me بخرم یا f13-4؟

اصن کدومش یافت میشه؟

بد وضعیتی شده. برا هر چی از دکتر و مریضی گرفته تا شامپو و خوردو خوراک باید کلی وقت و هزینه صرف کنم تحقیقات کنم  تا مورد خوبی پیدا کنم.

اینجانب اگر تجربمو مینویسم و شخصی با سند علمی یا تجربه خودش، اشتباه منو اعلام میکنه باید قبول کنم و تمام.

اگر هم بدون سند علمی میگه اشتباه میکنم، نباید جوابی بدم. دیگر اعضا خودشون تصمیم میگیرن چی درسته. وسلام.

ویرایش شده در توسط imsi
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، imsi گفته است :

درود بر اعضای محترم

سپاس از مصرف کنندگان شمعها که تجربیاتشونو به اشتراک میگذارند و حاشیه هارو ادامه نمیدن.

تیپ 5 تولید 88 دارم 240هزار کارکرده ظاهرن موتور N6A هست و رانندگیم خونسردو بدون شتابه. شتابش از 80 تا 120 راضیم راحت و سریع سبقت میگیرم. بنزین فقط معمولی و هرجا برسم میزنم. انژکتورها هنوز باز نشدن چون ایرادی نداشتن. صدای موتور تا 110تا خوبه، بیشترش نه. صدا بیشتر میشه قشنگ معلومه میره تو فشار. جاده 5.5 تا 6

نور انداختم فرصت نشده جاده برم. درجا لرزشش مثله fr8sc کهنه هست. تو 300تایی که داخل شهر رفتم صدی10 مصرف کرد.

الان 4عدد شمع معمولی 80 الی 120 قیمتشه و تجربیات مصرف کنندگان اختلاف 3لیتر در 100 کیلومتر داخل شهرو نشون میده.

اگر عمر معمولیارو 30.000 کیلومتر در نظر بگیریم، 90000 تومن بیشتر میسوزونه  بنزین 1000 تومنیو.

اگر عمر شمع بهتر 100.000 کیلومتر باشه با قیمتی که شاید اشتباه میگم 400 الی 800هزار تومن و مصرف تو شهر 3لیتر کمتر، حدودن 300.000تومن کمتر خرج میشه ولی اولش پول زیادی پرداخت میشه.

تجربه میگه برا ماشین ژاپنی که عمر بیشتری میکنه شمع خوب بخرم چون موتور بهتر کار میکنه و نتیجش میشه عمر بیشتر.

لطفن پاسخ کوتاه بدین:

خیلی ممنونم. اگر از اعضا فروشنده لوازم هست معرفی کنید آدرس یا  تلفن که بهتر، تا سرگردون مغازه دارانه اکثریت بیسواد و جنس خراب نشیم.

اصن کدومش یافت میشه؟

بد وضعیتی شده. برا هر چی از دکتر و مریضی گرفته تا شامپو و خوردو خوراک باید کلی وقت و هزینه صرف کنم تحقیقات کنم  تا مورد خوبی پیدا کنم.

اینجانب اگر تجربمو مینویسم و شخصی با سند علمی یا تجربه خودش، اشتباه منو اعلام میکنه باید قبول کنم و تمام.

اگر هم بدون سند علمی میگه اشتباه میکنم، نباید جوابی بدم. دیگر اعضا خودشون تصمیم میگیرن چی درسته. وسلام.

من بوش پلاتینیوم FR7MPP10 رو طولانی مدت تجربه کردم خوب بوده، منتها بعید می دونم اصلیش راحت گیر بیاد. NGK LFR5AGP هم هزار کیلومتر استفاده کردم. پلاتینیوم هست و به دلیل ایرادات بنی اسراییلی و بی پایه دوستان باز کردم. چند وقت پیشم فروختمشون. به نظرم شمع خیلی خوبی بود.

با توجه به قیمت بالاتر ایریدیوم، و نه چندان پایین شمع معمولی، توصیه من همین NGK هست. ۸۰ هزار کیلومترم شما استفاده کن. هم سوزنیه و قابلیت های این کلاس رو داره، هم عمر خوبی داره، هم قیمتش مناسبه. اگه یه روزم خراب شد زیاد آتیش نمی گیری مثل من که دنسو IKH20 هام فنا شدن. البته مقصر خودم بودم. اختلافش هم با ایریدیوم های خفن اونقدر نیست که ارزش این همه اختلاف قیمت رو داشته باشه.

سعی کردم همه جوانب رو با توجه به پرسشاتون در نظر بگیرم.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، imsi گفته است :

درود بر اعضای محترم

لطفن پاسخ کوتاه بدین:

اصن کدومش یافت میشه؟

سلام

F13-4 قیمت باید حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ باشه

FR8ME فابریک ماشین شماست

Fr8sc+مناسب نیست (من نگفتم خود شرکت بوش طبق کاتالوگ) طبق کاتالوگ بوش که چند صفحه قبل بصورت کامل pdf قرار دادم

متاسفانه باید بگردید تا پیدا کنید یک مدت کاربر Amin داشت در تاپیک فروش از ایشون پیگیری کنید 

یا اگر خواستید پیام خصوصی بدید تا وارد کننده شمع بوش رو معرفی کنم بهتون  البته اگر فقط این دو شمع رو میخواید اما زیاد بدنبال f13-4 نباشید

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، imsi گفته است :

به صرفه ترین غیر سوزنی ایکیوم RFN 58 HZ هست.

پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

من با ایکیوم فابریک معاینه فنی برتر گرفتم. ماشین هم خیلی خوب گاز می خورد.

پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال

سلام

در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

برای tu5 این کد هست؟

در 1 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

من با ایکیوم فابریک معاینه فنی برتر گرفتم. ماشین هم خیلی خوب گاز می خورد.

چه کدی؟

قیمتش چنده؟

اصلی و فرعی داره؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، ..amir گفته است :

سلام

برای tu5 این کد هست؟

چه کدی؟

قیمتش چنده؟

اصلی و فرعی داره؟

بله اون کد که نوشتم پایه بلنده و  برای تیپ 5 هست و اگر آخرش LZ بود برای تیپ 2 هست.

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، ..amir گفته است :

سلام

برای tu5 این کد هست؟

چه کدی؟

قیمتش چنده؟

اصلی و فرعی داره؟

ایکیوم فابریک هم رده همون بوش +FR8-SC هست. الان نمی دونم اصلش هست یا نیست یا کجا داره. این شمع بصورت فابریکی روی ماشین خودم نصب بود.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

دوستان برای TU3 شمع جنس خوب چه مارک هایی پیدا میشه؟

البته چند صفحه قبل هم همین سوال رو کردم که فقط اکیوم مدل RFN58LZ پیشنهاد شد

دنبال شتاب و ... نیستم ، بیشتر یک نمونه استاندارد میخوام و ترجیحا همراه با مصرف کمتر سوخت

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری