3,844 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 39 دقیقه قبل، oranos گفته است :

سلام. دوستان من شمع fr7mpp10 با گپ 0/7 رو ماشین و8 انداختم البته با مطالعه در اینجا الان دوباره پرس و جو کردم بعضیا میگن اشتباه کردی این مناسب گاز سوزه. دوستان لطفا بفرمایید این شمع مناسب وی 8 هست یا نه؟ در هر صورت اگه رو ماشین بمونه ممکنه آسیب بزنه؟ لطفا راهنمایی کنید. 

استفاده کنید مشکلی نداره اگه به عدم تنظیم و خامسوزی و ...برخوردید گپش را تغییر دهید ولی عموما به این مشکلات نمیخوره.

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 6 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

استفاده کنید مشکلی نداره اگه به عدم تنظیم و خامسوزی و ...برخوردید گپش را تغییر دهید ولی عموما به این مشکلات نمیخوره.

ممنون. 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 31 دقیقه قبل، oranos گفته است :

ممنون. 

نیازی به هیچ دستکاری نیست. تنها چیزی که ممکنه مشکل ساز بشه تقلبی بودن شمعه. اگه اصله بدون هیچ دستکاری استفاده کن. رو صدای موتور و ماشینم حساس نشو.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 45 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

نیازی به هیچ دستکاری نیست. تنها چیزی که ممکنه مشکل ساز بشه تقلبی بودن شمعه. اگه اصله بدون هیچ دستکاری استفاده کن. رو صدای موتور و ماشینم حساس نشو.

ممنون. 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

کسایی که از یه منبع خرید میکنن به هردلیل اعتماد دارن دوست دارن نسبت به این منبع اعتراضی کسی نداشته باشه وبه دیگران هم پیشنهاد میدن که این منبع کارش درسته وهمه خرید کنن اما یه سری افراد همین طوری قبول نمی کنن وقتی یه موردی را مقایسه میکنن میبینن تفاوت هایی هست ونمیشه گفت که واقعا این منبع داره درست کار میکنه

مثلا ایساکو جنس اورجینال شمع از فرانسه میاره سوال اینجاست که چرا روی موتور نصب نمی کنه ؟مثل شمعهای NGKودنسو .و..شمع نور وتورچ نصب میکنه --معلومه که براش سود نداره --این مسائل که شخص میبینه مشخصا قبول نمیکنه تازه این یه مورد هست --حالا اگر اصلی وارد میکنه مشکلی نیست حداقل یه نشونه ای یا یه کدی و...دارن که با نمونه تقلبی وچینی صدرصد تفاوت داره چون کشوری مثل المان که شمع معروف و معتبری تولید میکنه اعتبار جهانی داره 

ایران خودرو یه سری هم کوئل خراب روی موتور نصب کرد که موقع گرم شدن خودرو افت شتاب پیدا میکرد من ودوستان هم با این مسئله روبرو شدیم --چرا ایران خودرو همچین کاری کرده ؟برای اینکه خواسته سود کنه وطرف اسیر بشه هزینه مجدد کنه --این مسائل خودش اعتبار شرکت را خراب میکنه اگر هم جنس اصلی بیاره هرکسی قبول نمیکنه میگه مدرک نشون بده منم باورکنم 

اقا ایدین عزیز

شما کنار این منابع نبودید اما ما 4.5 صبح آژیر ایران ناسیونال همه جا را برمیداشت کنار این منابع بودیم 

اقا ارمین سلام

بعضیا میان الکی شلوغ میکنن که داره تایپیک به انحراف میره یا کل کل دارید میکنید خود شما بهتر از هر کسی میدونید من هیچ کل کلی با شما و هیچ کس دیگه ندارم فقط اگه یه استاد دانشگاه یا یه مرجع تقلیدم بیاد اینجا حرفی بزنه که من قبول نداشته باشم نظر و دلیلمو میگم ولی این به این معنی نیست من از اون مرجع یا استاد بیشتر میدونم و تو کلاس درسم هزاران بار استاد حرفی میزنه که شاگرد با دلیل حرفشو انکار میکنه ولی بازم میاد سر کلاس درس اون استاد

در اینم که شما قبلا تو ایرانخودرو بودید یا اشناهایی دارید یا ... یا معلوماتتون از من بیشتره  موضوع رو عوض نمیکنه من تا حالا خودم صدها بار از شما سوال پرسیدم و نظر خواستم و الانم فقط دارم نظر و دلایلمو میدم و دوستان خودشون قضاوت میکنن

هر کی اینجا هست بلاخره از اجناس اورجینال با لیبل ایساکو خریده بعضیها ام که اصلا کارشونه مثل اقای ملکزاده حمید جیپسی پژمان 207 یوسف مهرداد و ... خیلی دوستان دیگه که همیشه دنبال اجناس اورجینالن

خوب ما و بقیه بچه های سایتم کمو بیش خریدیم بعضی اجناس اورجینال با لیبل ایساکو رو مثلا خودم تسمه اورجینال با لیبل ترموستات تامسون با لیبل ایساکو دنده دیشلی اورجینال با لیبل ایساکو برلبرینگ شفت گیربکس اورجینال با برچسب سنسور ntk با برچسب ایساکو فشنگی روغن ... سنسور مپ ... و ... همه این اجناس به اتفاق چنان کیفیت خوبی داشتن که من مصرف کننده که حتی مثلا فرق جنس اورجینال با تقلبیو نمیدونم چنان به این برچسب ایساکو  اطمینان پیدا کنم که هر وقت چشم بسته مثلا میخوام یه تسمه اورجینال بخرم رو یکیش برچسب ایساکو داره رو دیگری نداره بدون تالل و فکر کردن اونی که برچسب ایساکو داره رو انتخاب میکنم و حاضرم حتی تا 30تا50 درصد پول بیشتر بدم و جنسی رو که برچسب ایساکو داره بخرم تا مطمئن شم اورجیناله چندین بارم جنس اورجینال بدون برچسب خریدم که تقلبی بوده و بهم ثابت شده مثل تسمه سفتکن تایم اینا که تقلبی بود و هرزگرد تسمه دینام و...

البته منکر اشتباهات ایساکو نیستم و خودم کلی انتقاد بهش دارم که بگم طولانی میشه یا منکر این نیستم خیلی اجناس داخلیش بی کیفیته مثلا ترموستاتهای داخلیش یا تسمه سفتکنهای تایم داخلیش و مجانی ام بهم بدن حاضر نیستم رو ماشین بندازم ولی ایساکو هیچ وقت نمیاد این اجناس بی کیفیت داخلی رو به اسم اورجینال و اصلی بفروشه

حالا شما میگید ایساکو متقلبه و از چین مثلا سنسور ان تی کا وارد میکنه روش میزنه ژاپن ولی من اصلا قبول ندارم کیفیت اجناسشم حرف شمارو کاملا رد میکنه مثلا همین سنسور ntk که شما میگی تقلبیه یا چینیه تنها سنسور اکسیژنیه که رو تیپ دوهای دریچه برقی جواب میده و به خودم کیفیتش ثابت شده حالا شما میگی نه اصلی نیستو اصلیشو قبلا عکسشو گذاشتید و اصلا تو ایران نیستو فقط یه نفر بوده داشته اونم از رو یه موتور استوک وارداتی باز کرده بوده

یا شاید اصلا اینحرفهارو میزنید به خاطر چیزی که همگی اینجا باهاش توافق داریم و اون ایرادات و ضعفهاییه که ایرانخودرو و ایساکو داره و زیانهایی که به مردم رسوندن و میخواید با حرفاتون مثلا چند نفری کالاهای ایساکو رو نخرن ولی در اون صورت اولا ایساکو و ایرانخودرو انقدر مشتری دارن که اگه چند نفری ازشون خرید نکنن به جاییشون بر نمیخوره چون انحصار دستشونه دوما مثلا منی که دنبال تسمه تایمو تسمه سفتکنو لنتو سنسور اکسیژن و قطعات حساس و اورجینال هستم اگه مثلا ایساکو رو تحریم کرده باشم و تسمه اورجینال با لیبل یا سنسور ان تی کا با لیبل نخرم مجبورم برم داخل بازار ازاد پر از اجناس تقلبی خرید کنم و این وسط فقط من ضرر کردم یا اگه به دیگران پیشنهاد کنم جنس اورجینال با برچسب ایساکو نخرید فقط اون طرف رو باعث ضرر و زیانش شدم و ایساکو هیچ زیانی از حرفهای من نصیبش نشده چون ایساکو خیلی جلوتر اون اجناسو به نمایندگیاش فروخته پولشم گرفته الانم اصلا موجود نداره اگرم مثلا فلا جنس اورجینالو موجود کنه تو چند روز کلشو نمایندگیاش ازش میخرن و سرو کله میشکونن

حالا دقیقا به همین دلیل من همیشه همه رو به این تشویق میکنم قطعات خارجی که میخوان بخرن برچسب ایساکو داشته باشه حتی شمع تیپ 5 که مثلا هیچ وقت خودم نخریدم اگه 2 شمع یک مدل باشه یکی برچسب ایساکو داشته باشه و دیگری نداشته باشه چه خودم بخوام بخرم چه هر کسی که ازم مشورت بخواد بی برو برگرد با لیبل ایساکو رو انتخاب میکنم حتی اگه گرونتر باشه

چون تو این مدت که 206 داشتم و اجناس اورجینال با لیبل ایساکو خریدم تماما با کیفیت بوده و خبری از تقلبی توشون نبوده مخصوصا لیبل های جدید که میشه استعلام گرفت البته بازم میگم اجناس داخلی ایساکو بدون کیفیت تا دلتون بخواد هست ولی باید یه خط بین اجناس اورجینال ایساکو و برندهای معروف خارجی با قطعات تولید داخل ایساکو کشید

در رابطه با اینم که میگید فلان نمایندگی ایساکو مثلا بهتون گفته ایساکو اجناس اورجینالشو از چین میاره و شما صداشو ظبط نکردید من نمیگم خدا نکرده دروغ میگید ولی میگم چرا شما حرف اون ایساکویی رو قبول میکنید که اجناس اورجینال از چین میاد ولی حرف بقیشون که میگن این کالاها اصلیه و اورجینال رو قبول نمیکنید؟ اگه خواستید من شماره چندین نمایندگی معتبر ایساکو رو بدم زنگ بزنید در مورد صحت کالاهای اورجینال و نوشته های روی لیبل و کشور سازنده سوال کنید با اینکه خودم ازشون نپرسیدم ولی معلومه جوابشون چیه و همشون صحت نوشته ها و کشور سازنده و اصالت قطعات رو تایید میکنن حالا یکیشون تایید نکرده و معلوم نیست اطلاعاتش بر چه اساسی بوده شما حرف اون یه نفرو ملاک قرار دادید و میگید خود ایساکو گفته از چین اجناس اورجینالشونو میارن

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، oranos گفته است :

سلام. دوستان من شمع fr7mpp10 با گپ 0/7 رو ماشین و8 انداختم البته با مطالعه در اینجا الان دوباره پرس و جو کردم بعضیا میگن اشتباه کردی این مناسب گاز سوزه. دوستان لطفا بفرمایید این شمع مناسب وی 8 هست یا نه؟ در هر صورت اگه رو ماشین بمونه ممکنه آسیب بزنه؟ لطفا راهنمایی کنید. 

سلام

دوست عزیز به شما گفتم این شمع مناسب ماشین شما نیست 

اصلا این کاتالوگ بوش 

Ford Focus lt

opel

بفرمایید ببینید 

92DAD930_3F8D_4A51_98A3_F9A206978A90.jpe

http://aa-bosch-ecat-ap.resource.bosch.com/sao_ecat/downloads/Spark Plug Australia Web 2013_2014.pdf

با ف ش باز کنید اگر باز نشد

دوستان بحثی ندارم خواهشا مراعات کنید

ویرایش شده در توسط pezhman 207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام خدمت همگی 

داشتم تایپیک میخوندم قصدی هم نداشتم نظری بدم ولی چند روز پیش با آقای مسنی آشنا شدم در مورد  تعمیرات ماشینش داشتیم حرف میزدیم که بدون اینکه من چیزی بگم گفت انجمن 206 سایت خیلی خوبی هست حرف نداره ، من و دوستام  از وقتی که با این سایت آشنا شدیم خیلی از کارهای ماشین هارو خودمون انجام میدیم. 

خودم از  دوستان خیلی چیزا یاد گرفتم کلی صرفه جویی تو هزینه و وقت برام داشت. حیفه که به جای پرداختن به مسائل فنی، کمک و راهنمایی به محل بحث تبدیل بشه. الان کسی بخاد این مطالب بیرون یاد بگیره باید کلی هزینه کنه . هرکسی  هم میتونه نظری متفاوت داشته باشه. خودم برام پیش اومده در مورد موضوعی نظری دادم با اینکه مطمئن بودم درسته یکی از دوستان خلاف من نظر داد اصرار داشت که درسته منم ادامه ندادم تموم شد رفت .

موفق باشید 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

دوستان بحث و اختلاف نظر همیشه وجود داره و به نظر من تا وقتی با رعایت ادب و حفظ شان و منزلت طرف مقابل و خوانندگان سایت و بر پایه منطق و دلایل علمی و تجربی باشه هیچ مشکلی نداره و اتفاقا مطالب سایتو پر بارتر و جالبتر میکنه و در همین بحثها میشه نتیجه گیری کرد

وقتی بحث شکل بدی به خودش میگیره که حالت توهینو کل کل و بی منطقی به خودش بگیره 

ولی انقدر بحثهای این چند روز به حاشیه رفته و حالت کل کل به خودش گرفته دوستان دیگه دل خوشی از بحث و تبادل نظر ندارن و من هم از همه پوزش میخوام و به همین دلیل بحث رو تموم میکنم همینجا چون از نظر خودم نتیجه گیری بحثم کاملا روشنه 

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

بنده هم از دوستان خواهش می کنم که از بحث های بی مورد خودداری کنند و این کل کل ها رو از این تاپیک به اون تاپیک نبرند

انتقاد پذیری  و پیش بردن یک بحث به شکلی که نتیجه مطلوبی از آن حاصل بشه ، نشانه پختگی و شعور اجتماعی شما عزیزانه

پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال

یه چیزی هم من اضافه کنم.

لزومی نداره ما تو همه تاپیک ها نظر بدیم. من خودم شاید کلا تو ۱۰-۱۵ تا تاپیک فعالیت کرده باشم. اگرم بیشتر بوده، موردی بوده.

خواهش می کنم یه کم کوتاه بیایم. من تو این سایت فحش و دری بری هم شنیدم. ولی کوتاه اومدم، اعصاب خودم و دیگران رو خرابتر نکردم. ما انجام دادیم، شد. برای دیگران هم میشه.

شاد باشید و دیر زی.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری