مهدي

مباحث مربوط به پمپ بنزین،شناور بنزین(نمایشگر بنزین) و باک

1,530 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، akuda گفته است :

درود

پمپ بنزین من تعمیری هستش و بعد سه یا چهار بار "صدای باز استارت" روشن میشه و نگرانم که به استارت من فشار بیاره یا ضعیفش کنه.

مدتی پیش از چند مکانیک پرس و جو کردم و گفتن همین تعمیریش (آکبند که روی ماشینه) خوبه و هزینه نکنم برای تعمیرش ولی همینطور که عرض کردم نگران خراب شدن استارت هستم.

آیا نمونه های خوبی هست که دوستات تهیه کردند و نگران خراب شدن مجدد اون نبودند؟ 

بعضی تعمیر کارها میگن اگه نو بگیری دو ماه بعد همین بلا سرش میاد!

سلام والا پمپ فابریک منم سوخت با این که روش نوشته بود made in france ولی 70 هزارتا بیشتر کار نکرد دنبال این بودم که مغزی رو عوض کنم که بهم گفتند مغزی های بازار کیفیت ندارن و به علاوه چون شلنگ های متصل به مغزی حالت پرسی دارند بعد تعویض ممکنه مثل اول کیپ نشه و به مشکل بخوری (شاید دلیل بد استارت خوردن ماشین شما هم همین باشه) خلاصه یه عزیزی بهم گفت برو از ایساکو یک پمپ کامل بخر جنس درجه یکشون باشه بالاخره جنسی که توی خط تولید استفاده میشه اونقدر هام بد نیست الان قطعا ماشین های صفر پمپشون بیشتر از دو ماه که شما فرمودید کار میکنه دیگه. این تجربه من از تعویض پمپ بود.

پسند شده توسط 5 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، amirchamir گفته است :

سلام والا پمپ فابریک منم سوخت با این که روش نوشته بود made in france ولی 70 هزارتا بیشتر کار نکرد دنبال این بودم که مغزی رو عوض کنم که بهم گفتند مغزی های بازار کیفیت ندارن و به علاوه چون شلنگ های متصل به مغزی حالت پرسی دارند بعد تعویض ممکنه مثل اول کیپ نشه و به مشکل بخوری (شاید دلیل بد استارت خوردن ماشین شما هم همین باشه) خلاصه یه عزیزی بهم گفت برو از ایساکو یک پمپ کامل بخر جنس درجه یکشون باشه بالاخره جنسی که توی خط تولید استفاده میشه اونقدر هام بد نیست الان قطعا ماشین های صفر پمپشون بیشتر از دو ماه که شما فرمودید کار میکنه دیگه. این تجربه من از تعویض پمپ بود.

دم شما گرم آقای کلارکسون 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

چند وقتیه ، مخصوصا صبح ها می خوام استارت بزنم به صورت راندوم از پمپ یه صداهایی میاد(مثل زمانیکه حباب هوا داخل لوله آب میگیره خارج میشه از ته لوله ،همچین صدایی میاد ) و یه مقدار  صدای پمپ نوسان پیدا میکنه ولی وقتی روشن می کنم یه گاز میدم کلا نرمال میشه .

البته این رو هم اضافه کنم بعضی وقتا می خوام بنزین بزنم سر ورودی باک رو باز می کنم صدای هوا میاد (انگار هوا میره داخل باک)

به نظرتون پمپ مشکل داره پیدا میکنه یا باتری مشکل داره؟ چون همونطور که گفتم ماشین روشن میشه یه سر گاز میدم(آفتامات دینامش از این مدلاست که یه سر گاز باید بدی تا وارد مدار بشه) صدای پمپ قطع میشه

لازم به ذکره پمپ رو هم حدود 45 هزارتا پیش عوض شده  و کنیستررو پارسال عوض کردم

لینک به ارسال

سلام دوستان، کسی اطلاع داره مغزی پمپ بنزین شمال ایرانیه یا خارجی؟ چون پمپ بنزین اروند مغزیش فرانسوی هست تا جایی که اطلاع دارم. ممنون

لینک به ارسال

سلام،دوستان پمپ بنزین 206 اتومات ده تا 15 ثانیه کار میکنه موقعی که سوئیچ باز میشه به جای 5 ثانیه ولی من باش سفر دوهزار کیلومتری هم رفتم مشکلی تو کشش ندیدم،صافی هم عوض کرده،میشه از صافی تو باک باشه کثیف باشه یا پمپ ضعیفه،گیج فشار بزنم ببینم چجوره ایا ربطی به رگولاتور هم داره

لینک به ارسال

دیروز تست پمپ انجام میدادم یک 206 تیپ دو 81 با پمپ فابریک  بعد کشیدن سوکت پمپ مدت کار کرد 10 ثانیه

2  206 تیپ دو 89 مدت کار کرد 4 ثانیه

بنظرتون مغزی مشکل داره

لینک به ارسال

امروز فشار رو ریل سوخت اندازه گرفتم حدود 3.5 بار بود

جای سوال اینه چرا اون ماشین سر 10 ثانیه خاموش میشه این سر 5 ایا سوزن مشکی مصرف کمتری داره؟

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1399/05/18, 11:18:23، mobilemehdi گفته است :

دیروز تست پمپ انجام میدادم یک 206 تیپ دو 81 با پمپ فابریک  بعد کشیدن سوکت پمپ مدت کار کرد 10 ثانیه

2  206 تیپ دو 89 مدت کار کرد 4 ثانیه

بنظرتون مغزی مشکل داره

در 2 ساعت قبل، mobilemehdi گفته است :

امروز فشار رو ریل سوخت اندازه گرفتم حدود 3.5 بار بود

جای سوال اینه چرا اون ماشین سر 10 ثانیه خاموش میشه این سر 5 ایا سوزن مشکی مصرف کمتری داره؟

سلام

البته من متخصص نیستم و دوستان عزیز بهتر راهنماییتون میکنن، ولی قبلاً هم گفته شده که روی نتیجه تست با کشیدن سوکت نباید زیاد حساب کنید، کثیفی مسیر سوخت رسانی و فیلتربنزین، ساسات کردن ماشین یا تنظیم متفاوت پاشش سوخت بنزین تمامشون میتونه دلیل این باشه که ماشین شما زودتر خاموش میشه، به هر حال هرچه مصرف بالاتر باشه بنزین هم زودتر تموم میشه.

3.5 بار فشار درستی هست و ملاک اصلی هم همین تست با فشارسنج ریل سوخت هست. حالا اگر فکر میکنید مشکلی هست باز هم باید با همون فشارسنج باقی تست ها رو انجام بدید.

روی فشارسنج یه شیر وجود داره که میشه هم به سمت پمپ بنزین بسته باشه و هم به سمت سیستم انژکتور و با استفاده از اون میشه تشخیص داد که افت فشار (اگر وجود داره) از سمت پمپ بنزین هست و یا از سمت انژکتورها.

اول در حالتی که شیر مانومتر باز هست، موتور ماشین رو روشن میکنیم، و وقتی که پمپ شروع به کار میکنه و عقربه رفت بالا  ماشین رو خاموش کنید و چند دقیقه  به عقربه مانومتر نگاه کنید. اگر فشار پایین نیومد (یا خیلی جزیی پایین اومد) که درسته. اما اگر دچار افت فشار زیادی شدید و عقربه به سرعت پایین اومد، اونوقت مشکلی در مسیر وجود داره و باید با تکرار تست با استفاده از شیر مانومتر متهم اصلی رو پیدا کنید که از کدوم سمت داره فشار کاهش پیدا میکنه.

ویرایش شده در توسط XSSS
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ماشین مشکلی نداره چون در هر حال با نیش استارت روشن میشه 

فکر کنم مدلهای تک سوزنه مشکی پاشش کمتری تو دور اسلو دارند یا میلی ثانیه پاششون کمتره  باز اساتید نظرشون بگن

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/11/15, 21:23:08، mohammadpur گفته است :

چند روز بعد از اینکه این پست رو گذاشتم بوی بنزین از بین رفت و میخوام تجربه خودم رو در این مورد بگم شاید در آینده برای دوستان مفید واقع بشه:

بنزین اگر روی سطح صاف و تمیز بریزه سریع میپره و بویی از خودش نمیزاره اما اگر روی سطح ناصاف و کثیف مثل همون اطراف پمپ بنزین که معمولا چربی و دوده هست بریزه با اون کثیفیها مخلوط میشه و دیگه به این راحتی نمیپره و بوش میمونه بنابراین باید محل رو با آب و مایع شوینده (میگن شامپو فرش یا سرکه و جوش شیرین) شستشو داده  و خشک کنید و یکی دو روز در معرض هوای آزاد قرار بدید تا باقیمانده بنزین و در نتیجه بوش از بین بره

دوست عزیز اگه بو نرفته،جای اتصال سوکتها داغ میشه و گشاد و از همون روزنه ریز بنزین میریزه بالای پمپ و اگر لاستیک ضد اب دور سوکت سالم باشه تقریبا جلوشو میگیره ولی اگر اورنگ دور پمپ باشه کنار پمپ خیس میشه

در در 1398/07/05, 23:49:10، nafa500 گفته است :

ولي من فكر نميكنم مال پمپ بنزين باشه

آخه عين حركت كه خاموش ميشه عقريه دور موتور و كيلومتر شمار مياد رو صفر چراغ باطري و ترمز دستي هم روشن ميشه مثل اينكه برق قطع شده باشه

يه چيز ديگ هم اينكه وقتي سوئيچو ميگردوني كه استارت بزني صداي پمپ نمياد ولي وقتي استارت ميزني(با وجودي كه روشن نميشه)استارت زد نو كه رها ميكني صداي پمپ ميادولي روشن نميشه

دوست عزیز احتمالا مشکل شما از دسته سیم های bm34هست که به دلیل مدل بالای ماشینتون اتصالات ضعیف یا سولفاته شدند ولی باید خیلی دقت کنی تو دست زدن به سیمها که خورد نشن عایقهاشون منم این مشکل شمارو داشتم و دارم شاید سالی یکی دو بار و البه دسته فیش گرفتم که عوض کنم ولی چون اذیتم نکرده ولش کردم تا هر جا که گذاشتم انجام بدم در کل مشکلت احتمالا ار اتصالات اینجا هست که رله دوبلت هم که فرمان برق پمپ رو میده تو بی ام هست و اتصالات ضعیفه باید چک کنی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری