مهدي

مباحث مربوط به پمپ بنزین،شناور بنزین(نمایشگر بنزین) و باک

1,508 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

مهر ۹۸ بعد از رانندگی و توقف و خاموش کردن ماشین و دوباره استارت زدن، ماشین دیگه روشن نشد و با اومدن امداد خودرو اعلام شد پمپ بنزین کار نمیکنه و پمپ بنزین ایساکویی مارک یوژه پارت آریا با قیمت ۴۸۰،۰۰۰ تومان بسته شد و ماشین روشن شد

میخاستم از دوستان بپرسم این مارک یوژه پارت آریا مطمئن هست؟

و عکس سوکت رو فرستادم که جای یکی از فیش هاش سوخته و با اسپری ناهید تمیز کردم و مشکلی نداره یا سوکت باید تعویض بشه و اگه نیاز به تعویض هست تعویض ش به چه صورته ؟

جای همین فیش روی پمپ قبلی از جاش دراومده بود علتش چی میتونه باشه؟

خودم احتمال میدم بخاطر بنزین زدن های بعد از روشن شدن چراغ بنزین باشه

ممنون

IMG_22042020_084208_(1080_x_1080_pixel).jpg

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 ساعت قبل، hamid M.sadeghi گفته است :

سلام

مهر ۹۸ بعد از رانندگی و توقف و خاموش کردن ماشین و دوباره استارت زدن، ماشین دیگه روشن نشد و با اومدن امداد خودرو اعلام شد پمپ بنزین کار نمیکنه و پمپ بنزین ایساکویی مارک یوژه پارت آریا با قیمت ۴۸۰،۰۰۰ تومان بسته شد و ماشین روشن شد

میخاستم از دوستان بپرسم این مارک یوژه پارت آریا مطمئن هست؟

و عکس سوکت رو فرستادم که جای یکی از فیش هاش سوخته و با اسپری ناهید تمیز کردم و مشکلی نداره یا سوکت باید تعویض بشه و اگه نیاز به تعویض هست تعویض ش به چه صورته ؟

جای همین فیش روی پمپ قبلی از جاش دراومده بود علتش چی میتونه باشه؟

خودم احتمال میدم بخاطر بنزین زدن های بعد از روشن شدن چراغ بنزین باشه

ممنون

IMG_22042020_084208_(1080_x_1080_pixel).jpg

سلام دوست عزيز 

در مورد كيفيت پمپ بنزيني كه براتون نصب كردن نميتونم نظر بدم ولي در مورد فيش:اين در اثر مشكل پمپ قبلي و كشيدن آمپراژ بالاي پمپ قبلي به اين شكل سوخته، اگر سيم هاي اون از پشت در اثر حرارت خشك يا سوخته نشده نياز به تعويض نيست ولي اگر خشك و سوخته شده بهتره تعويض بشه كه براي اين كاربعد از خريد سوكت جديد بايد سيمهايسوكت قبلي رو قطع كنيد و با لحيم كاري ظريف به سيمهاي سوكت جديد اتصال بديد.

ضمناً به صورت كلي بهتره قبل از اينكه باك كاملاً خالي بشه بنزين بزنيد چون بنزين خودش باعث خنك شدن پمپ درحين كاركرد و جلوگيري از سوختن اون ميشه

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/06/14, 20:36:47، tofan206 گفته است :

نه تو رانندگی و شتاب و حرکت تو سرعتای بالای تا ۱۶۰ تا و دور موتور تا ۵ میومد مشکلی نداشت فقط استارت اول روشن نمیشد

مشکل شما از رگلاتور فشار پمپ بنزین بوده که افت فشار بوجود میاومده بعد خاموش شدن 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/06/29, 17:25:24، mehdi.r.mehr گفته است :

ب نظره من اشکال از بنزینای بی کیفیته. من هربار پمپ بنزینای سره راهی بنزین میزنم کلا یا چراغ چک روشن میشه یا ریپ میزنه..

سلام. تازه یاد گرفتم چجوری عکس بفرستم اینجا. :grin:ضمنا اندازه دقیق بین دوسر میلگرد رو باید سانت بزنم بگم بهتون

IMG_20190902_010428.jpg

راحت باز میکنه ؟ منم بفکرم زده بود همچین چیزی درست کنم

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان، امروز صندلی عقب رو بالا زدم دیدم درپوش پلاستکی پمپ بنزین ول شده. انگار یکی از خارهاش شکسته، هرچی سعی کردم نرفت سر جاش کیپ شه، راه خاصی داره؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Death82 گفته است :

سلام دوستان، امروز صندلی عقب رو بالا زدم دیدم درپوش پلاستکی پمپ بنزین ول شده. انگار یکی از خارهاش شکسته، هرچی سعی کردم نرفت سر جاش کیپ شه، راه خاصی داره؟

سلام اون ک زیر صندلی هست روش مشخص کرده تو یک نقطه خاص جا میره 

اگرم مهره در باک منظورتونه باید بازدید بشه و با نو عوض بشه ممکنه در باک اسیب دیده باشه

امید وارم درپوش زیر صندلی منظورتون باشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، 308 گفته است :

سلام اون ک زیر صندلی هست روش مشخص کرده تو یک نقطه خاص جا میره 

اگرم مهره در باک منظورتونه باید بازدید بشه و با نو عوض بشه ممکنه در باک اسیب دیده باشه

امید وارم درپوش زیر صندلی منظورتون باشه

اره همون درپوش پلاستیکیه، پس شکسته که جا نمیره. ممنون

لینک به ارسال

سلام... 

امروز با ماشین حدودا 20 کیلومتری مسافت طی کردم.. ماشین 5 دقیقه ای خاموش کردم.. اومدم روشن کنم.. روشن نشد.. شاید 1 ساعتی تک تک استارت میزدم.. می اومد روشن بشه ولی زورش نمی‌رسید.. خلاصه زنگ زدم ایران خودرو... طرف گفت استارت بزن... تا زدم روشن شد.. 

خلاصه گفت ماشین مشکل نداره رفت... امشب استارت زدم رفتم بیرون اومدم خوب بود.. 1 ساعت گذشت دوباره استارت زدم دقیقا همین مشکل ایجاد شد... ولی بعد از 10 بار استارت به سختی روشن شد. 

صدای ویز و یا هوم... از پمپ بنزین شنیده می‌شه... 

حدودا ماشین 9 سال میشه دستمه و  پمپ عوض نکردم.. قبلشو اطلاع ندارم پمپ عوض شده یا خیر... 

چقدر احتمال داره از پمپ باشه؟ 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، 2hid گفته است :

سلام... 

امروز با ماشین حدودا 20 کیلومتری مسافت طی کردم.. ماشین 5 دقیقه ای خاموش کردم.. اومدم روشن کنم.. روشن نشد.. شاید 1 ساعتی تک تک استارت میزدم.. می اومد روشن بشه ولی زورش نمی‌رسید.. خلاصه زنگ زدم ایران خودرو... طرف گفت استارت بزن... تا زدم روشن شد.. 

خلاصه گفت ماشین مشکل نداره رفت... امشب استارت زدم رفتم بیرون اومدم خوب بود.. 1 ساعت گذشت دوباره استارت زدم دقیقا همین مشکل ایجاد شد... ولی بعد از 10 بار استارت به سختی روشن شد. 

صدای ویز و یا هوم... از پمپ بنزین شنیده می‌شه... 

حدودا ماشین 9 سال میشه دستمه و  پمپ عوض نکردم.. قبلشو اطلاع ندارم پمپ عوض شده یا خیر... 

چقدر احتمال داره از پمپ باشه؟ 

سلام فشار پمپ بنزین تو این حال که سخت روشن میشه باید گرفته بشه مشخص میشه پمپ وضعیتش چیه

برق ماشین مشکلی نداره باتری و سیم باتری و دینام و استارت  ؟با توجه به این که 1 ساعت استارت زدید مشکلی نبوده ظاهرا

ترجیحا یه دیاگ بزنید پارامتر ها بازدید بشه خطا ها چک بشه ممکنه سریع ایراد پیدا بشه

دود سفید یا مشکی تو استارت زدن و بعدش نیومده ؟ اب کم نمیشه از موتور ؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، 308 گفته است :

سلام فشار پمپ بنزین تو این حال که سخت روشن میشه باید گرفته بشه مشخص میشه پمپ وضعیتش چیه

برق ماشین مشکلی نداره باتری و سیم باتری و دینام و استارت  ؟با توجه به این که 1 ساعت استارت زدید مشکلی نبوده ظاهرا

ترجیحا یه دیاگ بزنید پارامتر ها بازدید بشه خطا ها چک بشه ممکنه سریع ایراد پیدا بشه

دود سفید یا مشکی تو استارت زدن و بعدش نیومده ؟ اب کم نمیشه از موتور ؟

تقریبا 2.3 روزه اینطوری شده... 

برق و باطری سالم هستند. استارت هم همینطور ماشین دود نداره.. 2.3 سال پیش تعمیر اساسی کردم.. سرسیلندر نو. واشر سرسیلندر رادیاتور و... تعویض کردم.. 

البته 1 چیزی که هست.. به دیدم دنده 2.3 شتاب ماشین خیلی پایین اومده و ماشین انگار گرفته شده... 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری