مهدي

مباحث مربوط به پمپ بنزین،شناور بنزین(نمایشگر بنزین) و باک

1,260 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

من امروز صبح تو مسیر اداره باک رو فول کردم. ظهر هم هیچ مشکلی نداشتم ولی از عصر دیگه ماشین روشن نشد. شیلنگ بنزین رو که چک کردم دیدم با باز کردن سویچ اصلا بنزینی نمیاد ولی ظاهرا پمپ کار می کرد. منظورم اینه که پمپ صدا میداد. این بود که لوله خروجی بالای پمپ رو جدا و سویچ رو باز کردم. متاسفانه علیرغم کار کردن (صدا دادن)پمپ هیچ بنزینی خارج نمیشد. 

حالا این یعنی چی؟؟  یعنی پمپ یا مغزی اون باید عوض بشه یا ایراد میتونه از چیز دیگه ای باشه؟؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 52 دقیقه قبل، mizinion گفته است :

سلام دوستان

من امروز صبح تو مسیر اداره باک رو فول کردم. ظهر هم هیچ مشکلی نداشتم ولی از عصر دیگه ماشین روشن نشد. شیلنگ بنزین رو که چک کردم دیدم با باز کردن سویچ اصلا بنزینی نمیاد ولی ظاهرا پمپ کار می کرد. منظورم اینه که پمپ صدا میداد. این بود که لوله خروجی بالای پمپ رو جدا و سویچ رو باز کردم. متاسفانه علیرغم کار کردن (صدا دادن)پمپ هیچ بنزینی خارج نمیشد. 

حالا این یعنی چی؟؟  یعنی پمپ یا مغزی اون باید عوض بشه یا ایراد میتونه از چیز دیگه ای باشه؟؟

سلام،قبلا پمپ باز کردید برای تعمیر؟

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، mizinion گفته است :

سلام دوستان

سلام وقتی صدا میاد یعنی برق برای پمپ بنزین میاد ولی وقتی بنزین نمیاد ممکنه یا پمپ ایراد پیدا کرده یا شیلنگهاش جدا شده اگه میخوای خرجت کم شه که خوب باید باز کنی شیلنگهارو چک کنی ترک شکستگی و... نداشته باشه و بعد مغزیو عوض کنید ولی گاها دیده شده با تعویض مغزی تنها ممکنه چون فشار شکن یا شیلنگها و ... ایراد دارن و گاها جنس مغزی خوب نبوده فشار کم شده و مشکلاتیو به وجود اورده اگه یه پمپ کامل شرکتی بگیرید بندازید کمی هزینه بالا میره ولی تا چند سال خیالتون راحته و ارزش داره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام وقتی صدا میاد یعنی برق برای پمپ بنزین میاد ولی وقتی بنزین نمیاد ممکنه یا پمپ ایراد پیدا کرده یا شیلنگهاش جدا شده اگه میخوای خرجت کم شه که خوب باید باز کنی شیلنگهارو چک کنی ترک شکستگی و... نداشته باشه و بعد مغزیو عوض کنید ولی گاها دیده شده با تعویض مغزی تنها ممکنه چون فشار شکن یا شیلنگها و ... ایراد دارن و گاها جنس مغزی خوب نبوده فشار کم شده و مشکلاتیو به وجود اورده اگه یه پمپ کامل شرکتی بگیرید بندازید کمی هزینه بالا میره ولی تا چند سال خیالتون راحته و ارزش داره

من هم با نظر اقا ایدین م.موافقم

در کل موارد چک کنید

در مورد تعمیر یا تعویض،

تعوض بهتره،چون شلنگها به صورت پرس جازده شدن،وقتی یه بار از جاشون در میاد و جنسشون خشک تقریبا

حتی اگر با بست پله ای هم بسته بشن،اب بندی نمیشن،و بنزین هرز میره برمیگرده به باک،در نتیجه افت فشار به وجود میاد.

البته باز به هنر باطریسازتم بستگی داره که چه طور اب بندی کنه،خیلی وقتا با تعمیر مغزی پمپ مثل روز اولش برات کار میکنه.

بنابراین اگه نیاز شد،یه دونه ایساکویی ،اگه پیدا نکردی دیناپارت بخر،خیالتو راحت کن.

ویرایش شده در توسط saeid206h

لینک به ارسال

ممنون از راهنمایی همه دوستان.

من فقط میخواستم مطمئن بشم که آیا پمپی که صدا و چرخش داره میتونه خراب باشه یا نه ؟؟ البته مشکل مطمئنا از مسیر و لوله های انتقال بنزین نیست چون من لوله های خود پمپ رو باز کردم و باز هم خروجی بنزین نداشت. 

باز هم ممنون از راهنمایی هاتون.

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، mizinion گفته است :

سلام دوستان

بله گاهی وقتها صدای پمپ میاد ولی بنزینی هم خروجی نداریم دلیل اون بریدن شافت بین دنده وپمپ است

در چنین زمانهایی صدای پمپ کاملا واضح است ولی هیچ دبی بنزینی صورت نمی‌گیرد چون پروانه به پمپ متصل نیست

ولی گاهی بنزین هست ولی موتور روشن نمیشه اون موقع فشار توسط فشار شکن روی پمپ کنترل نمی‌شود وفشار از استاندارد پایین است

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

درود

ماشین با موتور tu5 و بوش 7.4.4 هست.کارکرد 135 هزارتاست که چندوقته راه نمیره و حدودا سرعتش از 160 به بالا رو کفی نمیرسه.صدای موتور در دور بالا زیاده و خفه است کلا.انگار داره زور میزنه.تو دنده سه به سختی به دور موتور 6500 میرسه.کمپرس گرفتم بالای 190 بود همه سیلندرا.خطا هم نداره.شمع عوض کردم.کاتالیز فابریکه.فقط بنزین معمولی زدم.فشار ریل سوخت 3 بار هست که استانداردش باید 3.5 بار باشه.این 0.5 بار کمبود فشار بنزین میتونه علت این مشکلات باشه؟قبلا رو کفی 185 به راحتی میرفت.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، sasan hatami گفته است :

درود

ماشین با موتور tu5 و بوش 7.4.4 هست.کارکرد 135 هزارتاست که چندوقته راه نمیره و حدودا سرعتش از 160 به بالا رو کفی نمیرسه.صدای موتور در دور بالا زیاده و خفه است کلا.انگار داره زور میزنه.تو دنده سه به سختی به دور موتور 6500 میرسه.کمپرس گرفتم بالای 190 بود همه سیلندرا.خطا هم نداره.شمع عوض کردم.کاتالیز فابریکه.فقط بنزین معمولی زدم.فشار ریل سوخت 3 بار هست که استانداردش باید 3.5 بار باشه.این 0.5 بار کمبود فشار بنزین میتونه علت این مشکلات باشه؟قبلا رو کفی 185 به راحتی میرفت.

بله میتونه فشار شکن پمپ رو تعویض کن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، sasan hatami گفته است :

درود

سلام دوست عزیز با اطلاعاتی که دادی میخوره خودتونم فنی باشید ماشین مدلش چیه؟ من حدس میزنم مدل پایین باشه 85 به پایین که ای سی یو 7.4.4 از کارکرد کیلومتر مطمعنید که 135 واقعی هست ؟ البته بعضیا برای مدلهای بالاتر هم زیر 91 هم میشه ecu رو عوض کرد 

به هر حال من فکر میکنم کاتالیزور کیپه  با این شرایط که میگید ماشین صداش خفه هست و جون نداره و راه نمیره ولی خطایی ام نیست البته قبول دارم 135 تا برای کاتالیزور فرانسوی چیزی نیست و نمیتونه کیپش کنه ولی دو حالت داره یا ماشین کارکردش بیشتره یا وضع بنزین و روغن مطلوب نبوده و شمعها و فیلترها به موقع عوض نمیشده یا از اسپری انژکتور و مکمل استفاده شده و با این اوضاع بنزین واقعا بعید نیست با این کیلومترها کاتالیزور کیپ شده باشه البته کل اگزوز هم برسی کنید از جایی نشتی و ترک نداشته باشه و منبع ها سالم باشه اونم توی کارکرد بهینه تاثیر داره 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام دوست عزیز با اطلاعاتی که دادی میخوره خودتونم فنی باشید ماشین مدلش چیه؟ من حدس میزنم مدل پایین باشه 85 به پایین که ای سی یو 7.4.4 از کارکرد کیلومتر مطمعنید که 135 واقعی هست ؟ البته بعضیا برای مدلهای بالاتر هم زیر 91 هم میشه ecu رو عوض کرد 

به هر حال من فکر میکنم کاتالیزور کیپه  با این شرایط که میگید ماشین صداش خفه هست و جون نداره و راه نمیره ولی خطایی ام نیست البته قبول دارم 135 تا برای کاتالیزور فرانسوی چیزی نیست و نمیتونه کیپش کنه ولی دو حالت داره یا ماشین کارکردش بیشتره یا وضع بنزین و روغن مطلوب نبوده و شمعها و فیلترها به موقع عوض نمیشده یا از اسپری انژکتور و مکمل استفاده شده و با این اوضاع بنزین واقعا بعید نیست با این کیلومترها کاتالیزور کیپ شده باشه البته کل اگزوز هم برسی کنید از جایی نشتی و ترک نداشته باشه و منبع ها سالم باشه اونم توی کارکرد بهینه تاثیر داره 

درود بر شما

روم به دیفال،حیوان یک فروند 405 GLX TU5 مدل خرداد 1390 هست.از صفر دست خودم بوده.کارکرد کاملا درسته مگر اختلاف خطا لاستیک بزرگتر که نهایتا بشه 5000 تا.دقیقا ماشین صداش خفه است و گنگ گاز میخوره و جان نداره و راه نمیره و صداش در تخته گاز مثل نعره زدنه.بنزین فقط معمولی زدم.روغن توتال 10/40 پلاستیکی و تعویض رو 10 هزار با فیلتر بنزین و فیلتر روغن و هوا انجام شده.شمع هم فابریک رو 40 هزار بعدش سوزنی دنسو روی 100 هزار و بعدش سوزنی فدرال که دیروز بازش کردم و همون اکیوم فابریک 40 هزار تا کارکرد رو بستم.اسپری انژکتور و مکمل و.... اصلا داخل باک نریختم.به جز بنزین معمولی هیچ چیزی تو باک نریختم.

حدود 60 تا کار بود که پمپ بنزین رو مغزیشو تعویض کردم چون زمستون با 3/4 تا استارت اونم با لرزش روشن میشد.بعدش مشکل حل شد.

انژکتور تا الان شستشو نشده.بنزین فقط وقتی زدم که چراغش روشن شده.

کویل تازه عوض شده با مدل والئو ایساکو (برج 2) و زمان شارژ 3.74 هست.

در 11 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

بله میتونه فشار شکن پمپ رو تعویض کن

درود بر شما

فشارشکن به تنهایی فروخته میشه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری