مهدي

مباحث مربوط به پمپ بنزین،شناور بنزین(نمایشگر بنزین) و باک

1,206 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 1 ساعت قبل، RKO گفته است :

دادش هنوز کاری نکردم.می خوام اول تمام احنمالات رو بررسی کنم بعد باز کنم که وسط کار گیر نیوفتم.بعد چطوری بیرون باک پمپ رو تست کنم ؟

ببخشید من فکر کردم پمپ رو باز وتعمبرات را انجام دادید

مجموعه پمپ رو که بیرون آوردید

سوکت اون رو نصب کنید وسویچ را تا قبل استارت باز کنید واهرام پمپ رو بالا وپایین کنید وعقربه رو چک کنید

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 21 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

ببخشید من فکر کردم پمپ رو باز وتعمبرات را انجام دادید

مجموعه پمپ رو که بیرون آوردید

سوکت اون رو نصب کنید وسویچ را تا قبل استارت باز کنید واهرام پمپ رو بالا وپایین کنید وعقربه رو چک کنید

اگه پمپ رو توی محیط بیرون (بدون دخالت بنزین) وصل کنم و سوییچ رو باز کنم واسه مغزی پمپ مشکلی پیش نمیاد ؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، RKO گفته است :

اگه پمپ رو توی محیط بیرون (بدون دخالت بنزین) وصل کنم و سوییچ رو باز کنم واسه مغزی پمپ مشکلی پیش نمیاد ؟

خیر

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، RKO گفته است :

کلا گفته شده نباید بدون بنزین تست کنید چون یه کوئل داره که داغ میشه ممکنه عمرش کم بشه اون بنزین خنکش میکنه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، cadilac گفته است :

کلا گفته شده نباید بدون بنزین تست کنید چون یه کوئل داره که داغ میشه ممکنه عمرش کم بشه اون بنزین خنکش میکنه 

خود پژو میدونه ممکنه همچین کاری کنیم بدون بنزین وروشن نشدن موتور پمپ فقط سه ثانیه کارمیکنه

این کار رو روی اصول بدون بنزین بودن واتمام سوخت انجام داده البته حتی اگر بنزین داشته باشه هم بدون روشن کردن موتور

bsm دستور خاموش کردن پمپ رو در مدت زمان معین میده

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در هم اکنون، Mehdi.T گفته است :

خود پژو میدونه ممکنه همچین کاری کنیم بدون بنزین وروشن نشدن موتور پمپ فقط سه ثانیه کارمیکنه

این کار رو روی اصول بدون بنزین بودن واتمام سوخت انجام داده البته حتی اگر بنزین داشته باشه هم بدون روشن کردن موتور

bsm دستور خاموش کردن پمپ رو در مدت زمان معین میده

کاملا موافقم مثلا ماشینی که بنزین تموم کرده رانندش چند بار سوییچو باز کنه پمپ چند ثانیه بدون بنزین کار کنه مشکلی براش پیش نمیاد و پمپ قطعا نمیسوزه

درست مثل این میمونه که مثلا کولر ابی بدون اب کار کنه میسوزه ولی  چند ثانیه حتی چند دقیقه برای تست دینام و پمپ روشن کردنشون هیچ مشکلی پیش نمیاره 

یا میگن در حالت درجا پارو روی کلاج نزارید  ولی برای تنظیم کلاج و امتحان جا رفتن دنده ها دیگه کسی نمیگه نکنید ضرر داره

این موضوع امتحان پمپ خارج از باک هم برای چند ثانیه کار کردن پمپ و بعدم که اتومات قطع میشه هیچ مشکلی نمیتونه داشته باشه 

این توصیه هایی که میشه حالا توسط پژو یا ایرانخودرو یا افراد با تجربه برای طولانی مدت و اصلاح عادتهای رانندگیه نه شرایط خاص و تعمیرگاهیو سرویس 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

خیر

اقا دیشب رفتم باک رو پر کردم امپر بنزین فول نشون داد [coool]  و اون مشکل 2 تا خونه کم نشون دادن و نداشت.یعنی خود به خود درست شده ؟ امکان داره یه جای بد موقع دستمو بزاره تو گل ؟

میخواد بازو سرویسش کنم یا ولش کنم ؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

من منظورم تست پمپ به صورت برق مستقیم بود

چراغ بنزن هم روشن میشه تا چندین کیلومتر میتونیم حرکت کنیم بعد تموم میشه 

اون 3ثانیه هم که مشخصا رله قطع کن داره دراکثر خودرو ها بدون روشن کردن موتور سوئیچ باز برای پر شدن بنزین در ریل سوخت وفشار پمپ سوزنها این کار صورت میگیره 

اون سیستم پژو که مشخصا bm34 کنترل میکنه  

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، RKO گفته است :

اقا دیشب رفتم باک رو پر کردم امپر بنزین فول نشون داد [coool]  و اون مشکل 2 تا خونه کم نشون دادن و نداشت.یعنی خود به خود درست شده ؟ امکان داره یه جای بد موقع دستمو بزاره تو گل ؟

میخواد بازو سرویسش کنم یا ولش کنم ؟

این مشکل عموما مشکلی نیست که تو جاده ماشین رو نگه داره برای مدتی به نظرم صبر کن شاید رسوب بین سیم پیچ گیج بوده وتمیز شده

سرویس کردن هم به نظر من درست نیست قطعه ای هست که باید تعویض بشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/05/12, 20:41:02، RKO گفته است :

یه سوال

بعد از سرویس و تمیز کردن شناور از کجا بفهمیم که مشکل ( با باک پر 2 تا خونه کم نشون میده ) بر طرف شده ؟ یعنی بریم باک رو دوباره پر کنیم ؟ اگه مجددا ایراد داشت و خواستیم کل مجموعه شناور رو تعویض کنیم که باک پر دردسر ساز میشه.

و اینکه باک من وقتی پره 2 تا خونه کم نشون میده و با حرکت ماشین و مصرف بنزین کم کم امپر میاد پایین.حالا به فرض امپر من الان وسط باشه یعنی چقدر بنزین دارم ؟ :sad:

عجب داستانی شده این امپر بنزین [gerye]

با سلام:

یک سیم نازک استخوانی 5 سانتی ماننده سیم تلفن از بیرون باک بنزین به دو سر سیم نازک ورودی به باک اتصال کوتاه کنید و سپس سویچ را در وضعیت روشن بدون استارت زدن قرار دهید. عقربه نشان دهنده بنزین باید کاملا پر نشان دهد اگر نشان داد عقربه سالم است. در چنین مواردی بعد از این آزمایش معمولا سطح نشان دهنده بدون هیچ کار اضافی دیگر درست می شود. امتحان کنید و سپسگزارش کنید. 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری