n2o

ساخت کیت مکش هوا با ژنت

25 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 22 ساعت قبل، 308 گفته است :

اگه خاک رد نکنه منم انجام میدم میتونی تستش کنی ؟

سلام کلا فلسفه فیلتر همینه که جلوی گردو خاک و زرات معلق رو بگیره فیلترهای فابریکی منافذ ریزتری داره و بهتر جلو زرات معلق رو میگیره و به همین دلیلم زودتر نسبتا کیپ میشه و دیگه نمیتونه به راحتی هوارو عبور بده و باید عوض شه 

ولی فیلترهای اسپرت اصولا جنس فیلترشون جوریه که منافذ بازتری دارن تا هوا راحتر و بهتر وارد شه و باعث بالا رفتن توان شه و هر چی این ذرات معلق بیشتر وارد موتور شه عمر سیلندر و چیستون رو کم میکنه و باعث خطهای ریط طی مرور زمان و روغنسوزی میشه حالا چه کیت فیلتری که تو این تایپیکه چه کیت چند ملیونی البته تو تیونینگ بالا بردن شتاب و توان اولویت داره به استهلاک ماشین 

ولی کلا همین مهمه که همیشه لوله های هدایت هوا چک بشه که از جایی شکستگی یا ترک نداشته باشه اونجوری گردو خاک راهت وارد موتور میشه حالا چه کیت فابریک باشه چه کیت مکش اسپرت 

این کیتی ام که تو این تایپیکه و دوستمون ساخته هیچ جایی نداره که خاک بتونه وارد شه فقط میمونه اون فیلتری که سرش میبندین اونم مارکها و مدلهای مختلف با قیمتهای مختلف هست که میتونید نوع مناسبشو که قیمتشم معقول باشه انتخاب کنید و نصب کنید

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام کلا فلسفه فیلتر همینه که جلوی گردو خاک و زرات معلق رو بگیره فیلترهای فابریکی منافذ ریزتری داره و بهتر جلو زرات معلق رو میگیره و به همین دلیلم زودتر نسبتا کیپ میشه و دیگه نمیتونه به راحتی هوارو عبور بده و باید عوض شه 

ولی فیلترهای اسپرت اصولا جنس فیلترشون جوریه که منافذ بازتری دارن تا هوا راحتر و بهتر وارد شه و باعث بالا رفتن توان شه و هر چی این ذرات معلق بیشتر وارد موتور شه عمر سیلندر و چیستون رو کم میکنه و باعث خطهای ریط طی مرور زمان و روغنسوزی میشه حالا چه کیت فیلتری که تو این تایپیکه چه کیت چند ملیونی البته تو تیونینگ بالا بردن شتاب و توان اولویت داره به استهلاک ماشین 

ولی کلا همین مهمه که همیشه لوله های هدایت هوا چک بشه که از جایی شکستگی یا ترک نداشته باشه اونجوری گردو خاک راهت وارد موتور میشه حالا چه کیت فابریک باشه چه کیت مکش اسپرت 

این کیتی ام که تو این تایپیکه و دوستمون ساخته هیچ جایی نداره که خاک بتونه وارد شه فقط میمونه اون فیلتری که سرش میبندین اونم مارکها و مدلهای مختلف با قیمتهای مختلف هست که میتونید نوع مناسبشو که قیمتشم معقول باشه انتخاب کنید و نصب کنید

امروز کل سیستم رو باز کردم داخل ژنت تمیز بود البته ناگفته نمونه با توجه به چرب بودن داخل ژنت اگرم گرد و خاکی باشه میچسبه به لوله ولی با این حال اگرم وسواس دا ید میتونی با کم کردن یکی از ژنت ها بیاریش بالا فقط مشکلش اینکه هوای اون قسمت گرم هست 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، n2o گفته است :

امروز کل سیستم رو باز کردم داخل ژنت تمیز بود البته ناگفته نمونه با توجه به چرب بودن داخل ژنت اگرم گرد و خاکی باشه میچسبه به لوله ولی با این حال اگرم وسواس دا ید میتونی با کم کردن یکی از ژنت ها بیاریش بالا فقط مشکلش اینکه هوای اون قسمت گرم هست 

افرین من که خیلی خوشم اومد از این خلاقیتتون بعضی وقتها ادم یه قطعه یا وسیله ای که برای کار دیگه ای طراحی شده رو در جایی ازش استفاده میکنه و وقتی به ریزه کاریا ام توجه میشه انگار این قطعه اصلا طراحیش برای اینکار بوده 

به نظرم اصلا احتیاج نیست به بالا اوردنش البته بحث وسواس نیست بعضیا در مناطقی ان که گردو خاک زیاده و ذرات معلق بیشتر تو هوا هست متعصفانه مثل جنوب غربی کشور که امیدوارم زودتر مشکل ابو هوای اون مناطق بهتر بشه یا شهرهای کویری که احتمال طوفانهای شن و گردو خاک هست مثل کرمانو سیستان بلوچستان یا کسی که با ماشینش تو جاده های خاکی زیاد رفتو امدمیکنه به نظر من اونها اصلا نباید سمت کیت مکش هوای اسپرت حالا دستساز یا یه برند چند ملیونی برن و باید همون سیستم مکش فابریکو داشته باشن و زود به زود هم فیلتر رو عوض کنن چون فیلترهای فابریک همه جا هم با قیمت کم در دسترسه و بهتر هم جلوی گردو خاکو میگیره البته باید همیشه محفظه فیلتر و لوله ها و اتصالات چک شه که کیپ باشه و شکستگیو ترک در مسیر نباشه و برای مقداری زیاد شدن نفس و شتاب ماشین سالم موندن ماشینو به خطر نندازن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ممنونم دوست من 

اتفاقا من سمت کرمان زیاد میرم یکی از دلایلی که میخاستم فیلتر هوای اسپرت ببندم گرمای هوا بود که واقعا جون ماشین رو میگیره حالا این بحث گرد و خاک هم به نظر من دوستان خیلی بیش از حد حساس شدن تا اونجایی که من اطلاع دارم جنس این نوع فیلتر ها از پارچه کتان هست و کیت شستشو که من دارم استفاده میکنم داخلش یک اسپری هست که تقریبا فیلتر رو چرب میکنه که نفوذ گرد و خاک رو تقریبا صفر میکنه حالا باز دوستان خودشون میدونن ولی من ازش راضی هستم واقعا توان ماشین رو بالا برده مخصوصا تو این گرمای ناجور هوا

لینک به ارسال

بسیار پروژه زیبا و عالی بود.

کمی روی ظاهرش کار کنید، به راحتی میتونید به صورت تعداد تهیه و به فروش برسونید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری