MOHAMAD WRC

آموزش تعویض کاسه نمد و اورینگ پمپ هیدرولیک و طریقه جای گذاری صحیح ماه و ستاره

9 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

بعد از چندین بار تعویض اورینگ منبع پمپ هیدرولیک و برطرف نشدن نشتی روغن تصمیم گرفتم کاسه نمد و اورینگ داخل پمپ رو توی خونه عوض کنم.  در حین باز و بسته کردن مقداری عکس گرفتم.

توی تاپیک ها سرچ کردم اما همچین آموزشی ندیدم

اگر مدیران محترم صلاح میدونن که عکسها و آموزش رو بزارم. اگر هم آموزش توی سایت هست یا اینکه صلاح نمیدونند لطف کنند تاپیک رو پاک کنن

پسند شده توسط 7 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در ابتدا مجموعه پمپ هیدرولیک باز کرده و مخزن از پمپ جدا میکنید.   ( جناب جوادی زحمت اموزش باز کردن پمپ و مخزن رو کشیدن و تاپیکش موجود هست)

ijhh_2.jpg

برای باز کردن در پمپ یه سوراخ روی بدنه هست که باید به وسیله یه میله به فنر در فشار وارد کرد تا فنر از جاش در بیاد

2gu_3.jpg

من از یدونه میخ استفاده کردم و برای اینکه سر تیز میخ فنر رو خراب نکنه سر میخ رو با سیم چین چیدم.

bnj8_4.jpg

همینطور که میبینید فنر بالا اومده و به وسیله پیچکوشتی فنر رو در میاریم. حتما روی در علامت بزارید تا برای بستن پمپ به مشکل برنخورید

7vz6_5.jpg

بعد به این حالت پمپ رو توی دست میگیریم و با ضربه چکش به مرکز فولی درب پمپ رو بیرون میاریم

نکته: زمان درآوردن درب باید مواظب باشید اجزا, پمپ بیرون نریزه. مخصوصا پره های پمپ.

0gtz_6.jpg

بعد از خارج کردن در به این مرحله میرسیم. به قسمت وسط که پره ها رو توی خودش جا داده میگن ستاره و به قسمت دورش میگن ماه.

نکته : دقت کنید قسمت های پمپ رو که در میارید پشت و رو نشه تا بعد که خواستید ببندید به همین شکل ببندید.

نکته:سعی کنید پره های پمپ که داخل قسمت ستاره هستن بیرون نریزه.

mzez_7.jpg

سپس خار روی شفت فولی رو خارج میکنیم

ksue_8.jpg

و بعد قطعه اخر رو در میاریم.

نکته: تمام قطعات داخل پمپ بجز ستاره و شفت ثابت هستند.حتما قبل از دراوردن این قطعات علامت گذاری کنید تا بتونید بدون مشکل پمپ رو ببندید

s0w4_9.jpg

فولی رو از اون طرف بدنه خارج میکنیم.

cquh_10.jpg

کاسه نمد پمپ رو به و سیله پیچ کوشتی و چکش خارج میکنیم. من اول قسمت لاستیکی کاسه نمد رو با تیغ بریدم تا راحت تر بشه با پیچکوشتی بهش ضربه زد

t9z_11.jpg

کاسه نمد جدید رو میزاریم سرجاش

1ec_12.jpg

به وسیله یه قطعه صاف با چکش کاسه نمد رو جا میزنیم

10s0_13.jpg

تصویر کاسه نمد جدید که توی جای خودش قرار گرفته

y9h7_14.jpg

این هم اورینگ پشت در پمپ که با اورینگ جدید عوض میکنیم.

در اخر برای بستن پمپ مراحل رو از اخر به اول انجام میدیم

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

شما تصاویرت را داخله خوده سایت آپلود کن بذار اینجوری دایمی میمونه اکه از اگه داخله خوده سایت قرار بدی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری