a.m.i.n

توصیه به دوستان 206 207 سوار راجب بنزین

44 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 46 دقیقه قبل، .Meelad. گفته است :

بله 30 لیتر بنزین زدم و روی نمایشگر های نازل نوشت 30 لیتر، اما روی دستگاه pos ای که برای کارت کشیدن هستش (قرمز رنگ) نوشت 35 لیتر بنزین اما 30 هزار تومن باید پرداخت کنم  و منم 30 تومن پرداخت کردم!

روی رسید پرداخت هم نوشت 35 لیتر بنرین اما 30 هزار تومن پرداختی! که سریع اپراتور کاغد پرداخت رو ازم گرفت و یه بهانه آورد و رفت!

به احتمال زیاد از این روش برای مخفی کردن قاچاق سوخت استفاده میکنن، جایگاهش هم یه جای پرتی بودش.

عجب   چه روشهایی کشف میکنن این هموطنهای ما برای دور زدن قانون 

البته مجبورن وقتی مخارجت چندین برابر درامد قانونی و حلالت باشه مجبوری برای ادامه زندگی رشوه دزدی کلاه برداری و ... رو یاد بگیری و نبوق به خرج بدی 

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1397/11/23, 12:06:06، milad.nahviian گفته است :

تو شهر ما 5 تا جایگاه هست و من از همشون تست گرفتم فقط 2تا موفق به دریافت تاییدیه خودم شدن:::P

وسایل مورد نیاز: 4 لیتری شفاف[coool]- بنزین تو ظرف بریزید اگه وضعیت خیلی خراب باشه که همون موقع میشه فهمید اما اگه نه بزارین یک جا ساکن بمونه برای 1 ساعت بعد بررسی کنید جرم ته ظرف رو -اگه هم آب داشته باشه که کاملا مشخص میشه - 

آب اصلا با بنزین مخلوط نمیشه.

در در 1397/11/23, 06:45:32، hornet_32 گفته است :

اگر خاطرتون باشه قبلا میگفتند بهترین زمان برای بنزین سمت صبح هست که دمای هوا پایینه و بنزین منقبض شده ست و اگر در گرما بنزین بزنید بنزین منبسط هست و حجم واقعی بنزین که میخرید در واقع کمتره.

جایگاهها الان سیستم جدیدی دارند که انقباض و انبساط بنزین رو هم لحاظ میکنه. فبلا این سیستم فقط سمت تخلیه از تانکر وجود داشت الان عموما نازلها هم دارند. من زمانی فهمیدم که چند بار شب باک رو پر کردم ظهر دیدم کلی بنزین از باک سر ریز کرده ریخته بیرون.

منهای احتمال تقلب که همیشه وجود داره، در نظر داشته باشید اگر در گرما از جایگاهی که این سیستم رو داره بنزین بزنید ممکنه بعدا که ماشین رو توی خنکی پارک کردید متوجه بشید حجم کم شده که طبیعی هست.

برای این موضوع مدرک دارید یا حدس خودتونه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

باسلام

دوستان عزیز این چند صفحه رو خوندم و از اطلاع رسانی خوب شما تشکر میکنم.

چند نکته عرض کنم جهت اطلاع :

۱-نشت آب دربنزین درجایگاه های قدیمی رخ میدهد چون منابع زیرزمینی و بعد از مدتی بدلیل خرابی عایق بندی آب موجود در زمین به منابع نفوذ میکند و چند جایگاه سمت ما این مشکل رو دارن.

۲-مشکل کثیفی بنزین هم به همین دلیل هست

۳-هیچوقت  نزارید باک کامل خالی بشه به نصف رسید بنزین بزنید و جایگاههای جدید بهتر هستند تفاوتی درخصوصی و دولتی نیست.

۴-سوخت گیری درهوای خنک با سرعت کند بهتر هست.

۵-خروج بنزین از باک بدلیل خرابی کنیستر هست در این نوع خرابی نه خطا دارید نه چراغ چک.ماشین خودم از صفر همین مشکل رو داشت و درهوای گرم اتفاق می افتاد با تعویض کنیستر حل شد.

موفق باشید.

لینک به ارسال
در در 1397/11/23, 06:45:32، hornet_32 گفته است :

اگر خاطرتون باشه قبلا میگفتند بهترین زمان برای بنزین سمت صبح هست که دمای هوا پایینه و بنزین منقبض شده ست و اگر در گرما بنزین بزنید بنزین منبسط هست و حجم واقعی بنزین که میخرید در واقع کمتره.

جایگاهها الان سیستم جدیدی دارند که انقباض و انبساط بنزین رو هم لحاظ میکنه. فبلا این سیستم فقط سمت تخلیه از تانکر وجود داشت الان عموما نازلها هم دارند. من زمانی فهمیدم که چند بار شب باک رو پر کردم ظهر دیدم کلی بنزین از باک سر ریز کرده ریخته بیرون.

منهای احتمال تقلب که همیشه وجود داره، در نظر داشته باشید اگر در گرما از جایگاهی که این سیستم رو داره بنزین بزنید ممکنه بعدا که ماشین رو توی خنکی پارک کردید متوجه بشید حجم کم شده که طبیعی هست.

با یه مثال توضیح میدم:

فرض میکنیم تو دمای صفر درجه چگالی بنزین ۷۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب باشه.

حالا اگه دما ۴۰ درجه بره بالاتر این بنزین در بدترین شرایط حداکثر ۴ درصد تغییر حجم میده که یعنی میشه ۷۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب

خب در حالت اول (اول صبح!)و دمای صفر یه باک ۵۰ لیتری بنزین دقیقا معادل ۳۷/۵ کیلوگرم میشه.

در حالت دوم وقتی وسط ظهره و دما ۴۰!!! اگه بخوایم دوباره ۳۷/۵ کیلوگرم بنزین بزنیم (قانون پایداری جرم!)حجمش میشه ۵۲ لیتر

پس تا اینجا اگه صبح بنزین بزنیم دقیقا ۵۰ لیتر زدیم و اگه طهر بنزین بزنیم ۵۰ لیتر زدیم ولی در حقیقت معادل ۴۸ لیتر صبح هست.

اما این شرایط در بدترین حالت هست و با در نظر گرفتن دمای صبح صفر و دمای ظهر ۴۰ که در عمل نداریم همچین تغییرات زیادی همچنین درصد اتانول بنزین هم تاثیر مستقیم داره.همچنین خود مخزن ها هم اجازه این تغییرات زیاد دما رو نمیدن.

بنابراین تغییرات دمای مخزن در عمل زیر ۱۰ درجه هست و این تغییرات حجم بنزین زیر  نیم لیتر در صبح و ظهر هست که حوالی همون ۲۰۰-۳۰۰ سی سی تو یه باک ۵۰ لیتری هست حداکثر.

البته به نظر من با توجه به اینکه مخازن داخل زمین هستن و حجمشون هم چندین هزار لیتره خیلی کمه تغییرات دماش!و شاید تغییر حجم یه باک قابل چشم پوشی باشه

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 35 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

آب اصلا با بنزین مخلوط نمیشه.

بله قاطی نمیشه اما لحظه ای که از نازل وارد باک میشه کاملا مخلوط میشه و نیاز به کمی زمان داره دوست عزیز

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

خب من عادت دارم واسه پرهیز از شلوغی و صف همیشه ساعت 1 تا 2 صبح برم پمپ بنزین. جایگاهی هم که معمولا میرم تو شریعتی بالاتر از سید خندانه.

خاطرم هست قبلا درباره فلومترهای کامپیوتری و محاسبه دما بر حجم در پمپ های بنزین مطلب خوانده بودم. چند ماه پیش هم در یک سایت خبری با خبر نصب این دستگاهها مواجه شدم ولی اهمیت ندادم.

ولی قضیه تغییر حجم از شب تا روز رو تجربی دیدم: معمولا موقع بنزین زدن وقتی سطح بنزین حدود 10 سانت از لوله داخل درب باک پایینتره قطع میکنم. از اینکه چند بار متوجه شدم فرداش، با وجود اینکه ماشین تو سطح صافه، بنزین از درب باک سر ریز کرده طوری که لاستیک عقب و زمین زیرش خیس شده و بنزین هم پشت درب باک لب به لبه حدس زدم باید خبری باشه. البته درب باک بنزین ماشین پژوی من کیپه ولی یک ماشین دیگه دارم که درب باکش خیلی آب بندی نیست واسه اون اتفاق می افته. الان عادت کردم براش 5 لیتر کمتر از همیشه میزنم.

در 11 ساعت قبل، .Meelad. گفته است :

بله 30 لیتر بنزین زدم و روی نمایشگر های نازل نوشت 30 لیتر، اما روی دستگاه pos ای که برای کارت کشیدن هستش (قرمز رنگ) نوشت 35 لیتر بنزین اما 30 هزار تومن باید پرداخت کنم  و منم 30 تومن پرداخت کردم!

روی رسید پرداخت هم نوشت 35 لیتر بنرین اما 30 هزار تومن پرداختی! که سریع اپراتور کاغد پرداخت رو ازم گرفت و یه بهانه آورد و رفت!

به احتمال زیاد از این روش برای مخفی کردن قاچاق سوخت استفاده میکنن، جایگاهش هم یه جای پرتی بودش.

حالا یک مورد دیگه اینه که اپراتور بجای اینکه تو دستگاه پوز مورد شما رو دکمه بزنه خودش عدد رو دستی تایپ میکنه و یک رقم دیگه میزنه که مثلا رندش کنه. این موضوع واسه اونها که بلد نیستند با پوز کار کنند و کارت بانکی میدند جایگاه دار بکشه می تونه جدی باشه.

یکی دو بار برای من پیش اومد این قضیه که یارو تا کارت کشیدم اومد جلو شروع کرد زدن عدد. سریع کنسل رو زدم گفتم دکمه ها رو زدی خطا داد، دوباره کارت رو کشیدم خودم دکمه رو زدم. من تو پمپ بنزین کارت بانکی رو دست اپراتور نمیدم خودم می کشم.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

دوستان شهر ما یورو پخش میشه.حدود دوماهه مصرف من حدودا نیم تا ۰/۸ لیتر اضافه شده.روی تایپ بی مصرفم دقیق معلومه.میخواستم بدونم مصرف شما هم این چند ماهه اضافه شده؟ از دو تا پمپ میزنم که بنزینشون خیلی تفاوتی با هم ندارن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، .Meelad. گفته است :

من الان چند سالی میشه با کارت بنزین میزنم چه زمان کیف پول و چه با پوز ولی هنوز چنین چیزی ندیدم.فقط توی این مدت اینو فهمیدم که از وقتی نازل رو میذارم و کارت بنزین رو بیرون میارم تا زمان کارت کشیدن پوز ۳۰ ثانیه ای طول میکشه تا مقدار بنزین پمپ من روی پوز مشاهده بشه.در ضمن اون پوزها چون به دستگاه کارتخوان پمپ بنزین وصله همون عددی که روی کارتخوان پمپ بنزین هست میاره حتی ۲ تومنش رو.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، hamid-fateh گفته است :

دوستان شهر ما یورو پخش میشه.حدود دوماهه مصرف من حدودا نیم تا ۰/۸ لیتر اضافه شده.روی تایپ بی مصرفم دقیق معلومه.میخواستم بدونم مصرف شما هم این چند ماهه اضافه شده؟ از دو تا پمپ میزنم که بنزینشون خیلی تفاوتی با هم ندارن

من مصرف دقت نکردم ولی،صدای ناک دوباره زیاد شده متاسفانه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، hamid-fateh گفته است :

افزایش مصرف تو سرما طبیعیه. چون موتور دیرتر گرم میشه.

در 11 ساعت قبل، hornet_32 گفته است :

خب من عادت دارم واسه پرهیز از شلوغی و صف همیشه ساعت 1 تا 2 صبح برم پمپ بنزین. جایگاهی هم که معمولا میرم تو شریعتی بالاتر از سید خندانه.

خاطرم هست قبلا درباره فلومترهای کامپیوتری و محاسبه دما بر حجم در پمپ های بنزین مطلب خوانده بودم. چند ماه پیش هم در یک سایت خبری با خبر نصب این دستگاهها مواجه شدم ولی اهمیت ندادم.

ولی قضیه تغییر حجم از شب تا روز رو تجربی دیدم: معمولا موقع بنزین زدن وقتی سطح بنزین حدود 10 سانت از لوله داخل درب باک پایینتره قطع میکنم. از اینکه چند بار متوجه شدم فرداش، با وجود اینکه ماشین تو سطح صافه، بنزین از درب باک سر ریز کرده طوری که لاستیک عقب و زمین زیرش خیس شده و بنزین هم پشت درب باک لب به لبه حدس زدم باید خبری باشه. البته درب باک بنزین ماشین پژوی من کیپه ولی یک ماشین دیگه دارم که درب باکش خیلی آب بندی نیست واسه اون اتفاق می افته. الان عادت کردم براش 5 لیتر کمتر از همیشه میزنم.

پمپ بنزین دم پارک کورش رو میگی.

من گاهی بنزین زدم و باک رو پر کردم. بعد آمپر حدود یک چهارم کمتر نشون داده. بعد از چند کیلومتر، در باک رو باز کردم، یه خورخور کرده و آمپر درست شده. گاهی باک هوا می گیره. پر کردن لب به لب باک کار درستی نیست. شما هم که کامل پر می کنی، ممکنه با تغییر هوا یه کم حجمش بیشتر بشه. نیازی نیست ۵ لیتر کمتر بنزین بزنی.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری