zilamo

دوربین ثبت سرعت پلیس راهور

24 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

تو جاده کروز روی 110 تنظیم کرده بودم و جی پی اس هم 107-108 سرعت رو نشون میداد. البته هشدار سرعت روی 111 تنظیمه و آژیر نمیزد

پلیس دوربین گذاشته بود و گفت 126 تا سرعت داشتم، نشونم داد تو دوربین، 126 بود و یه لحظه بعدش 107 نشون داد.

از اونجایی که کلا خیلی به ندرت خلاف می کنم و مطمئن بودم گفتم سرعتم زیاد نبوده، خلاصه اینکه پلیس جریمه نکرد.

به نظر اساتید آیا دوربین ثبت سرعت خطا داره؟ و اینکه تا حالا از دوستان کسی برخورده به این مشکل؟

ممنون

ویرایش شده در توسط zilamo
پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 10 دقیقه قبل، zilamo گفته است :

سلام

تو جاده کروز روی 110 تنظیم کرده بودم و جی پی اس هم 107-108 سرعت رو نشون میداد. البته هشدار سرعت روی 111 تنظیمه

پلیس دوربین گذاشته بود و گفت 126 تا سرعت داشتم، نشونم داد تو دوربین، 126 بود و یه لحظه بعدش 107 نشون داد.

از اونجایی که کلا خیلی به ندرت خلاف می کنم و مطمئن بودم گفتم سرعتم زیاد نبوده، خلاصه اینکه پلیس جریمه نکرد.

به نظر اساتید آیا دوربین ثبت سرعت خطا داره؟ و اینکه تا حالا از دوستان کسی برخورده به این مشکل؟

ممنون

سلام

بله دوست عزیز  مشکل از دوربین کنترل سرعت و بنظرم عمدی هست 

مشابه مورد شما برای من اتفاق افتاد

منتها مامور راهنمایی رانندگی  کوتاه نمی اومد !

بعد از این که جلو یک راننده دیگه گرفتن و ایشون شروع به پرخاشگری کرد و گند قضیه در اومد بیخیال شدن

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

برای من هم پیش اومد.سرعتم روی کروز ۱۱۰ بود ولی توی دوربین ۱۲۶ نشونم داد.بیشرف جریمه کرد و در جواب اعتراض من گفت کیلومترت خرابه. اتفاقا یه سمند هم نگهداشت اونم میگفت سرعتش پایین بوده.البته از کارکرد و وضعیت دوربین ها اطلاعی ندارم ولی فکر کنم دستکاری میکنن تنظیماتش رو.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

قضیه این سرعت 126 چیه !؟

سال پیش منم در حالی که سرعتم روی 115 تا بود متوقف شدم و پلیس اعلام کرد سرعتم 126 تا بوده!

علیرغم توضیح و اعتراض من، افسر محترم! بدون هیچ توجهی یک برگ جریمه 60 هزار تومانی گذاشت کف دستم!

جالب اینجاست که برگ جریمه دستی بود و نوع تخلف و هزینه از قبل نوشته شده بود و فقط پلاک رو اضافه کرد!

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوربینهایی که ثابت نصبن به نظرم درسته من همیشه تو صیاد همت و رسالت و امام علی تردد میکنم و با کروز میزارم رو سقف سرعت چون شب هم‌ هست و خلوت 

ولی‌ این دوربینهایی که خودشون میارن و پلیس پشتش وای میسه با توجه به گفته های دوستان معلومه‌ خطا داره و بیشتر نشون میده فکر کنم استدلالشونم این باشه که اینها الان دارن ۱۱۰ تا میرن قطعا تو طول مسیر ۱۲۰ کیلومترو چند بار رد کردن و مستحق جریمه هستن  

اگر بخوان درست بزارن و جریمه کنن تعداد جریمه هاشون کم میشه و درامد دو سه تا افسرو ماشینشون و دوربین پیشرفتشون در نمیاد و به اصطلاح ضرر میکنن:-)

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، zilamo گفته است :

سلام

تو جاده کروز روی 110 تنظیم کرده بودم و جی پی اس هم 107-108 سرعت رو نشون میداد. البته هشدار سرعت روی 111 تنظیمه و آژیر نمیزد

ممنون

نصب رینگ و لاستیک سایز غیر فابریک می تونه باعث ایجاد خطا بشه. اما شما اگه با GPS هم امتحان کردی ایراد از آقا پلیسه هستش.

همونطور که دوستمون گفتن، دوربین های نصب شده و ثابت درست عمل می کنن.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

نصب رینگ و لاستیک سایز غیر فابریک می تونه باعث ایجاد خطا بشه. اما شما اگه با GPS هم امتحان کردی ایراد از آقا پلیسه هستش.

همونطور که دوستمون گفتن، دوربین های نصب شده و ثابت درست عمل می کنن.

مشکل رینگ و لاستیک نیست چون رینگ و لاستیک ماشینم استاندارد هست

جی پی اس معمولا 5 الی 10 گیلومتر اختلاف داره و اکثر اوقات کمتر نشون میده و زیاد قابل اطمینان نیست

ولی منی که خیلی از وقت ها با همین ماشین توی همت و خرازی با حداکثر سرعت مجاز رانندگی کردم اگر مشکل کیلومتر داشتم و سرعت واقعیم چیزی غیر از عددی بود که کیلومتر نشون میداده باید بارها جریمه میشدم و تا الان خونه خراب شده بودم! نتیجه گیری من هم این هست که دوربین های پایش سرعت دستی یا عمدا یا سهوا دچار مشکل هستند و سرعت رو زیاد ثبت میکنن که البته باب میل راهنمایی رانندگی هست ...

ویرایش شده در توسط tukanet
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، tukanet گفته است :

جی پی اس معمولا 5 الی 10 گیلومتر اختلاف داره و اکثر اوقات کمتر نشون میده و زیاد قابل اطمینان نیست

ولی منی که خیلی از وقت ها با همین ماشین توی همت و خرازی با حداکثر سرعت مجاز رانندگی کردم اگر مشکل کیلومتر داشتم و سرعت واقعیم چیزی غیر از عددی بود که کیلومتر نشون میداده باید بارها جریمه میشدم و تا الان خونه خراب شده بودم! نتیجه گیری من هم این هست که دوربین های پایش سرعت دستی یا عمدا یا سهوا دچار مشکل هستند و سرعت رو زیاد ثبت میکنن که البته باب میل راهنمایی رانندگی هست ...

اتفاقا GPS بسیار دقیقه. منتها به شرطی که توی کفی حرکت کنیم. چون GPS مختصات نقطه ای که هستیم رو می سنجه، و مثلا یک ثانیه بعد هم این کار رو تکرار می کنه. از مقدار جابجا شدن ما در مدت زمان یک ثانیه، حساب می کنه که با چه سرعتی در حال حرکت هستیم. با این روش، اگر یهو وارد سراشیبی یا سربالایی بشیم، ممکنه کمی اختلاف پیش بیاد که اون هم اونقدرا زیاد نیست.

اگر GPS در معرض دریافت سیگنال باشه و ۵ تا ۱۰ کیلومتر اختلاف سرعت با ماشین داشته باشه، شک نکنید که کیلومتر شمار ماشین دقت لازم رو نداره.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، tukanet گفته است :

به نظرم کیلومتر شمل درست بوده تازه اکثر کیلومتر ماشینها بیشتر نشون میده و این یه استاندارده برای تداخل نکردن با دوربین جاده ها یعنی اگه شما کیلومترت داره صد تا نشون میده در اصل داری۹۴-۹۵ تا میری 

این مقدار حتی برا موتور سیکلتها بیشتره یعنی کیلومتر موتور سیکلت بیشتر نشون میده چون موتور سوار نمیتونه روی کیلومتر زیاد تمرکز کنه به‌خاطر همین حتی از ماشین هم کمی کیلومتر بیشتر نشون میده تا جریمه نشه 

جی پی اس هم دقیقه ولی ن با اینترنت ما میگن چون تو ایران نتها ضعیفه جی پی اس نمیتونه سرعتو دقیق نشون بده 

کلا موتور سوارها چون همیشه دنبال تاپ اسپید زدن و به دست اوردن نهایت سرعت مدلهای مختلف موتورسیکلت هستن تمام این بحثارو تو سایتشون انجام  دادن 

مثلا موتور سواری تعریف میکرد تو اتوبان قم پلاکشو پوشونده بود و با سرعت ۱۲۰ تا ۱۲۵ از کنار دوربین رد میشد عکس نمینداخت ولی سرعت که نزدیک ۱۳۰ بود عکس میگرفت 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 22 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

به نظرم کیلومتر شمل درست بوده تازه اکثر کیلومتر ماشینها بیشتر نشون میده و این یه استاندارده برای تداخل نکردن با دوربین جاده ها یعنی اگه شما کیلومترت داره صد تا نشون میده در اصل داری۹۴-۹۵ تا میری 

این مقدار حتی برا موتور سیکلتها بیشتره یعنی کیلومتر موتور سیکلت بیشتر نشون میده چون موتور سوار نمیتونه روی کیلومتر زیاد تمرکز کنه به‌خاطر همین حتی از ماشین هم کمی کیلومتر بیشتر نشون میده تا جریمه نشه 

جی پی اس هم دقیقه ولی ن با اینترنت ما میگن چون تو ایران نتها ضعیفه جی پی اس نمیتونه سرعتو دقیق نشون بده 

کلا موتور سوارها چون همیشه دنبال تاپ اسپید زدن و به دست اوردن نهایت سرعت مدلهای مختلف موتورسیکلت هستن تمام این بحثارو تو سایتشون انجام  دادن 

مثلا موتور سواری تعریف میکرد تو اتوبان قم پلاکشو پوشونده بود و با سرعت ۱۲۰ تا ۱۲۵ از کنار دوربین رد میشد عکس نمینداخت ولی سرعت که نزدیک ۱۳۰ بود عکس میگرفت 

دوست عزیز، GPS ربطی به اینترنت نداره. خودش مستقل عمل می کنه و از ماهواره های دور مدار زمین اطلاعات رو می گیره.

گاهی اوقات که شما تو جای مسقف هستی و سیگنال GPS وجود نداره، گوشی شما برای مکان یابی، بصورت کمکی از دکل مخابراتی استفاده می کنه که خب دقت GPS رو هم نداره.

شما دیتای گوشیت رو کلا خاموش کنی هم باز GPS فعال میشه.

در مورد اختلاف سرعت واقعی و کیلومتر ماشین هم، نباید اینطور باشه. گاهی ممکنه یه شرکتی یه اختلاف جزیی بذاره که فکر می کنم برای مواقعی هستش که ماشین روی کروزه و یهو میفته تو سرپایینی و بصورت ناخواسته سرعت میره بالاتر. برای این گذاشتن که طرف جریمه نشه. ممکنه روی موتورسیکلت ها کمی اختلاف بیشتر باشه برای بالاتر رفتن ایمنی. ولی کلا کیلومتر ماشین باید دقیق نشون بده.

من چند سال پیش چند تا پراید رو تست کردم. هرچی سرعتش میرفت بالاتر، خطاشم بیشتر میشد.

مثلا سرعت واقعی ۵۰ تا رو ۵۵ نشون می دادن، ۱۰۰ تا رو تو کیلومتر شمار ۱۱۰ و ۱۶۵ رو هم ۱۸۰ نشون میدادن.

اما تیپ پنج قبلیم چه رو ۲۰ تا چه رو ۱۴۰ تا کلا ۲ کیلومتر اضافه تر نشون می داد. روی حدود ۲۰۰ و بالاتر، اختلافش به حدود ۵ کیلومتر می رسید. این تیپ شش هم که الان دارم تقریبا همین حالته. با اینکه اختلاف آمپر و BSI رو صفر کردم.

جالبه که پشت آمپر، وقتی رو کروز میذارم، سرعت درست رو نشون میده. مثلا وقتی کروز رو صده، دقیقا (بصورت دیجیتال) همون ۱۰۰ رو می نویسه و GPS هم ۱۰۰ نشون میده، ولی عقربه رو ۱۰۲ هستش. اما رو سرعت مثلا ۱۵۰، عقربه ۱۵۳ نشون میده. رو ۲۰۰ هم که همون ۵-۶ تا اختلاف رو داره. اینم احتمالا برای اینه که تو سرعت بالاتر، اتفاقات سریعتر میفتن و بصورت عمدی اینجوری طراحی شده.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری