nasim

تاپیک جامع تصادفات و راهنمایی برای صافکاری

1,145 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 15 ساعت قبل، Untouchable گفته است :

سلام دموستان 

بنده یه مشکل عجیب دارم که حس میکنم اصلاحش کار صافکاره

توی این چند روزه ک داره بارون میباره متوجه شدم توی رکاب سمت شاگرد ماشین آب بارون جمع شده و هنگام ترمز گرفتن یا از روی سرعت گیر رد شدن از اون طرف صدای امواج دریا میاد :|

رفتم پیش یه صافکار که خواست با مته وسطش رو سوراخ کنه که جلوشو گرفتم و گفتم نخواستم اقا 

کسی میدونه دلیل جمع شدن آب تو اون قسمت چیه ؟ مشکل از کجاست ؟ 

ممنون میشم راهنمایی کنین 

سلام میزاشتی یه سوراخ بکنه احتمالا به شکل فابریک سوراخی داشته که گرفته یا از قسمتی که محل عبور آب هست درز یا سوراخی باز شده و باعث میشه آب تو رکاب جمع بشه چون هر ماشینی آب سقف و کاپوت و درزهای بین دربو هدایت میکنه و مثل ناودون عمل میکنه تا اب از کوتاهترین مسیر و بهترین مسیر به زمین برسه خلاصه که  اب اون قسمت بمونه باعث پوسیدگی میشه حالا یه سوراخ زیر رکاب از پشت که دید نداره باشه بهتر از اینه که چند ماه وقا صرف کنی تا اون محل درزو پیدا کنی و تا اون موقع ممکنه پوسیدگی به وجود بیاره

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

من میخوام یکی از گلگیر هام رو عوض کنم و اینی که فابریک هست رو بذارم برای موقع فروش. چون اینقدر مالیدن و صاف شده از ریخت و قیافه افتاده. و دیگه هم درست بشو نیست یه سر جاهاشم لکه گیری شده که کلا زشت شده از بغل که نگاه میکنی

منتهی الان نمیدونم گلگیر  نو چطوری باید بخرم...رنگ شده کوره ای بخرم؟ یا بخرم بدم رنگ کنن بهتره؟؟؟؟ چی بخرم؟ رنگ ماشین سفید هست. کد رنگ هم که مشخصه.

میشه راهنمایی کنید

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Ali207 گفته است :

سلام

من میخوام یکی از گلگیر هام رو عوض کنم و اینی که فابریک هست رو بذارم برای موقع فروش. چون اینقدر مالیدن و صاف شده از ریخت و قیافه افتاده. و دیگه هم درست بشو نیست یه سر جاهاشم لکه گیری شده که کلا زشت شده از بغل که نگاه میکنی

منتهی الان نمیدونم گلگیر  نو چطوری باید بخرم...رنگ شده کوره ای بخرم؟ یا بخرم بدم رنگ کنن بهتره؟؟؟؟ چی بخرم؟ رنگ ماشین سفید هست. کد رنگ هم که مشخصه.

میشه راهنمایی کنید

سلام

درمورده رنگ کوره ای فکر نکنم کسی مثل کارخانه بتونه کوره ای رنگ کنه -خود کوره در واقع یک اتاق کاملا تمیز هکه جریان هوای کمی ‌داره و تازه همین هوا هم به منظور جلوگیری از ورود ذرات گرد و غبار، قبل از ورود به اتاقک فیلتر می‌شه-استاندارد حرارتی در کوره حدود 23 تا 24 درجه است-با سنسورها کنترل می‌شهاین دما به‌طور دقیق در هر بخشی از اتاق کوره وجود داره-ثابت موندن دما به مولکول‌های رنگ و کلر اجازه می‌ده هم کاهش فاصله مولکولی بین خودشان که موجب استحکام رنگ می‌شه وهم، شکل کریستالی منظم‌تر و یکدست‌تری پیدا کنن-وقتی که رنگ کاراز اتاق خارج میشه دما همون 23و24درجه ثابته اما بعد از چند دقیقه حرارت اتاق کوره تا 62 درجه  بالا می‌روه تا رنگ به اوج پختگی و ظرافت برسه-وازچراغ‌های اصطلاحا IR برای ایجاد حرارت استفاده می‌کن و رنگ را از زیر خشک می‌کنن اما در سطح شهرمعمولا از وسایل گرمایی دیگه استفاده میکنن وزیرکار هنوز خیس هست 

ویرایش شده در توسط Armin Cadilac
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

میشه راهنمایی کنید

این رنگ کوره ای که توی بازار هست تقریبا همشون همون رنگ شده معمولیه و تهش یه گرمایی میدن و اسمش رو میذارن کوره ای

مشکل اول این رنگ کوره ای ها اینه که فله ای کار میکنن و کیفیت ورق و رنگی که استفاده میکنن زیاد بالا نیست

دوم این که قطعات از قبل رنگ شده هستند و بسته به کد رنگ ماشین شما یه قطعه میاری و در نگاه اول شاید رنگشون یکی باشه

ولی توی خیلی از موارد توی نور خورشید و به دقت که چک کنی متوجه میشی که رنگ اون قطعه با باقی بدنه دقیقا یکی نیست و فرق داره

راه سنتی اینه که میری یه گلگیر خام (آستر شده) میخری از ایساکو یا حالا هر جایی که موجود داشته باشه ، بعد میبری میدی نقاش رنگ میکنه

ولی ... 1- گلگیر رو از چند جا قیمت بگیر 2- با نقاش قبل شسر قیمت و کیفیت طی کن 3- آخر کار و به شرط دو رنگ نشدن پول بده

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

سلام

میشه راهنمایی کنید

گلگیر خودش رو نفروشید اگر امکانش هست که توی انباری نگهداری کنید بهتر هستش چون بخواید بفروشید هم قیمت خاصی نداره . اگر بخواید گلگیر فابریک با رنگ خود خط تولید رو تهیه کنید فکر نمی کنم قیمتش زیاد منطقی باشه تهیه کردن و نصبش . به دو دلیل : اول اینکه گلگیر های روی اتاق های جدید سوراخ جای راهنمای روی گلگیر رو ندارند و مجبور هستید هر دو سمت رو تعویض کنید و دوم اینکه باید ببینید کد رنگ ماشین خودتون رو میتونید پیدا کنید یا نه چون رنگ سفید ایران فروغون چندتا کد مختلف داره و فام رنگشون متفاوت هست و در ضمن فکر کنم الان جفت گلگیرهاش حدود 3 تا 4 تومان براتون هزینه داشته باشه . 

گلگیر نو به نظرم بگردید با آستر ED طوسی پیدا کنید یا حداقل فابریک اورجینال مدل پایینی که جای سوراخ راهنما رو هم داره . فکر کنم از ایساکو سورن بتونید تهیه کنید و برای رنگ کردنش همون آستری که آستر طوسی رنگ داره بهتر هست .

رنگ شده ی کوره ای چیزی که توی خیابون به شما میگن رو توجه نکنید همه اش دروغه چون هیچ کسی تخصص اش رو نداره اون کوره ای فابریک رو براش شما انجام بده و در حقیقت همون رنگ عادی هست که توی اتاق ایزوله خشکش می کنن . حالا یکی پیدا میشه یکم کارش تمیز تر هست و با لامپ IR خشکش میکنه که زودتر پالیش کنه سطح کار رو و یکی هم میذاره خودش خشک بشه . در نهایت خروجی هر دو توی فصل گرما یکی هست فرقی نداره . 

تنها جایی که من اطلاع پیدا کردم رنگ رو واقعا توی کوره خشک میکردن یک شرکت تازه تاسیس هست توی کاشان که هزینه هاشون هم خیلی منصفانه بود چون تازه شروع به کار کردن ولی طبق چیزی که من پیگیر شدم از کلیر چینی استفاده می کنن و چون دستگاه ربات ندارن از نظر ضخامتش با دستگاه نشون میده ولی خوب کیفیتش در مقابل ضربه و شرایط محیطی خیلی بهتر از اونی هست که تعمیرگاه های سطح شهر انجام میدن . 

اگر جایی رو سراغ دارید که کار رنگ آمیزی رو به صورت صحیح و در محیطی تمیز و بهتر بگم توی اتاق رنگ ایزوله براتون انجام بده کیفیت کار خروجی قابل قبول هست . 

در 26 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

سلام

درمورده رنگ کوره ای فکر نکنم کسی مثل کارخانه بتونه کوره ای رنگ کنه -خود کوره در واقع یک اتاق کاملا تمیز هکه جریان هوای کمی ‌داره و تازه همین هوا هم به منظور جلوگیری از ورود ذرات گرد و غبار، قبل از ورود به اتاقک فیلتر می‌شه-استاندارد حرارتی در کوره حدود 23 تا 24 درجه است-با سنسورها کنترل می‌شهاین دما به‌طور دقیق در هر بخشی از اتاق کوره وجود داره-ثابت موندن دما به مولکول‌های رنگ و کلر اجازه می‌ده هم کاهش فاصله مولکولی بین خودشان که موجب استحکام رنگ می‌شه وهم، شکل کریستالی منظم‌تر و یکدست‌تری پیدا کنن-وقتی که رنگ کاراز اتاق خارج میشه دما همون 23و24درجه ثابته اما بعد از چند دقیقه حرارت اتاق کوره تا 62 درجه  بالا می‌روه تا رنگ به اوج پختگی و ظرافت برسه-وازچراغ‌های اصطلاحا IR برای ایجاد حرارت استفاده می‌کن و رنگ را از زیر خشک می‌کنن اما در سطح شهرمعمولا از وسایل گرمایی دیگه استفاده میکنن وزیرکار هنوز خیس هست 

آقا آرمین دمای هوای کوره رنگ کارخانه های اتومبیل سازی بین 150 تا 180 درجه سانتی گراد هست . فقط خط اول توضیحاتتون درست هستش بقیه اش اشتباهه . 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

بله همش اشتباهه ببخشید اقا 

لینک به ارسال
در 12 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

بله همش اشتباهه ببخشید اقا 

پروسه ی خشک کردن رنگ تعمیرگاهی رو شما توضیح دادید . مربوط به رنگ فابریک اتومبیل و سیستم رنگ فابریک شرکت های اتومبیل سازی نبود به خاطر همین گفتم اشتباه هست. 

لینک به ارسال

سلام دوستان

ماشینم تیپ 5 مدل 90 مشکی

سال اول خواستمتو یه کوچه بپیچم که یه آهن از دیوار اومده بود بیرون گرفت  به قسمت در و رکاب و بخشی از ستون، رنگش هم رفت و قر شدگی داره

این رو باید چکارش کنم؟(بتونم عکسهم تقدیم می کنم)

دست نزده بودم تاحالا بهش.

======================================

در سمت راننده هم یبار که برای اولین بار ماشینو بیرون پارک کردم دزد خم کرد و بعدا دستی با یه بنده خدایی صافش کردیم

منتها الان همچنان لای در باز میمونه یه مقدار و اگر بارون بیاد یا بخوام ماشینو بشورم باید یه چیز بذارم لای در که داخل نیاد

وقتی هم در باز و بسته میشه یه مقدار با گلگیر ساییدگی داره

اینو باید بدم صاف کار درست کنه؟ در رو باز میکنه؟

اصلا مثل اولش میشه که دیگه جای نفوذ آب نداشته باشه؟

مرسی مرسی

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، armanw212 گفته است :

گلگیر خودش رو نفروشید اگر امکانش هست که توی انباری نگهداری کنید بهتر هستش چون بخواید بفروشید هم قیمت خاصی نداره . اگر بخواید گلگیر فابریک با رنگ خود خط تولید رو تهیه کنید فکر نمی کنم قیمتش زیاد منطقی باشه تهیه کردن و نصبش . به دو دلیل : اول اینکه گلگیر های روی اتاق های جدید سوراخ جای راهنمای روی گلگیر رو ندارند و مجبور هستید هر دو سمت رو تعویض کنید و دوم اینکه باید ببینید کد رنگ ماشین خودتون رو میتونید پیدا کنید یا نه چون رنگ سفید ایران فروغون چندتا کد مختلف داره و فام رنگشون متفاوت هست و در ضمن فکر کنم الان جفت گلگیرهاش حدود 3 تا 4 تومان براتون هزینه داشته باشه . 

گلگیر نو به نظرم بگردید با آستر ED طوسی پیدا کنید یا حداقل فابریک اورجینال مدل پایینی که جای سوراخ راهنما رو هم داره . فکر کنم از ایساکو سورن بتونید تهیه کنید و برای رنگ کردنش همون آستری که آستر طوسی رنگ داره بهتر هست .

رنگ شده ی کوره ای چیزی که توی خیابون به شما میگن رو توجه نکنید همه اش دروغه چون هیچ کسی تخصص اش رو نداره اون کوره ای فابریک رو براش شما انجام بده و در حقیقت همون رنگ عادی هست که توی اتاق ایزوله خشکش می کنن . حالا یکی پیدا میشه یکم کارش تمیز تر هست و با لامپ IR خشکش میکنه که زودتر پالیش کنه سطح کار رو و یکی هم میذاره خودش خشک بشه . در نهایت خروجی هر دو توی فصل گرما یکی هست فرقی نداره . 

تنها جایی که من اطلاع پیدا کردم رنگ رو واقعا توی کوره خشک میکردن یک شرکت تازه تاسیس هست توی کاشان که هزینه هاشون هم خیلی منصفانه بود چون تازه شروع به کار کردن ولی طبق چیزی که من پیگیر شدم از کلیر چینی استفاده می کنن و چون دستگاه ربات ندارن از نظر ضخامتش با دستگاه نشون میده ولی خوب کیفیتش در مقابل ضربه و شرایط محیطی خیلی بهتر از اونی هست که تعمیرگاه های سطح شهر انجام میدن . 

اگر جایی رو سراغ دارید که کار رنگ آمیزی رو به صورت صحیح و در محیطی تمیز و بهتر بگم توی اتاق رنگ ایزوله براتون انجام بده کیفیت کار خروجی قابل قبول هست . 

آقا آرمین دمای هوای کوره رنگ کارخانه های اتومبیل سازی بین 150 تا 180 درجه سانتی گراد هست . فقط خط اول توضیحاتتون درست هستش بقیه اش اشتباهه . 

نه منظورم این بود که نگه دارم فابریکش رو موقع فروش ماشین دوباره نصب کنم....جمله رو بد نوشتم.

۳ تا ۴ میلیون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  هیونداس مگه.  گلگیر یه سرچ زدم ۴۰۰ تومن تا ۶۰۰ تومنه. :grin:

http://artaghate.ir/product/گلگیر-پژو-207/

پس اگه بخوام بگیرم سوراخ دار بگیرم و رنگ نشده آسترطوسی بدم رنگش کنن.....فک کنم با رنگش ۷۰۰ تومنی آب بخوره اونم فقط یه سمت!!!!

فک نکنم ارزش داشته باشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

سلام

میشه راهنمایی کنید

علی اقا حتما عوض کنید اینها حرفه صافکاری بیرنگ یا نزارم تعویض شه ماشین باید زیبا باشه گلگیر 4 تا دونه پیچه خود کارخونه اینطوری ساخته که راحت عوض شه چون گلگیرهای 206 بیرونتر از سپر هستن و سپر از گلگیر محافظت نمیکنه همچنین جنس ورقشون نازکه خیلی زود دفرمه میشن و از حالت در میاد و رخ ماشینو میگیرن 

رنگ کوره ای همون رنگ معمولی هست تنها تفاوتی که داره نقاشهای معمولی چون اتاق گرما ندارن بعد اینکه رنگ کردن نمیتونن سمباده پلیش کنن و رنگ کلا دون دون و نا هموار هست که میری بعد چند روز که رنگ کاملا خشک و پخته شد میای برات سمباده پلیش میکنن و رنگ تمیز میشه ولی توی شوش و خ شهرزادو قسمتی از خ تهرانپارس شرقی که کارشون رنگ کوره ایه همونجا گلگیرو باز میکنن گلگیری که خودت خریدی یا از خودشون تهیه کردی رو میدی همونجا از رنگ خودت نمونه بر میدارن و میسازن اینطوری نیست از قبل اماده باشه به علت افتابخوردگی و مدلهای متفاوت اونکار شدنی نیست و حتی سپر هم اونجوری جواب نمیده چه برسه گلگیر  و کاپوت بعد ساختن رنگ برات میپاشن میزارن تو یه اتاقی که سقف فلزی داره تا گرما با عث تبله کردن و پاشیدن کچ و رنگ سقف نشه یه سیخهایی ام از سقف نصبه قطعات رنگ شده رو به اونا اویزون میکنن و یه اجاق گاز که یه صفحه کلاج روشه یا یه تیکه اهن :sad:روشن میکنن و در اتاقم میبندن دما تقریبا به 60-70 درجه میرسه و رنگ تو چند ساعت انگار چندین روز مونده و کاملا خشک میشه بعد میتونن بلافاصله  سمباده پلیش کنن و نصب کنن

اقا بابک کاملا درست میگه اونها به خاطر پایین اومدن قیمتاشون تا میتونن از قطعات بدنه ارزون استفاده میکنن و حتی چون گاها چون استرشون هم غیر استاندارده بعد چند سال و کارواش رفتن رنگ میریزه 

پیشنهاد میکنم حتما حتما از یه ایساکویی که قطعات  بدنه ام داره یه گلگیر استر شده  خوب بخری ببری پیش یه نقاش خوب و یه رنگ خوب برات بسازه الان برادر خود من نقاش ساختمونه رنگ سحر یا رنگ هادی رنگ هست یه کیلوییش مثلا 70 تومن رنگ متفرقه هست 20 تومن خوب قطعا کیفیتشون فرق داره  رنگ ماشین که صد برابر حساستره حتی اگه ایرانی باشه درجه یکو دو سه داره این کوره ایها و سری کارها از ارزونترین رنگ استفاده میکنن که باعث ریختن رنگ و بعد مدت کوتاهیی تغییر رنگ میشه همچنین برای ساخت رنگ هم مثل یه نقاش حرفه ای با دقت کار نمیکنن شاید با اینکاری که بگم به جای 220 تومنه رنگ کوره ای گلگیر برات 400-500 تموم شه ولی مطمئن باش ارزش داره و خیالت دیگه راحته حتی اون نقاشی که پیشش میری اتاق دما نداشته باشه محم نیست تنها فرقش اینه 2-3 روز بعد میای برای پلیش ولی در کل کار تمیزتر در میاد نصب گلگیرم خیلی محمه کسی انجام بده که کاملا دقت کنه خطها کاملا قرینه در بیاد و درزها بازو بسته نباشه نسبت به بقیه ماشین یا خط گلگیر جلو عقب قرار نگیره چیزایی که هیچ وقت این کوره ای کارها بهش توجه نمیکنن اونها بیشتر بدرد ماشینهای مدل پایین و تاکسیا و آژانسها میخوره که میخوان با کمترین هزینه ماشین تمیز به نظر برسه ولی ماشین بازی مثل شما بره اونجا قطعا راضی بر نمیگرده و پشیمون میشه چون خودم تجربه کردم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری