green day

راهنمایی در رابطه با تعویض پلاک

60 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 11 دقیقه قبل، Soheil Mo گفته است :

ممنون

بنده همین کار رو انجام دادم و ایشون به بهونه های مختلف (احتمالاً به خاطر هزینه دفترخونه) نمیاد سند رو به نام بزنه.

امکانش رو دارم که در دادسرای قزوین ازش شکایت کنم و تا تهران نرم؟

باید بری تهران :

حال اگر فروشنده خودرو برای تنظم سند رسمی در دفترخانه اسناد رسمی حضور نیابد، خریدار می تواند دعوای الزام به تنظیم سند رسمی خودرو را اقامه نماید که این دعوی به طرفیت مالک اولیه خودرو اقامه می شود. لازم به ذکر است با توجه ب منقول بودن خودرو این دعوی بیاد در دادگاه محل اقامت خوانده و اگر خوانده در ایران اقامتگاه نداشته باشد در صورتی که در ایران محل سکونت موقت داشه باشد، در دادگاه همان محل باید اقامه گردد و هرگاه در ایران اقامتگاه و محل سکونت موقت نداشته ولی مال غیرمنقول داشته باشد، دعوی در دادگاهی اقامه می شود که مال غیرمنقول در حوزه آن واقع است.

این دعوا حسب مورد و با توجه به ارزش خواسته در دادگاه یا شورای حل اختلاف طرح می شود. توجه داشته باشید که از نظر مقررات قانونی داشتن برگ سبز برای مالک خودرو کافی است ولی عرفا سندی هم تحت عنوان سند انتقال قطعی یا بنچاق در دفتر خانه های اسناد رسمی تنظیم می شود اگر فروشنده آن را به هر دلیل برای شما تنظیم نکرده قطعا در مرحله فروش خودرو مشکل خواهید داشت.
جهت کسب اطلاعات بیشتر  و اخذ مشاوره حقوقی در خصوص خرید و فروش یک اموال منقول و غیر منقول و کسب اطلاعات حقوقی با دفتر وکالت ما تماس بگیرید.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، Soheil Mo گفته است :

سلام به دوستان گرامی

مشکلی داشتم که به نظرم تا حدودی مربوط به همین تاپیک میشه:

بنده حدود یک سال پیش ماشین رو خریدم و پلاک رو هم به صورت وکالتی تعویض کردم. اما فروشنده برای زدن سند رسمی، نمیاد محضر. میگه کار دارم، وقت نمیکنم و ... . البته تا جایی که میدونم، مدارک ماشین کامله و مشکلی نداره.

البته داستان به این صورته که این ماشین بین سه نفر به صورت قولنامه ای (بدون تعویض پلاک و سند رسمی!) خرید و فروش شده که از قضا هر سه نفر هم بنگاهی هستن! دو نفر توی تهران و یک نفر توی قزوین. کسی که سند ماشین به اسمشه، ساکن تهرانه  و من ساکن قزوین.

راهی دارید که یه جوری طرف رو بکشونم دفترخونه؟

نکته: پرس و جو کردم که میتونم برم دادسرا و شکایت کنم و بعد از کمی رفت و آمد و دنگ و فنگ، دادگاه نامه بهم میده و با همون نامه میتونم برم دفترخونه و سند رو به نام بزنم. اما مشکل اینجاست که باید توی دادسرای تهران انجام بشه و من فرصتش رو ندارم.

شما بزرگترین اشتباهت این بوده که قبل از سند زدن مبلغ رو کامل پرداخت کردی

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، af68b588 گفته است :

شما بزرگترین اشتباهت این بوده که قبل از سند زدن مبلغ رو کامل پرداخت کردی

قبول دارم. متأسفانه همونطور که عرض کردم صاحبان قبلی خودشون بنگاهی بودن و به صرف تعویض پلاک، مبلغ رو کامل تسویه کردن.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، Soheil Mo گفته است :

قبول دارم. متأسفانه همونطور که عرض کردم صاحبان قبلی خودشون بنگاهی بودن و به صرف تعویض پلاک، مبلغ رو کامل تسویه کردن.

سلام

به نظرم شما پیش صاحب اصلی برو وبهش توضیح بده و دلیل نیومدنش را بپرس واگر مشکل پول ...هست شما ایشون را به درفترخانه ببر ودر مورد هزینه باهاش توافق کن شاید نمیخواد هزینه کنه

واین کاربهتر از اینه که حل اختلاف بری وپرونده تشکیل بدی ودادگاه و...نامه بزنه که اگه ایشون نیاد در اخر خود دادگاه برای سند به نام زدن اقدام میکنه و این کار 3ماهی طول میکشه 

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

سلام

به نظرم شما پیش صاحب اصلی برو وبهش توضیح بده و دلیل نیومدنش را بپرس واگر مشکل پول ...هست شما ایشون را به درفترخانه ببر ودر مورد هزینه باهاش توافق کن شاید نمیخواد هزینه کنه

واین کاربهتر از اینه که حل اختلاف بری وپرونده تشکیل بدی ودادگاه و...نامه بزنه که اگه ایشون نیاد در اخر خود دادگاه برای سند به نام زدن اقدام میکنه و این کار 3ماهی طول میکشه 

خیلی بیشتر از 3 ماه طول میکشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

نیومد بگو ماشین رو میخواهم بفروشم به زاهدان دیگه نمیخواهم فردا مشکلی برا کسی پیش بیاد و روی پلاکی که به اسم شماست جرمی صورت بگیره و من بی دلیل پاسخگو  ی بقیه بشم. اینطور بگو جواب میده من امتحان کردم

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 41 دقیقه قبل، 308 گفته است :

خیلی بیشتر از 3 ماه طول میکشه

بله همینطوره

حالا ما مدت کمتر را گفتیم

با این وضع دادگاه ها و...نوبت دهی طولانی هستش 

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/04/19, 15:54:38، ehsan_11 گفته است :

نیومد بگو ماشین رو میخواهم بفروشم به زاهدان دیگه نمیخواهم فردا مشکلی برا کسی پیش بیاد و روی پلاکی که به اسم شماست جرمی صورت بگیره و من بی دلیل پاسخگو  ی بقیه بشم. اینطور بگو جواب میده من امتحان کردم

متأسفانه یا خوشبختانه، تعویض پلاک انجام شده و فقط مشکل سند محضری دارم باهاش

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Soheil Mo گفته است :

متأسفانه یا خوشبختانه، تعویض پلاک انجام شده و فقط مشکل سند محضری دارم باهاش

اگه تمام قولنامه هارو داشته باشی ، یعنی از اونی که سند به نامش هست قولنامه داشته باشی میتونی راحت شکایت کنی و اگه طرف نیاد هم دادگاه دستور انتقال سند به شمارو میده

در غیر اینصورت باز هم میتونی شکایت کنی و اگه اونی که ازش ماشینو خریدی نتونه سند به نامت انتقال بده باید پولتو تمام و کمال بده 

ولی باهاشون اتمام حجت کن بگو به طور مثال تا یک هفته دیگه نیان شکایت میکنی

و حتما هم شکایت کن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با یارو لج نکن

معذرت میخواهم :خرش کن تا بیاد

لج کنی بد تره و نمیاد و یا بهونه میاره که باعث میشه زحمتی واسه شما درست بشه و هزینه بیخود

بگو هر موقع صلاح دونستی و بیکار بودید:salamaty:خبر بدید تا بیام .اگر هم نیومد باز بگو میفروشم به شهرستان تعویض پلاک میکنم با سند مدرک شما حالا هرچه پیش آید خودت کردی که لعنت بر خودت باد(فروشنده)

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری