206

نظرسنجی : اولویت انتخاب لنت ترمز از دیدگاه شما

اولویت انتخاب لنت ترمز از دیدگاه شما   28 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. اولویت شما در انتخاب لنت ترمز و خرید آن چیست؟

• هزینه ( قیمت لنت ترمز )
      4
    • برند و مارک
      24
    • توضیحات فروشنده / توصیه دیگران
      3
    • ظاهر بسته بندی و لنت
      1
    • ضمانت برگشت پذیری جنس از سوی فروشنده
      1
    • با یک برند آشنایی دارم و همیشه از همان نشان تجاری خرید میکنم
      4
    • موارد دیگر...
      1

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

15 ارسال در این موضوع قرار دارد

عرض سلام خدمت دوستان عزیز؛

بنده این نظرسنجی رو برای مقاصد شخصی!! راه اندازی کردم و هدف از این تاپیک ، پی بردن به اولویت شما عزیزان در انتخاب لنت ترمز است و خوشحالم میشم با شرکت در  نظرسنجی ، اولویت خودتون رو انتخاب کنید و در صورتی که دیدگاه یا توضیحی هم دارید ، در تاپیک مطرح کنید.

لطفا در صورت امکان بیش از 2 گزینه انتخاب نکنید و اگر توصیه و یا نکته ای دارید ، حتما مطرح کنید.

تشکر از شما

پسند شده توسط 5 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام . من قبلا پراید داشتم و نسبت به برند لنت ترمز بی اهمیت بودم. ولی در مورد ۲۰۶ ام خیلی محتاط شدم و از برند های توصیه شده ی کار خانه استفاده میکنم. و سعی میکنم در هر بار تعویض همون برند اولی ( بوش) روی ماشینم بود را استفاده کنم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

بهترین لنت برای 206 همون اورجینال هست با لیبل شرکت مجدد هم داخله ایساکو ها پخش شده مثله سال های قدیم

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

من قبلا از لنت تکستار (ایساکویی استفاده میکردم)خوب بود ولی وقتی داغ میشد یکم کاراییش کم میشد وبعضی وقتام سوت خفیفی داشت.تا این سری که از لنت جهان لنت استفاده کردم که در کمال نا باوری ترمز خیلی بهتر شد و اصلا مشکل صدا ندارم.واقعا راضیم.هم به اندازه نرمه ( دیسک رو خراب نکنه ) هم چسبندگی عالی داره.الان حدود 12.000 تا کار کرده تقریبا 40% از گوشتش کم شده و همچنان عالی کار میکنه البته تجربه کار کردن با این لنت رو رو ماشین دیگمون ( مگان 2000 )داشتم و چون لنت جلو این ماشین خیلی گرون بود (210.000 )یک بار به توصیه یکی از اشنایان جهان لنت رو با قیمت حدودا 50.000 امتحان کردم که تا الان که حدود 3 ساله و تا الان 3 بار لنت رو تعویض کردم بدی ازش ندیدم.و کارایش با لنت اصلیش تو یه مایه هست

لنت تکستار  206حدودا 90.000

جهان لنت  206حدود 35.0000

و  تو ترمز گیری از جهان لنت راضی ترم و تو ترمزا دلم قرص تره.بعضی وقتا با تکستار (وقتی داغ یود )انگار سیستم هوا داشته باشه پدال اسفنجی میشد.

ماشین خودمم 206 تیپ 2 ABS دار مدل 89 (نه از این ABS الکیا مدل 91 به بعد ):::P

ویرایش شده در توسط RKO
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

من نمی دونستم میشه بیشتر از یک گزینه انتخاب کرد. ولی خیلی هم مهم نیست.

بهترین لنت بوش جوریده. حرف نداره. منتها سودجویان انگار گرونش کردن. تکستارهای الانم آشغالی بیش نیستن. کلا ایساکو کارش آشغال سازی و پخش آشغاله. دزدی که شاخ و دم نداره.

بعد از بوش فعلا همون جعبه اورجینال های ساخت چک مناسبن.

جناب RKO، با ۱۲۰۰۰ تا کارکرد ۴۰٪ لنت از بین رفته؟ من یه تیپ پنج ۸۴ خریدم با کارکرد حدود ۶۰۰۰۰ کیلومتر. هنوز لنت های فابریکش روش بود. بوش جورید.

شما هرچقدر پول بیشتر بدی، همون قدر لنت بیشتر کار می کنه. در ضمن کارایی بهتری هم داره. به جای سه چهار بار هم، یک بار هزینه تعویض پرداخت می کنید. اگرم خودتون تعویض می کنید، به جای سه چهار بار یک بار وقتتون گرفته میشه و پیچ های لازم کمتر باز و مستهلک میشن.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

:razz:

ویرایش شده در توسط amirtiam7777
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

اول پژو سیتروین اورجینال شرکتی با کد 01

دوم تکستار اصلی با کد 06

این دو تا بهترین هستن

جدیدا پارسیان ترمز به اسم تکستار بسته بندی میکنه کیفیتش بدرد نمیخوره داره اسم تکستار هم خراب میکنه کد 13 هست آخرش که اصلا ارزش خرید نداره فقط کد تکستار اصلی 06 هست

LPR  هم هستش با کد 12 بد نیست بدون صدا نرم هست

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

من نمی دونستم میشه بیشتر از یک گزینه انتخاب کرد. ولی خیلی هم مهم نیست.

بهترین لنت بوش جوریده. حرف نداره. منتها سودجویان انگار گرونش کردن. تکستارهای الانم آشغالی بیش نیستن. کلا ایساکو کارش آشغال سازی و پخش آشغاله. دزدی که شاخ و دم نداره.

بعد از بوش فعلا همون جعبه اورجینال های ساخت چک مناسبن.

جناب RKO، با ۱۲۰۰۰ تا کارکرد ۴۰٪ لنت از بین رفته؟ من یه تیپ پنج ۸۴ خریدم با کارکرد حدود ۶۰۰۰۰ کیلومتر. هنوز لنت های فابریکش روش بود. بوش جورید.

شما هرچقدر پول بیشتر بدی، همون قدر لنت بیشتر کار می کنه. در ضمن کارایی بهتری هم داره. به جای سه چهار بار هم، یک بار هزینه تعویض پرداخت می کنید. اگرم خودتون تعویض می کنید، به جای سه چهار بار یک بار وقتتون گرفته میشه و پیچ های لازم کمتر باز و مستهلک میشن.

لنت فابریکم بوش بود که کمتر از 20 تا کارکرد واسم وقبل از اینکه هواسم بهش باشه تموم شد و یدونه دیسکمو خراب کرد.لنت دوم همون بوش اصلی گرفتم 112.000 حدود 2-3 سال پیش تو ترمز گیری خوب بود ولی اگه چند تا ترمز پشت هم میگرفتم داغ میکرد و یجورایی ریسکی میشد همون مشکلی که با تکستار اصلی داشتم.ترمز اول عالی بودن ولی داغ که میکردن پدال اسفنجی میشد انگار 6 نفر تو ماشین نشسته باشن و تو شیب تند بخوای ترمز بگیری.در صورتی که فقط با تعویض لنت با نمونه جهان لنت کامل این مشکل از بین رفت و تو تمام شرایط مطمعن بودم که ماشین تو دستمه.

من خودم همیشه جنس اصلی تو اولویت کارمه ولی چرا خودمو گول بزنم وقتی با یه هزینه 1/4 لنت مارک ترمز مطمعنتر و کاملی دارم چرا مارک اخه ؟

جریان روغن موتوره.وقتی روغن وطنی (ایرانول یا...)با قیمت مناسب هست و مطمعنی اصلیه و کارکرد قابل قبولیم داره چرا روغن نا مطمعن خارجی (اصلی یا تقلبی باشه ) با قیمت نجومی ؟

اینجا اولویت واسم ترمز مطمعنه نه مقدار کارکرد و هزینه.بعدم این لنت حدود 40 تا جواب میده لنت اصلی مثالا 50 تا 60تا که از یه حدی هم که بگزره دیگه خوب نیست و باید تعویض کنی. 

البته این تجربه منه و نمیخوام نظرمو تحمیل کنم.ممکنه واسه من خوب جواب بده و واسه دیگری فاجعه باشه.نمونش پارس پسر داییم که یه نمونه لنت ایرانی انداخت (گمونم لنت پارس بود) که فروشنده کلی تبلیغ و ضمانت روش داد با چند تا ترمز اتیش گرفت.یا مگان خودمون که لنت اصلی از نمایندگی گرفتم به قیمت 210.000 بس که صوت میزد بعد 2000 کیلومتر با همین جهان لنت تعویضش کردمو راضیم خداروشکر

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

لنت بوش و کلا ۲۰۰۰۰ تا کارکرد؟؟؟

ترمز نامناسب و داغ کردن؟؟؟

چی بگم والا!!!

اولین باره میشنوم این موارد رو.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

لنت بوش و کلا ۲۰۰۰۰ تا کارکرد؟؟؟

ترمز نامناسب و داغ کردن؟؟؟

چی بگم والا!!!

اولین باره میشنوم این موارد رو.

دوست عزیز گفتم که تجربیات من از چند بار استفاده از لنت های مختلفه و نه نتیجه نهایی واسه همه.من منکر کیفیت لنت بوش نمیشم ولی کارایی نسبت به هزینه کفه ترازو جهان لنت واسه من سنگینتره

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری