mh2

باطری مناسب برای 206

1,336 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1398/07/03, 00:42:00، naim گفته است :

بچه ها من الان روی ماشینم باطری 74 آمپر دارم 1 ساله دینام ماشین هم 90 آمپر هست به نظرتون به دینام فشار نمیاد ؟ 

از لحاظ سایزی هم جا شد مشکلی نبود

همه چی هم خوب عالیه  فعلا

خیر سال هاست من از 60 تا 74 استفاده میکنم مشکلی نداره

نکته ی مهم در نگهداری باتری اینه توی سرما باتری شارژ کامل نباشه عمرش کم میشه میشه از دستگاه شارژ باتری استفاده کرد مثلا هر هفته شارژ کامل کرد

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، 308 گفته است :

خیر سال هاست من از 60 تا 74 استفاده میکنم مشکلی نداره

نکته ی مهم در نگهداری باتری اینه توی سرما باتری شارژ کامل نباشه عمرش کم میشه میشه از دستگاه شارژ باتری استفاده کرد مثلا هر هفته شارژ کامل کرد

سلام  یعنی دینام ۲۰۶ نمیتونه باطری ۷۴ امپرو شارژ کامل کنه؟

به همین دلیل باید باطری باز شه بره زیر شارژ هر هفته

باطری ۶۰ آمپر چطور؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام  یعنی دینام ۲۰۶ نمیتونه باطری ۷۴ امپرو شارژ کامل کنه؟

به همین دلیل باید باطری باز شه بره زیر شارژ هر هفته

باطری ۶۰ آمپر چطور؟

سال هاست من از 60 تا 74 استفاده میکنم مشکلی نداره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

از نظر اقتصادی

اگر از ادوات پر مصرف استفاده نمیکنید به هیچ عنوان لازم نیست دینام وباطری گرون‌قیمت تر استفاده کنید

۲۰۶ دارای ecu bsi bm34 ودر گیربکسهای اتومات tcu هم است که دارای بردهای خیلی حساسی هستند به هیچ عنوان توصیه نمیکنم باطری بیش از ۶۰ آمپر ودینام بیش از ۹۰ آمپر استفاده کنید

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

از نظر اقتصادی

اگر از ادوات پر مصرف استفاده نمیکنید به هیچ عنوان لازم نیست دینام وباطری گرون‌قیمت تر استفاده کنید

۲۰۶ دارای ecu bsi bm34 ودر گیربکسهای اتومات tcu هم است که دارای بردهای خیلی حساسی هستند به هیچ عنوان توصیه نمیکنم باطری بیش از ۶۰ آمپر ودینام بیش از ۹۰ آمپر استفاده کنید

با عرض سلام. البته در نظر داشته باشید روی همین موتورtu5 خارج از ایران گاهاً دینام هایی با آمپرهای بالاتر نیز استفاده شده و هیچ مشکلی نداشتند بلکه به مراتب علاوه بر کیفیت بالاتر برق رسانی بهتر و قوی تری رو هم داشتند .نمونه اون دینام ۱۲۰آمپر میتسوبیشی ژاپن هست که روی بعضی مدلهای tu5پژو و سیتروئن نصب شده  حتی با گیربکس اتومات al4.  روی موتور دیزل هم که دینام ۱۵۰آمپر نصب شده که بحثش جداست ولی اون موتور و گیربکس های tu5 فرانسوی  و al4  دقیقا  تی سی یو و بی اس  آی و بی اس ام و حتی ecuهای ۷۴۵ و ۷۴۴مشابه همین tu5های اوریجینال ایرانی روشون نصبه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، 206 type5 85 گفته است :

با عرض سلام. البته در نظر داشته باشید روی همین موتورtu5 خارج از ایران گاهاً دینام هایی با آمپرهای بالاتر نیز استفاده شده و هیچ مشکلی نداشتند بلکه به مراتب علاوه بر کیفیت بالاتر برق رسانی بهتر و قوی تری رو هم داشتند .نمونه اون دینام ۱۲۰آمپر میتسوبیشی ژاپن هست که روی بعضی مدلهای tu5پژو و سیتروئن نصب شده  حتی با گیربکس اتومات al4.  روی موتور دیزل هم که دینام ۱۵۰آمپر نصب شده که بحثش جداست ولی اون موتور و گیربکس های tu5 فرانسوی  و al4  دقیقا  تی سی یو و بی اس  آی و بی اس ام و حتی ecuهای ۷۴۵ و ۷۴۴مشابه همین tu5های اوریجینال ایرانی روشون نصبه.

متاسفانه اولین مورد رو یادتون رفت نظر بدید

نظر شما محترم است 

هر چند من حاظر نیستم ماشینی که دوسال هم شده استفاده کنم هزینه بیخودی به واسطه اینکه بیش از یه دهه دارم با همین دینام 80 آمپر وباطری 50 دارم وتجربه من بدون مشکل بودن سیستم برقی است

بیام هزینه بیشتر پرداخت کنم

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

متاسفانه اولین مورد رو یادتون رفت نظر بدید

نظر شما محترم است 

هر چند من حاظر نیستم ماشینی که دوسال هم شده استفاده کنم هزینه بیخودی به واسطه اینکه بیش از یه دهه دارم با همین دینام 80 آمپر وباطری 50 دارم وتجربه من بدون مشکل بودن سیستم برقی است

بیام هزینه بیشتر پرداخت کنم

مدیریت محترم ضمن تایید فرمایش شما

. البته اکونومیک بودن مد نظر من و تا جایی که از قدیم ها یادم میاد مدنظر بچه های تی تی و این انجمن نیست و بیشتر، راندمان بالاتر مدنظر بوده و هست.  هر چند واقعا اگه شما یکبار تجربه استفاده از دینام باکیفیت ۱۲۰آمپر میتسو رو داشته باشید فکر نکنم دیگه حاضر به استفاده از استام۸۰ آمپر باشید و در واقع یکجورایی دوام و کیفیت بیشتر و بالاتر باعث پرداخت هزینه کمتر در طول مدت زمان و خرابی کمتر هست .پرداخت ما فی التفاوت نصب  باتری ۷۴آمپر با ۵۰یا۶۰آمپر هم فقط یکبار هست و بارهای بعد فقط کافیه داغی باتری  ۷۴ رو بدیم و ۷۴ آمپر نو بگیریم. تفاوت قیمتش شاید یک یا دو باک بنزین باشه واسه ۴ سال استفاده . این به نظرتون ارزش نداره؟ بیشتر عرایض بنده این بود که حساس بودن سیستم برق۲۰۶ بی اس ام و بی اس آی  وتی سی یو گیربکس اتومات  هیچ منافاتی با برق قدرتمندتر در صورتی که اصولی و فابریک باشه نداره.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

با سلام

پراید مدل ۹۰ باطری فابریکش رو سال ۹۲ عوض کردم مارک بلاژیو کره ای ۵۵ آمپر انداختم تا دیروز که خوابید!!

۶ سال کار کرد واقعا عالی بود

از اونجایی که از باطری های خارجی بد میگن برنا ۵۵ گرفتم ۳۲۵ ببینم این چقدر کار میکنه😂

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، 206 type5 85 گفته است :

مدیریت محترم ضمن تایید فرمایش شما

. البته اکونومیک بودن مد نظر من و تا جایی که از قدیم ها یادم میاد مدنظر بچه های تی تی و این انجمن نیست و بیشتر، راندمان بالاتر مدنظر بوده و هست.  هر چند واقعا اگه شما یکبار تجربه استفاده از دینام باکیفیت ۱۲۰آمپر میتسو رو داشته باشید فکر نکنم دیگه حاضر به استفاده از استام۸۰ آمپر باشید و در واقع یکجورایی دوام و کیفیت بیشتر و بالاتر باعث پرداخت هزینه کمتر در طول مدت زمان و خرابی کمتر هست .پرداخت ما فی التفاوت نصب  باتری ۷۴آمپر با ۵۰یا۶۰آمپر هم فقط یکبار هست و بارهای بعد فقط کافیه داغی باتری  ۷۴ رو بدیم و ۷۴ آمپر نو بگیریم. تفاوت قیمتش شاید یک یا دو باک بنزین باشه واسه ۴ سال استفاده . این به نظرتون ارزش نداره؟ بیشتر عرایض بنده این بود که حساس بودن سیستم برق۲۰۶ بی اس ام و بی اس آی  وتی سی یو گیربکس اتومات  هیچ منافاتی با برق قدرتمندتر در صورتی که اصولی و فابریک باشه نداره.

دینام های با کیفیت دنسو یا میتسوبیشی فوق العاده هستن تایید میکنم قابل مقایسه با  استام صنعت 80 امپر نیستن

وقتی ماشین زیر بار میره کاملا با کولر و چراغ های روشن اون موقع هست تازه فرق ها نمایان میشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

حساس بودن 206 به نوسان برقه دوستان توجه کنیدباتری امپر ساعته

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری