mh2

باطری مناسب برای 206

1,131 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 10 ساعت قبل، amir1055 گفته است :

متشکرم از پاسختون

شنیده بودم باتریهای خشک یهو دست راننده رو میزاره تو حنا ! تا روز قبلش درست استارت میخوره فرداش دیگه تموم ! بر خلاف باتریهای اسیدی که خب از وضع استارت خوردن میشه متوجه شد.

یعنی حرف اشتباهیه ؟

سلام منم تو اینترنت خوندم همین موضوع رو ولی تا حالا چندین بار تجربه تعویض باطری داشتم فقط يه بار بود که باطری یهو تو يه روز خراب شد اونم جوري که اصلا به کلی از کار افتاد یعنی بعد روشن شدنم باطری شارژ نمیگرفت  اصلا و خاموش ميشد روشن نميشد مارک باطری ام صبا بود طوسی رنگم بود که اتفاقا اسیدی ام بود که شکلش مثل باطری خشک بود ولی سه سالو نیم برام کار کرده بود بعد که رفتم عوض کنم گفتن این مدل ديگه تولید نميشه و اسیدی های صبا رنگش سبز شده بود دوباره صبا خریدم اونم دو سه سال کار کرد البته اون موقع هر روز از ماشین استفاده میکردم شاید اگه چند روز استارت نمیزدم قبلش استارت ضعیف ميشد و میفهمیدم اندفعه هم که باطریم ضعیف شد اتمی مارک هانکوک بود که  چند وقت يه هفته استارت نمیزدم ضعیف استارت میخورد و بعد شد هر روز که عوضش کردم بازم صبا خریدم البته اتمی 60 امپر که قيمتش هم خیلی مناسب بود در کل حالا باطری ام یهو خراب شه زیاد اذیت نميشد میتونید با هول یا باطری به باطری روشن کردو تا باطریسازی رفت برای تعویض و در آخر به نظرم باطری ایرانی خیلی بهتره و خريدش به صرفه تره چون واقعا کیفتشون خوبه جاییکه تولید داخلی کیفیت مناسبی داشته باشه باید از جنس ایرانی استفاده کنیم که از تولید داخل هم حمایت شه ولی اگه تولید داخل کیفیت مناسبی نداشته باشه مثل مثلا دیسک و صفحه خرید جنس خارجی توجيه داره 

در در 1396/09/23, 12:46:24، hadi mahsooli گفته است :

سلام

دوستان کابل مثبت و منفی 206 تیپ 5 کدام هست برای اتصال به باطری

من یادم رفته و باطری قبلی رو برداشته بودم و یادم نیست

اوني که سر باطریش پیچ داره و با آچار باید سفت کنی و به بدنه و خورده  منفی و اوني که سر باطریش اهرم باز و بست داره و به جعبه فیوز رفته مثبته 

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

اضافه کنم که سر سیم باتری مثبت قرمز و منفی مشکیه. قرمز سمت جلوی ماشینه و سیمش ضخیم تره، منفی عقب تر و سمت مخزن روغن ترمزه.

.

یه نکته هم بگم.

هیچ وقت ۲۰۶ هاتون رو با هل روشن نکنید. به شدت به تسمه تایم فشار وارد میشه.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

چندی هست که تو بازار باتری سوزوکی موجوده

کسی اطلاعاتی ازش داره شنیدم گارانتی خیلی خوبی داره 18 ماه صحت داره ممنون میشم از راهنماییتون

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، hrch1362 گفته است :

سلام دوستان

کسی اطلاعاتی ازش داره شنیدم گارانتی خیلی خوبی داره 18 ماه صحت داره ممنون میشم از راهنماییتون

باطری سوزوکی  ايرانيه زیر مجموعه سپاهان باطریه کلا توی باطری مارکهای ایرانی خوبن و کیفیت قابل قبولی دارن محصولات سپاهان يه مقدار از صبا باطری گرونتره ولی به نظر من گرونیش به دلیل کیفیت بهترش نیست باطری صبا برای سپاهه و از امکانات دولتی بیشتری استفاده میکنه و قدیمیتر و بزرگتره ميتونه قیمتهاشو پايينتر بده من همیشه از صبا استفاده کردم حتی اسیدیش بیشتر از سه سال برام کار کرده سپاهان هم خوبه و خيليا ازش تعریف میکنن 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، hrch1362 گفته است :

سلام دوستان

سلام باتری سوزوکی رو جدیدا چند ماهه شرکت باتری سپاهان تولید میکنه خیلی هم داره تبلیغ می کنه و فعلا بیشترین گارانتی رو بین باطری های ایرانی داره قطعا کیفیتش بالاتره و گرنه افزایش گارنتی جز ضرر برای شرکت ش چیزی نداره 18 ماه زمان کمی برای باتری اتمی نیستش عمر مفید باتری اتمی 2 سال و در بهترین شرایط 3 سال هستش

باتری سوزوکی از  باطری اوربیتال وان که سپاهان تولید می کنه تو آمپرهای مختلف 10 - 20 تومن گرنتره . من تجربه سوزوکی رو ندارم ولی حدود یکسال هستش که اوربیتال وان اتمی 60 آمپر رو ماشینمه و خوب داره کار میکنه و مشکلی نداره از استارت جوندارش تو این هوای سرد معلومه که میتونه یکسال دیگه هم کار کنه  اوربیتال وان ها 15 ماه گارانتی دارند که اگر اینترنتی گارانتی رو ثبت کنید یک ماه هم تشویقی اضافه میشه و 16 ماه گارانتی داید .  

کلا بین باطری های ایرانی از لحاظ کیفیت شرکت های باطری سپاهان و توان جی با برند باطری BARKAS که بیشتر صادراتی هستش و تو بازار داخل فراوان نیستش بهتر از بقیه هستند بعدشم صبا باتری و  از لحاظ قیمتی هم صبا باتری از بقیه شون خیلی ارزون تره و بقیه هم قیمتن

انتخاب با خودتونه ولی قطعا باتری سوزوکی از بقیه باتری های ایرانی بهتر نباشه بدتر نیست

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 17 ساعت قبل، hrch1362 گفته است :

سلام دوستان

من پارسال 60 آمپرش رو خریدم و دو سه ماهی که استفاده کردم توی زمستون  خوب بود ولی الان ماشین دم دستم نیست و توی پارکینگ خونه هر چند وقت یک بار ماشین رو روشن میکنن فقط . ولی خوب باتریش مشکلی پیدا نکرده فعلن . باتری سوزوکی در حقیقت کارخانه ی اصلیش متعلق به مالزی هستش و ژاپنی نیست بر خلاف ادعای فروشندگان ولی توسط سپاهان باتری یا تولید میشه یا دارن وارد میکنن و هزینه های گمرکی رو دور میزنن . کیفیت ساختش خوبه . اوربیتال وان هم داشتم قبلن دقیقن سر 13 ماه سوخت باتری خود به خود و گارانتیش یکی دیگه جاش داد .

صبا هم که من اصلن سمتش نمیرم به خاطر کیفیت پایینش یه مدت روی یه ماشین دیگه داشتم از چشمی نشانگر وضعیت باتری اسید میریخت بیرون که نمایندگی روی گارانتی ماشین تعویضش کرد با باطری کره ای . 

باتری گلوبال هم که برنا باتری اگر اشتباه نکنم داره تولید میکنه خیلی از کیفیتش تعریف می کنند .

ویرایش شده در توسط armanw212

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، armanw212 گفته است :

من پارسال 60 آمپرش رو خریدم و دو سه ماهی که استفاده کردم توی زمستون  خوب بود ولی الان ماشین دم دستم نیست و توی پارکینگ خونه هر چند وقت یک بار ماشین رو روشن میکنن فقط . ولی خوب باتریش مشکلی پیدا نکرده فعلن . باتری سوزوکی در حقیقت کارخانه ی اصلیش متعلق به مالزی هستش و ژاپنی نیست بر خلاف ادعای فروشندگان ولی توسط سپاهان باتری یا تولید میشه یا دارن وارد میکنن و هزینه های گمرکی رو دور میزنن . کیفیت ساختش خوبه . اوربیتال وان هم داشتم قبلن دقیقن سر 13 ماه سوخت باتری خود به خود و گارانتیش یکی دیگه جاش داد .

صبا هم که من اصلن سمتش نمیرم به خاطر کیفیت پایینش یه مدت روی یه ماشین دیگه داشتم از چشمی نشانگر وضعیت باتری اسید میریخت بیرون که نمایندگی روی گارانتی ماشین تعویضش کرد با باطری کره ای . 

باتری گلوبال هم که برنا باتری اگر اشتباه نکنم داره تولید میکنه خیلی از کیفیتش تعریف می کنند .

بعید میدونم وارد کنن. ساخت همین ایرانه. ژاپنی نیست، نهایتاً تحت لیسانس سوزوکی سنگاپور باشه.من 66 آمپرش شب عبد گرفتم و تا الان که مشکلی نداشته و خوب بوده. باتری خارجی این ریسک داره تاریخ تولیدش کی باشه و اینکه از کجا معلوم که تو همین سوله موله های همین دور و اطراف تولید نکرده باشن! بحث حمایت از تولید داخل هم که جای خود:-) باتری چیز خاصی نیست ترجیحاً ایرانی بخرید.

لینک به ارسال

ديشب باطري ماشينم با 17 ماه كاركرد مرخص شد

بالاجبار اون موقع شب يه باطري فروشي باز بود باطري كره اي تايگرت 55 انداختم قيمت هم 185 ! 6 مام هم خودش گفت گارانتيش ميكنم

ميخواستم بدونم خوبه يا نه ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/09/28, 06:04:02، aidin1384 گفته است :

باطری صبا برای سپاهه و از امکانات دولتی بیشتری استفاده میکنه و قدیمیتر و بزرگتره ميتونه قیمتهاشو پايينتر بده

دوست عزیز

صبا برای وزارت دفاعه و توسط ارتش اداره میشه و دلیل ارزونیش استفاده از سربازای بیچاره تو خط تولید! و به نظر من یکی از بی کیفیت ترین باطری های داخلیه...

یکی از دوستان خودم؛ تو خط تولید صبا باطری خدمت میکرد؛ چه چیزها که تعریف نمیکرد از اونجا..... :budo:

در 15 دقیقه قبل، farzad Eghbal گفته است :

ديشب باطري ماشينم با 17 ماه كاركرد مرخص شد

بالاجبار اون موقع شب يه باطري فروشي باز بود باطري كره اي تايگرت 55 انداختم قيمت هم 185 ! 6 مام هم خودش گفت گارانتيش ميكنم

ميخواستم بدونم خوبه يا نه ؟

گزینه خوبیه. ولی کاش ایرانی میخریدید. باطری ایرانی با کیفیت خیلی مناسب داریم و با توجه به شرایط اقتصادی کشور؛ به نظرم حمایت از تولید داخل با کیفیت امروزه خیلی مهمه....

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/11/17, 10:08:22، !Mehdi گفته است :

دوست عزیز

صبا برای وزارت دفاعه و توسط ارتش اداره میشه و دلیل ارزونیش استفاده از سربازای بیچاره تو خط تولید! و به نظر من یکی از بی کیفیت ترین باطری های داخلیه...

یکی از دوستان خودم؛ تو خط تولید صبا باطری خدمت میکرد؛ چه چیزها که تعریف نمیکرد از اونجا..... :budo:

گزینه خوبیه. ولی کاش ایرانی میخریدید. باطری ایرانی با کیفیت خیلی مناسب داریم و با توجه به شرایط اقتصادی کشور؛ به نظرم حمایت از تولید داخل با کیفیت امروزه خیلی مهمه....

درود به مهدی عزیز

بیاییم از کارگران وصنایع داخلی باکیفیت که خیلی زیاد هستنداستفاده و خرید کنیم انصافا چرا دسترنج خودمون رو به هموطنمون ندیم ایرانی لایق بیشتر از اینهاست

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری