Ali

خرابی سنسور اکسیژن [تاپیک جامع] روشن شدن چراغ چک (چراغ موتور)

1,436 ارسال در این موضوع قرار دارد

چه مشکلتون از سیم کشی باشه

و چه از ecu باشه می شه تعمیرش کرد البته اگر اسیب جدی ندیده باشه

پیشنهادمن اول تعمیر اگه نشد تعویض بکنید

البته نزارید ایموبلایزر حذف کنند

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان مشکل بازم حل نشد

ecu

سنسور اکسیژن

دریچه گاز

هرسه تاشونو عوض کردیم همه چیز درست شد ولی حدودا 30 کیلومتر نرفته بودم چراغ چک دوباره روشن شد

دیاگ زدن خطا داده بود سنسور اکسیژن

پاک کردن خطا را و چراغ چک خاموش شد وخطا هم پاک شد ولی دوباره رفتم یه دوری زدم ولی چراغ چک خاموش بود امدیم دیاگ دوباره زدن دیدن که باز خطا داده

حالا فکر میکنین از چی میتونه باشه

دوما امروز یه مشکله دیگه پیش اومده ریموت کنترل کار نمیکنه باطریشم عوض کردم ولی نشد تو bsiهم معرفی کردند ولی نشد

سوما وقتی سیچ ماشینو باز میکنم مربعها همشون بصورت خطی هستن مشکل از کجا میتونه باشه

کمککم کنین

لینک به ارسال
دوستان مشکل بازم حل نشد

ecu

سنسور اکسیژن

دریچه گاز

هرسه تاشونو عوض کردیم همه چیز درست شد ولی حدودا 30 کیلومتر نرفته بودم چراغ چک دوباره روشن شد

دیاگ زدن خطا داده بود سنسور اکسیژن

پاک کردن خطا را و چراغ چک خاموش شد وخطا هم پاک شد ولی دوباره رفتم یه دوری زدم ولی چراغ چک خاموش بود امدیم دیاگ دوباره زدن دیدن که باز خطا داده

حالا فکر میکنین از چی میتونه باشه

دوما امروز یه مشکله دیگه پیش اومده ریموت کنترل کار نمیکنه باطریشم عوض کردم ولی نشد تو bsiهم معرفی کردند ولی نشد

سوما وقتی سیچ ماشینو باز میکنم مربعها همشون بصورت خطی هستن مشکل از کجا میتونه باشه

کمککم کنین

با سلام،

داریوش جان متاسفانه من جوابی برای سوال بالاتون ندارم و بیشتر دارم تاپیک رو دنبال میکنم تا این که پست بدم

ولی بابت اون مربع ها احیانا شما ماشینتون تو شیب نبوده؟ (گاهی اوقات وقتی ماشین تو شیب هست این نمایشگر اشتباه میکنه)

لینک به ارسال

اخرش اقاین فهمیدن که از چی هست ecuورژنش بالا بود از صادراتی هست یعنی این ecuهارو واسه 206 های صادراتی نصب میکنند و اینها 2تا سنسور دارند یکی بالا و دیگری بعداز کاتالیست به اون خاطر سنسور دوم نصب نکرده بودند خطا میداد یه سنسور اکسیژن دوم نصب کردند درست شد

حالا این سنسور دوم برای چی هست

لینک به ارسال
اخرش اقاین فهمیدن که از چی هست ecuورژنش بالا بود از صادراتی هست یعنی این ecuهارو واسه 206 های صادراتی نصب میکنند و اینها 2تا سنسور دارند یکی بالا و دیگری بعداز کاتالیست به اون خاطر سنسور دوم نصب نکرده بودند خطا میداد یه سنسور اکسیژن دوم نصب کردند درست شد

حالا این سنسور دوم برای چی هست

با سلام،

خیلی خوشحال شدم که ماشینتون درست شد و به خوبی میتونید از آن استفاده کنید

نصب این این سنسور وجود محل نصب آن در روی انتهای کاتالیزور شما به صورت مهره ای که در آن پیچ شده می باشد که بعد از نصب باید با دیاگ این سنسور برای ماشین شما تعریف شود و از مزایای آن در بعضی موارد شتاب بهتر و مصرف کمتر می باشد که البته افرادی اقدام به نصب این سنسور می کنند که مصرف ماشین آنها بیش از حد نرمال باشد.

كارش اينه كه ميزان اكسيژن مسير خروجي رو تشخيص بده و به ECU مقدارش رو اعلام كنه. ECU با توجه به اين اطلاعات و اطلاعت از سنسورهاي ديگه مقدار سوخت و هوا و زمان جرقه و ... رو تنظيم مي كنه تا آلايندگي به حد استاندارد برسه.

با احترام

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان عزیز

حدود 2 هفته ای میشه که سنسور اکسیژن ماشینم خرابه و هنوز جهت رفع مشکل اقدامی نکردم. حالا سوالم از شما دوستان اینه که آیا مشکل خاصی برای ماشین بوجود نمیاد؟ تا بتونم سنسور و تهیه کنم. پس از تهیه خودم میتونم تعویزش کنم؟ نیاز به دستگاه زدن نیست؟ با تشکر از همه دوستانhappy.gif

لینک به ارسال
با سلام خدمت دوستان عزیز

حدود 2 هفته ای میشه که سنسور اکسیژن ماشینم خرابه و هنوز جهت رفع مشکل اقدامی نکردم. حالا سوالم از شما دوستان اینه که آیا مشکل خاصی برای ماشین بوجود نمیاد؟ تا بتونم سنسور و تهیه کنم. پس از تهیه خودم میتونم تعویزش کنم؟ نیاز به دستگاه زدن نیست؟ با تشکر از همه دوستانhappy.gif

مشكل حادي بوجود نمياد، فقط موتور خوب كار نميكنه، كولر كه مي گيريد احتمالاً موتور خيلي كم مياره، دماي موتور بالا و مصرفش زياده و ...

فقط پيشنهاد مي كنم چون خودم با اين مورد مواجه شدم و اتفاقي درستش كردم، قبل از عوض كردن سنسور از قطع نبودن اتصالات در كانكتور سنسور اكسيژن اطمينان حاصل كنيد.

ماشين من مشكلش اين بود كه يكي از 4 سيم در محل كانكتور سبز رنگ اتصالش برقرار نمي شد و قطع و وصل ميشد و خودم درستش كردم و هزينه تعويض سنسور رو متحمل نشدم.

موفق باشيد.

لینک به ارسال

doa.gifسلام

من یک 206 تیپ 5 دارم و چند روز پیش چراغ چکش روشن شد بردم تعمیرگاه خودم دیاگ زد و گفت سنسور اکسیژنش خرابه . سنسور را عوض کردم هنوز چراغش روشنه دوباره دیاگ زد این بار میگه محفظه احتراقش مشکل داره

و یک مشکل دیگه اینکه ساعت و تاریخش را تنظیم می کنم و هر بار که خاموش و روشن می شه ریست می شه cry.gif

لطفا راهنمایی ام کنیدdoa.gif

لینک به ارسال

دوستان سنسراکسیزن همانی هست که روی مینیفواد اگزوزهست کسی عکسی ازاون نداره بذاره

لینک به ارسال

لازم به توضیح است که یکی گفته از دریچه گازش . یکی گفته انژکتورش کثیفه . و یکی هم میگه کامپیوترش خرابه

خواهش می کنه اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید doa.gif

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری