Ali

خرابی سنسور اکسیژن [تاپیک جامع] روشن شدن چراغ چک (چراغ موتور)

1,730 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 34 دقیقه قبل، amin1367 گفته است :

داداش الان واسه من تیپ ۲ مدل ۸۶ ایسیو j34

هستش با کارکرد ۱۲۰هزارتا .روی این مدل میشه برنامه یورو ۴ نصب کرد با سنسور دوم؟؟

بله میشه نصب کرد ولی گفتم اول باید خیالتون از کاتالیزور راحت باشه که الانم خیلی گرونه نوع شرکتیش حتی میتونید برنامه یورو4 رو با شبیه ساز سنسور دوم نصب کنید حدودا فکر میکنم 70 هزینه تغییر برنامس 200-250 هزینه سنسور دوم و میتونید سنسور دوم نبندید و شبیه سازشو ببندید با هزینه کمتر 20-30 تومن خوبی برنامه یورو 4 این هست میتونید یه دسته کروز هم بخرید به قیمت 150 تا 170 تومن و کروز کنترل و لیمیتر هم فعال کنید که به نظر من بهترین اپشن موجود برای 206 های فرانسویست

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 48 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

بله میشه نصب کرد ولی گفتم اول باید خیالتون از کاتالیزور راحت باشه که الانم خیلی گرونه نوع شرکتیش حتی میتونید برنامه یورو4 رو با شبیه ساز سنسور دوم نصب کنید حدودا فکر میکنم 70 هزینه تغییر برنامس 200-250 هزینه سنسور دوم و میتونید سنسور دوم نبندید و شبیه سازشو ببندید با هزینه کمتر 20-30 تومن خوبی برنامه یورو 4 این هست میتونید یه دسته کروز هم بخرید به قیمت 150 تا 170 تومن و کروز کنترل و لیمیتر هم فعال کنید که به نظر من بهترین اپشن موجود برای 206 های فرانسویست

ممنونم مرسی داداش

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

:::P:::P:::P

باور کنید انقدر گدشته دیگه من یادم رفته بود شما میخوای موتور باز کنی همه اون لوازمی که خریدی هنوز داری؟

دقیقا شما ام مثل منی باور کن از خرید قطعه خیلی خوشم میاد ولی از مکافات مکانیکی رفتنو معطلیو نصب قطعه بیزارم یا بهتر بگم تنبلیم میاد 

البته دستگاهاشون روغنسوزیو نشون نمیده ها منم با روغنسوزی شدید تو بیهقی  معاینه گرفتم

کاتالیزورم واقعا گرونه حیفه راههایی هست با هزینه کمتر معاینه بگیری مثلا یه کاتالیزور استوک برات اگزوز ساز میبنده معاینه رو گرفتی میای پس میدی

آره والله از تابستون همه چیز رو گرفتم ولی هنوز که نبردم بدم باز کنن تموم بشه قضیه

آخ آخ آیدین در این مورد دقیقا عین هم هستیم ، واقعا بدم میاد از علاف شدن دم در این مکانیکی ها 

این مکانیکی که میرم بنده خدا کارش خوبه ولی عملش خیلی خیلی سنگینه میگه 5 دقیقه برم بیام دو ساعت بعد پیداش میشه میاد که اونم رو هواست :))))

این قضیه اجاره دادن کاتالیزور هنوز به کرج نرسیده ولی کار خوبیه ... اما میخوام دیگه ماشین رو به راه بشه از طرفی من که این همه خرج کردم کاتالیزور هم روش :?

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 17 دقیقه قبل، tukanet گفته است :

آره والله از تابستون همه چیز رو گرفتم ولی هنوز که نبردم بدم باز کنن تموم بشه قضیه

آخ آخ آیدین در این مورد دقیقا عین هم هستیم ، واقعا بدم میاد از علاف شدن دم در این مکانیکی ها 

این مکانیکی که میرم بنده خدا کارش خوبه ولی عملش خیلی خیلی سنگینه میگه 5 دقیقه برم بیام دو ساعت بعد پیداش میشه میاد که اونم رو هواست :))))

این قضیه اجاره دادن کاتالیزور هنوز به کرج نرسیده ولی کار خوبیه ... اما میخوام دیگه ماشین رو به راه بشه از طرفی من که این همه خرج کردم کاتالیزور هم روش :?

ببین اون کاتارو میگه 925 حتما بخر اگه پول داری پیدا نمیشه ها مثل پول نقدم میمونه تو دیوار یه اگهی کنی یه تومن رو هوا میبرن به قول شما ایراد دلکو 700 تومن باشه نهایت 100 تا یا 4-5 سال کار میکنه چون اون کاتالیزورهایی که مثلا ایران دلکو برای خط تولید میزنه به خاطر فشارهای محیط زیست کیفیت بالاتره و فلزهای گرانبهاش بیشتره و یه 7-8 سالی کار میکنه ولی اینهایی که تو بازار میده نهایت 100 هزارتا یا 3-4 سال کار میکنه ولی اون اورجینالو بندازی تا 10 12 سال خیالت راحت کار میکنه

ادم نعشه باز یه خوبی داره دقتشون بالاست و روی کاری کلید میکنن البته منظورم مواد سنتی ها دقت زیاد میشه مثلا راننده کامینوها قدیم همه میزدن دقتشون تو جاده زیات میشد و محتاط میشدن حالا به اسم اینکه خوابشون نبره معروف شده بود ولی مواد جدید یا صنعتی واقعا طرف رو دیوونه میکنهما یه بار ماشینمونو دادیم یه مکانیکی شیشه ای بود البته داداشم داد فیلر گیری کنه تو کوچه من بالا بودم داداشم رفته بود قطعه بخره اومدیم دیدیم سرسیلندرو کارترو باز کرده تو کوچه با ابزار ناقص داداشم میخواست بزنتش گفتم داداش کاریه که شده دیگه کاریش نمیشه کرد بزار لا اقل جمعش کنه اقا سرتو درد نیارم تا دو روز تو کوچه ما هی میرفت زیر زمین شیشه میزد نیم ساعت یه ساعت میومد تو کوچه کار میکرد ابزارشم با ابزارای من رو هم رینگ جمع کنو از یکی میگرفتیم بکس از یکی دیگه خلاصه جمع کرد ماشینو ولی ماشین دیگه ماشین نشد روغنریزی و روغنسوزی شدید

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دوستان یه سوال داشتم

چه عواملی باعث میشه  سنسور اکسیژن  نو حتی با وجود اورجینال بودن بسوزه خراب بشه ؟  

فرضا سنسور چند ماه کار میکنه خراب میشه ! این مشکل دیدم خیلی دارن چه روی ایرانیزه ها چه روی مدل های قدیمی   احتمالا یه ایرادی هست که میزنه سنسور خراب میکنه ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، milad4 گفته است :

دوستان یه سوال داشتم

چه عواملی باعث میشه  سنسور اکسیژن  نو حتی با وجود اورجینال بودن بسوزه خراب بشه ؟  

فرضا سنسور چند ماه کار میکنه خراب میشه ! این مشکل دیدم خیلی دارن چه روی ایرانیزه ها چه روی مدل های قدیمی   احتمالا یه ایرادی هست که میزنه سنسور خراب میکنه ؟

با سلام:

عیب های غیر الکتریکی، که موجب آسیب رسیدن به سنسور اکسیژن می شود عبارتند از:

در حالتی که موتور خودرو کاملا گرم است، عبور از چاله های پر از آب در هنگام بارندگی و پاشیدن آب به سنسور گرم. شستشوی موتور و خودرو درحالتی که خودرو کاملا سرد نشده است. ( علاوه بر سنسور پاشیده شدن آب روی دیسک چرخ های گرم باعث تاب برداشتن دیسک ترمز و کشیده شدن خودرو به یک سمت در هنگام ترمزگیری). و ... می باشد.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

کسی از محافظ سنسور اکسیژن استفاده میکنه ؟ اگه خرید کردید از کجا گرفتید ؟ 

قطعه خوبی هست محافظت میکنه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/10/05, 02:20:01، milad4 گفته است :

دوستان یه سوال داشتم

یکی دیگه از عواملش معمولا ریختن روغن روی سنسور هستش ، چون سنسور درست نزدیک درب روغن هست و تعویض روغنی های گرامی! هم هیچ توجهی نمیکنن

فکر میکنن روغن بریزه مهم نیست و با یه دستمال پاک میکنن ... تازه بعضیاشون  منت هم میذارن مثلا یه ثانیه یه اسپری میزنن که تمیز کرده باشن

این مشکل دقیقا برای خود من پیش اومد ، البته سنسور قدیمی شده بود و وقت عوض کردنش بود ولی آسیب دیدنش اینطوری پیش اومد!

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/10/05, 02:20:01، milad4 گفته است :

دوستان یه سوال داشتم

سلام عمر میانگین سنسور اکسیژن حدود 100 هزارتاس علاوه بر ایرادهایی که دوستان گفتن یه ایراد دیگه که تو مدل پایینها متداوله کیپ شدن کاتالیزور هست وقتی کاتالیزور کیپ میشه عبور دود به مشکل میخوره و دمای منیفولد بیش از حد بالا میره و باعث میشه به سنسور اکسیژن اسیب بخوره همچنین با تعویضش سنسور بعدی ام بسوزه و تو مدت کوتاهی باعث میشه چند سنسور بسوزه تا مشکل اصلی که کاتالیزوره برطرف شه حالا یا با تعویضش یا با سوراخ کردن شبکه تا دود راحتر عبور کنه

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، tukanet گفته است :

یکی دیگه از عواملش معمولا ریختن روغن روی سنسور هستش ، چون سنسور درست نزدیک درب روغن هست و تعویض روغنی های گرامی! هم هیچ توجهی نمیکنن

فکر میکنن روغن بریزه مهم نیست و با یه دستمال پاک میکنن ... تازه بعضیاشون  منت هم میذارن مثلا یه ثانیه یه اسپری میزنن که تمیز کرده باشن

این مشکل دقیقا برای خود من پیش اومد ، البته سنسور قدیمی شده بود و وقت عوض کردنش بود ولی آسیب دیدنش اینطوری پیش اومد!

با سلام:

و ضمن تائید فرمایش شما. هیچ سنسوری را که با دمای موتور کار می کند وگرم است نباید به آن شوک پائین اوردن دما داد. چون به سرعت خراب می شود. در ضمن سنسور اکسیژن احتیاجی به بیرون آوردن و تمیز کردن ندارد چه برسد که ازقسمت بیرون آن را تمیز کرد.  

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری