Ali

خرابی سنسور اکسیژن [تاپیک جامع] روشن شدن چراغ چک (چراغ موتور)

1,688 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1397/01/18, 10:36:24، cadilac گفته است :

سلام

خوب هستید ؟

من فکر میکنم چون شما سنسور نو میخرید و سوکت اون جدا میشه و نصب میکنید اول ECU بر طبق داده های جدید که ثبت شده استفاده میکنه وبعد از 2 روز دوباره ایراد رخ میده ایجا چندمسئله ای هست که مورد یا برقی مثل سنسورها+ECUیا مکانیکی هست مثل سوزن ها وکاتالیزور +نشتی شلنگها یا مشکل باک +بخار شدن وتبخیر سریع بنزین +مشکل درب باک

سنسورها =

1.چون سنسور قسمت نوک حرارتی تمیزه یه مدت کارایی داره به تدریج که سوحت RICH میشه اون سوراخهای سنسور کیپ میشه وایراد نشون میده 

2.شما باید موقع نصب و بعد از 2روز نصب سنسور را بررسی کنی یعنی از اول نصب تمیز باشه وایرادی نشون نمیده بعد از دو روز باز کنی ببینی ایا سنسور دوده گرفته؟-یا روغنی شده ؟یایه حالت رنگ سفید یا خاکستری مانند نوک سنسور ایجاد شده ؟=

LEAD=حالت براق مانندمشخص میشه که بنزین باک سرب قاطیش هست

Soot=یعنی دوده گرفتن لایه ضخیم نوک سنسور که باعث سیگنال واکنش خطا را داره علت این هم مخصوط بنزین وهوا too fuel-rich خیلی بهم خورده باید 14.1 باشه یا اینکه المنت حرارتی سنسور خرابه

Oil=که یه لایه ضخیم روغنی سفید یا خاکستری ایجاد میشه که نشون دهنده اینه که در بک مواد فزودنی هست یا استفاده شده یا موتور روغن سوزی داره که باعث عملکرد بد المنت سنسور میشه 

شما باید سنسور را باز کنید وچک کنید در مرحله تمیز بودن ودوباره بعد ز ایجاد خطا باز کنید چک کنید نتیجه را بگید 

سنسور کیلومتر =چون شما ترمز میزنید چراغ چک روشن میشه ممکنه سنسور سوکتش کثیف شده یا ...دور شتاور را نمیخورنه

ECU=مشکل داره 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مورد مکانیکی =

اگر مصرف بالا باشه نشونیهایی هم داره=

1.شمع ها دوده میزنن باید چک کنید اگر دوده زده ایا هر 4تا شمع دوده زده یا فقط یکی از شمعها یا ...؟==گپ شمع زیاده 0.9 باید باشه 

2.سوزن انژکتورها مورد دارن =باید با PPS مقداراشش هر سیلندر بررسی بشه -یا ممکنه کثیف باشن که باید تمیز بشن 

3.کاتالیزوز کیپ شده که باید با باز کردن سنسوراکسیزن ونصب گیج فشار با روشن کردن خودرو مقدار فشار درجه چک بشه 

4.نشتی مسیر سوخت رسانی چک کنید 

5.ممکنه در لوله های ورودی وخروجی نصب به مدار پمپ داخل باک ایراد باشه مثل ترک خوردن لوله ها که بایدباز بشه بررسی بشه چون باعث نشتی میشه مصرف بالا میره این مورد رخ داده 

--------------------------------------------------------------------------------------------

اون سیستم رزوناتور مربوط به صدای نیوز موتوره و اگر هم نشتی بده معمولا نیم لیتر یا 1لیتر تاثیر داره البته چیزی که میدونم حالا شما درست کنید شاید مشکل رفع بشه 

درمورد خطا که فرمودید -تنظیم سوخت . سوخت بیش از حد رقیق  ==این مربوط به خطای سنور اکسیزن نمیشه چون با PPS که بزنید بایدنوشته سنسور اکسیزن یا اتصالی گرمکن و.. بیاد چیزی که دیدم اینه ---

حالا اگر شما یه PPS با منوی انگلیسی و کد خطای 5 رقمی را متوجه بشید بهتر میشه متوجه شد 

دوست عزیز هزینه 400 یا یک ملیون نتیجه ای نداره تا ایراد اصلی مشخص نشه شما هزینه ای نکنید و به حرف هر کس هم گوش ندید الان مکانک ماهر کمه چون سیستم پیچیده هست واصلا ناراحت نشید چون چیز خاصی نیست حل میشه 

این سنسور المنت اون با 27 فرق داره نوع سیگنال ارسالی وتولرنس تفاوت داره

شاید جواب نده 

با سلام خدمت شما دوست عزیز

خوب هستین ؟ بعد از این چند ماه هنوز مشکل چراغ چکم حل نشده و شوخت بیش از حد رقیق هنوز ادامه داره

البته الان سنسوری که روی ماشین هستش مشکل داره ولی سالم هم انداختم فرقی نکردش . الان صدای موتور ی جوری شده از گیربکس احساس میکنم ی صدای میشنود که جالب نیستش . خام سوزی هم داره ماشین .رفتم ی مکانیکی اون هم گفتش که ماشین خیلی بوی بنزین گرفته .

حالا با این مواردی که ایجاد شده احتمال زیاد باید برم سمسور اکسیژن 027 بگیرم چون مدل 84 هستش تیپ 5 و ببینم گیربکس مشکلی نداشته باشه و برای مشکل سوخت بیش از حد رقیق میخوام ریمپ کنم ای سی یو رو (البته برای اینکه شتاب ماشین بهتر بشه میخواستم این کار رو انجام بدم ) که شاید تنظیم سوخت هم درست بشه . سوزن انژکتور رو هم که هنوز دست نزدم .

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام و احترام 

من چند روزی هست دارم تمام مطالبتاپیک رو می خونم ، من 206 اس دی وی یک دارم ، ماشینم چند ماهی هست خطای گرمکن سنسور اکسیژن میده ، چندین بار چند جای مختلف سنسور های مختلف تست کردم یعنی دیگه مدلی نیست که ننداخته باشم .ولی بعد از چند ساعت دوباره چراغ چک روشن میشه ، کاتالیست رو هم عوض کردم این جدیده رو هم چند جا تایید سلامت کردن ، سیم کشی ماشین هم چند جا بررسی کردن مشکلی نداشته ، ECU رو هم چند بار بررسی کردن مشکلی نداشته ، برنامه ماشین رو هم چند جا عوض کردن ولی نشد ، خیلی کارهای دیگه هم انجام دادم از جمله جعبه فیوز داخل موتور ، سوکت هم درست ، چون برق تا سوکت میره ، وقتی چراغ چک روشنه ماشین خام سوزی داره و مصرفش یکم بالا میره ، ماشین دو سنسوره هست ، تقریبا تمام کارهایی که تو تاپیک دوستان انجام دادن رو منم انجام دادم .  حدودا یک ساله دارم هزینه می کنم و دیگه تقریبا خسته کننده شده ، اگه دوستان جایی رو میشناسن یا کسی رو می تونن معرفی کنن که من ماشینو بدم برای تعمییر ممنون میشم  . 

لینک به ارسال
در در 1397/07/16, 11:15:39، faramarz_jm گفته است :

با سلام و احترام 

من چند روزی هست دارم تمام مطالبتاپیک رو می خونم ، من 206 اس دی وی یک دارم ، ماشینم چند ماهی هست خطای گرمکن سنسور اکسیژن میده ، چندین بار چند جای مختلف سنسور های مختلف تست کردم یعنی دیگه مدلی نیست که ننداخته باشم .ولی بعد از چند ساعت دوباره چراغ چک روشن میشه ، کاتالیست رو هم عوض کردم این جدیده رو هم چند جا تایید سلامت کردن ، سیم کشی ماشین هم چند جا بررسی کردن مشکلی نداشته ، ECU رو هم چند بار بررسی کردن مشکلی نداشته ، برنامه ماشین رو هم چند جا عوض کردن ولی نشد ، خیلی کارهای دیگه هم انجام دادم از جمله جعبه فیوز داخل موتور ، سوکت هم درست ، چون برق تا سوکت میره ، وقتی چراغ چک روشنه ماشین خام سوزی داره و مصرفش یکم بالا میره ، ماشین دو سنسوره هست ، تقریبا تمام کارهایی که تو تاپیک دوستان انجام دادن رو منم انجام دادم .  حدودا یک ساله دارم هزینه می کنم و دیگه تقریبا خسته کننده شده ، اگه دوستان جایی رو میشناسن یا کسی رو می تونن معرفی کنن که من ماشینو بدم برای تعمییر ممنون میشم  . 

با تشکر

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 23 دقیقه قبل، faramarz_jm گفته است :

به نظر من مشکل از ecu است ممکن است با دیاگ pps خطار رو برامون بزارید

یک روش دیگر رو هم توصیه میکنم اوهم گرمکن رو بگیرید وجای اون یک مقاومت نصب کنید وبرسی کنید مشکل پابرجاست ؟

لینک به ارسال

سلام مهدی جان 

ممنون که پاسخ دادین ، من یکسالی هست درگیر این موضوع شدم ، ای سی یو رو تا الان 3 جای مختلف دادن برای تست ، هیچ ایرادی نبوده ، چندین مدل سنسور اکسیژن ، فقط این روشی که شما گفتین که اوهم گرمکن رو بگیرم و بجاش مقاومت نصب کنم ، اگه جایی رو میشناسین معرفی کنین لطفا . 

لینک به ارسال
در در 1397/03/11, 22:05:18، Mohammad Mohammadpour گفته است :

سلام دوستان بنده وی ۸ مدل ۹۵ دارم 

ماشین در حرکت در تعقییر دنده وقتی گاز میخورد دیر متوجه میشد گاز میخوره چندثانیه عقب تر از پدال عمل میکرد!

تو جاده بودم یهو ماشین شروع کرد به ۳ کارکردن یا بد کارکردن !پیش مکانیک بردم مکانیک سوزن انژکتورو عوض کرد بازم بد کار میکرد اما بهتر از حالت قبلش شده بود گفت دیاگ بخوره خوب میشه بردم نمایندگی دیاگ زد گفت از سنسور اکسیژنه عوض کردن بازم خوب نشد گفتن حتما از کوییل باشه اونم عوض کردن خوب نشد شمعارو چک کردن خوب نشد گفتن شاید از تسمه تایم باشه ی خونه رفته جلو گذاشتم نمایندگی اصلا متوجه نمیشن لطفا راهنمایی کنید اشکال از چیه و چیکارش باید کرد 

راسی چراغ چک هم زیاد قطع و وصل میشه 

لطفا راهنمایی کنید با تشکر 

سلام بر عزیزان گروه.مدتی هست که ماشینم چراغ چک رو علامت میده و تمام عقربه ها ی کیلومتر به حالت صفر بر می گردن .بعد از مدت چند ثانیه مورد رفع و به حالت عادی بر میگرده.دیاگ که زدم خطای سنسور اکسیژن داده و موقت هست و بعد پاک کرد.احساس می کنم کمی خام سوزی هم دارم.مشکل جدید هم که بوجود اومده اینه که بعد از استارت زدن( نه همیشه گهگاهی مثلا هفته ای دو بار )ماشین روشن میشه و بعد دوباره خاموش همیشه هم تک استارت و راحت روشن میشه ،وقتی گاز میدی همه چی اوکیه همین که ول میکنی باز خاموش کمی که میگذره خود به خود درست میشه خواستم ببینم به سنسور هم ربط داره و اینکه من با چه روشی می تونم سلامت سنسور تایید کنم می تونم باز کنم و بررسیش کنم،؟تشکر

لینک به ارسال
در در 1397/04/08, 15:53:31، aidin1384 گفته است :

دوستان سلام 

دیروز ماشین بچه خواهرم چراغ چکش روشن شده بود مدلشم ۸۴ تیپ دو هست دیاگ زده بود که بهش گفته بودن سنسور اکسیژن سوخته 

سنسور سیم طوسی خودمو باز کردم انداختم برا اون نیم ساعتی ام سر باطریشو در اوردم که ریست شه و همه چی ماشینش نرمال شد البته گفتم در اولین فرصت دیاگ بزنه اگه خطا داره پاک کنه

میگفت سنسور ntk رو با نصبش ۲۷۰ بهش گفته بودن تو سمت پاسداران منم بهش گفتم قدر داییتو بدون

بعد رفتم برا خودم یه u2 سیم سبز بخرم هر ایساکویی میرفتم ۲۱۰تا-۲۳۵ قیمت میدادن به

سیدی ام که یه ایساکویی معروفه زنگ زدم که دفعه پیشم ازش خریدم ۱۹۵ میداد ولی سبز نداشت خلاصه رفتم چراغ برق از یه ایساکویی قیمت گرفتم با برچسب ایساکو ۱۹۰ گفتم سریع بیار وقتی اورد به شاگردش گفت بزن تو سیستم ببین چند شده زد دید شده ۲۰۹ هزار بعد گفت عیب نداره شما همون ۱۹۵ بده 

خلاصه خریدمو اوردم انداختم رو ماشین یکی از پیچهای محافظ حرارتی منیفولد دود بریده بود که یه اسپری wd400 داشتم زدم و هر جوری بود درش اوردم یه اچار بکسم خریده بودم خیلی بدرد خورد دو سوته سنسورارو عوض میکردم 

خلاصه وقتی انداختم تو این یه روز تفاوتی که حس کردم چون ماشینم tu3a هست و ntk سنسور oza608u2 سیم سبزو پیشنهاد داده 

کارکرد ماشین خیلی نرمتر شده حتی در حالت درجا صدای ماشین کم شده 

ولی تایپ بیو که نگاه میکردم مصرفم زیاد فرقی نکرده با سنسور قبلیمم مصرف عالی بود میانگین ۶.۳ که فکر میکنم عالیه و دیگه راه نداره بهتر شه 

استارت سردم که فعلا تابستونه باید ببینم زمستون چجوریه چون قبلا بعضی وقتا البته با یکی نهایت دو استارت روشن میشد ولی موقع راه انداختن تا ۱۵ ،۲۰ ثانیه میومدم راه بندازم کپ میکرد 

خلاصه که چون روی یه ماشین tu3a هر دو سنسور سیم طوسی و سبز ntk رو استفاده کردم در همین ابتدا فعلا فقط کمی نرمتر کار کردن رو حس کردم و تو مصرف سوخت همون سیم طوسی ام به‌نهو احسن کارشو درست انجام میداد وقتی ام مصرف پایین باشه یعنی ماشین داره درست و بهینه و بی نقص کار میکنه

IMG_20180628_181150.jpg

IMG_20180628_181121hh.jpg

IMG_20180628_181809.jpg

IMG_20180628_184113.jpg

از کجا میشه فهمید سنسور اکسیژن سوخته؟دیاگ زدم گفت ارور سنسور اکسیژن میده.البته بگم این ارور از سالای اول خرید ماشین بود اما بیخیالش بود و هیچگاه چراغ چک موتور روشن نشد.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، abs206 گفته است :

از کجا میشه فهمید سنسور اکسیژن سوخته؟دیاگ زدم گفت ارور سنسور اکسیژن میده.البته بگم این ارور از سالای اول خرید ماشین بود اما بیخیالش بود و هیچگاه چراغ چک موتور روشن نشد.

سلام به دو صورت میشه یک با دیاگ خطاها و مقدار پارامترهارو چک کنید دو با همتر

شما اهمتر دارید؟

این سایت یه فایل pdf داره که کامل توضیح داده هم tu3 و هم tu5 

http://www.frantecautoparts.com/uploads/file/روش عیب یابی سنسور اکسیژن.pdf

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری