Ali

خرابی سنسور اکسیژن [تاپیک جامع] روشن شدن چراغ چک (چراغ موتور)

1,714 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 7 ساعت قبل، Mdparsi گفته است :

سلام آيدين جان اره دقيقا احتمال داره كه از برنامه acu باشه راستش خودمم بهش فكر كردم كه برم يه جاي ديگه تك سنسوره بريزم اما دوتا نكته هست، اول ميترسم اين راندمان خوبي كه ماشين پيدا كرده از دست بره و اينكه اون بنده خدا هم جند بار سعي كرد برنامه هاي تك سنسوره بريزه ولي مشكل فعال نشدن كروز بود كه مجبور شد دو سنسوره بريزه، شايد جاي ديگه بتونن، اما بايد اول بفهميم ايراد از كجاست كه هزينه الكي نكرده باشم، 

متن خطا رو دقيقا يادم نيست اما دوتا خطا بود مربوط به سنسور اكسيژن دوم بانك يك و بانك ٢

برام عجيبه اين موتور كه بانك يك و دو نداره چرا اينشكلي خطا زده بود؟!!؟

سلام مجدد

اخه به چه قیمتی وقتی چراغ چک روشن میشه و اینهمه دردسر برای رفعش و خاموش کردنش ،اصلا ماشین از چشم ادم میفته هی قرار باشه باهاش هر روز این تعمیرگاه و اون تعمیرگاه بری و مشکل هل نشه الان شما خیلی کارها برا ماشین کردی تعویض منیفولد سنسور شاید با برنامه تک سنسورم عملکرد ماشین خوب باشه

اون دو سنسوره  ام که میگنعملکرد ‌ماشینو بهتر میکنه در صورت نصب سنسور دوم و سالم بودن کاتا  وروشن نشدنه چراغ چکه نه با شبیه ساز

من خودم یه کیلومتر کروز داشتم تو دیوار اگهی کردم طرف اومد بخره میگفت یه ماهه پدرش در اومده از وقتی کروز رو نصب کرده کلی ایراد برقی برا ماشین پیش اومده چندین تعمیرگاه رفته اخر سر گفتن ایراد از کیلومتره ماشینش sd بود میگفت بعد اینهمه هزینه نه دلش میاد بی خیال کروز شه نه دیگه دلش میاد بیشتر هزینه کنه منم دقیقا الان درکش میکنم 

شما ام از نمایندگی بپرس برنامه یورو سه تک سنسوره کروز ساپورت رو ماشینت جواب میده ؟ اگه گفت اره دیگه میری برات نصب میکنه ۵۰ تومن بهش میدی اگه نتونه نصب کنه و به ماشینت نخوره  و بریو ببینی همون برنامه دو سنسوره کروز روشه هزینه ای نمیدی خوب

نمایندگی مثل این تناپها نیست برنامه هارو یکی امتحان کنه ببینه میخوره یا نمیخوره خودش مدل ماشینو بپرسه میدونه چی روش جواب میده

من خودم ازنمایندگی و نوبت گرفتنو ماشینو گذاشتن و رفتن ببزارم یهو بعد یه روز میای میبینی سه چهارتا قطعه عوض کرده چهارصد پونصد فاکتور جلوت میزاره 

و فقط همون یه بار برای اپدیت برنامه و نصب کروز ناچار رفتم نمایندگی

ولی باید قبول کرد نمایندگیها توی اپدیتو نصب برنامه و پیدا کردن مشکلات پیچیده الکترونیک خیلی بهتر عمل میکنن چون هم به برنامه ها و مشکلات روز خودروها اشنا هستن و هم امکانات بیشتری دارن هم خود پژو فرانسه براشون اموزشهای عیب یابیو میفرسته هم به دایل تعدد بیشتر مراجعات به این گونه مشکلات اشنایی بیشتری دارن

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام خدمت دوستان

خیلی عجیبه گاهی مصرفم داخل شهر  تاصدی ۱۰ میرسه .گاهی با همین نوع رانندگی صدی ۸ یا ۷ونیم میشه !!!طبق تایپ b میگم.نوع رانندگیم هم ثابته مسیر هم اکثرا صاف.ربطی به سنسور اکسیژن داره که مصرف اینهمه متغیره؟

در جاده هم  صدی ۵ونیم تا ۶ هست و تغییری نمیکنه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، Mdparsi گفته است :

متن خطا رو دقيقا يادم نيست اما دوتا خطا بود مربوط به سنسور اكسيژن دوم بانك يك و بانك ٢

برام عجيبه اين موتور كه بانك يك و دو نداره چرا اينشكلي خطا زده بود؟!!؟

موتوربانک 1داره که مربوط به سیلندر 1میشه 

bank 1=سنسور اکسیژن1

دومی bank 1+سنسور2

خطای سنسور وروشن شدن چراغ چک علتش ممکنه کاتالیزور عمرش تموم شده یا سنسوردوم مشکل داره چینیه یا ....بسته به كيلومتر كار كرد خودروي شما، ممكنه كاتاليست فاسد شده و عمر آن به پايان رسيده.البته اين وضعيت توسط پارامترهائي كه سنسور دوم اكسيژن به ecuگزارش ميده به وجود مياد.

برنامه ecu یا قطع شده یا درست دانلود نشده و....این برنامه های یورو4  در ایران معمولا مشکلاتی داره 

سمت یادگار امام نمایندگی قدیمی هست اونا لپ تاپ هم دارن وصل میشن واپدیت میکنن

در 4 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

سلام خدمت دوستان

خیلی عجیبه گاهی مصرفم داخل شهر  تاصدی ۱۰ میرسه .گاهی با همین نوع رانندگی صدی ۸ یا ۷ونیم میشه !!!طبق تایپ b میگم.نوع رانندگیم هم ثابته مسیر هم اکثرا صاف.ربطی به سنسور اکسیژن داره که مصرف اینهمه متغیره؟

سلام

شمعها را بررسی کردید ؟

درداخل شهر مصرف بیشتره اما نه این حد زیاد باشه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

سلام خدمت دوستان

سلام

اخه بستگی داره،مثلا  شما تایپ بیو صفر میکنی باهاش شصت هفتاد کیلومتر طی میکنی همش تو ترافیک شهری و سربالایی و ماشین کلی درجا کار میکنه پشت چراغها و ترافیم مصرف رو صدی ۹-۱۰ نشون میده یا برعکس تو شهری و لی ترافیک نیستو همش تو اتوبانهای شهری هستید مصرفتون میشه صدی پنج شش 

برای رسیدن به یه عدد قابل اطمینان باید لا اقل یه هفته رانندگی کنید به طور ترکیبی شهرو جاده باشه حدود سیصد چهارصد تا که بره یه عدد قابل استناد به دست میاد 

باید شرایط رانندگیتم ببینی مثلا اگه همش تو ترافیکیو روزها رانندگی میکنی عدد بیشتری نشون میده اگه بیشتر تو اتوبانهای شهریو جاده هستید  مصرف کمتر نشون میده 

یه دیاگم بزن اگه سنور ایراد داشته باشه یا اوانس شمعها نرمال نباشه یا... نشون میده تو دیاگ

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

ماشین من چن ماه پیش چراغ چکش روشن شد و تو تایپ بی ارور anti pollution میداد...دیاگ زدند گفتن سنسور اکسیژن خرابه

سنسور NTK نصب کردند و دقیقا بعد یک هفته دوباره همین موارد پیش اومد

بردم همونجا یه سنسور دیگه دادن ولی گفتن این سنسور ها به این زودی خراب نمیشن و احتمالا مشکل سیم کشی داری...

منم سنسور اولیه و نصب کردم و الا با ارور میرونیم و مصرف مت.سطم حدود 8 تاست...الان منم موندم چیکار کنم

مشکل سیم کشی سنسور رو چطوری میشه فهمید؟

ویرایش شده در توسط ajax13

لینک به ارسال
در در 1397/03/19, 11:00:38، cadilac گفته است :

سلام

خواهش میکنم 

اگر گاز میخوره پس مشکل داره دریچه گاز ایراد داره ممکنه واشر گلویی دریچه گاز خراب باشه ودور موتور عدد840بود که باید 740 باشه 

از اورینگ نیست در دور ایدل مربوط به دریچه گاز میشه سوزن ها اگر هوا بکشه از اگزوز صدای پت پت شنیده میشه 

زمان پاشش سوخت در 7.4.4 عدد2.5msهست که زیاده 

وضعیت تنظیم سیستم سوخت بالا در پارامترها نوشته حلقه باز =open loop که باید حلقه بسته نشون بده 

سوزن اگر کثیف باشه پدال گاز سرگاز درست عمل نمیکنه یعنی فشار پدال گاز برای حرکت بیشتر میشه  

اگر مثلا سوزن خراب باشه از اگزوز صدای پت پت شنیده میشه 

با سلام خدمت شما دوست عزیز

چند روز پیش رفتم پیش یک توناپ کار دیگه .ایشون دیگاه زده و گفت همه چی خوب حتی طمان پاشش من اون روز از 3 تا 4 نوسان داشت بعدبهش گفنم زمان پاششم زیاد میگفت نه مشکل نداره و خوبه برای این دما ...... منم ای جدول داشتم که اطلاعات مختلف مربوط به ای سی یو 7.4.4 رو داشت توش و نوشته بود زمان پاشش باید 2.5 باشه ولی باز به یکی از همکاراش زنگ زد از اونم پرسید بعد گفت همکارم میگه 4.16 باید باشه ..... هر چی هم میگم باز قبول نمیکن . گفتم سوزن بشورم گفت نمیخواد موتورت لرزش نداره نمیخواد .

بعد برای خطای سوخت بیش از حد رقیق رفتم سیم های سنسور مپ رو نگاه کرد و گفت که سیماش مشکل داره بعد رفت سوکت جدید اورد و سیم هاشم وصل کرد وبعد برنامه رو دوباره ریخت 5 روز چراغ چکم خاموش بود ولی باز روشن شد .

................... دیگه نمیدونم چی بگم سوکت دیگ رو هم احتمالا عوض میکنه و دوباره روشن میشه احتمالا . آخرشم ای سی یو .

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، سیاوش 1122 گفته است :

با سلام خدمت شما دوست عزیز

چند روز پیش رفتم پیش یک توناپ کار دیگه .ایشون دیگاه زده و گفت همه چی خوب حتی طمان پاشش من اون روز از 3 تا 4 نوسان داشت بعدبهش گفنم زمان پاششم زیاد میگفت نه مشکل نداره و خوبه برای این دما ...... منم ای جدول داشتم که اطلاعات مختلف مربوط به ای سی یو 7.4.4 رو داشت توش و نوشته بود زمان پاشش باید 2.5 باشه ولی باز به یکی از همکاراش زنگ زد از اونم پرسید بعد گفت همکارم میگه 4.16 باید باشه ..... هر چی هم میگم باز قبول نمیکن . گفتم سوزن بشورم گفت نمیخواد موتورت لرزش نداره نمیخواد .

بعد برای خطای سوخت بیش از حد رقیق رفتم سیم های سنسور مپ رو نگاه کرد و گفت که سیماش مشکل داره بعد رفت سوکت جدید اورد و سیم هاشم وصل کرد وبعد برنامه رو دوباره ریخت 5 روز چراغ چکم خاموش بود ولی باز روشن شد .

................... دیگه نمیدونم چی بگم سوکت دیگ رو هم احتمالا عوض میکنه و دوباره روشن میشه احتمالا . آخرشم ای سی یو .

سلام

حقیقتش زمان پاشش همون2.5هستش چیزی که گفته شده اما اونا که قبول نمیکنن چون سوادشو ندران یعنی این جدول را ندارن از روی ذهن خودشون میگن دما ارتباطی به پاشش سوزن ها نداره اون فشار سوخت هستش که بالارفته وایراد داره 

لرزش موتور یعنی یکی از سوزنها درست کار نمیکنه نه اینکه کثیف بشه کار نکنه این دو مورد جداست 

سیمهای سنسورمپ که خراب نمیشه چرا هزینه میکنی ؟سوکت اصلی را عوض کردی -----با یه نگاه گفته سیم مپ مشکل داره ------زیاد به حرف بعضی ها گوش نده بیخودی برای شما هزینه میکنن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/03/28, 09:25:44، ajax13 گفته است :

سلام

ماشین من چن ماه پیش چراغ چکش روشن شد و تو تایپ بی ارور anti pollution میداد...دیاگ زدند گفتن سنسور اکسیژن خرابه

سنسور NTK نصب کردند و دقیقا بعد یک هفته دوباره همین موارد پیش اومد

بردم همونجا یه سنسور دیگه دادن ولی گفتن این سنسور ها به این زودی خراب نمیشن و احتمالا مشکل سیم کشی داری...

منم سنسور اولیه و نصب کردم و الا با ارور میرونیم و مصرف مت.سطم حدود 8 تاست...الان منم موندم چیکار کنم

مشکل سیم کشی سنسور رو چطوری میشه فهمید؟

کسی نبود؟

لینک به ارسال
در 53 دقیقه قبل، ajax13 گفته است :

کسی نبود؟

سلام مطمن هستید سنسور اکسیژن خراب بوده؟ اصلا تو دیاگ خطا سنسور اکسیژن بود؟ ماشین چقدر کار کرده؟ اگه سیم باشه معمولا سوکت سنسور اکسیژن هست یا سوکت که متصل میشه به ecu. شمع وایر چک کنید جایگاه بنزین عوض کنید اینجا اطلاعات خوبی دوستان نوشتن 

راهنمایی در مورد استکان تایپیت
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام کسی میدونه سنسور اکسیژن پژو جی ال ایکس tu5 چه فیشی میخوره؟

ایا همین فیش سبز 206 بهش میخوره؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری