Ali

خرابی سنسور اکسیژن [تاپیک جامع] روشن شدن چراغ چک (چراغ موتور)

1,680 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 32 دقیقه قبل، arash_a59 گفته است :

آقا آیدین چیه ایساکو و ایرانخودرو روی اصوله که دیگه اینش روی اصول باشه

در خرید قطعه برخی از نمایندگی های ایساکو فرق هِر رو از پِر تشخیص نمیدن، طرف تا دیروز سبزی فروش بوده، رفته نمایندگی فروش قطعه گرفته نشسته پشت کامپیوتر، میگی فلان قطعه رو میخوام میزنه توی کامپیوتر یه کد رو نگاه میکنه میره یه چیزی برات میاره حالا خورد نخورد پای خودته! بعضیاشونم حس میکنند از دماغ فیل افتادن و خیلی حالیشونه و مشتری نمی فهمه که همون ها از همه بی سواد ترند.

البته نمایندگی های قدیمی و کار درست هم داریم بینشون که طرف 20 ساله قطعه فروشه و تا مراجعه میکنی با پرسیدن سال ساخت ماشینت و تیپش دقیقا همون قطعه ای که مورد نیازته بهت میده.

بهتره در خرید این جور قطعات حساس یا از بابت کد قطعه از قبل مطمئن شد (در انجمن هایی مثل اینجا ) یا به نمایندگی های با سابقه و قدیمی مراجعه کرد.

بله کاملا باهاتو موافقم اقا ارش 

حتی خیلی قطعه فروشها حالا چه ایساکویی و چه غیره ملاک رو برای معرفی قطعه جنسی رو  که موجود داره قرار میده مثلا سنسور ان تی ک داشته باشه میگه بهترینه نداشته باشه بوش رو میاره و میگه ان تی ک فایده نداره 

بین اجناس موجودشم جنسی که زیاد فروش نمیره یا سودبیشتری براش داره پیشنهاد میده 

با اینکه نماینده ایساکو و مثلا ایساکو قطعات خوب داره ولی چون مثلا سود رو قطعه شرکت هفت درصده و قیمت فروش  براش مشخص شده  ولی اگه از بازار قطعه مشابه بیاره میتونه تا بیست سی  درصد سود کنه دیگه نگاه به قطعه خوب شرکت نمیکنه و جنس از بازار میاره

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 20 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

من نمیخوام این بحثو ادامه بدم چون حس میکنم به قول شما تایپیک هم داره منحرف میشه  ولی بلاخره ام مصرف کننده حقو حقوقی داره همونطور که نماینده حق داره کاتالوگ اجناس رو ببینه سفارش بده 

یا نزدن قیمت روی جعبه

من خودمم به جای گفتن کد سنسور که طولانی میشه‌تایپش سخت  همیشه رنگ سیمشو میگم ولی ملاکم رنگ نیست 

البته من نمیگم این معرفی وحی منزله و صد البته با شما موافقم که ممکنه بعدها کدی رو مثلادیگه تولید نکنن و کد مشابه یا یکی از همون کدهای قدیم رو براش پیشنهاد بدن

قیمت روی جعبه نزدن شما جنسی میخوای بخری با شماره فنی که روش هست میتونی استعالام بگیری سایت هم برای شما ها راه اندازی شده قیمت دستتون میاد چنده که بخری نخری

ایساکو ها قیمت را کمی بالاتر ممکنه از نمایندگی بفروشن ولی نمایندگی ها حق ندارن همون قیمت با مالیات میفروشن

شما تا بخوای بگردی چی برای چی هست خیلی سریع طرف میزنه سیستم میگه این برای ماشین شما هست یا نیستش میده بهت

دیگه بحث اضافی نداره از روش شماره ها تفکیک شده هست یکی مثله شما میره تو سایت اصلی بگرد بگرد چی بخواد بخره میلیون ها نفر خیلی عادی میرن با شماره فنی مدل ماشینش سنسور یا هر قطعه ایی که بخواد میخره بدون دردسر

هر دوره چند سال درمیان سنسور ها تغییر میکن کما اینکه الانم کردن خیلی نامبر ها غیر فعال میشن جلوش میزن از این تاریخ این نامبر سری جدید ها به فرض

حالا دیگه مهم نیست چه رنگی باشه چی باشه چه کدی این همه بزرگ کردن نداره خرید یه سنسور ساده

لینک به ارسال
در در 1397/02/25, 17:35:51، a.m.i.n گفته است :

خیر از روی کاتالوگ قطعه معرفی شده شرکت براتون در آوردمش مخصوص ماشین شما هست . شما کاری به عکس نداشته باش با همین شماره فنی برو بخر داخله جعبه اکبند هستش

با سلام و تشکر از راهنمایی شما . بله حتما

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

Oza608u2 میشه سیم سبز و فیش سبز 

اقا ایدین 

این جدولی که شما قرار دادید درسایت معرفی شده اون اصلیه برای منوال خود NTK هست که مثلا OZA608-U2 را نوشته برای موتور1.4 لیتری 54 KW TU3A و 207 وسال 2006تا2006 که اصلا همچین چیزی نمیشه و در منوال که من میدونم نوشته سال 2004تا2006 هستش 

و همینطور برای 206 موتور TU3 A هم توصیه کرده که اینجا ننوشته وسال اون هم 2005تا2011 میشه 

در جدول کلمه لاتین D قرمز رنگ اخر جدول نوشته شده که نشون دهنده سنسور عقب میشه اما برای سنسور جلو هم D نوشته که اشتباهه باید R باشه 

کدoza495pg2 برای موتور TU3 JP +KFX میشهوسال1998تا2009 و2002تا2005 توصیه شده برای موارد بالایی با موتور و...فرق داره  

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در ایران سنسور ها را مثلا تغییر میدن یا اصلا تغییر نمیدن

اماشرکت NTK هنوز در این سالهاکد سنسور را تغییر نداده وهمون را نوشته 

شماره فنی در ایران کاری نمیکنه فقط باید از شرکت NTKطرف پیگیر باشه اگر نمیتونه بگه دوستان توضیح بدن 

احتیاجی نیست کسی بره نمایندگی وبگه اقا توسیستم بزن من 206 1.4 لیتری با نوع موتور NFUیا N6A وتوان 80 یه سنسور به من بده هیچ سیستمی نمیتونه اینو دربیاره مگر طرف در منوال NTK خودش بررسی کنه و بره راحت یه مغازه کد مورد نطر را بخره  

به قول اقا ارش که فرمود در خرید قطعه برخی از نمایندگی های ایساکو فرق هِر رو از پِر تشخیص نمیدن، طرف تا دیروز سبزی فروش بوده، رفته نمایندگی فروش قطعه گرفته نشسته پشت کامپیوتر، میگی فلان قطعه رو میخوام میزنه توی کامپیوتر یه کد رو نگاه میکنه میره یه چیزی برات میاره حالا خورد نخورد پای خودته! بعضیاشونم حس میکنند از دماغ فیل افتادن و خیلی حالیشونه و مشتری نمی فهمه که همون ها از همه بی سواد ترند.

ما که این همه گشتیم نتونستیم سنسور اصلی شرکت NGK را پیدا کنیم حالا جالبه با کد وکامپیوتر پیدامیشه این موارد یه نوع بازار گرمیه که رایج کردن برای خودشون هست که سود کنن

حالا کد وکامپیوتر نبود نمیشه پیدا کرد ؟جالبه 

شرکت NTK برای موتور NFU دو مدل توصیه کرده ونسبت به سال با هم فرق دارن تو کامپیوترو کد فنی همچین چیزی نیست 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

2018-05-17_114443.jpg

2018-05-17_114453.jpg

2018-05-17_114504.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 46 دقیقه قبل، cadilac گفته است :

در ایران سنسور ها را مثلا تغییر میدن یا اصلا تغییر نمیدن

اماشرکت NTK هنوز در این سالهاکد سنسور را تغییر نداده وهمون را نوشته 

شماره فنی در ایران کاری نمیکنه فقط باید از شرکت NTKطرف پیگیر باشه اگر نمیتونه بگه دوستان توضیح بدن 

احتیاجی نیست کسی بره نمایندگی وبگه اقا توسیستم بزن من 206 1.4 لیتری با نوع موتور NFUیا N6A وتوان 80 یه سنسور به من بده هیچ سیستمی نمیتونه اینو دربیاره مگر طرف در منوال NTK خودش بررسی کنه و بره راحت یه مغازه کد مورد نطر را بخره  

به قول اقا ارش که فرمود در خرید قطعه برخی از نمایندگی های ایساکو فرق هِر رو از پِر تشخیص نمیدن، طرف تا دیروز سبزی فروش بوده، رفته نمایندگی فروش قطعه گرفته نشسته پشت کامپیوتر، میگی فلان قطعه رو میخوام میزنه توی کامپیوتر یه کد رو نگاه میکنه میره یه چیزی برات میاره حالا خورد نخورد پای خودته! بعضیاشونم حس میکنند از دماغ فیل افتادن و خیلی حالیشونه و مشتری نمی فهمه که همون ها از همه بی سواد ترند.

ما که این همه گشتیم نتونستیم سنسور اصلی شرکت NGK را پیدا کنیم حالا جالبه با کد وکامپیوتر پیدامیشه این موارد یه نوع بازار گرمیه که رایج کردن برای خودشون هست که سود کنن

حالا کد وکامپیوتر نبود نمیشه پیدا کرد ؟جالبه 

شرکت NTK برای موتور NFU دو مدل توصیه کرده ونسبت به سال با هم فرق دارن تو کامپیوترو کد فنی همچین چیزی نیست 

من سنسور  ماشینم رو دیدم امروز سوکت سبز  هست و یادمه وقتی خریدم بسته بندیش همین چیزی بود که شما گذاشتی ینی عکس کامیون بود روش.اما روی سوکت اعداد با اینی که نوشتید فرق داره

یادمه ۱۸۰ هم خریدمش و از جای مطمعن هم خریدمIMG_20180517_232950.thumb.png.a7f5d30d21eab0327124b884c19d37f2.png

IMG_20180517_233323.png

ویرایش شده در توسط Hamid00560
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

من سنسور  ماشینم رو دیدم امروز سوکت سبز  هست و یادمه وقتی خریدم بسته بندیش همین چیزی بود که شما گذاشتی ینی عکس کامیون بود روش.اما روی سوکت اعداد با اینی که نوشتید فرق داره

یادمه ۱۸۰ هم خریدمش و از جای مطمعن هم خریدم

سلام

ممنون خیلی لطف کردید عکس قرار دادید

اون عکس دو تا کامیون نشونه معتبر بودن سنسوره اینا را من چند سال پیش پیگیر بودم 

اون اعدادی که من نوشتم مربوط به سوکت نمیشه اونا شماره کد مربوط به روی بدنه فلزی خود سنسوره 

روی سوکت کد 185001-6 حک شده که با نمو نه اصلی مطابقت میکنه اما نوشته پائین کد نامبر ETE هستش نمونه اصلی شرکت NTK چیز دیگه ای میشه اما در کل میشه گفت اصلیه 

ودر جعبه های اصلی نموه برچسب با این سنسورهای ایرانی فرق داره وهمینطور اون برچسب روی پلاتیک خیلی ساده تر نوشته اما در ایران نوشته های اضافی داره به نظر ساخت کشورهای چین ویا داخل و...هست 

سمت چپ سوکت هم علامت ساعت هست که نشون دهنده ساعت تولید قطعه را میگه که میشه ساعت 2 ظهر یا نیمه شب 

درضمن اون علامت ساعت درونش یه فلش داره که عدد بین فلش 16 حک شده در نمونه اصلی این عدد چیز دیگه ای هست 

لینک به ارسال
در در 1397/02/21, 11:27:49، تحیری گفته است :

با سلام:

خرابی سنسور اکسیژن، بی شتر در فصل زمستان و پائیز،  و کم تر در بهار و تابستان اتفاق می افتد. بخاطر وجود آب در خیابان و جاده و  عبور با سرعت زیاد از رویگل ولای و آب و پاشیدن آب روی چینی و قسمت های عایق که موجب ترک خوردن بدنه سنسور و بدون اشکال برقی صورت می گیرد. سعی کنید هیچ یک از سنسور های خودرو را در دمای بالا با اسپری تمیز نکنید. چون اسپری ها سرد هستند و باعث شوک فیزیکی به قطعات می شود. ماننده ریختن آب جوش و چای داغ در داخل یک استکان سرد.

برای تست سنسور های خودرو یک پست در این سایت نوشتم، اگر پیدا نکردید لطف کنیداعلام کنید تا مجددا اپلود کنم. 

ممنون میشم 

اگر لطف کنید و برای آگاهی من و دوستانی که نیاز به این مطلب دارند،آپلود یا محل ارائه آن را ذکر کنید 

با تشکر

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

اقای تحریری خرابی سنسور اکسیژن در این مواردی کهگفتید در زمستان -پائیزو... اولین باره میشنوم حتی خود شرکت های سازنده این چنین نگفتن 

سنسور خودش عایق حفاظتی داره شرکتها خودشون اینا را در نظر میگیرن که روی منیفولد اگزوز با این حرارت بالا میتونه عمل کنه ومشکلی نداشته باشه اصلا برای همینکار ساخته شده

اب وگل چطوری روی چینی سنسور نفوذ میکنه ؟کدوم چینی سنسور؟

روی بدنه سنسور فلزی هستش چینی نداریم اگر منظورتون سنسور پائینی هست که کلا هیچ اتفاقی براش نمیوفته واصل کاری سنسور بالایی میشه 

درمورد تمیز کردن اسپری نمیخواد ممکنه دوده بگیره که اونم توسط دستمال تمیز میشه واین دوده ها توسط فشار هوای اگزوز خارج میشن واگرهم گرم باشه با اسپری تمیز کنیم مسئله خاصی رخ نمیده چون المنت حرارتی سنسور داخل یه عایق هستش 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری