Ali

خرابی سنسور اکسیژن [تاپیک جامع] روشن شدن چراغ چک (چراغ موتور)

1,714 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 37 دقیقه قبل، amin6062 گفته است :

سلام

داخل همین جدولی که اقا ایدین گذاشتن هستش

Ntk oza341-pg5

اره درسته پيداش كردم، يعني با ٢٠٧ يكيه؟ 

ولي دريچه گاز فلزي هستم  اين زده jp. فرق ندارن با هم؟ 

بعد euro2000  يعني چي؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

بله شرکت قطعاتش بدرد نخور هستش ولی قطعاتی که ساخت تولید داخل هستن نه قطعاتی  وارداتی و  اورجینال هستن !!!

دقت نکردی گویا ! اون پست هم نوشتم بعضی از قطعات که حساس هستن باید حتما اورجینال لیبل دار شرکتی خرید  دیگه کسی نمیره سنسور با مارک ایرانی غرب استیل بخره ! میره شرکتی لیبل دار بوش یا ntk  میخره !

تمامی قطعات 85% الان شرکت نمونه وارداتی اورجینال داره که بعضی نمایندگی ها یا ایساکو خرید نمیکنن دیگه نمیشه اجبار کرد حتما این قطعات اورجینال را سفارش بدن شرکت موجود داره ولی درخواست خرید ثبت میکنن ایرانی

همه نمایندگی ها یا ایساکو اینجوری نیست حالا اطراف شما همچین فروشگاهی که قطعات اورجینال داشته باشه نیست دیگه مشکل عموم کلی نیست ! هر کسی دوس داره میره اورجینال میخره با لیبل شرکت خیالش راحته یکی هم میره متفرقه میخره یا جنس بی کیفیت ایرانی داخله بسته بندی شرکتی را میخره

سنسور یا یکسری قطعات حساس باید اورجینال خریداری بشن حالا دیگه هر نظر خودشو داره بالا هم گفتم یکی میره سنسور ایرانی میخره یکی هم متفرقه از بازار حالا هر قطعه ایی

اقا امین بازم ممنون از توضیحاتت 

در مورد سنسور اکسیژن درسته حرفتون بیشتر مصرف کننده ها خبر دارن سنسور بوش و ntk ,اصل شرکت داره و من مصرف کننده برم نمایندگی و جلوم سنسور ایرانی شرکتی بزاره اصلا نمیخرم 

ولی در مورد قطعات دیگه خیلی از مصرف کننده ها خبر ندارن 

مثلا من میرم یه نمایندگی سه تا قطعه میخوام هرزگرد و درب قمقمه و تسمه سفتکن

طرف میاد جلوم  سه تا قطعه شرکتی ایرانی میزاره  و من مثلا میگم اصلیشو بده میگه نداره و همینها جنسهای خوبه بازاره 

دیگه نمیاد برام تو سیستمش سرچ کنه و بگه تسمه سفتکن اصلی ام هست با قیمت فلان و پارت نامبر فلان که نداره ولی میتونی از بقیه نمایندگیا تهیه کنی 

اتفاقا در مورد همین تسمه سفتکن اگه یادتون باشه تو تایپیکش اکثر بچه ها میگفتن تسمه‌سفتکنهاهای شرکتی خوب نیست و باید تو بازار دنبال اورجینال گشت 

که خود شما اومدی گفتی اتفاقا شرکت تسمه سفتکن اصلی داره 

به این دلیل که بچه ها چون مصرف کننده هیتن خبر نداشتن شرکت تسمه سفتکن اصلی ام داره ولی شما چون نماینده خبر دارید

به خاطر همینه خود شما گاها میای قطعات شرکتی خوب رو تو تایپیکش معرفی میکنی که خود بنده خیلی برام جالبه وقتی میفهمم شرکت همچین قطعه ای با این قیمت مناسب داره مثل همون تسمه که معرفی کردید یا برفپاکنهای والعو شرکت با قیمت مناسب اورده بود اگه راهی بود که همه ما میتونستیم از وجود قطعه های شرکت باخبر شیم اصلا دلیلی نداشت شما معرفی کنید 

تنها راه برای منه مصرف کننده اینه برم نمایندگی و بگم فلان قطعه اصلی شرکتی داخل بازار هست؟ اگه خودش داشته باشه میاره ولی اگه نداشته باشه برام سرچ نمیکنه سیستمشو و من از کجا میتونم با خبر شم در صورتی که شما میگی هشتاد درصد قطعات خارجیشم هست حالا نه لزوما فرانسوی مثلا برفپاکن والعو ترکیه ام باشه عالیه در مقابل جنسهای بیکیفیت بازار

توی سایت ایساکو ام میری اولا  سرچش خیلی بدرد نخوره یا خیلی قطعه هارو نمیاره باید اسم قطعه رو یا پارت کدشو دقیق بزنی  کد قطعه رم کسی  داره که قبلا خریده و وقتی کد‌میدی فقط همون قطعه رو میاره و قطعات مشابه نمیاد که عملا فقط بدرد این میخوره جنسیو که خریدی بزنی ببینی طرف قیمتشو درست داده یا چقدر گرونتر داده در صورتی که راحت میتونستن رو قطعه قیمت رو بزنن

وقتی ام یک سری از قطعات مشابه رو میاره با اسم قطعه

اطلاعاتش یه کده یه اسم قطعه و قیمت 

و همشونم نزدیک به همه گاها یک سری قطعاتم مربوط به گذشتش و با اینکه اصله قیمتش پایینتر از ایرانیاست و دیگه ام تو بازار نیست 

ولی اگه تو همین لیست برند و کشور سازنده قطعه رو میزد و تاریخ پخش قطعه رو توسط شرکت و اینکه در حال خاضر موجود هست یا نه خیلی بهتر میشد 

و همین اطلاعات رو مخصوصا قیمت و شرکت تولید کننده‌ روی بسته بندی یا برچسب هم زده میشد 

ولی متعصفانه شرکت فعلا داره با کد و رمز وجوری که هر کسی نفهمه اطلاعات اونم نه کامل بلکه مختصریو به مصرف کننده میده

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

ارمین جان من که چند بار  گفتم 

با برچسب ایساکویی اصلا پیدا نکردم oza608-u2 هر چی بود بدون برچسب بود و من چون با چشم خودم تقلبیشو دیده بودم اعتبار نکردم بخرم یه مغازه دو تا ntk اورد کاملا مشابه گفت یکیش اصله ۱۸۰ یکیش تقلبی ۱۲۰ حتی طرف میگفت خود منم فرقشونو نمیفهمم دیگه برای اینکه اعتبار نداشتم رفتم از یه نمایندگی و همین pg2 خریدم 

الان هشت نه ماهه رو ماشینمه 

سنسور قبلیم بوش بود خرابم نبود و تو دیاگو پارامترها و کارکرد عادی بود ولی اینو انداختم مصرف پایینتر اومد یکونیم تقریبا صدی ماشینم نرمتر شد

عکس کامیونم نداشت رو جلدش یادمه 

حقیقتش چیزی که بررسی کرده بودم و درمورد سنسورهای NTK مشخصات وکد و...هم روی جلد پلاستیکی همون عکس دو تا کامیون که میگه اگر باز بشه دیگه پس گرفته نمیشه 

اگه اون عکس نبود یعنی جنس اصلی نیست البته این کد ها برای خود شرکت NTK هست که شناسایی میشه ما از روی این مسائل میخریدیم و البته کد روی سوکت هم مهمه کلا فرق دارن 

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، cadilac گفته است :

حقیقتش چیزی که بررسی کرده بودم و درمورد سنسورهای NTK مشخصات وکد و...هم روی جلد پلاستیکی همون عکس دو تا کامیون که میگه اگر باز بشه دیگه پس گرفته نمیشه 

اگه اون عکس نبود یعنی جنس اصلی نیست البته این کد ها برای خود شرکت NTK هست که شناسایی میشه ما از روی این مسائل میخریدیم و البته کد روی سوکت هم مهمه کلا فرق دارن 

اتفاقا همون سنسوری  که طرف میداد ۱۲۰ و خودش میگفت تقلبیه هم ۱۸۰ که ۶۸۸-u2 بود هر دو عکس کامیون داشت و چون برچسب ایساکو نداشت کارتنش پلمب نبود میشد توشو دید 

ولی اینی که من خریدم با بذچسب شرکت و پلمب بود و شماره سریال روی برچسب با روی نایلن و قطعه یکی بود اتفاقا شماره پیگیریشم sms کردم و تاییدیه اصل بودن و قیمت شرکتش اومد برام 

به نظرم اصل بودن قطعه رو به جای برسی نایلن و عکس باید از خرید از نمایندگی یا جای مطمعن و داشتن برچسب ایساکو فهمید 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

اتفاقا همون سنسوری  که طرف میداد ۱۲۰ و خودش میگفت تقلبیه هم ۱۸۰ که ۶۸۸-u2 بود هر دو عکس کامیون داشت و چون برچسب ایساکو نداشت کارتنش پلمب نبود میشد توشو دید 

ولی اینی که من خریدم با بذچسب شرکت و پلمب بود و شماره سریال روی برچسب با روی نایلن و قطعه یکی بود اتفاقا شماره پیگیریشم sms کردم و تاییدیه اصل بودن و قیمت شرکتش اومد برام 

به نظرم اصل بودن قطعه رو به جای برسی نایلن و عکس باید از خرید از نمایندگی یا جای مطمعن و داشتن برچسب ایساکو فهمید 

چند سال پیش اینطوری مقایسه میشد چون این موارد رخ داده بود و خود شرکت NTK اون تا عکس کامیون را رو پلاستیکش داره چون علامتش بازشدن =پس نگرفتن میشه حالا در ایران داخلشو شاید عوض کنن ویا پلاستیکش را نوع دیگه بزنن وبرعکس بگن چون اینجا با خود شرکت NTK فرق داره یعنی برعکس این ممکنه بشه 

nftz_downlo_4444.jpg

oza608-u2 =برای موتورTU3Aبا توان54 هستش وطول سیم 381 MM وشماره STOCK نامبر 0070

OZA495-PG2=برای موتور TU3JP+KFXبا توان 55هست وطول سیم ,536ویورو 2000+STOCK نامبر 1852

حالا شما اگر تونستید از سوکت سنسور که کد روش حک شده عکسی بفرستید ببینیم چه کدی داره 

قبلا هم قیمت های NTK همین 120 و180 بود که میگفتن 120 تقلبیه چون با لیزر مشخصات روی اون حک شده 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، cadilac گفته است :

چند سال پیش اینطوری مقایسه میشد چون این موارد رخ داده بود و خود شرکت NTK اون تا عکس کامیون را رو پلاستیکش داره چون علامتش بازشدن =پس نگرفتن میشه حالا در ایران داخلشو شاید عوض کنن ویا پلاستیکش را نوع دیگه بزنن وبرعکس بگن چون اینجا با خود شرکت NTK فرق داره یعنی برعکس این ممکنه بشه 

nftz_downlo_4444.jpg

oza608-u2 =برای موتورTU3Aبا توان54 هستش وطول سیم 381 MM وشماره STOCK نامبر 0070

OZA495-PG2=برای موتور TU3JP+KFXبا توان 55هست وطول سیم ,536ویورو 2000+STOCK نامبر 1852

حالا شما اگر تونستید از سوکت سنسور که کد روش حک شده عکسی بفرستید ببینیم چه کدی داره 

قبلا هم قیمت های NTK همین 120 و180 بود که میگفتن 120 تقلبیه چون با لیزر مشخصات روی اون حک شده 

من پارسال خریدم  شبیه همین عکسی که شما فرستادید بود.ینی اصل بوده؟

البته تا الان که خوب کار میکنه و ایرادی نداشته

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

من پارسال خریدم  شبیه همین عکسی که شما فرستادید بود.ینی اصل بوده؟

البته تا الان که خوب کار میکنه و ایرادی نداشته

سلام

عرض نکردم ---دقیقا اصلی همین عکس دو تا کامیون را داره اما تقلبی نداره تازه چون این موارد را من چند سال پیش پیگیر بودم -اینا المنت خاص وبا کیفیتی دارن 

این یه مورد شناسایی هست و موارد دیگه مثل حک شدن کد روی بدنه که تقلبی با لیز حکمیشه اما اصلی با دستگاه خاص میزنن

دوم سوکت های سنسنور های ntk پارت نامبر داره یعنی کد داره ومیشه مثلا برای pg2 به کد با نام ویه نوشته خاص داره ودیگری فرق میکنه 

شما چه کدی خریدی ؟

ممکنه از کد روی سوکت عکسی بفرستی ؟

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

اقا امین بازم ممنون از توضیحاتت 

در مورد سنسور اکسیژن درسته حرفتون بیشتر مصرف کننده ها خبر دارن سنسور بوش و ntk ,اصل شرکت داره و من مصرف کننده برم نمایندگی و جلوم سنسور ایرانی شرکتی بزاره اصلا نمیخرم 

ولی در مورد قطعات دیگه خیلی از مصرف کننده ها خبر ندارن 

مثلا من میرم یه نمایندگی سه تا قطعه میخوام هرزگرد و درب قمقمه و تسمه سفتکن

طرف میاد جلوم  سه تا قطعه شرکتی ایرانی میزاره  و من مثلا میگم اصلیشو بده میگه نداره و همینها جنسهای خوبه بازاره 

دیگه نمیاد برام تو سیستمش سرچ کنه و بگه تسمه سفتکن اصلی ام هست با قیمت فلان و پارت نامبر فلان که نداره ولی میتونی از بقیه نمایندگیا تهیه کنی 

اتفاقا در مورد همین تسمه سفتکن اگه یادتون باشه تو تایپیکش اکثر بچه ها میگفتن تسمه‌سفتکنهاهای شرکتی خوب نیست و باید تو بازار دنبال اورجینال گشت 

که خود شما اومدی گفتی اتفاقا شرکت تسمه سفتکن اصلی داره 

به این دلیل که بچه ها چون مصرف کننده هیتن خبر نداشتن شرکت تسمه سفتکن اصلی ام داره ولی شما چون نماینده خبر دارید

اقا اینجا راجب سنسور صحبت میکنم نه لوزام متفرقه دیگه

اگه دقت کنی 2 پست قبل براتون نوشتم بعضی اجناس باید حتما با لیبل شرکتی خرید واجبه تا متفرقه

مثله خودت که رفتی شرکتی خریدی !!!

حالا درب قمقمه یا تسمه غیره اطراف شما متاسفانه اورجینال ندارن دیگه بدشانسی شما هست . اکثر افرادی که اورجینال باز هستن هر گز اجناس متفرقه غیر شرکتی نمیخرن

تمامی قطعات هم گاهی معرفی میکنم اول تو سایت شرکت چک میکنم ببینم اصلا موجودی تجاری داره یا خیر ! همینجوری نمیذارم .  بالا گفتم دیگه شانس شما هست اطراف شما اینجور فروشگاه ها که قطعات اورجینال لیبل دار داشته باشه نیست

لینک به ارسال

الان این مدل اصلی نیست برچسب ntk اصلا پشت پلاستیک چسبیده نشده وکلا نوشته و...فرق داره من که اصلی را نتونستم پیدا کنم چون کلا کارکتورها و...با نمونه داخل ایران فرق داره =

n004_ima_000008888.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 43 دقیقه قبل، a.m.i.n گفته است :

اقا اینجا راجب سنسور صحبت میکنم نه لوزام متفرقه دیگه

اگه دقت کنی 2 پست قبل براتون نوشتم بعضی اجناس باید حتما با لیبل شرکتی خرید واجبه تا متفرقه

مثله خودت که رفتی شرکتی خریدی !!!

حالا درب قمقمه یا تسمه غیره اطراف شما متاسفانه اورجینال ندارن دیگه بدشانسی شما هست . اکثر افرادی که اورجینال باز هستن هر گز اجناس متفرقه غیر شرکتی نمیخرن

تمامی قطعات هم گاهی معرفی میکنم اول تو سایت شرکت چک میکنم ببینم اصلا موجودی تجاری داره یا خیر ! همینجوری نمیذارم .  بالا گفتم دیگه شانس شما هست اطراف شما اینجور فروشگاه ها که قطعات اورجینال لیبل دار داشته باشه نیست

اینجا حرفها ام کلی زده زده میشه اتفاقا من بخوام اطراف خودمو مثال بزنم بنده خونمون در دروازه شمیران تهران هست  هم به چراغ برق نزدیکه هم تهران نو که هر دو بورس قطعه است 

منم بحثی اصلا از پیدا نکردن قطعه نزدم 

انتقاد من به ایساکو بود که چرا توی سایتش واضح و روشن قطعاتشو معرفی نمیکنه که مثلا برای خرید همین سنسور که اینجا تایپیکشه بری تو سایت قسمت ۲۰۶ و مثلا تیپ پنج و سنسورهایی که شرکت موجود  داره بیاد و کشور سازنده برند سازنده و قیمتو تصویر قطعه باشه 

و همش با کدو رمز نباشه اطلاعات 

البته بنده هم خیلی طولانی نوشتم و مثال اوردم که شاید خرفمو درست نتونستم برسونم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری