Ali

خرابی سنسور اکسیژن [تاپیک جامع] روشن شدن چراغ چک (چراغ موتور)

1,076 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1397/01/26, 09:07:52، cadilac گفته است :

هوایی که وارد موتور میشه توسط دریچه گاز خودش مکش داره تنظیم میشه 

روغن موتور ومکمل شستشو کار خاصی نمیکنه منظورش اینه که شاید موتور کثیفه بخارات موتور بیشتره بخاطر همین مخلوط ریج میشه اگر هم اینطوری باشه سنسور اکسیژن کثیف میشه میشه بررسی کرد الان بعضی موتور ها قدیمی وکثیفه اما چراغ چک روشن نیست وسوخت غنی نداره 

شاید سیستم اگزور نشتی داره همون قضیه ltft به سمت مثبت رفته 

با سلام خدمت شما دوست عزیز.

مکانیک لوله اگزوز رو چک کردش (لوله خروج دود رو چک کرد گفته یچ مشکلی نداره در ظاهر و (کاتالیزورم که 3 ماه پیش خریدم ) البته جعبه اگزوز رو باز نکردش .

به یک اگزوز کار نشون دادم ولی خوب نیازی نیستش . بدم ی اگزوز کار باز کنه ببین یا نیازی نیست جعبع اگزوزباز بشه ؟

نمیدونم سوزن انژکتورشو بدم بشورن یا نه ( به توناپ کار گفتم گفتش نمیخواد موتور خوب کار میکنه )

چون شتاب رو گرفتم 13 ثانیه بود که برای 206 تیپ 5 مدل 84 با ای سی یو ی 7.4.4 خیلی بد هستش .سرعتشم بعد از 170 خیلی بعد بالا میاد تا 175 میاد که اونم خوب نیستش .

دیاگ هم زدم امروز دوباره بعد مکانیک خیلی وقت گذاشت و همه چیز رو چک کرد ولی گفت همه چی مرتبه ( فقط زمان پاشش سوخت زیاد میشه 4.3 (چهار . سه ) میشه و فنم ماشین هم ی مشکل کوچیکی داره .

ی نفر دیگه هم راهنمایی کردن گفت ماشینتو دو سنسور کن ( سنسور بعد از کاتالیزور رو هم قرار بده که شاید چراغ چک خاموش بشه و هم مصرف سوختت بیاد پایین .

مصرف سوختم ترکیبی مال ماه قبل 10.5 (دو و نیم بود ) که جدید شده 9.3 (نه /سه) .

ی نفر دیگه گفت شاید تسمه تایمت میزون نیست .

سنسور مپ ماشین رو هم نگاه کرد (البته بازش نکرد گفت جدید هستش ) و گفت که دیاگ زده چک کرده خوب کار میکنه سنسور مپ .

چطور میشه فهمید که سوزن انژکتور خوب کار میکنه یا نه ؟

ویرایش شده در توسط سیاوش 1122
پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 8 ساعت قبل، سیاوش 1122 گفته است :

مکانیک لوله اگزوز رو چک کردش (لوله خروج دود رو چک کرد گفته یچ مشکلی نداره در ظاهر و (کاتالیزورم که 3 ماه پیش خریدم ) البته جعبه اگزوز رو باز نکردش .

به یک اگزوز کار نشون دادم ولی خوب نیازی نیستش . بدم ی اگزوز کار باز کنه ببین یا نیازی نیست جعبع اگزوزباز بشه ؟

نمیدونم سوزن انژکتورشو بدم بشورن یا نه ( به توناپ کار گفتم گفتش نمیخواد موتور خوب کار میکنه )

چون شتاب رو گرفتم 13 ثانیه بود که برای 206 تیپ 5 مدل 84 با ای سی یو ی 7.4.4 خیلی بد هستش .سرعتشم بعد از 170 خیلی بعد بالا میاد تا 175 میاد که اونم خوب نیستش .

دیاگ هم زدم امروز دوباره بعد مکانیک خیلی وقت گذاشت و همه چیز رو چک کرد ولی گفت همه چی مرتبه ( فقط زمان پاشش سوخت زیاد میشه 4.3 (چهار . سه ) میشه و فنم ماشین هم ی مشکل کوچیکی داره .

سلام

نشتی در لوله اگزوز یا شکستگیه یا سوراخ شدن و.. هست که مشونی اون صدای موتورزیاد میشه واز اون قسمت یهحالت دوده سیاه بیرون میزنه و....

یا ممکنه واشر گلوئی اگزوز سوخته باشه

جعبه اگزوز منظورتون منبع اگزوزه ؟ که اگر شبکه های او ریخته باشه میتونید در حالت سرد یا گرم موتور خاموش با مشت به منبع ضربه بزنید صدای خورده ریزی شبکه شنیده میشه که خرابه البته صدای موتور هم عوض میشه 

شتاب بستگی به دیسک وصفحه و...هم داره ممکنه سوخت چون زیاد شده در دوربالا تر ECU کم کنه و شتاب کم بشه 

ممکنه دریچه گاز کامل باز نمیشه 45 درجه باز میشه --شما دریچه هوا کش را باز کن وموتور را روشن کن از یه نفر بخوا--- تا یه لحظه پدال گاز را تا انتها تخته کنه شما ببین دریچه گاز کامل باز میشه یا نه ؟

سوزن انژکتورها =اگر مثلا درست کار نکنن یکی مورد داره همه که خراب نمیشن ممکنه درست کوئلش بازوبسته نشه اون موقع صدای پت پت از اگزوز شنیده میشه 2.زمان پاشش ECU 7.4.4 باید 2.5MS باشه که برای شما بالاست =

بیشتر فکر میکنند که انژکتور کارش سوخت پاشیدن هست اما این تصور غلطه . 
انژکتور فقط یک شیر برقی هست که معمولاً با برق 12 ولتی که از کامپیوتر میگیره کار میکنه و فقط هم دو حالت داره (باز و بسته یعنی یا روشن یا خاموش) 

اگر انژکتور رو باز کنین و یک شلنگ بهش وصل کنین و برق 12 ولت هم بهش وصل کنین حتی یک قطره بنزین هم ازش درنمیاد چون علت پاشش بنزین از انژکتور , فشار سوخت هست که توسط پمپ تولید میشه 
اگر همه چیز موتور سالم باشه و موتور هم روشن باشه , با برداشتن فیوز پمپ , موتور هم خاموش میشه چون فشار سوخت صفر میشه و دیگه از انژکتورها بنزین پاشیده نمیشه 

1.ممکنه پمپ بنزین باکی فشارش بیشتر از 3تا3.5 شده بررسی کنید 

2.رگولاتور سوخت , رسوب گرفته باشه و فشار سوخت بالا میره مصرف زیاد میشه بررسی کنید 

3.سوزن ها اگر گشتاد کنن هم سوخت بیشتر میشه البته 4 تا با هم رخ نمیده شمعها دوده میزنن و..

---تسمه تایم روی مصرف تاثیری نداره فقط خراب میشه یا شل میشه تایم موتور که بهم نمیخوره وگرنه اصلا ماشین روشن نمیشه 

سنسور مپ عددش معمولا 350 MBAR باید باشه 

شما پارامترها را در اینجا عکسش را قرار بدید تا بهتر میشه نتیجه گرفت 

شستشوی انژکتور کار پرسودی برای تنطیم موتوریهاست در نتیجه شما باید این کارو به کسی بسپارید که الکی بیخودی این کارو براتون انجامنده،ثانیا شستشوبا ریل سوخت هم به صورت برعکس (یعنی فیلتر انژکتور روبه پایین ) برای تمیز شدن فیلتر انژکتور وهم به صورت معمولی وهم در آلتراسونیک باید با مواد مرغوب انجام بشه ،از گرین (آلتراسونیک)استفاده باید بشه  هم محلول شرکت موتورآزمای ثمین استفاده بشه بهتره  ،بادستگاه شرکت پوریا صنعت انژکتورهای جواب بهتر جواب داده 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، سیاوش 1122 گفته است :

سلام
یکی از نشونه هاش اینکه ماشین وقتی در جا کار میکنه ریپ های خفیفی میزنه.

يه راه چك كردن سالم بودن سوزن با استفاده از اهم‌متر هست كه اگه يه اهم متر دم دست داري سوكت هاي سر سوزن ها رو دربياريد و دو تا پايه سوزن انژكتور رو به پروپ هاي منفي و مثبت اهم‌متر وصل كنيد اگر مقاومت سيم‌پيچ سوزن حدود 13 اهم یا 14 هست البته خودروها فرق داره منتهی دقیقش یادم نیست در این حدود بود و شما میتونی 4 تا را اندازه گیری کنی مشخص میشه کدوم خرابه اهم ها نباید تفاوت داشته باشه 
سوکت انژکتور ها رو یکی یکی در بیاری  (در صورتی که بعد از در آوردن موتور بد کار کنه یعنی اون سوکت درست کار میکنه)
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

خرابی سنسور اکسیژن تا چه مقدار میتونه در دیر روشن شده صبح ها موتور tu5 تاثیر  داشته باشه ؟

صبح ها با استارت اول به هیچ وجه روشن نمیشه مگر گاه مواقع 

موتور سالمه اما خیلی حرف ها بهم زدن از تعویض پمپ بنزین تا روغن و...

اما ی نفر دقیقا مشکل من رو داشت میگفت خیلی لوازم عوض کردم اما بعد از تعویض سنسور اکسیژن همه چی درست شده

چقدر این حرف میتونه درست باشه؟ چون سنسور اصلی توی بازار کمه و گرون البته دیده شده سنسور فیک جای اصل قالب کردن 

یا سنسور خراب رو هم فروختن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

چند باری هست وقتی ماشینو در طول روز روشن میکنم بوی روغن سوخته میده از سمت موتور نیست دود ماشین این بورو میده میتونه از سنسور اکسیژن باشه 

گارانتی  داره  نمایندگی بردم دیاگ زدن میگن ارور نداره  

ویرایش شده در توسط nestle
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، nestle گفته است :

سلام دوستان

چند باری هست وقتی ماشینو در طول روز روشن میکنم بوی روغن سوخته میده از سمت موتور نیست دود ماشین این بورو میده میتونه از سنسور اکسیژن باشه 

مصرف سوخت بالارفته یا نه ؟

روغن عوض کردید ؟

قبل از این ایراد کارخاصی کردید ؟

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، cadilac گفته است :

روغن عوض کردید ؟

آره فکر کنم یکم بالاست روغنو یکبار عوض کردم تو دنده یکم بعضی وقتا پرت میکنه 

در 10 ساعت قبل، cadilac گفته است :

روغن عوض کردید ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، nestle گفته است :

سلام دوستان

ماشینت تیپ چنده

ویرایش شده در توسط a.m.i.n

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، nestle گفته است :

حتما روغن موتور کیفیت نداشته 

ماشین روشن درب موتور را باز کن ببین بخار نمیکنه ؟

شاید کاتالیست گرفته باشه 

لینک به ارسال
در در 1397/01/28, 01:34:25، سیاوش 1122 گفته است :

ببر برات بازش کنن با دستگاه شستشو بدن قبلش تست میکنه دستگاه مشخص میشه اگه مشکل داشته باشه پاشش مشخص میشه روی دستگاه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری