Rouzbeh

دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب 206

7,079 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 53 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

:::P عجب 

طرف میگفته ای سیو رو تعمیر کردم  اصلا یه زنگم نزده بگه کلید ایسیو رو لازم دارم بیار  حالا من خودمو نمیگم ولی شما یا بچه های دیگه این سایت هم فنیشون خوبه هم اطلاعاتشون بالاست هم زبرو زرنگنو اهل تحقیق باز هم اینجوری سرمون کلاه میره دیگه حسابشو کن طرف خانم باشه یا ساده باشه و سر در نیاره دیگه چه کارا که نمیکنن 

یادمه همون تعمیرگاه که ماشین منو با یدکش بردن فرداش یه خانمی اومده بود ماشین اون شاسی بلند بود و جیغو داد میکردو میگفت شکایت میکنم به اون گفته بودن سرسیلندر ماشینتو ریختیم پایین جمع کردیم 2 ملیون البته این 2 ملیونی که میگم اونزمان اندازه 10 ملیون الان بود 206 تیپ 5 36-37 ملیون بود  و سکه کامل حدود یه ملیون بود الان چند وقته یه امپیلی و دو تا باند خونمونه خودم حسو حال ندارم وصل کنم بیرونم میترسم برم بدم یهو بگه 500 بده یادمه یه پخش پایونیر از پشت شهرداری خریدم با دو تا باند طرف میگفت 100 تومن هزینه نصبشه تازه سیمکشی و برش طاقچه عقب اماده باور کن 10 دقیقه ام کار نداشت تازه 100 تومن زمانی که پخش پایونیر که الان 1 ملیون به بالاست خریدم 300 

ایشالاه خدا خودش رحم کنه خیلی بد شده وضعیت البته بگم هنوزم ادم منصف و حلالخور و خدا ترس زیاده وگرنه اگه همه اینجوری بودن سنگ رو سنگ بند بند نمیشد

اخه اون موقع تازه گرفته بودم ماشینو

خودمم یه روز درمیون پادگان بودم

نه وقتشو داشتم

تا قبل اونم ندیده بودم چجوریه قفل ای سی یو و اینارو

اعتماد کردم به حرفش

که بعد اون تجربه شد ماشین دست غریبه ندم

ولی خب اونجا مجبور بودم کاری از دستم بر نمیومد

از طرفی هم حوصله نداشتم بدون ماشین بمونم

بهتره تو جای غریب ببریم نمایندگی های معتبر.

بله اگه طرف چیزی سرش نشه که کلاهی میذارن که تا زانو بره

ماشین قبلیم رو به عموم فروختم

405 بود

وایر بوجیکرد اصلی با یه دست شمع ngk سوزنی براش بسته بودم 

نو نو

نمیدونم چش بوده برده مکانیک گفته شمع و وایرت خرابه اونارو عوض کرده.

میگم اونا راحت چند سال کار میکرده

طرف مطمئنا برداشته برا خودش.

حالا ادامه بحث شیرینمونو ببریم تاپیک هرچی میخواهد دل تنگت

مدیران ببخشن بابت این چتا.

اگه نیازه منتقل کنید اون تاپیک

ویرایش شده در توسط saeedtm
پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام 

۲۰۶ تیپ ۳ دارم مدل ۸۸ با کارکرد ۱۲۰ مقداری روغن تو منبع انبساط داشت واشر عوض کردم ولی تعمیرکارش ترموستات ۸۳ درجه انداخته که در حرکت دمای اب به۶۹ درجه میاد بعد که صحبت کردم گفت کاری هست که خودم کردم ، ماشینی که واشر عوض کرد میگه نباید دمای اب بالا نره و چون اعتماد دارم و ادم باشعور و تحصیل کرده ای هست چیزی نگفتم ، 

سئوالم اینه ترموستات ۸۳ که دقیقا دمای ماشین در حرکت تند به ۶۹ نگه میداره به ماشین صدمه نمی زنه و با مطالبی که مطالعه کردم نظرا متفاوته کار درست چی هست ؟ (با توجه به تعویض واشر سرسلیندر)

ممنون

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، salar paksan گفته است :

سلام 

۲۰۶ تیپ ۳ دارم مدل ۸۸ با کارکرد ۱۲۰ مقداری روغن تو منبع انبساط داشت واشر عوض کردم ولی تعمیرکارش ترموستات ۸۳ درجه انداخته که در حرکت دمای اب به۶۹ درجه میاد بعد که صحبت کردم گفت کاری هست که خودم کردم ، ماشینی که واشر عوض کرد میگه نباید دمای اب بالا نره و چون اعتماد دارم و ادم باشعور و تحصیل کرده ای هست چیزی نگفتم ، 

سئوالم اینه ترموستات ۸۳ که دقیقا دمای ماشین در حرکت تند به ۶۹ نگه میداره به ماشین صدمه نمی زنه و با مطالبی که مطالعه کردم نظرا متفاوته کار درست چی هست ؟ (با توجه به تعویض واشر سرسلیندر)

ممنون

سلام

کلا تعویض ترموستات با نوع دیگه کار اشتباهی هست

موتور 206 از نوع گرم موتور هست و دمای پایین باعث میشه بازده موتور پایین بیاد و استهلاک بالا بره

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

منطق علمی پشت سر این داستان نیست تعویض واشر اگر اصولی انجام گرفته باشه نیازی به پایین اوردن دما نیست . در مورد ترموستات شما هم اگر ترموستات درست عمل کنه به اندازه +-2 در جه تلورانس دارین نه 15 درجه . در ضمن ترموستات با دمای پایین برای 206 بهیچ عنوان پیشنهاد نمیشود ترموستات فابریکی برای تیپ 2 دمای 89 درجه است

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، rezakazemi61 گفته است :

منطق علمی پشت سر این داستان نیست تعویض واشر اگر اصولی انجام گرفته باشه نیازی به پایین اوردن دما نیست . در مورد ترموستات شما هم اگر ترموستات درست عمل کنه به اندازه +-2 در جه تلورانس دارین نه 15 درجه . در ضمن ترموستات با دمای پایین برای 206 بهیچ عنوان پیشنهاد نمیشود ترموستات فابریکی برای تیپ 2 دمای 89 درجه است

بهشون میگم میگه من خودم می دونم چی کردم، میگه واشر که عوض بشه سر سلیندر ضعیف میشه در ضمن واشر الدورا انداخته و هوزینگ الومینیومی ، که ترموستات ۸۳ باعث میشه اب در ۸۳ درجه داخل مدار بیاد ، با این وضعیت فکر نکنم اصلا به ۸۳ برسه مگر در هوای گرم !!! میگه من هزار دستگاه ۲۰۶ کار کردم و این بهترین کار بعد از تعویض واشر هست !!!

لینک به ارسال

درود

آقا این ترموستات رو در تابستان باز میکنن قضیه اش چیه؟

بارها به من پیشنهاد شده ترموستات رو دربیارم و بدون اون تو تابستان کارکرد ماشین راحت تره و نگرانی از بابت خرابی اون هم نداشته باشم تا واشر نزنه و ... (خیلی از آشنا ها و مکانیک ها این رو میگن)

آیا شما هم انجام میدیم؟ آیا کار درستی هست؟

یه سوال دیگه: از پشت داشپورت صدای آب میاد وقتی گاز میدم (هنگام روشن شدن) البته گمون هواگیری نیاز نداشته باشه چون قبلا هم هواگیری کردم و روز بعدش دوباره صدا میداد و ضاهرا مشکل چیز دیگری است!

دیگه عقلم به جایی قد نمیده "اگه از هوای داخل سیستم خنک کننده نباشه"! این صدا طبیعیه؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، akuda گفته است :

درود

بارها به من پیشنهاد شده ترموستات رو دربیارم و بدون اون تو تابستان کارکرد ماشین راحت تره و نگرانی از بابت خرابی اون هم نداشته باشم تا واشر نزنه و ... (خیلی از آشنا ها و مکانیک ها این رو میگن)

یه سوال دیگه: از پشت داشپورت صدای آب میاد وقتی گاز میدم (هنگام روشن شدن) البته گمون هواگیری نیاز نداشته باشه چون قبلا هم هواگیری کردم و روز بعدش دوباره صدا میداد و ضاهرا مشکل چیز دیگری است!

دیگه عقلم به جایی قد نمیده "اگه از هوای داخل سیستم خنک کننده نباشه"! این صدا طبیعیه؟

معمولا هوا داشته باشه یا اب کم باشه این صدا میاد 

ترموستات باز بشه توی حرکت میاد پایین و تو ترافیک میره بالا عملا توی گرما که ترموستات بازه سودی نداره میشه گفت کار الکی حساب میشه 

چون ترموستات باز بشه یا نه فرقی نداره بازی دما زیاد میشه اما با ترموستات بین 90 تا100 دما تغییرات داره 

واشر عمر مفید داره از 70 هزار تا ممکنه شروع به خراب شدن بکنه شما به موقع عوض کنی خرجت کمتره

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 32 دقیقه قبل، 308 گفته است :

معمولا هوا داشته باشه یا اب کم باشه این صدا میاد 

ترموستات باز بشه توی حرکت میاد پایین و تو ترافیک میره بالا عملا توی گرما که ترموستات بازه سودی نداره میشه گفت کار الکی حساب میشه 

چون ترموستات باز بشه یا نه فرقی نداره بازی دما زیاد میشه اما با ترموستات بین 90 تا100 دما تغییرات داره 

واشر عمر مفید داره از 70 هزار تا ممکنه شروع به خراب شدن بکنه شما به موقع عوض کنی خرجت کمتره

آب که کم نیست و شاید یه کمی هم زیاد باشه (البته نه خیلی زیاد) رو ماکسیموم منبع آب هست. 

ولی اصلا گمون نکنم هوای سیستم خنک کننده باشه چون هواگیری شده.

لینک به ارسال
در در 1399/02/09, 15:24:01، salar paksan گفته است :

بهشون میگم میگه من خودم می دونم چی کردم، میگه واشر که عوض بشه سر سلیندر ضعیف میشه در ضمن واشر الدورا انداخته و هوزینگ الومینیومی ، که ترموستات ۸۳ باعث میشه اب در ۸۳ درجه داخل مدار بیاد ، با این وضعیت فکر نکنم اصلا به ۸۳ برسه مگر در هوای گرم !!! میگه من هزار دستگاه ۲۰۶ کار کردم و این بهترین کار بعد از تعویض واشر هست !!!

مکانیکت چیزی بازش نیست اگر اصولی کار کنن این مشکلات بوجود نمیاد

لینک به ارسال
در در 1399/02/11, 13:12:13، akuda گفته است :

درود

سلام به حرف چنین مکانیکهایی گوش نده

موتور بدون ترموستارت به فنا میره

صدای شرشر آب بعد از چند ساعت خاموش بودن موتور نشونه هوا گرفتن سیستم خنک کننده موتور یا مشکل در موتور است مثل واشر سرسیلندر

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری