Rouzbeh

دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب 206

7,078 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 1 ساعت قبل، saeedtm گفته است :

سلام مجدد

خب خداروشکر مشکل حل شد ولی با چه مکافاتی

اول بگم که بردم مقاومت فن رو پس دادم از یجا دیگه گرفتم 20 تومن😅 (تو پاچه من نمیره اینجور چیزا )

2020-04-18 20.08.05.jpg

سلام خوب خدارو شکر که مشکل رفع شد و از همه محمتر اینکه خودت درست کردی همونطور که مقاومت فن 20 تومنی رو چند برابر بهتون داده بودن هیچ بعید نبود اینم میدادی یه تعمیرکار میگفت برو 2 ساعت دیگه بیا دو ساعت دیگه میومدی میگفت bsi یا ecu خراب بوده 500 هزار بده 

در مورد مقاومت فن حالا شما یه بار متوجه شدی و پس دادی ولی چند صد بار دیگه تو این مملکت ادم خرید کمه بعدش بره  تحقیق کنه و قیمتشو در بیاره و بتونه و امکانش باشه بره پس بده من خیلی این اتفاق برام افتاده با اینکه همیشه قبل خرید تحقیق میکنم مخصوصا کالاهای گرونقیمت باز هم گاها به ادم میندازن یادمه یه تیپ 2 داشتم سنسور میل لنگ خراب بود با امداد خودرو خصوصی بردیم تعمیرگاه خصوصی طرف تست کرد همونجا فهمید سنسوره چون هم برق برا شمع نمیرفت هم برا پمپ بنزین و طرف گفت ecu خرابه باید درست شه اونزمان 350 ازم گرفت یه بار تنظیمات aux رو پخش پایونیر غیر فعال بود باید از منو فعال میکردم که بلد نبودم بردم پیش یه تعمیرکار صوتی الکی گفت سوکت ایو ایکس خرابه پخشم باز کرد که من شک نکنم یه ساعت دیگه اومدم بست و 50 ازم گرفت زمانی که پخش پایونیر نوش 150 بود اخرین بارم که لپتاپمو بردم برای تعمیری که مطمئنم هیچ قطعه ای عوض نشد و مشکل جزئی 400 ازم گرفت الکی گفت چیپ گرافیک عوض شده که باز کردم دیدم اصبل چیپ دست نخورده جالب بود میگفت لپتاپت یه قطعه کم داشته اونم  شانسی گیر اوردیم انداختیم

خلاصه یه دورانی شده هر چی میخوایم بخریم باید قبلش کلی پرسوجو کنیم تا یهو دوبله سوبله بهمون نندازن تعمیرگاهم که واقعا دیگه ادم نمیتونه اعتماد کنه ماشینو بزاره بره بیاد واقعا اوضاع خراب شده اکثرشم به خاطر همین گرونیها و مخارج واقعا بالاست طرف برای اینکه اجاره ملکو مالیتو پول شاگرداشو هزینه هاشو مخارج خونشو در بیاره هزار جور دوز و کلک بزنه 

باز خدارو شکر حمید جان اون تایپیکو زد ادم هر چیزیو میخواد بهش میگه و برای ادم با قیمت مناسب گیر میاره یا حدود قیمتو به ادم میده خدا خیرش بده واقعا نعمتیه برای این سایت

پسند شده توسط 5 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 7 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

اخرین بارم که لپتاپمو بردم برای تعمیری که مطمئنم هیچ قطعه ای عوض نشد و مشکل جزئی 400 ازم گرفت الکی گفت چیپ گرافیک عوض شده که باز کردم دیدم اصبل چیپ دست نخورده جالب بود میگفت لپتاپت یه قطعه کم داشته اونم  شانسی گیر اوردیم انداختیم

آیدین این آخریه عالی بود ، کم داشت ما انداختیم :::P:::P

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، tukanet گفته است :

آیدین این آخریه عالی بود ، کم داشت ما انداختیم :::P:::P

:::P:::P

به خدا جدی میگما لپتاپ درست بود یهو صفحش شروع کرد شب عید بودو کرونا قاراشمیشی بود یه جا که حمید معرفی کرد قبول نکرد یه جا ام خودم اشنا داشتم گفت بزار بعد عید یه چنجا نشون دادم یکی گفت تاچ یکی گفت مانیتوره یکی گفت گرافیکه بعد این گفت چیپ گرافیک سوخته 200  تا 300 تومن حالا چرت میگفت چیپ گرافیک اگه میسوخت نشون نمیداد بعد گرونم هست چیپ گرافیک 2 گیگ لپتاپ تعویضشم سخته دیدم قیمتش مناسبه دادم 

اصلا خود طرفم تعمیرکار نبود حالت دلالبازی برد داد جای دیگه درست کنه پای تلفونم حواسش نبود گفت گرافیکت نبود مانیتور بود بعد که اومدم مغازش دید تابلو نمیتونه بگه مانیتورو عوض کردم الکی گفت 280 چیپ گرافیکت شد 130 تومنم یه قطعه این پشت بود شانس اوردی داشتیم انداختیم خلاصه با چکو چونه 390 دادم بعد خودم لپتاپو باز کردم دیدم اصلا اون قسمتی که نشون داد هیچی پشتش نیست و خالیه:-(

بعد تعمیرشم وای فای لپتاپ از کار افتاده یه ماهه بستن و نمیتونم برم بندازم سرش  اصلا دنیایی شده 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، rezakazemi61 گفته است :

دوستان این سنسور رو میشناسن ؟ رو بلوک سر  سیلندر تیپ پنج

IMG_20200418_010300.png

این ریل سوخت که تو عکس شماست برای تیپ 2 هست این قطعه هم خازن هست روش زده 22 میکروفاراد 

ریل سوخت ۲۰۶ تیپ ۲ کد: 63710658 | مشخصات، قیمت و خرید | پاساژ

اینم ریل سوخت تیپ 2 اگر میگین تیپ 5 هست از موتورش هم عکس بدین

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، 308 گفته است :

این ریل سوخت که تو عکس شماست برای تیپ 2 هست این قطعه هم خازن هست روش زده 22 میکروفاراد 

ریل سوخت ۲۰۶ تیپ ۲ کد: 63710658 | مشخصات، قیمت و خرید | پاساژ

اینم ریل سوخت تیپ 2 اگر میگین تیپ 5 هست از موتورش هم عکس بدین

شما گه میگی سنسور خشک نیست اول برادریتو ثابت کن تو ماشین خودت این سنسور خشک رو بهم نشون بده اول

شما گه میگی سنسور خشک نیست اول برادریتو ثابت کن تو ماشین خودت این سنسور خشک رو بهم نشون بده اول

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، rezakazemi61 گفته است :

•  

شما سوال پرسیدی  این قطعه چیه حالا وقتی که بهت ثابت کردم چیه من باید بهت عکس بدم؟

شما درخواست کردی شما عکس موتور تیپ 5 بیار که این قطعه نصبه. 

راهنمایی میکنم روی پیچ کویل تیپ 2 بسته میشه :grin:

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، 308 گفته است :

شما سوال پرسیدی  این قطعه چیه حالا وقتی که بهت ثابت کردم چیه من باید بهت عکس بدم؟

شما درخواست کردی شما عکس موتور تیپ 5 بیار که این قطعه نصبه. 

راهنمایی میکنم روی پیچ کویل تیپ 2 بسته میشه :grin:

حق با شما بود خازن کویل بوده چون شرط بسته بودم با یک مکانیک اصرارم بر همین بود چون اون می‌گفت سنسور خشک رو سر سیلندر هستش منم تحقیق کردم دیدم نه خان کویل هستش

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام خوب خدارو شکر که مشکل رفع شد و از همه محمتر اینکه خودت درست کردی همونطور که مقاومت فن 20 تومنی رو چند برابر بهتون داده بودن هیچ بعید نبود اینم میدادی یه تعمیرکار میگفت برو 2 ساعت دیگه بیا دو ساعت دیگه میومدی میگفت bsi یا ecu خراب بوده 500 هزار بده 

در مورد مقاومت فن حالا شما یه بار متوجه شدی و پس دادی ولی چند صد بار دیگه تو این مملکت ادم خرید کمه بعدش بره  تحقیق کنه و قیمتشو در بیاره و بتونه و امکانش باشه بره پس بده من خیلی این اتفاق برام افتاده با اینکه همیشه قبل خرید تحقیق میکنم مخصوصا کالاهای گرونقیمت باز هم گاها به ادم میندازن یادمه یه تیپ 2 داشتم سنسور میل لنگ خراب بود با امداد خودرو خصوصی بردیم تعمیرگاه خصوصی طرف تست کرد همونجا فهمید سنسوره چون هم برق برا شمع نمیرفت هم برا پمپ بنزین و طرف گفت ecu خرابه باید درست شه اونزمان 350 ازم گرفت یه بار تنظیمات aux رو پخش پایونیر غیر فعال بود باید از منو فعال میکردم که بلد نبودم بردم پیش یه تعمیرکار صوتی الکی گفت سوکت ایو ایکس خرابه پخشم باز کرد که من شک نکنم یه ساعت دیگه اومدم بست و 50 ازم گرفت زمانی که پخش پایونیر نوش 150 بود اخرین بارم که لپتاپمو بردم برای تعمیری که مطمئنم هیچ قطعه ای عوض نشد و مشکل جزئی 400 ازم گرفت الکی گفت چیپ گرافیک عوض شده که باز کردم دیدم اصبل چیپ دست نخورده جالب بود میگفت لپتاپت یه قطعه کم داشته اونم  شانسی گیر اوردیم انداختیم

خلاصه یه دورانی شده هر چی میخوایم بخریم باید قبلش کلی پرسوجو کنیم تا یهو دوبله سوبله بهمون نندازن تعمیرگاهم که واقعا دیگه ادم نمیتونه اعتماد کنه ماشینو بزاره بره بیاد واقعا اوضاع خراب شده اکثرشم به خاطر همین گرونیها و مخارج واقعا بالاست طرف برای اینکه اجاره ملکو مالیتو پول شاگرداشو هزینه هاشو مخارج خونشو در بیاره هزار جور دوز و کلک بزنه 

باز خدارو شکر حمید جان اون تایپیکو زد ادم هر چیزیو میخواد بهش میگه و برای ادم با قیمت مناسب گیر میاره یا حدود قیمتو به ادم میده خدا خیرش بده واقعا نعمتیه برای این سایت

سلام

من تا جایی که بتونم خودم تعمیراتمو انجام میدم

هم سر صبر هم تر تمیز

دیگه چی بشه که کار من نباشه یا ابزار و چال بخواد بدم تعمیر گاه

پیش غریبه هم نمیبرم.

منم سرم از این کلاها رفته

تهران که سرباز بودم یبار ماشینم مشکل پیدا کرد

برقش قطع و وصل میشد با سرعت

منم اون موقع مثل الان نرفته بودم تو نخ برق 206 زیاد سر در نمیاوردم

بردم مکانیکی

اولا که سه روز موند

بعد گفت ای سی یو و بی اس آی خراب بود برات تعمیر کردم

بعد جالب من ای سی یوم قفل داشت کلیدشم نداده بودم، میگفت از زیر قفل در اوردم 

بعدا که نگا کردم اصلا دست نخورده بود

خلاصه موقع حساب دیگه بهش گفته بودم سربازم و دستم خالیه 470 تومن گرفت

گفت هرجا میبردی 1 تومن میگرفتن

خلاصه که بعدا فهمیدم یه سوکتی بوده اون مشکل داشته حالا یا سولفاته یا لقی اونو درست کرده.

بعد اونم ماشینم کلی عیب پیدا کرد.

خدا میدونه چیاشو باز کرده بود خراب انداخته بود.

کوئلم و دریچه گازم رو مطمئن بودم دست زده بود

بعد اون من کلی خرج ماشینم کردم تا درست شد.

خدا خیرشون نده.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان کسی محل سنسور درجه حرارت 118 درجه معروف به سنسور خشک رو بلوکه سیلندر رو میدونه محلش کجای موتور ؟

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، saeedtm گفته است :

سلام

من تا جایی که بتونم خودم تعمیراتمو انجام میدم

هم سر صبر هم تر تمیز

دیگه چی بشه که کار من نباشه یا ابزار و چال بخواد بدم تعمیر گاه

پیش غریبه هم نمیبرم.

منم سرم از این کلاها رفته

تهران که سرباز بودم یبار ماشینم مشکل پیدا کرد

برقش قطع و وصل میشد با سرعت

منم اون موقع مثل الان نرفته بودم تو نخ برق 206 زیاد سر در نمیاوردم

بردم مکانیکی

اولا که سه روز موند

بعد گفت ای سی یو و بی اس آی خراب بود برات تعمیر کردم

بعد جالب من ای سی یوم قفل داشت کلیدشم نداده بودم، میگفت از زیر قفل در اوردم 

بعدا که نگا کردم اصلا دست نخورده بود

خلاصه موقع حساب دیگه بهش گفته بودم سربازم و دستم خالیه 470 تومن گرفت

گفت هرجا میبردی 1 تومن میگرفتن

خلاصه که بعدا فهمیدم یه سوکتی بوده اون مشکل داشته حالا یا سولفاته یا لقی اونو درست کرده.

بعد اونم ماشینم کلی عیب پیدا کرد.

خدا میدونه چیاشو باز کرده بود خراب انداخته بود.

کوئلم و دریچه گازم رو مطمئن بودم دست زده بود

بعد اون من کلی خرج ماشینم کردم تا درست شد.

خدا خیرشون نده.

:::P عجب 

طرف میگفته ای سیو رو تعمیر کردم  اصلا یه زنگم نزده بگه کلید ایسیو رو لازم دارم بیار  حالا من خودمو نمیگم ولی شما یا بچه های دیگه این سایت هم فنیشون خوبه هم اطلاعاتشون بالاست هم زبرو زرنگنو اهل تحقیق باز هم اینجوری سرمون کلاه میره دیگه حسابشو کن طرف خانم باشه یا ساده باشه و سر در نیاره دیگه چه کارا که نمیکنن 

یادمه همون تعمیرگاه که ماشین منو با یدکش بردن فرداش یه خانمی اومده بود ماشین اون شاسی بلند بود و جیغو داد میکردو میگفت شکایت میکنم به اون گفته بودن سرسیلندر ماشینتو ریختیم پایین جمع کردیم 2 ملیون البته این 2 ملیونی که میگم اونزمان اندازه 10 ملیون الان بود 206 تیپ 5 36-37 ملیون بود  و سکه کامل حدود یه ملیون بود الان چند وقته یه امپیلی و دو تا باند خونمونه خودم حسو حال ندارم وصل کنم بیرونم میترسم برم بدم یهو بگه 500 بده یادمه یه پخش پایونیر از پشت شهرداری خریدم با دو تا باند طرف میگفت 100 تومن هزینه نصبشه تازه سیمکشی و برش طاقچه عقب اماده باور کن 10 دقیقه ام کار نداشت تازه 100 تومن زمانی که پخش پایونیر که الان 1 ملیون به بالاست خریدم 300 

ایشالاه خدا خودش رحم کنه خیلی بد شده وضعیت البته بگم هنوزم ادم منصف و حلالخور و خدا ترس زیاده وگرنه اگه همه اینجوری بودن سنگ رو سنگ بند بند نمیشد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری