Rouzbeh

دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب 206

6,884 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1398/09/08, 02:12:15، aidin1384 گفته است :

سلام به سلامتی از این به بعد دیگه خیالتون راحته شیلنگ رفت بخاریتونم که گفته بودم چک کنید الان دارم میبینم کاملا سالم و روکش نسوزشم سالمه چون اون شیلنگ اب داغ رادیات بخاری همیشه درش جریان داره و به بدنه موتورم چسبیده مهمه 

اون فیشی که میگید اگه منظورتون اون فیشیه که از سوکتش در اومده و سرش سبزرنگه اون فیش سنسور دمای اب هست چون اینجا ترموستاتو باز کردید اون فیش از جاش درومده روی ترموستات اگه دیده باشید یه سنسوره که اون فیش بهش وصل میشه و دمای اب رواز طریق اون سنسور اندازه گیری میکنه و به ecu میفرسته و ecuبا اون اطلاعات دمای اب میزان غلظت سوختو هوارو تنظیم میکنه و دستور روشن خاموش شدن فنهای تند و کندو میده 

عمر ضد یخهای معمولی یک ساله چون ضد یخ باز هست بعد یک سال یواش یواش حالت باز بودنشو از دست میده ورفته رفته اسیدی میشه به همین خاطر باید عوض شه ضد یخهای پایه آلی معمولی ولی عمر بیشتری دارن و تا 3 سال نیاز به تعویض ندارن ولی ضد یخهای پایه الی و اماده مثل پرو یا توتال یا حتی کاسپین پروفشنال عمر حد اقل 5 ساله دارن و تا 150 تا 200 هزارتا به راحتی پاسخگو هستن البته اگه بقیه اجزا سیستم انقدر عمر کنن مثلا ترموستات خراب نشه یا واتر پمپ ضعیف نشه یا نشت اب پیدا نکنه همینطور شیلنگها و رادیاتور اگه پاسخگو بودن تا 5 سال دیگه نیاز بهتعویض نیست 

https://www.digikala.com/product/dkp-690651/ضدیخ-کاسپین-مدل-professional-anti-freeze-حجم-4-لیتر

لینک ضد یخ اماده کاسپین رم براتون گذاشتم توضیحاتشو که بخونید طول عمر ضد یخ رو گفتن 10 سال یا 250 هزار کیلومتر تازه این برای نمونه ایرانیه حالا شما pro اسپانیایی ریختید که قطعا پیشرفته تره

سلام. عزیزان این وضعیت آمپر آب در مسیر برگشت از امامزاده داوود که همش سراشیبی هستش دمای 8 درجه بالای صفر. به نظر دوستان ترموستات مرخصه. 

Resizer_15752292499710.jpg

ویرایش شده در توسط oranos
پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام 

من پارسال ضد یخ ایساکو پایه عالی ریختم ولی امسال هر جا میرم ضدیخ ایساکو دیگه پایه عالی روش ننوشته حالا اگه بخوام سرریز کنم چکار کنم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، oranos گفته است :

سلام. عزیزان این وضعیت آمپر آب در مسیر برگشت از امامزاده داوود که همش سراشیبی هستش دمای 8 درجه بالای صفر. به نظر دوستان ترموستات مرخصه. 

سلام و عرض ادب

نه دوست عزیز تا این حد پایین اومدن آمپر طبیعی و نرمال هستش

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، oranos گفته است :

سلام نه دیگه بهتر از این چی میخوای الان خیلیا ترموستات نو میندازن تو سراشیبی اونم تو این فصل سرد تا یه خونه پایینتر میاد 

به نظر من تا نیم خونه پایینتر از وسط بیاد یعنی 85 درجه  تو سراشیبیها یا حرکت ممتد یا بارندگی کاملا مناسب و نرماله ولی اگه دیگه زیر 85 و تا نزدیکای 2/3 زیر خط وسط بیاد عوض شه خیلی بهتره و اگه یه خط کامل زیر وسط میاد باید حتما عوض شه وگرنه اصطکاک بین قطعات بالا میره و مصرف زیاد میشه و استهلاک ماشین بالا میره

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، nasirmalakooti گفته است :

سلام 

من پارسال ضد یخ ایساکو پایه عالی ریختم ولی امسال هر جا میرم ضدیخ ایساکو دیگه پایه عالی روش ننوشته حالا اگه بخوام سرریز کنم چکار کنم 

6925437_1573890598_257.jpg

کاملا درسته به نظر من دو تا دلیل میتونه داشته باشه یا واقعا از اول پایه آلی نبوده و الکی روش زده بوده پایه آلی و سازمان کنترل کیفیت یا استاندارد یا سازمان حمایت از مصرف کننده یا هر ارگان مربوطه دیگه ای بهش گیر داده و جریمه کرده و دیگه رو بسته های جدید نزده الی 

یا به خاطر تحریمها با مشکل تامین مواد اولیه و افزودنی مناسب برای تولید ضد یخ پایه الی روبرو شده و دیگهپایه آلی تولید نکرده وگرنه امکان نداره بیخودی اون ارمو حذو کنه چون اکثر فروش بالای این ضد یخ برای همون پایه الی نوشتنش بود چون اکثر ضد یخهای وطنی پایه معدنین ومن فقط رو این میدیدم بزنه و خودم به شخصه همیشه از این ایساکوییها میخریدم که دیگه اینها ام پایه معدنی از اب در اومد 

ولی در کل اگه ماشینتون زیاد اب کم نکرده لازم نیست حتما ضد یخ سریز کنید و اب مقطر هم اضافه شه درسته مگر اینکه ماشین زیاد اب کم میکنه و ممکنه درصد اب و ضد یخ به حدی برسه که تو شبهای سرد زمستونی یخ بزنه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دوستان من 206تیپ 2مدل86 سالهاست تو جاده اگه هوا خوب باشه بین 70تا72 هست اگه سرد باشه بین68 تا 70 و توشهر هم که روی 89فن روشن میشه 92 خاموش میشه 3بارهم ترموسات تامسون و یه بار هم مارک دیگه اصلی عوض کردم ولی درست نشد فقط فرق 89 با 75 تو جاده 2درجه هست یعنی با 75 رو 68 وایمیسه با 89 رو 72 وایمیسه موندم از چی هست فشنگی اب هم با یه استک اصلی رو ماشینی عوض کرم حل نشد فقط شکم به واشر دور ترموسات هست کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه البته بعضا میبینم دوستان مینویسند فنشون رو 97 روشن و رو 92 خاموش میشه ولی برامن 92روشن و 89 خاموش اینم سواله

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، ایمان4950 گفته است :

دوستان من 206تیپ 2مدل86 سالهاست تو جاده اگه هوا خوب باشه بین 70تا72 هست اگه سرد باشه بین68 تا 70 و توشهر هم که روی 89فن روشن میشه 92 خاموش میشه 3بارهم ترموسات تامسون و یه بار هم مارک دیگه اصلی عوض کردم ولی درست نشد فقط فرق 89 با 75 تو جاده 2درجه هست یعنی با 75 رو 68 وایمیسه با 89 رو 72 وایمیسه موندم از چی هست فشنگی اب هم با یه استک اصلی رو ماشینی عوض کرم حل نشد فقط شکم به واشر دور ترموسات هست کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه البته بعضا میبینم دوستان مینویسند فنشون رو 97 روشن و رو 92 خاموش میشه ولی برامن 92روشن و 89 خاموش اینم سواله

سلام شاید ماشینت ریمپ شده باشه و دمای آب پایین آورده باشن 

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، ایمان4950 گفته است :

سلام به نظر من عقربه امپر ابت کالیبره یا تنظیم نیست دیاگ بزن ببین وقتی فنت روشن میشه دیاگ چه دمایی رو نشون میدهاگه 98 رونشون داد ولی عقربه امپرت رو وسط یا 90 درجه بود یعنی حدود 8-9 درجه عقربت کم نشون میده

قبلا رنگ صفحه کیلومترو عوض نکردن؟ اکثر مدل پایینها که یخی میکنن صاحبین قبلیش کیلومترو و بازو بسته میشه عقربه هارو با دقت کالیبره نمیکنن و همین مشکل پیش میاد 

البته کار سختی نیست کالیبره کردن امپرها و اموزششم تو همین سایت هست برات پایین میزارم البته قبلش مطمئن شو و دیاگ بزن و ببین اختلاف داره دمای دیاگ و امپرت

https://www.aparat.com/v/2QHuX/رگلاژ_عقربه_های_پشت_آمپر_پژو_206

برای تنظیم عقربه امپر اب قاب کیلومترو در بیار طلقم چهارتا خار داره که با انگشتات فشار بدی راحت باز میشه و تو فیلم بالا توضیح داده  بزار ماشین درجا کار کنه وقتی فن دور کندروشن شد عقربه باید هفت تا هشت دهم بالاتر از  وسط باشه که 98 درجه رو نشون بده اگه پایینتر نشون میداد عقربه رو با انگشتات میچرخونی به سمت عقربه های ساعت کمی ام بیرون بکش چون وقتی به بالای کیلومتر میرسه به لبه قاب کیلومتر  گیر میکنه کمی بیرون بکش که بالا بیاد و بتونه از لبه قاب رد شه حدود کمتر از یه دور کامل  که به سمت عقربه های ساعت چرخوندی سفت میشه و دیگه به نرمی نمیچرخه اونجاست که میتونی تنظیم کنی، مقداری که کم نشون میداد رو با فشار کمی بچرخون تا عقربه توی پولی سر بخوره و کمی بالاتر قرار بگیره  و دوباره برگردون عقربه رو سرجاش دوباره امتحان کن ماشینو روشن کن فنت که کار کرد باید عقربه روی هفت دهم  بالاتر از وسط باشه و وقتی خاموش میشه حدود یک یا دو دهم بالاتر از وسط باشه رو وسطم بود زیاد حساس نشو   اگه بود که هیچ اگه کمتر بود هنوز کمی بیارش بالاتر اگه بالاتر اومده بود عکس اینکارو تکرار کن عقربه رو به سمت خلاف عقربه های ساعت بچرخون به پایین که رسید مثلا اگه عقربه ساعت بود حدود 6 رو نشون میداد دیگه عقربه سفت میشه و به راحتی نمیچرخه چون پولی موتور به اخرین حدش میرسه وشما کمی فشار بیاری عقربه روی پولی سر میخوره و همون قدری که بچرخونی حدود چند میل همون قدرم عقربه هنگام نشون دادن دما پایین میاد 

برای کالیبره کردن‌عقربه بنزین چون به کلید استوانه ایه تنظیم نور گیر میکنه نمیتونی بچرخونی یک دور کامل رو و باید ناگذیر عقربه رو در بیاری 

بهترین نشونه ایم که میتونی بدون دیاگ عقربه رو کالیبره کنی بزار بنزینت پایین بیاد به محض اینکه چراغ زرد رنگ هشدار بنزین روشن شد عقربه باید حدود دو تا سه دهم پایینتر از خط اخر باشه یعنی اگه خونه اخرو ده قسمت فرضی تقسیم‌کنی هفت قسمتش پر باشه  یا اگه ده قسمت سخته به دو قسمت فرضی تقسیم کن و رو وسط نیم خونه فرضی بالا جا بزن یعنی وقتی چراغ هشدار روشن میشه سه چهارم از اخرین خط امپر بنزین پره و یک چهارمش خالی 

برای در اوردن عقربه برای اینکه راحتر در بیاد انگشت شصت و نشانه و سبابه دست راست رو  قسمت مرکزی و گرد عقربه  قلاب کن همینکه به سمت بیرون میکشی همزمان عقربرم بچرخون راحت در میاد احتمال شکستن هم پایین میاد بر خلاف چاقو پیچ گوشتیو چنگال

برای جا زدنش هم سوییچ بسته باشه چک کن فولی عقربه رو اول با انگشتات کامل به سمت چپ یا عکس عقربه های ساعت بچرخون اگه نچرخید که هیچ‌ولی اگه میچرخید تا جایی بچرخون‌که دیگه سفت شه و نچرخه بعد سوییچ رو باز کن چند لحظه صبر کن تا فولی بچرخه و جای درستش قرار بگیره و بنزین رو نشون بده ولی چون عقربه بهش وصل نیست چرخشش به سختی دیده میشه بعد عقربه رو روی فولی بزار و چهار قسمت فرضی رو در نظر بگیر و رو سه چهارم  جا بزن 

این بود طریقه کالیبره کردن بدون دیاگ هر چهار عقربه که چندین بار خودم انجام دادم برای تغییر رنگ smd ها کیلومتر رو بازکرده بودم 

و من فقط کالیبره کردن کیلومترو دور موتور رو تونت سرچ کردم و پیدا کردم و اب و بنزین رو بر همون اساس و چون دیاگ هم اون موقع نداشتم خودم خلاقیت به خرج دادم  و تونستم کالیبره کنم  امیدوارم بدردت بخوره 

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، amin1367 گفته است :

نه از اول دست خودم بوده

در 5 ساعت قبل، amin1367 گفته است :

الان مشکل اون درجه پایین تو جاده است که سوال شده برام با توجه به توضیحاتی که دادم ،دمارو میرم دیاگ میزنم برای کالیبره کردن

در 3 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام به نظر من عقربه امپر ابت کالیبره یا تنظیم نیست دیاگ بزن ببین وقتی فنت روشن میشه دیاگ چه دمایی رو نشون میدهاگه 98 رونشون داد ولی عقربه امپرت رو وسط یا 90 درجه بود یعنی حدود 8-9 درجه عقربت کم نشون میده

قبلا رنگ صفحه کیلومترو عوض نکردن؟ اکثر مدل پایینها که یخی میکنن صاحبین قبلیش کیلومترو و بازو بسته میشه عقربه هارو با دقت کالیبره نمیکنن و همین مشکل پیش میاد 

البته کار سختی نیست کالیبره کردن امپرها و اموزششم تو همین سایت هست برات پایین میزارم البته قبلش مطمئن شو و دیاگ بزن و ببین اختلاف داره دمای دیاگ و امپرت

https://www.aparat.com/v/2QHuX/رگلاژ_عقربه_های_پشت_آمپر_پژو_206

برای تنظیم عقربه امپر اب قاب کیلومترو در بیار طلقم چهارتا خار داره که با انگشتات فشار بدی راحت باز میشه و تو فیلم بالا توضیح داده  بزار ماشین درجا کار کنه وقتی فن دور کندروشن شد عقربه باید هفت تا هشت دهم بالاتر از  وسط باشه که 98 درجه رو نشون بده اگه پایینتر نشون میداد عقربه رو با انگشتات میچرخونی به سمت عقربه های ساعت کمی ام بیرون بکش چون وقتی به بالای کیلومتر میرسه به لبه قاب کیلومتر  گیر میکنه کمی بیرون بکش که بالا بیاد و بتونه از لبه قاب رد شه حدود کمتر از یه دور کامل  که به سمت عقربه های ساعت چرخوندی سفت میشه و دیگه به نرمی نمیچرخه اونجاست که میتونی تنظیم کنی، مقداری که کم نشون میداد رو با فشار کمی بچرخون تا عقربه توی پولی سر بخوره و کمی بالاتر قرار بگیره  و دوباره برگردون عقربه رو سرجاش دوباره امتحان کن ماشینو روشن کن فنت که کار کرد باید عقربه روی هفت دهم  بالاتر از وسط باشه و وقتی خاموش میشه حدود یک یا دو دهم بالاتر از وسط باشه رو وسطم بود زیاد حساس نشو   اگه بود که هیچ اگه کمتر بود هنوز کمی بیارش بالاتر اگه بالاتر اومده بود عکس اینکارو تکرار کن عقربه رو به سمت خلاف عقربه های ساعت بچرخون به پایین که رسید مثلا اگه عقربه ساعت بود حدود 6 رو نشون میداد دیگه عقربه سفت میشه و به راحتی نمیچرخه چون پولی موتور به اخرین حدش میرسه وشما کمی فشار بیاری عقربه روی پولی سر میخوره و همون قدری که بچرخونی حدود چند میل همون قدرم عقربه هنگام نشون دادن دما پایین میاد 

برای کالیبره کردن‌عقربه بنزین چون به کلید استوانه ایه تنظیم نور گیر میکنه نمیتونی بچرخونی یک دور کامل رو و باید ناگذیر عقربه رو در بیاری 

بهترین نشونه ایم که میتونی بدون دیاگ عقربه رو کالیبره کنی بزار بنزینت پایین بیاد به محض اینکه چراغ زرد رنگ هشدار بنزین روشن شد عقربه باید حدود دو تا سه دهم پایینتر از خط اخر باشه یعنی اگه خونه اخرو ده قسمت فرضی تقسیم‌کنی هفت قسمتش پر باشه  یا اگه ده قسمت سخته به دو قسمت فرضی تقسیم کن و رو وسط نیم خونه فرضی بالا جا بزن یعنی وقتی چراغ هشدار روشن میشه سه چهارم از اخرین خط امپر بنزین پره و یک چهارمش خالی 

برای در اوردن عقربه برای اینکه راحتر در بیاد انگشت شصت و نشانه و سبابه دست راست رو  قسمت مرکزی و گرد عقربه  قلاب کن همینکه به سمت بیرون میکشی همزمان عقربرم بچرخون راحت در میاد احتمال شکستن هم پایین میاد بر خلاف چاقو پیچ گوشتیو چنگال

برای جا زدنش هم سوییچ بسته باشه چک کن فولی عقربه رو اول با انگشتات کامل به سمت چپ یا عکس عقربه های ساعت بچرخون اگه نچرخید که هیچ‌ولی اگه میچرخید تا جایی بچرخون‌که دیگه سفت شه و نچرخه بعد سوییچ رو باز کن چند لحظه صبر کن تا فولی بچرخه و جای درستش قرار بگیره و بنزین رو نشون بده ولی چون عقربه بهش وصل نیست چرخشش به سختی دیده میشه بعد عقربه رو روی فولی بزار و چهار قسمت فرضی رو در نظر بگیر و رو سه چهارم  جا بزن 

این بود طریقه کالیبره کردن بدون دیاگ هر چهار عقربه که چندین بار خودم انجام دادم برای تغییر رنگ smd ها کیلومتر رو بازکرده بودم 

و من فقط کالیبره کردن کیلومترو دور موتور رو تونت سرچ کردم و پیدا کردم و اب و بنزین رو بر همون اساس و چون دیاگ هم اون موقع نداشتم خودم خلاقیت به خرج دادم  و تونستم کالیبره کنم  امیدوارم بدردت بخوره 

سپاس از راهنمایت،ولی الان مشکل با توجه به توضیحاتم اون دمای پایین تو جاده است که برام سوال شده با توجه به تعویص 3تا ترموسات

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، ایمان4950 گفته است :

نه از اول دست خودم بوده

الان مشکل اون درجه پایین تو جاده است که سوال شده برام با توجه به توضیحاتی که دادم ،دمارو میرم دیاگ میزنم برای کالیبره کردن

سپاس از راهنمایت،ولی الان مشکل با توجه به توضیحاتم اون دمای پایین تو جاده است که برام سوال شده با توجه به تعویص 3تا ترموسات

،البته احتمالا همین هست که توجاده کم نشون میده ،100 درصد کالیبره نیست

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری