Rouzbeh

دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب 206

6,608 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام .. در پاسخی دوست عزیزی که گفتن ایشون هم تعمیر  اساس میخوان و قیمت چندشده ...دوست عزیر من موتور رو کامل تعویض و نو کردم (بلوک سیلندر و سرسیلندرو شاطون و رینگ و پیستون و یاتاقان ها و البته دیسک و صفحه و ...) کلا همراه با همه مخلفات و... به غیر از جلوبندی و هیدرولیک و برقی حدود 10 تومان شد...که ماشین هم  یک ماه خوابید  تا بلوک بیادو...و متاسفانه بعد از این همه پول دادن و معطل شدن . حالا هم که موتور کامل عوض شده ایراداتی داره که مهم ترینش همین روشن شدن چراغ استوپ و رفتن آمپر تا انتها بعضی اوقات هنگام روشن کردن هست که متاسفانه رفع هم نمیشه ..بعضی ها میگن ترموستات درجه پایین بذار و بعضی ها هم میگن ماشین و موتور رو داغون میکنه و ایراد هم برطرف نمیشه... 

ویرایش شده در توسط pirooz206

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 18 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

با سلام همونطور که خودتونم گفتید 206 های فرانسوی زیر 91 وقتی مقطعی خاموش میشن مثلا ماشین گرمه خاموش میکنید یه رب تا نیم ساعت بعد میاید استارت بزنید چون سیلندر گرمه و واتر پمپ ابو به گردش در نمیاره و سنسور دما ام روی سیلندر نصبه امپر مقداری بالا میره ولی در خودروهای فرانسوی در حالت معمول به حدی بالا نمیره که وارد محدوده قرمز شه و چراغ استپ روشن شه

ولی در خودروهای ایرانیزه کاملا طبیعیه و وقتی ماشینو مقطعی خاموش میکنید و بعد چند دقیقه مجدد روشن امپر تا محدوده قرمز میره و فن تند کار میکنه و دما به سرعت پایین میاد 

البته این بالا رفتن امپر فقط در هنگام خاموش بودن مقطعی طبیعیه اگه خودروی شما در حرکت هم امپرش بالا میره و به محدوده قرمز میرسه به هیچ عنوان طبیعی نیست و باید ایراد یابی شه ولی اگه فقز هنگام خاموش روشن هست با توجه به اینکه خودتون گفتید اکثر قطعات نو شده و ارز لوازم ایرانیزه جدید روش نصب شده ممکنه حرف نمایندگی درست باشه و طبیعی باشه

در ضمن ترموستات 75 حتی باز کردن ترموستات هیچ کمکی به بالا نرفتن امپر نمیکنه همون ترموستات فابریک 89 استفاده کنید چون ترموستات بعد 89 درجه باز هست و انگار اصلا وجود نداره ولی وقتی دما بالا میره یعنی ماشین عیبی داره و حتی اگه ترموستات کامل باز شه هم دما بالا میره 

با سلام دوست عزیز خیلی لطف کردید و راهنمایی انجام دادید..یک سوال دیگه داشتم..خودروهای جدید ایا مثلا  و به فرض بعد از مدتی کار هر بار  که خاموش شوند و بعد از مدتی که  مجدد روشن میشوند این قضیه آمپر بالا رفتن تا انتها و روشن شدن چراغ استوپ رو دارند و هر بار خاموش و بعد از مدتی روشن کردن این اتفاق می افتد و در هربار تکرار می شود  یا در بعضی اوقات که خاموش و مجدد روشن می کنند این قضیه پیش میاد ؟؟ چون خود من در بعضی اوقات که ماشین رو خاموش میکنم و بعد مدتی روشن میکنم این مشکل رو دارم و با هر خاموش و بعد مدتی روشن کردن این مشکل رو ندارم بلکه بعضی وقت ها هست....آیا خودروهای جدید هم در بعضی وقت ها هنگام خاموش و بعد از مدتی روشن کردن  این قضیه (رفتن آمپر تا انتها و روشن شدن چراغ استوپ و راه افتادن دور تند فن و برگشت آمپر در جای اصلی و حقیقی خود )را دارندیا با هربار خاموش و بعد از مدتی روشت کردن این قضیه تکرار میشه ؟؟

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

با سلام در صورتی که واتر پمپ کار نکنه ولی فن کار کنه مثل سیستم پژوهای قدیمی یک هوای داخل محفظه موتور به گردش در میاد و همین به خنک شدن ملایم سر سیلندر سیلندر و ادوات برقی و سیمکشیو قطعات پلاستیکی موتور کمک میکنه همه دیدیم دسته سیمهای داخل موتور 206 و قطعات پلاستیکیش بعد چند سال خشک و شکننده میشن که همه به خاطر گرمای زیاده محفظه موتور هست و اگه وقتی ماشین ساکنه و جربیان هوایی وجود نداره و همچنین سیلندر و موتور در گرمترین وضعیت هستن هوای محفظه موتور هم گرم میشه 

همچنین اب رسانای ضعیف گرماست ولی به هر حال گرمارو عبور میده و وقتی اب رادیاتور خنکتر باشه حتی اگه حرکتی ام در اب وجود نداشته باشه گرمای اب اطراف سیلندر با سرعت بیشتری منتقل میشه به ابی که در قسمت رادیاتور هست و خنکه 

پس نمیشه گفت به صرف اینکه واتر پمپ کار نمیکنه بودو نبود این اپشن فرقی نداره و این اپشن سالها در پژو و خیلی خودروسازهای بزرگ دیگه فعال بوده و حتی روی بعضی اپدیتهای 206 هم به شکل پیش فرض فعاله و قطعا مهندسین پژو باقی خودروسازها واقف بودن وقتی ماشین خاموشه واتر پمپ کار نمیکنه

البته اینکه در 206 این اپشن رو غیر فعال کردن به دلیل سیستم 206 بوده و قطعا نبودشو بهتر دونستن چون از عوارض این سیستم فن که قطعه برقی پر مصرفی هست وقتی برای چند دقیقه روشن بمونه مقداری از شارژ باطریو مصرف میکنه و این یعنی وقتی ماشین روشن میشه باید دینام زور بیشتری بزنه تا باطریو شارژ کنه و این یعنی سفت کار کردن دینام و گرفتن زور بیشتری از موتور و مصرف بیشتر از عمده سیاستهای تولید 206 هم پایین اوردن مصرف بوده برای گرفتن استانداردهای یورو و به نظر من یکی از دلایل اینکه این اپشنو غیر فعال کرده همین بوده و حتما دلایل دیگه ایم داشته و در کل نبود این سیستمو در حالت نرمال و عادی بهتر از بودنش تشخیص دادن

البته تا اونجایی که میدونم این قابلیت در 206 های فرانسوی به کلی حذف نشده .  فقط دمای به کار افتادن فن نسبت به ماشین های دیگه بالاتر طاراحی شده. فکر میکنم حدودا 105 یا 108 درجه باشه.

من با 206 مدل 82 یه بار ترموستاتم به مشکل خورد و دما بالاتر از 110 درجه رسیده بود و پایین نمیومد.با خاموش کردن ماشین فن خاموش نشد و حدودا تا دمای 95 درجه فن روشن موند.

چندین بار دیگه هم اتفاق های مشابه افتاد که متوجه شدم در حالت خاموش بودن ماشین امکان روشن شدن فن وجود داره. حتی توی دفترچه راهنمای 206 هم گفته شده که ممکنه حین خاموش بودن فن به کار بیوفته.

البته در مورد ایرانیزه ها اطلاعی ندارم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دما بالاتر از ۱۰۷ یا ۱۰۸ باشه وقتی سوییچو خارج کنید بازم روشن میمونه.

برای امتحانش وقتی ماشین رو خاموش کردید چند دقیقه صبر کنید تا وقتی سوییچو باز می کنید دما تا حدود ۱۱۰ بالا بره (لازم به روشن کردن ماشین نیست کافیه سوییچو باز کنید)

در صورتی که دما به اون حد رسیده باشه می بینید که فن دور کند روشن میشه و با در آوردن سوییچ هم روشن میمونه تا چند دقیقه ای.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، Meditator گفته است :

برای امتحانش وقتی ماشین رو خاموش کردید چند دقیقه صبر کنید تا وقتی سوییچو باز می کنید دما تا حدود ۱۱۰ بالا بره (لازم به روشن کردن ماشین نیست کافیه سوییچو باز کنید)

در صورتی که دما به اون حد رسیده باشه می بینید که فن دور کند روشن میشه و با در آوردن سوییچ هم روشن میمونه تا چند دقیقه ای.

دقیقا همینطوره ، ماشین من حدودا یک ماه پیش به خاطر سوختن رله فن دور تند ، هی آمپرش سر ظهر یا توی ترافیک شلوغ میرفت بالای یه خط به اخر مونده و نزدیک به خط قرمز و گاها هم روشن شدن چراغ استپ و بعد از اینکه ماشین رو خاموش میکردم تا چند دقیقه ای فن دور کند کار میکرد.تیپ 5 مدل 96

ویرایش شده در توسط majid2007

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، MOHAMAD WRC گفته است :

البته تا اونجایی که میدونم این قابلیت در 206 های فرانسوی به کلی حذف نشده .  فقط دمای به کار افتادن فن نسبت به ماشین های دیگه بالاتر طاراحی شده. فکر میکنم حدودا 105 یا 108 درجه باشه.

من با 206 مدل 82 یه بار ترموستاتم به مشکل خورد و دما بالاتر از 110 درجه رسیده بود و پایین نمیومد.با خاموش کردن ماشین فن خاموش نشد و حدودا تا دمای 95 درجه فن روشن موند.

چندین بار دیگه هم اتفاق های مشابه افتاد که متوجه شدم در حالت خاموش بودن ماشین امکان روشن شدن فن وجود داره. حتی توی دفترچه راهنمای 206 هم گفته شده که ممکنه حین خاموش بودن فن به کار بیوفته.

البته در مورد ایرانیزه ها اطلاعی ندارم.

کاملا درسته محمد جان به نکته خوبی اشاره کردی وقتی گرما به حدی برسه که فن تند وارد مدار شه که به ندرت پیش میاد حدود 105 درجه ماشینو که خاموش کنی فن کند روشن میمونه برای چندین دقیقه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Meditator گفته است :

سلام کاملا درسته این یعنی پژو به طور کامل این سیستم روشن موندن فنو کنار نزاشته و قطعا تاثیر داره که چندین سال روی مدلهای مختلفش این سیستم بود و الانم به شکل محدودتر هنوز هست 

خود من تیپ 2 89 دارم برای نصب کروز کنترل برنامه ecu رو با یورو 3 تک سنسور عوض کردم بعد چند روز متوجه شدم گاهی فن کند وقتی ماشینو خاموش کردم تا چندین دقیقه روشن میمونه

به این شکل که وقتی دارم ماشینو خاموش میکنم اگه دما زیر 98 باشه فن روشن نمیشه وقتی ماشین خاموشه اگه دما روی 98 و یا بالاتر باشه و فن کند روشن شه که دمارو پایین بیاره اگه همونطور که فن روشنه ماشینو خاموش کنم فن خاموش نمیشه و تا چندین دقیقه روشن میمونه ولی اگه دما روی 98 یا بیشتره و فن کند روشن شده صبر کنم فن خاموش شه بعد ماشینو خاموش کنم دیگه فن روشن نمیمونه برای من که یه توفیق اجباری شد با اینکه دنبالش نبودم ولی این اپشن به بهترین شکل برام فعال شد چون هم همیشگی نیست که مثل پژوها قدیمی هر وقت ماشین خاموش میشه فن تا چند دقیقه روشن بمونه و به باطری فشار بیاره و فقط وقتهایی این سیستم عمل میکنه که واقعا لازمه و فن روشن شده یعنی دما بالای 98 هست و منم  عجله دارم و نمیتونم صبر کنم فن خاموش شه در اون حالت که هنوز فن خاموش نشده و دما بالاست فن تا چند دقیقه روشن میمونه و دمارو پایین میاره 

البته بعضیا میگن روشن موندن فن بدون کارکردن واتر پمپ فایده ای نداره ولی با دلایلی که صفحه قبل گفتم قطعا تاثیر داره و بی تاثیر نیست 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/04/27, 15:51:50، aidin1384 گفته است :

سلام کاملا درسته این یعنی پژو به طور کامل این سیستم روشن موندن فنو کنار نزاشته و قطعا تاثیر داره که چندین سال روی مدلهای مختلفش این سیستم بود و الانم به شکل محدودتر هنوز هست 

خود من تیپ 2 89 دارم برای نصب کروز کنترل برنامه ecu رو با یورو 3 تک سنسور عوض کردم بعد چند روز متوجه شدم گاهی فن کند وقتی ماشینو خاموش کردم تا چندین دقیقه روشن میمونه

به این شکل که وقتی دارم ماشینو خاموش میکنم اگه دما زیر 98 باشه فن روشن نمیشه وقتی ماشین خاموشه اگه دما روی 98 و یا بالاتر باشه و فن کند روشن شه که دمارو پایین بیاره اگه همونطور که فن روشنه ماشینو خاموش کنم فن خاموش نمیشه و تا چندین دقیقه روشن میمونه ولی اگه دما روی 98 یا بیشتره و فن کند روشن شده صبر کنم فن خاموش شه بعد ماشینو خاموش کنم دیگه فن روشن نمیمونه برای من که یه توفیق اجباری شد با اینکه دنبالش نبودم ولی این اپشن به بهترین شکل برام فعال شد چون هم همیشگی نیست که مثل پژوها قدیمی هر وقت ماشین خاموش میشه فن تا چند دقیقه روشن بمونه و به باطری فشار بیاره و فقط وقتهایی این سیستم عمل میکنه که واقعا لازمه و فن روشن شده یعنی دما بالای 98 هست و منم  عجله دارم و نمیتونم صبر کنم فن خاموش شه در اون حالت که هنوز فن خاموش نشده و دما بالاست فن تا چند دقیقه روشن میمونه و دمارو پایین میاره 

البته بعضیا میگن روشن موندن فن بدون کارکردن واتر پمپ فایده ای نداره ولی با دلایلی که صفحه قبل گفتم قطعا تاثیر داره و بی تاثیر نیست 

من نظرم کاملا مخالفه بی تاثیره واقعا 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان. بعد از 5 سال 206 تیپ 5 داشتن و وی 8 و الانم 2 ساله 207 دارم هفته پیش یه تصادف کردم که سپر و رادیات و فن رو مجبور شدم عوض کنم. بعد این قضایا آمپر میرفت بالا تا حدود 100 یا 102. هر جا که میگفتن کارش خوبه تو کرج رفتم از مکانیک تا باطری ساز و دیاگ و نمایندگی خدایی فقط 6 جا کولر چک کردم. همه میگغتن طبیعیه در حالی که مطمین بودم نبود. یکی که میگفت الکی دلت میخواد پول خرج کنی. بالغ بر 20 نفر از تعمیرکارهای مختلف برق و مکانيک دیدنش. همه میگن طبیعیه. دو روز پیش اتفاقی این فروم رو پیدا کردم حدود 300 صفحه ار 638 صفحه رو خوندم و واسم جالب بود که چقدر اطلاعات بالاتر از این داغون ها بود. امروز رفتم پیش یکی که گاز کولر رو با دستگاه چک میکرد و 100 دادم گاز اصافی زد. الان آمپرم از 93 بالتر نمیاد. یعنی نخ ترموستات بود نه واتر پمپ بود و نه رادیاتم آشغال بود و نهرله فن. فقط با ت جه به مشاهداتم همون گاز کولر بود. قبلا مشکل رو که از تو صحبتهای شما فهمیدم این بود که فن دور تندم با کولر بعصی وقتها روشن میشد و اکثر مواقع مخصوصا تو حرکت آف میکرد و دما رو تا 100 یا 102 میبرد بالا. امروز دیگه نرفت از 93 بالاتر نرفت که نرفت. البته مطمینم گازش نشتی داره که باید چک کنم وگرنه نباید کم میکرد. بعد از تصادف این اتفاق افتاد. ببخشید طولانی شد. ولی میخواستم هم توضیحی بدم در مورد مشکل و راه حل و هم بسیار تشکر کنم از شما عزیزان. برقرار باشید و ایشالله آمپرهای تک تکتون و کل مسلمین جهان تو محدوده نرمال باشه. 

یا علی

پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال

افزایش دما اب ممکنه بر اثر پوسیدگی رادیات بخری هم باشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری