Rouzbeh

دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب 206

5,973 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1397/12/21, 22:12:15، yoosefheidari گفته است :

بچه ها انجام دادن قسمت کائوچوییش یه ریزه باید تراش بخوره تا بره جاش.جواب هم گرفتن

البته کائوچویی خود 206 رو باید استفاده کرد چون ال 90 کائوچوییش 3 پیچ هستش . وباید اندکی داخل پائوچویی رو یا سمباده بزنین یا ظریف بتراشین . ولی به شرطی که ترموستات ال 90 رو اصلش رو بگیرین وقیمتش مناسب باشه 5c8ad901bd467_90.jpg.d2def292ac89290e06192a0d0230eaa6.jpg والا اگر ایرانی باشه که 206 هم خودش داره . 

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، علی طبا گفته است :

بله جای پیچ ها یکی هستش . فقط باید هوزینگ آلومینیومی که میگیرین همراهش درب کائوچویی هم بگیرین و 2تا پیچ چراغ 405 فکر کنم . ایساکویی که بگیرین توی پکش هست . قیمتشم فکر کنم حدود 50 تومن و یک ترموستات تیپ 2 هم جدا میگیرین که بتگی به مارکش داره . ایساکوییش حدود 30 تومن باید باشه و البته یک شمع آب هم میحواین .اونم حدود 20 تومن بوده .یعنی یک هوزینگ + شمع آب + ترموستات  89 درجه 5c8acfeb8a2cf_5.thumb.jpg.afafd5676a4aace78525dbf7a0558311.jpg5c8ad004d3e45_Termustat89.thumb.jpg.82effe5f1238ffef5360ee5a7b002855.jpgبا کائوچویی که ترموستات داخلش قرار میگیره + 2 عدد پیچ نصب کائوچو به بدنه هوزینگ + 1 عدد پیچ برنجی هواگیری + شلنگ تیپ 2 بالای رادیاتور = پک کامل تعویض هوزینگ کائوچویی به آلمینیومی 5c8ad1c1b745d_.jpg.d130df36b68021d4184b60aa04e7e84e.jpg

یعنی ترموسات ال 90 داخله  همین کائوچو ترموسات 206 جا میندازیم درسته ؟ 

ترموستات 206 ازد اخله کایوچو راحت در میاد ؟ 

پیچ اتصال به کایوچو دقیقا نمیدونی با چه پیچی مشابه هست ؟

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 6 ساعت قبل، ..amir گفته است :

خیر. اورینگ‌ها شبیه شیار روی پوسته هست و راحت داخلش قرار میگیره

دوست عزیز این اورینگی که میگید دقیقا توی خود شیار سوار میشه و فابریک خودشه؟

ویرایش شده در توسط hamid-fateh
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 41 دقیقه قبل، hamid-fateh گفته است :

دوست عزیز این اورینگی که میگید دقیقا توی خود شیار سوار میشه و فابریک خودشه؟

وقت بخیر

بلی

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ماشین من تیپ5 مدل 90 هست از سمت شاگرد زیر موتور ضدیخ قطره قطره میریخت الان چند روزه قطع شده چقدر احتمال داره از واتر پمپ باشه مشکل؟؟چون درپوش داره نمیشه فهمید از واتر پمپه الان هم قطع شده میترسم دم عیدی دردسر بشه میکانیک هم سر درنیاورد 

ترموستات و شلنگ ها تازه عوض شده سالمه سالمن

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، snowsyamak گفته است :

ماشین من تیپ5 مدل 90 هست از سمت شاگرد زیر موتور ضدیخ قطره قطره میریخت الان چند روزه قطع شده چقدر احتمال داره از واتر پمپ باشه مشکل؟؟چون درپوش داره نمیشه فهمید از واتر پمپه الان هم قطع شده میترسم دم عیدی دردسر بشه میکانیک هم سر درنیاورد 

ترموستات و شلنگ ها تازه عوض شده سالمه سالمن

یعنی ریزش آب اون قسمت قطع شده و آب هم کم نمیکنه؟ اون قسمت یا منبع انبساط وشلنگ ممکنه مشکل داشته باشه ویا واتر پمپ یا پولکی روی سیلند هست که راحت ترین راه کنترلش هم باز کردن قاب تسمه تایمه . در درجه اول مقدار کم کردن  آب رو کنترل کنید . 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/10/22, 18:20:12، RKO گفته است :

سلام به همه دوستان

اقا ماشین من تیپ 2 مدل 89

مشکل همیشگی با ترموستات دارم و هر چی تعویض کردم این دما رو 89 نیومد که نیومد و اکثرشون بعد یکی دو هفته دمای کاریشون میومد رو 70 . تا پارسال که یه ترموستات L90 اصلی گیرم اومد و تا چند ماهی 85-89 نوسان داشت ولی امسال دمای کاریش اومده رو 80 و چه جاده چه شهر 80 بیشتر نمیشه ولی بخاریم خوبه.

حالا می خوام ضدیخ رو تعویض کنم .به نطرتون با این جنسای بد موجود در بازار ترموستات رو تعویض کنم یا نه.اخه میترسم تعویضش کنم و دوباره دما بیاد 60-70

سلام مدل 89 ت2خوب از اب اب در نیامده مال من تا حالا 2بار عوض کردم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/12/23, 01:49:33، علی طبا گفته است :

اون میله وسط با اون قطعه کله قندی مانند زیرش متصل بوده و در نمیآد و اگر منظورتون با همونه که در بیاد، کلاً ترموستات بهم میریزه . و نمیشه دوباره بهم وصلشون کرد . چون قسمت اصلی ترموستات که فنرش و صفحه اون باشه در قسمت اون صفحه ای که به میله وصله متل است . ولی ترموستاتهایی هستن که همون 89 درجه است واز نظر ارتفاع شفت به همون ترموستات داخلی هوزینگ کائوچویی میخوره . من این کار رو انجام ندادم ولی گویا از دوستان انجام دادن و بخوبی هم عمل میکرده . ضمناً همونطور که توی عکس مشخصه اون قسمتی که اومده زیر فنر رو گرفته از بالا و دوطرف بالای فنر، حالت پرچ شدن داره.

چندتا عکس از توی همین سایت که ترموستات داخل هوزینگ کائوچویی رو تعویض کردن یکی از دوستان . ضمناً توشیح هم در صفحه 477 همین مبحث وجود داره و می تونین توضیحات کاملتر رو اونجا ببینید.1.jpg.4966b902ce8794d5375f3d8bad4673e3.jpg2.jpg.520efbd0ec93e81f615618725cc269e9.jpg3.jpg.0125db83d0d8cd40c000d6c6072185e7.jpg4.jpg.3bee1b327146601eba4f0bc11d7f9cd6.jpg

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان  سال نو مبارک باشه به همگی 

بچه ها کمک کنید راهنمایی میخوام 

گوسته آلمینومی خریدم با ترموسات بردم دو روز قبل مکانیک بست 

امروز اتفاقی دیدم آب منع قمقهمه ته تهش رفته خالی شوک شدم 

رفتم فیلتر اینا در اوردم  آب ریختم  ماشین روشن کردم دیدم از یکی از دو تا پیچی که ترموستات به پوسته وصل میشه آب نشت داره آچار رینگی اندختم خواستک پیچ سفت کنم سفتر کردم یهو نشت آب بدتر شد :sad:

این عکس خودم نیست برای مثال گذاشتم  پیچ بالایی رنگ آبی  نشت نداره 

ولی پیچ پایینی که با رنگ قرمز فلش زدم  تو عکس معلوم نیست از اون نشت دارم چیکار کنم ؟ ممکنه بخاطر پیچ باشه یا چی ؟ راه حل چیه ؟

الا بد موقعی هست همه جا بسته هستن :sad:

q5i1_2019-03-21_044110.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 43 دقیقه قبل، milad4 گفته است :

سلام دوستان  سال نو مبارک باشه به همگی 

بچه ها کمک کنید راهنمایی میخوام 

گوسته آلمینومی خریدم با ترموسات بردم دو روز قبل مکانیک بست 

امروز اتفاقی دیدم آب منع قمقهمه ته تهش رفته خالی شوک شدم 

رفتم فیلتر اینا در اوردم  آب ریختم  ماشین روشن کردم دیدم از یکی از دو تا پیچی که ترموستات به پوسته وصل میشه آب نشت داره آچار رینگی اندختم خواستک پیچ سفت کنم سفتر کردم یهو نشت آب بدتر شد :sad:

این عکس خودم نیست برای مثال گذاشتم  پیچ بالایی رنگ آبی  نشت نداره 

ولی پیچ پایینی که با رنگ قرمز فلش زدم  تو عکس معلوم نیست از اون نشت دارم چیکار کنم ؟ ممکنه بخاطر پیچ باشه یا چی ؟ راه حل چیه ؟

الا بد موقعی هست همه جا بسته هستن :sad:

q5i1_2019-03-21_044110.jpg

باز خوبه از جاییه که زیاد خرج نمیتراشه به نظر من پیچو زیاد سفت نکن هم ممکنه ببره و جا پیچه روی هوزینگ هرز شه چون جنسش خشکه هست مقاومتش کمه زود هرز میشه هم ممکنه پوسته ترک ورداره چون جنسش پلاستیک خشکه پیچو سفت کردید سفت شد یا هرز میچرخید؟

به نظرم بازش کنید اول پسته کاچویی رو چک کنید لب پر شدگی یا ترک یا نا همواری نداشته باشه بعد یه اورینگ شیار دار دو طرفه دور ترموستات میفته نگاه کنید پارگی یا تغییر شکل نداده باشه و دفورمه نشده باشه اگه پوسته یا اورینگ خرابه یا هر دو جدا میفروشن قیمتی ام نداره تهیه کنید همراه با یه چسب مزدا اورینگ شیار دار دور ترموستاتو بندازید و بعد کمی چسب مزدا خیلی تمیز و با حوصله دور شیار ترموستات جایی که لبه ترموستات و اورینگ قرار میگیره رو چسب بزنید و ترموستاتو جا بزنید بعد مجدد چسب مزدارو روی قسمت بیرونی اورینگ و لبه کاچویی بزنید اضافه هاشو با دستمال پاک کنید که وارد سیستم خنک کننده نشه برای محکمکاری روی لبه هوزینگ هم که کاچویی قرار میگیره چسب مزدا بزنید بعد کاچویی رو جا بزنید و پیچارو با هم و نوبتی سفت کنید ولی کامل سفت نکنید اگه حوصله دارید نیم ساعت تا یه ساعت صبر کنید چسب مزدا خودشو بگیره و بین کاچویی و هوزینگ حالت واشر به وجود بیاره بعد پیچهارو کامل سفت کنید 

اگه پیچهارو کامل سفت کنید همون اول چسب چون شله بیرون میزنه و چسب کمی بین هوزینگو کاچویی میمونه 

البته من خودم بارها حتی بدون چسب مزدا فقط با همون اورینگ شیار دار دور ترموستات کاملا ابندی کردم و اصلا اب نداده ولی خوب خیلی مکانیکها چسب مزدا میزنن تا محکمکاری شه چون جنس کاچوییها و هوزینگ خوب نیست و غالبریزی خوبی ندارن و گاها نا هموارن بد ابندی میشن و چسب مزدا میتونه کمک کنه 

بعد اینکه بستید اب رو فول کنید و هواگیری کنید ولی هواکشو نبندید بعد گذشت چند ساعت و کار کردن ماشین که ابهاای اضافه که هنگام کار روی قطعات ریخته کاملا خشک شد دستتون رو دور تا دور کاچویی و درزش بزنید باید کاملا خشک باشه و خیسی یا رطوبتی احساس نشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری