Rouzbeh

دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب 206

5,598 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

پیرو فرمایشات دوستمون tuknet خدمتتون عرض کنم که دنبال نشتی هم باشید

این احتمال هم وجود داره که واشر سالمه و فقط اب خالی شده و دما بالا رفته(از احتمال های کم هزینه  هم غافل نشید ) :gol2:

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 17 ساعت قبل، ashkan3832 گفته است :

امروز وقتی رسیدم سر کار دیدم امپر رو وسطه.گفتم کولرو یلحظه بزنم جت فن روشن بشه و بیاد پایین دما و خاموشش کنم.درکمال ناباوری همینطور بالاتر رفت.1 کیلومتر رفتم دیدم داره بالاتر میره و امپر نزدیک 4 هست که چراغ STOPروشن شد و زدم کنار.کمی اب ریختم رو رادیاتور و ازشلنگ کلفتی که سمت راست رادیاتور هست بخار و قطرات آب هست.مجور شدم در قمقمه رو باز کنم آب بریزم.3 لیتر آب ریختم تا امپر اومد پایین.بعد اینکه امپر رو 1.5 اومد ماشینو خاموش کردم و کاپوتو بالا دادم تو سایه که خنک بشه که ببرمش تعمیرگاه.بنظرتون اوضاع چقدر بحرانیه؟واشر زده؟

ممنون از نظرات دوستان.بردمش نمایندگی گفت هوزینگ ترکیده و باید عوض بشه.شنبه بهمراه تسمه تایم عوضش میکنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام

دیروز بالاخره همت کردم ترموستات ماشین رو تعویض کردم ترموستات قبلی ایرانی بود که بعد از یکسال دیگه مرخص شده بود تو جاده که رو 80 وایمیساد و الانم که تهران حسابی سرد شده بخاری ماشین کم جون بود که احتمالا اگر تو جاده میبردمش به 70 هم میرسید. یک عدد ترموستات تامسون که از ایساکو گرفته بوده به قیمت 65 تومن و دو لیتر ضدیخ پایه آلی ایساکو و یه دونه ازون بطری آب رادیاتورها رو استفاده کردم. عکس ترموستات رو گذاشتم انشالله که مشکلی نداشته باشد. 

بعدش که رفتم ماشین چرخ زدم و اومدم خونه گفتم بذار ماشین تمیز کنم که دیدم موکت زیرپای راننده خیس شده و ضد یخ ریخته. اون کاور بخاری رو برداشتم دیدم داره از بخاری اب میاد. بردمش یه باطری ساز گفت اورینگ بخاریه و اونو عوضش کرد. جالب اینکه از چند ماه پیش ماشین به طور بگیر نگیری آب کم میکرد تو تابستون یه نشتی از سمت هوزینگ واترپمپ پیدا کردم که تعویض شد و واترپمپ هم چک شد پرره هاش کاملا سالم بودن و تمیز. شاید چون هر سال ترموستات و آب رو تعویض میکنم دچار خوردگی نشده یا شانسا جنسش خوب بوده. ماشین تیپ 2 89 با 130 تا کارکرده. یه مدتی هم بوی نم توی کابین می اومد که خودم چند باری بخاری رو چک کردم نشتی ندیدم. همش شکم به واشر سرسیلندر بوده از بس میگن این تیپ 2 استاده واشرزدنه. تا حالا ماشین جوش نیورده و مواظبش بودم ولی نمیدونم باسه این مسئله واشرش چیکار میشه کرد... حالا فعلن که دارم میپامش ببینم بازم آب کم میکنه یا نه.

یه سوال هم دارم منطقی یا علمی هست که برای جلوگیری از واشر زدن ماشین، قبل از اینکه ماشین مشکلی پیدا کنه آدم ببره واشر سرسیلندر رو عوض کنه؟

WP_20190110_001.jpg

WP_20190110_002.jpg

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 51 دقیقه قبل، meh206 گفته است :

با سلام

دیروز بالاخره همت کردم ترموستات ماشین رو تعویض کردم ترموستات قبلی ایرانی بود که بعد از یکسال دیگه مرخص شده بود تو جاده که رو 80 وایمیساد و الانم که تهران حسابی سرد شده بخاری ماشین کم جون بود که احتمالا اگر تو جاده میبردمش به 70 هم میرسید. یک عدد ترموستات تامسون که از ایساکو گرفته بوده به قیمت 65 تومن و دو لیتر ضدیخ پایه آلی ایساکو و یه دونه ازون بطری آب رادیاتورها رو استفاده کردم. عکس ترموستات رو گذاشتم انشالله که مشکلی نداشته باشد. 

بعدش که رفتم ماشین چرخ زدم و اومدم خونه گفتم بذار ماشین تمیز کنم که دیدم موکت زیرپای راننده خیس شده و ضد یخ ریخته. اون کاور بخاری رو برداشتم دیدم داره از بخاری اب میاد. بردمش یه باطری ساز گفت اورینگ بخاریه و اونو عوضش کرد. جالب اینکه از چند ماه پیش ماشین به طور بگیر نگیری آب کم میکرد تو تابستون یه نشتی از سمت هوزینگ واترپمپ پیدا کردم که تعویض شد و واترپمپ هم چک شد پرره هاش کاملا سالم بودن و تمیز. شاید چون هر سال ترموستات و آب رو تعویض میکنم دچار خوردگی نشده یا شانسا جنسش خوب بوده. ماشین تیپ 2 89 با 130 تا کارکرده. یه مدتی هم بوی نم توی کابین می اومد که خودم چند باری بخاری رو چک کردم نشتی ندیدم. همش شکم به واشر سرسیلندر بوده از بس میگن این تیپ 2 استاده واشرزدنه. تا حالا ماشین جوش نیورده و مواظبش بودم ولی نمیدونم باسه این مسئله واشرش چیکار میشه کرد... حالا فعلن که دارم میپامش ببینم بازم آب کم میکنه یا نه.

یه سوال هم دارم منطقی یا علمی هست که برای جلوگیری از واشر زدن ماشین، قبل از اینکه ماشین مشکلی پیدا کنه آدم ببره واشر سرسیلندر رو عوض کنه؟

WP_20190110_001.jpg

WP_20190110_002.jpg

سلام 

به نظرم مرتب آب ماشین چک کنید که کم نکنه از کارکرد صحیح ترموستات مطمن باشید . ضد یخ هم که  قبل اسیدی شدن عوض میکنید خودش خیلی تاثیر داره. من تیپ دو دیدم با کارکر ۱۸۰  هزار تا واشر نزده . 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان

اقا ماشین من تیپ 2 مدل 89

مشکل همیشگی با ترموستات دارم و هر چی تعویض کردم این دما رو 89 نیومد که نیومد و اکثرشون بعد یکی دو هفته دمای کاریشون میومد رو 70 . تا پارسال که یه ترموستات L90 اصلی گیرم اومد و تا چند ماهی 85-89 نوسان داشت ولی امسال دمای کاریش اومده رو 80 و چه جاده چه شهر 80 بیشتر نمیشه ولی بخاریم خوبه.

حالا می خوام ضدیخ رو تعویض کنم .به نطرتون با این جنسای بد موجود در بازار ترموستات رو تعویض کنم یا نه.اخه میترسم تعویضش کنم و دوباره دما بیاد 60-70

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، RKO گفته است :

سلام به همه دوستان

مشکل همیشگی با ترموستات دارم و هر چی تعویض کردم این دما رو 89 نیومد که نیومد و اکثرشون بعد یکی دو هفته دمای کاریشون میومد رو 70 . تا پارسال که یه ترموستات L90 اصلی گیرم اومد و تا چند ماهی 85-89 نوسان داشت ولی امسال دمای کاریش اومده رو 80 و چه جاده چه شهر 80 بیشتر نمیشه ولی بخاریم خوبه.

حالا می خوام ضدیخ رو تعویض کنم .به نطرتون با این جنسای بد موجود در بازار ترموستات رو تعویض کنم یا نه.اخه میترسم تعویضش کنم و دوباره دما بیاد 60-70

سلام 

من ترموستات تامسون گرفتم تا حالا مشکلی نداشتم

میانگین دوسال کار کردن 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، meh206 گفته است :

با سلام

WP_20190110_001.jpg

WP_20190110_002.jpg

سلام پست جالبی گذاشتید 

ضد یخ پایه الی تا 3 سال هم کار میکنه بعد شروع به اسیدی شدن میکنه ولی پایه معدنی هر سال باید عوض شه 

همچنین اب مقطر خیلی بهتر از اب رادیاتور رنگی هست همون رنگی که داخل ابه یعنی املاح و سختی به خاطر این رنگ بهش میزنن که در هنگام نشتی معلوم شه ولی ضد یخ خودش رنگ داره و شما از اب مقطر استفاده کنید بهتره همیشه چند لیتر از مایع ضد یخ قبلی اطراف سیلندر و لوله ها و رادیات میمونه که اسیدی شده هست و رو ضد یخ جدید هم ممکنه تاثیر بزاره و موادش سازگار نباشه پس خوبه بعد اینکه ضد یح کهنه رو خالی کردید با اب لوله کشی کاملا مسیر رو شستشو بدید تا ضد یخ قبلی کاملا بیرون بیاد بعد لوله هارو جا بزنید چند لیتر اب مقطر داخل سیستم بریزید و ماشینو روشن کنید  بعد تخلیه کنید حتی مجدد تکرار کنید با اینکار ابی که اطراف سیلندر و لوله ها میمونه اب مقطره که بهترین اب هست برای مخلوط شدن با ضد یخ و کمترین سختیو خورندگیو داره  

تیپ 2 ام اگه بدون اب کار نکنه و امپرش بالا نره منظور بالای 110 درجه و مایع ضد یخ و خنک کننده مناسب استفاده شه و به موقع تعویض شه اصلا به این راحتیا واشر نمیزنه و کاملا خیالتون راحت باشه و احیانا اگر هم واشر زد همون موقع برای تعمیر اقدام میشه نه اینکه مثلا ما بعد 100 هزارتا واشرو عوض کنیم تا ماشین واشر نزنه چون اینکار درست و به صرفه نیست و ممکنه همون واشر در صورت استفاده مناسب تا 200 هزارتا ام عمر کنه در صورت خرابی ام وقتی به موقع برای تعمیر اقدام شه به موتور اسیب چندانی نمیزنه مثل  تسمه تایم نیست که حتما قبل پوسیده شدن و پاره شدن باید عوض شه وگرنه به موتور اسیب میزنه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام

در 3 ساعت قبل، RKO گفته است :

سلام به همه دوستان

ترموستات اصلی ال۹۰ جنیون هست که باید تو پک رنو باشه و کمی از ترموستات ۲۰۶ بزرگتر هم هست اما جدیدا هم اندازه ۲۰۶ شده البته تو پک اصلی من دیگه ندیدم

اما اصلی فوق العاده با کیفیت هست

تا بحال سنسور آب تعویض کردین؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام 

من ترموستات تامسون گرفتم تا حالا مشکلی نداشتم

میانگین دوسال کار کردن 

داداش این تامسون و از کجا باید بگیرم ؟ اصلیش مشخصه خاصی داره ؟

در 6 ساعت قبل، ..amir گفته است :

سلام

ترموستات اصلی ال۹۰ جنیون هست که باید تو پک رنو باشه و کمی از ترموستات ۲۰۶ بزرگتر هم هست اما جدیدا هم اندازه ۲۰۶ شده البته تو پک اصلی من دیگه ندیدم

اما اصلی فوق العاده با کیفیت هست

تا بحال سنسور آب تعویض کردین؟

داداش مشکل من ترموستاته.همه جوره تست زدم ماشینو .ترموستات سریع باز میشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، RKO گفته است :

داداش این تامسون و از کجا باید بگیرم ؟ اصلیش مشخصه خاصی داره ؟

داداش مشکل من ترموستاته.همه جوره تست زدم ماشینو .ترموستات سریع باز میشه

چند روز پیش از ایساکو گرفتم.

یکبار که گرفتم   داخل پک ایساکو بود. یک سری پک خود فرانسوی دفعه بعد هم که گرفتم  داخل پک شرکت ایرانی بود همشون هم تامسون بود خوب کار کردن . اگه تهران هستید من آدرس بدم خرید کنید. از طریق اینترنتی هم میتونید خرید کنید ولی کمی گرون تر در میاد 

IMG_20190113_054533_302.jpg

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری