Rouzbeh

دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب 206

5,388 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان وقت بخیر
ماشین من تیپ 5 مدل 90 و کارکردش 60 تاست و از اول دست خودم بوده
تا الان سه بار مایع سیستم خک کننده رو از ابتدا عوض کردم

الان مدتیه یه مشکلی دارم
ماشین بعد از حدود 7 -8 دقیقه کار کردن (تهران ، حتی در جا ، بدون کولر و..)
دماش به وسط میرسه (نرمال) و از اون به بعد همینطور کم کم بالا میره طوری که 3 دقیقه بعد دور تند فن وارد مدار میشه
یعنی بعد از ده دقیقه از روشن شدن ماشین دیگه مجبور میشم ماشین رو خاموش کنم واسه همین الان مدتیه از ماشین نمیتونم استفاده کنم و فرصت هم نداشتم ببرمش نشون بدم جایی از طرفی دلم هم نمیره به مکانیک نشون بدم چون خاطره خوبی ندارم اصلا!

مایع سیستم رو حالت نرماله و کم نمیکنه
فن های سیستم دور تند و کند به موقع عمل میکنن ولی تاثیری روی پایین اوردن دما ندارن اصلا و همینطور بالا میره.

و اینکه تا اونجا که خوندم و اطلاع دارم 206 دوتا پیچ هواگیری داره ولی من فقط یکیش رو تونستم پیدا کنم و از رو عکسها هم نتونستم اون یکیو پیدا کنم.(اونی رو پیدا کردم که زیر پنجره است- زیر برف پاک کن) با همون هم هواگیری کردم ولی تاثیری نداشت شاید باید با اون یکی هم هواگیری کنم ولی پیداش نکردم.

میشه یکی یه تثویر دقیقتر از این پیچ دوم اینجا بذاره؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
خیلی نیاز دارم که درستش کنم.
مرسی مرسی مرسی

+++++++++++++++++++++++++++++++

راستی اینم اضافه کنم
وقتی اینطوری شد من رفتم منبع رو چک کردم دیدم در منبع ترک برداشته یه ترک بزرگ
رفتم در منبع رو عوض کردم و یه در نو گذاشتم
ولی از دو پیچ هواگیری نکردم فقط همون پیچ پشتی هواگیری کردم اون یکیو پیدا نکردم
ممکنه بخاطر هواگرفتن باشه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درضمن اینم بگم وقتی دما رفت بالا و فن دور تند شروع به کار کرد

وقتی روی رادایاتور اب میریزم هم دما پایین نمیاد

و رادیاتور سرده!

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، alex_pk گفته است :

و رادیاتور سرده!

دو تا ایراد ممکنه وجود داشته باشه

احتمال اول که محتمل تر هست ترموستات قفل کرده و نمیزاره اب رد بشه که باید عوض بشه

احتمال کمتر اینه واتر پمپ نمیتونه ابو به جریان بندازه و باید عوض بشهدر درجه اول ترموستات حتما عوض بشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

همون طور که گفتن مشکل از ترموستات هست
خیلی ساده وقتی دما بالا میره به لوله بالای رادیاتور دست بزنید  باید داغ داغ باشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، alex_pk گفته است :

و رادیاتور سرده!

دقیقا هفته پیش همین مشکل برای من پیش اومد ، مشکل قطعا از ترموستات هست. اگر درب منبع ترک داشته حتما سیستم خنک کننده هوا گرفته و باید هواگیری بشه

وقتی دما بالا میره جنت بالا (لوله رادیاتور) هم شدیدا داغ میشه و هم باد میکنه ولی چون آب داخل رادیاتور نمیره خود رادیاتور خنک هست و دست بزنید کاملا مشخص میشه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان وقتی ترموستات قفل باشه و مسیرو باز نکنه جنتی که بین رادیات و ترموستات هست اصلا داغ نمیشه و ابی داخلش نمیاد که بخواد داغ بشه.اگه ترموستات سالم باشه وقتی به ۸۹ درجه برسه مسیر اب رو باز میکنه و اون جنت داغ میشه ولی تو این حالت ترموستات بسته میمونه و اون جنت به همراه رادیات خنک میمونن

حالا من نمیدونم منظور دوستان جنت دیگه ای هست که میگن بشدت داغ میشه؟

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

اگه ترموستات قفل کرده باشه معمولا با چند تا تقه، موقتا باز می کنه. اگه این اتفاق افتاد قطعی مشخص میشه که از ترموستاته و باید تعویض بشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

206 من مدل 97 از وسط بیشتر نمیشه چه با کولز چه بدون کولر 

لینک به ارسال

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز.....ماشین من موقعی که آمپر   بدون کولر روی 97 درجه(یک خط بالای 90) باشه و من کولر رو رشن می کنم درجا آمپر میکشه تا آخر و چراغ استپ روشن میشه.درجا کولر رو خاموش می کنم آمپر میاد مابین 90 تا 100 و به حرکت ادامه میدم.... ولی اگر آمپر ما بین 90 و خط بالاییش باشه کولر رو روشن کنم مشکلی نداره تا زمانی که آمپر به روی خط بالایی 90 میرسه دوباره آمپر تا آخر بالا میره و چراغ استپ روشن میشه.....واقعا کلافه شدم....ضمنا هفته قبل واتر پمپ، تسمه تایم و ترموستات رو عوض کردم.

یه سوال دیگه هم داشتم.چرا فن دور کند ماشین یکسره در حال کار کردنه و در موقع زدن کولر که فن دور تند باید شروع به کار کنه عمل نمی کنه.....

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

لینک به ارسال
در 36 دقیقه قبل، amin soheili گفته است :

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز.....ماشین من موقعی که آمپر   بدون کولر روی 97 درجه(یک خط بالای 90) باشه و من کولر رو رشن می کنم درجا آمپر میکشه تا آخر و چراغ استپ روشن میشه.درجا کولر رو خاموش می کنم آمپر میاد مابین 90 تا 100 و به حرکت ادامه میدم.... ولی اگر آمپر ما بین 90 و خط بالاییش باشه کولر رو روشن کنم مشکلی نداره تا زمانی که آمپر به روی خط بالایی 90 میرسه دوباره آمپر تا آخر بالا میره و چراغ استپ روشن میشه.....واقعا کلافه شدم....ضمنا هفته قبل واتر پمپ، تسمه تایم و ترموستات رو عوض کردم.

یه سوال دیگه هم داشتم.چرا فن دور کند ماشین یکسره در حال کار کردنه و در موقع زدن کولر که فن دور تند باید شروع به کار کنه عمل نمی کنه.....

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام وخوش آمدید

کمی از ماشینتون بگید

مدل

کارکرد

آتو یا دستی(گیربکس )

به نظر مشکل ماشین شما در به موقع کارنکردن فن هست پستهای قبلی رو مطالعه کنید دنبال پستی که مشکل 207 باشه نباشید در ایران 207 با 206 از نظر باطن یکی است

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری