Rouzbeh

دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب 206

5,146 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/10/13, 11:49:10، hamid-fateh گفته است :

دوست عزیز شما توی پستهای این صفحات توضیحات رو کامل خوندید؟ در عرائض بنده در مورد ایساکو توجه کنید که گفتم فقط تامسون و کدش هم گفتم. در مورد اینکه گفتید قطعه فروش خوب پیدا کنید بنظر شما چجوری؟از کجا معلوم اون اجناس توی این آشفته بازار بدتر از جنس ایساکو نباشه؟ بنظر من باید تا توان در بدن هست فقط دنبال جنس اورجینال بود چون واقعا اجناس آشغال شدند.

سلام. داداش پست من تایید یا رد حرف کسی نبود.نظر شخصیمو عرض کردم.اما با حرفت موافقم که در بازار اجناس تقلبی زیاد شده اما با کمی پرس و جو و تحقیق در شهر خودت وبدست اوردن اطلاعات در مورد شناخت قطعه اصلی ازسایت یا دوستان اهل فن میشه قطعه مرغوب یا اصلی پیدا کرد.قطعات ایساکو دقیقا مثل تخم مرغ شانسی می مونه یبار خوب در میاد یبار اشغال.من لوازم فروش سالم میشناسم توو شهرمون که امتحانشو پس داده و از دوستامه وخودشو بخاطر فروش بالا پیش مشتری هاش خراب نمیکنه جالب اینکه موقع خرید معایب اجناس رو میگه که خودت انتخاب کنی.در کل می خوام بگم یکم گرون تر خریدن جنس اصلی بصرفه تراز خرید اجناس ایساکویی هست.موفق باشید

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان یه سوال

برای هواگیری بجز تایم سر بودن ماشین که از دو پیچ سلیندر ( ترموستات ) و شلینگ بخاری  هواگیری میکنیم  

نیاز هست وقتی موتور داغ شد حدود 85 اینا رسید پیچ شلینگ بخاری هم یه مقداری باز کنیم تا هوا اگه باشه خارج بشه ؟ داشتم جایی مطلب میخوندم گفته بود حتما اینکار را انجام بدید اگه هوا داشته باشه فس فس خارج میشه ؟

ضروری هست ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 40 دقیقه قبل، a.m.i.n گفته است :

دوستان یه سوال

برای هواگیری بجز تایم سر بودن ماشین که از دو پیچ سلیندر ( ترموستات ) و شلینگ بخاری  هواگیری میکنیم  

نیاز هست وقتی موتور داغ شد حدود 85 اینا رسید پیچ شلینگ بخاری هم یه مقداری باز کنیم تا هوا اگه باشه خارج بشه ؟ داشتم جایی مطلب میخوندم گفته بود حتما اینکار را انجام بدید اگه هوا داشته باشه فس فس خارج میشه ؟

ضروری هست ؟

وقتی آب داغه، فشارش هم بالاتره. فکر می کنم راحت تر هواگیری میشه. حداقل مکانیک هایی رو دیدم که در حین بالا اومدن آمپر هواگیری کردن. وقتی که میذارن دما بیاد بالا تا فن بزنه، قبل زدن فن هواگیری می کنن.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

دوستان یه سوال

ضروری هست ؟

سلام

والا من اون اوائل انجام میدادم و کلی هم دستم میسوخت ولی 3 سال انجام نمیدم و هوایی هم توی سیستم ندارم ولی اینم بگم هواگیری سرد رو زیاد انجام میدم یعنی اول آب مقطر میریزم کلی وقت میذارم آب از پیچ ها خارج بشه و بعد مخلوط آب و ضد یخ رو میریزم و دوباره پیچ رو باز میکنم تا رنگ کمی سبز رنگ بشه و مخلوط هم کامل داخل قمقمه بشه و تمام. شاید کمی وسواس گونه بنظر بیاد ولی دیگه خیالم راحته و هوایی توی سیستم ندارم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، hamid-fateh گفته است :

سلام

والا من اون اوائل انجام میدادم و کلی هم دستم میسوخت ولی 3 سال انجام نمیدم و هوایی هم توی سیستم ندارم ولی اینم بگم هواگیری سرد رو زیاد انجام میدم یعنی اول آب مقطر میریزم کلی وقت میذارم آب از پیچ ها خارج بشه و بعد مخلوط آب و ضد یخ رو میریزم و دوباره پیچ رو باز میکنم تا رنگ کمی سبز رنگ بشه و مخلوط هم کامل داخل قمقمه بشه و تمام. شاید کمی وسواس گونه بنظر بیاد ولی دیگه خیالم راحته و هوایی توی سیستم ندارم.

یعنی بعد از ریختن آب که سیستم پر میشه و هواگیری هم می کنی،

بعدش جای خالی برای دو لیتر ضدیخ هست؟

تازه شما گفتی مخلوط آب و ضدیخ. اینجوری که شما می ریزی کلا چند درصد مایع خنک کننده رو ضدیخ تشکیل میده؟

.....................................................

اگر دو لیتر (یا هرچقدر که دوست داریم) ضدیخ ریخته بشه و بعدش آب پر بشه، و در حالی که موتور روشنه، آب و ضدیخ مخلوط میشه. حالا زمانی که دمای آب به حدود ۸۰ رسیده میشه هواگیری کرد. اینجوری آب جوش نیست که خیلی اذیت کنه. ولی نهایتش با آچار آلن یا انبردست یا حتی دستکش و غیره راحت میشه هواگیری کرد. کلا شاید ۱۰۰ سی سی هم از مایع هدر بره که چیز مهمی نیست.

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 8 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

یعنی بعد از ریختن آب که سیستم پر میشه و هواگیری هم می کنی،

بعدش جای خالی برای دو لیتر ضدیخ هست؟

تازه شما گفتی مخلوط آب و ضدیخ. اینجوری که شما می ریزی کلا چند درصد مایع خنک کننده رو ضدیخ تشکیل میده؟

.....................................................

اگر دو لیتر (یا هرچقدر که دوست داریم) ضدیخ ریخته بشه و بعدش آب پر بشه، و در حالی که موتور روشنه، آب و ضدیخ مخلوط میشه. حالا زمانی که دمای آب به حدود ۸۰ رسیده میشه هواگیری کرد. اینجوری آب جوش نیست که خیلی اذیت کنه. ولی نهایتش با آچار آلن یا انبردست یا حتی دستکش و غیره راحت میشه هواگیری کرد. کلا شاید ۱۰۰ سی سی هم از مایع هدر بره که چیز مهمی نیست.

اول که میخام سیستم رو پر کنم آب خالی میریزم بعد هواگیری شروع میکنم به ریختن دو لیتر ضد یخ رو که با آب مخلوط کردم . اینقدر میذارم آب از پیچ ها بره تا آب کمی سبز رنگ بشه و کل چهار لیتر مخلوط شده داخل قمقمه ریخته بشه. در اینکار شاید کمی درصد 50 درصدی کمتر بشه ولی برای سر ریز بعد از هواگیری غلظت ضد یخ رو در مخلوط بیشتر میکنم و جبران کمی غلظت میشه.

در مورد ریختن آب و ضد یخ اول اینکه شنیدم نباید ضد یخ خالی ریخت و بعد آب یا بالعکس دوم اینکه من یبار حواسم نبود دقیقا اینکار رو کردم و موتور روشن آب و ضد یخ ریختم که آب شروع کرد از در قمقمه بیرون زدن و سریع ماشین رو خاموش کردم. شما در همین هواگیری اصولی که همه پیشنهاد میکنن قبل از اینکه ترموستات باز بشه به قمقمه توجه کنید با اینکه درش سفت و محکم هست کمی آب بالاتر میاد و وقتی ترموستات باز میشه یه دفعه میره پایین. بخاطر بسته بودن سیستم آب در زمان کار موتور میخاد از کوچکترین روزنه ای بیرون بره و دلیلش هم همین بود که من توجه نکردم.

ویرایش شده در توسط hamid-fateh

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، hamid-fateh گفته است :

اول که میخام سیستم رو پر کنم آب خالی میریزم بعد هواگیری شروع میکنم به ریختن دو لیتر ضد یخ رو که با آب مخلوط کردم . اینقدر میذارم آب از پیچ ها بره تا آب کمی سبز رنگ بشه و کل چهار لیتر مخلوط شده داخل قمقمه ریخته بشه. در اینکار شاید کمی درصد 50 درصدی کمتر بشه ولی برای سر ریز بعد از هواگیری غلظت ضد یخ رو در مخلوط بیشتر میکنم و جبران کمی غلظت میشه.

در مورد ریختن آب و ضد یخ اول اینکه شنیدم نباید ضد یخ خالی ریخت و بعد آب یا بالعکس دوم اینکه من یبار حواسم نبود دقیقا اینکار رو کردم و موتور روشن آب و ضد یخ ریختم که آب شروع کرد از در قمقمه بیرون زدن و سریع ماشین رو خاموش کردم. شما در همین هواگیری اصولی که همه پیشنهاد میکنن قبل از اینکه ترموستات باز بشه به قمقمه توجه کنید با اینکه درش سفت و محکم هست کمی آب بالاتر میاد و وقتی ترموستات باز میشه یه دفعه میره پایین. بخاطر بسته بودن سیستم آب در زمان کار موتور میخاد از کوچکترین روزنه ای بیرون بره و دلیلش هم همین بود که من توجه نکردم.

دلیل اینکه نباید ضدیخ رو جدا ریخت چیه؟ چه مشکلی پیش میاد؟

لینک به ارسال
در 16 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

دلیل اینکه نباید ضدیخ رو جدا ریخت چیه؟ چه مشکلی پیش میاد؟

والا بعضی دوستان میگن باعث خوردگی قطعات میشه ولی من هم خیلی قبول ندارم چون نهایت این ضد یخ تا باز شدن ترموستات غلیظه و بعد با گردش آب مخلوط میشه و همون مخلوط آب و ضد یخ میشه

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

وقتی آب داغه، فشارش هم بالاتره. فکر می کنم راحت تر هواگیری میشه. حداقل مکانیک هایی رو دیدم که در حین بالا اومدن آمپر هواگیری کردن. وقتی که میذارن دما بیاد بالا تا فن بزنه، قبل زدن فن هواگیری می کنن.

بله منم همین را میگم فکر کنم این کار اصولی هست چون تحت فشار هوا خارج میشه برای هواگیری نهایی

برای نسوختن دست هم میشه یدونه دستکش پوشید کمی پیچ را شل کرد

لینک به ارسال
در 32 دقیقه قبل، a.m.i.n گفته است :

بله منم همین را میگم فکر کنم این کار اصولی هست چون تحت فشار هوا خارج میشه برای هواگیری نهایی

برای نسوختن دست هم میشه یدونه دستکش پوشید کمی پیچ را شل کرد

برای من که دستکش هم نمی خواد.

پیچ هوای ترموستات که آلن خوره و اونقدرم بلنده که لازم نیست درش بیاریم. پیچ هواگیری بخاری هم که روش شیار داره و با پیچ گوشتی میشه شل و سفتش کرد.

در 1 ساعت قبل، hamid-fateh گفته است :

والا بعضی دوستان میگن باعث خوردگی قطعات میشه ولی من هم خیلی قبول ندارم چون نهایت این ضد یخ تا باز شدن ترموستات غلیظه و بعد با گردش آب مخلوط میشه و همون مخلوط آب و ضد یخ میشه

شاید منظورشون تو حالت کلی بوده، نه زمان ریختن مایع خنک کننده.

چون ضدیخ و آب یه دور دور موتور بچرخن مخلوط میشن.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری