amink69

راه حلی برای نسوختن لامپ های مه شکن جلو

15 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 1 ساعت قبل، zilamo گفته است :

fog.jpg

مه شکن و دیلایت اسمشون روشونه:shock:

fog1.jpg

دو سال قبل بین رباط کریم و شهریار آنچنان رگباری گرفت که ده تا مه شکن هم داشتم جواب نمیداد. برف پاک کن دور تند جواب نمیداد. منظورم از بارون اینچنین بارونهایی بود وگرنه زمین خیس اصلا نور توش فایده نداره

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، otika2000 گفته است :

:salam:به نظرم شما وضعیت چراغ را رو پایینترین حالت ممکن قرار بدید و همزمان نور بالا رو روشن کنید ( در صورت فعال بودن دبل رفلکتور) ..بسیار بهتر از روشن بودن مه شکن نور دارید ...در ضمن مه شکن حداکثر 1 متر رو روشن میکنه و شما با سرعت وقتی در حال حرکت هستید قطعا نمیتونید عکس العمل لازم رو داشته باشید ...من که تفاوت خاصی در نوردهی در زمان روشن بودن مه شکن فابریک کارخانه با تنظیم فابریک ندیدم

دوست عزیز، خدمتتون عرض کردم، استفاده از نوربالا در محیط های شهری درست اخلاقی نیست و چشم راننده مقابل رو به شدت اذیت می کنه.

شاید چون مه شکن های من اصلی بودن نورشون بهتر بوده. اما استفاده از مه شکن همونطور که گفتم قسمت های جانبی رو پوشش میده و قرارم نیست نور زیادی داشته باشه. نور زیاد انداختن و روشن کردن جلو وظیفه چراغ های اصلی خودرو هستن.

من که تا حالا ندیدم مه شکن ۲۰۶ که از روبرو میاد چشمم رو اذیت کنه.

این مطالبی که توی دفترچه خودروها نوشته میشه هم همیشه ملاک عمل نیستن. گاهی یه موضوعی رو طوری می نویسن که آدم رو زهره ترک می کنن. اگه دفترچه خودرو رو مطالعه کنید، به موارد اینچنینی زیاد برمی خورید.

مثل اینکه می نویسه برای ریختن یه ذره روغن ترمز یا آب باتری یا رادیاتور، حتما به نمایندگی مجاز مراجعه کنید. کدومتون اینا رو انجام می دید؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دوست عزیز، خدمتتون عرض کردم، استفاده از نوربالا در محیط های شهری درست اخلاقی نیست و چشم راننده مقابل رو به شدت اذیت می کنه.

:salam:به نظرم اگر چراغ را در وضعیت پایینترین حالت تنظیم کنید روشن بودن نور بالا و پایین به هیچ  وجه موجب ازار و اذیت دیگران نمیشه ... من اینحالت رو ترجیح میدم به روشن بودن مه شکن و سوختنش ... در ضمن اسم این تاپیک، راه حل دادن برای نسوختن چراغ مه شکنه برای همین من این پیشنهاد رو دادم وگرنه علاوه بر 4 لامپ موجود مه شکن هم روشن باشه میتونه موثر باشه ... کسی منکر این قضیه نیست ...

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

من خودم عینکی هستم و مه شکن واقعا اذیت میکنه.

خوش به حال بقیه که عینکی نیستن و مه شکن و نور بالا و دیلایت اذیتشون نمیکنه.

سر مه شکن با یه استادی بحث میکردیم ایشون میگفت اصلا اینا مه شکن نیستن فقط عقبی مه شکنه؛ پرسیدم پس این جلویی ها چین؟ میفرمود پروژکتور هستن.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 19 دقیقه قبل، zilamo گفته است :

من خودم عینکی هستم و مه شکن واقعا اذیت میکنه.

خوش به حال بقیه که عینکی نیستن و مه شکن و نور بالا و دیلایت اذیتشون نمیکنه.

سر مه شکن با یه استادی بحث میکردیم ایشون میگفت اصلا اینا مه شکن نیستن فقط عقبی مه شکنه؛ پرسیدم پس این جلویی ها چین؟ میفرمود پروژکتور هستن.

احتمالا ایشون اشتباه کردن. این لامپ ها برای فضای مه آلود کاربرد دارن.

منم که عینکی نیستم نوربالا چشمم رو اذیت می کنه.

در 24 دقیقه قبل، otika2000 گفته است :

:salam:به نظرم اگر چراغ را در وضعیت پایینترین حالت تنظیم کنید روشن بودن نور بالا و پایین به هیچ  وجه موجب ازار و اذیت دیگران نمیشه ... من اینحالت رو ترجیح میدم به روشن بودن مه شکن و سوختنش ... در ضمن اسم این تاپیک، راه حل دادن برای نسوختن چراغ مه شکنه برای همین من این پیشنهاد رو دادم وگرنه علاوه بر 4 لامپ موجود مه شکن هم روشن باشه میتونه موثر باشه ... کسی منکر این قضیه نیست ...

اگر منظورتون پایین آوردن با کلید کنار فرمون هستش که هرچقدر هم نوربالا رو پایین بیارید، بازم اذیت کننده هست.

به ویژه اگه عقب ماشین کمی سنگین باشه. اصلا این کلید کارش همینه که وقتی عقب ماشین میاد پایین، نور رو کمی پایین بیاریم تا رانندگان مقابل رو اذیت نکنه.

اگرم منظور پایین آوردن نوربالا با پیچ تنظیم کاسه هست که بازم اصولی نیست و در مواقع نیاز به نور بالا امکان استفاده ازش نیست.

ترجیح شما محترم و یک مسئله شخصیه. مهم اون استانداردی هستش که یه شرکت با گذروندن آزمایش های مختلف بهش دست پیدا می کنه.
منم ممکنه خیلی کارا انجام بدم رو ماشینم که مورد تایید دیگران نباشه.

در مورد اسم تاپیک هم، برای جلوگیری از سوختن مه شکن، بهترین راه سفت کردن و گرفتن لقی شونه. و البته اگرم آب بندی نیستن، آب بندی کردنشون هم موثره.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری