hobor971

مشکلات و سوالات در مورد گیربکس BE1 (ایرانی-SD مدل 91 به بعد)

297 ارسال در این موضوع قرار دارد

گیربکس be مشکلی بغیر از  زوزه و صدای وووووو نداره 

روغن گیربکس رو بعد از چند کیلومتر باید عوض کرد ؟ چه مارک و مشخصاتی باید ریخت ؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 30 دقیقه قبل، hrbhrb گفته است :

گیربکس be مشکلی بغیر از  زوزه و صدای وووووو نداره 

روغن گیربکس رو بعد از چند کیلومتر باید عوض کرد ؟ چه مارک و مشخصاتی باید ریخت ؟

صدای نویز گیربکس بستگی داره در چه دنده هایی باشه 

معمولا 40000 هزار کیلومتر بازدید میشه 

باید شماره گرانوری خودش را بریزید 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/10/02, 09:10:51، un4g1v3n گفته است :

منظورتون از هزینه اضافی همین "

پلوسها

صفحه مشکی رنگ زیر دسته موتور زیر باتری( توی گیربکس BE نیستش)

سیم کلاچ" 

هست ؟ چقدر میشه مگه ؟ یعنی با تعویض اینها گیربکس سوار میشه ؟

سیم کلاچ و صفحه زیر دسته موتور خیلی قیمتی ندارند. میمونه پلوسها که نوش بالای 500 تومن در میاد. اگر استوک سالم گیر بیارید هزینه ها کاهش پیدا میکنه

در در 1396/10/02, 11:19:56، un4g1v3n گفته است :

با این تفاسیر به نظرتون ارزش داره و عقلانی هست که آدم گیربکس be  رو با ma عوض کنه ؟

شخصاً کلی 206 سوار شدم، هماهنگی موتور tu5 با گیربکس ma بیشتر هستش

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، captainniron گفته است :

سیم کلاچ و صفحه زیر دسته موتور خیلی قیمتی ندارند. میمونه پلوسها که نوش بالای 500 تومن در میاد. اگر استوک سالم گیر بیارید هزینه ها کاهش پیدا میکنه

سلام به نظر من برای اشخاص معمولی و مصرف کننده دو راه بیشتر نداره یا يه ماشین زیر مدل نود سالم و تمیز گیر بياره هم گیربکس ma هست و پلوسها خیلی کیفیت بهتری داره و برای یه شرکت معروفه که برای همین ماشین طراحی شده هم سیستم برقی و سنسورهای اصلی و فرانسوی داره و اپشنهای بدرد بخوری مثل تایپ بی کروز پدال پنج سیم سنسور نور باران ميشه انداخت ولی خوب باید هر سال برای معاینه فنی اقدام شه و با مشکلات احتمالی مربوط به کارکرد ماشین کنار بیاد یا مدل بالا و صفر بخره و با مشکلات احتمالی مربوط به ایرانیزه شدن کنار بیاد ولی بعضيا هستن خوب حرفه ای ترن و به قول معروف ماشین بازن و کلی خرج میکنن زیربندی ماشین رو ار سی میندازن و یا کمکهای فرانسوی میندازن یا اکسل عقب ارسی میندازن یا با کلی دنگو فنگ و مشکلات esb نصب میکنن و زیاد فکر صرفه اقتصادی نیستند و بیشتر برای لذت از اينجور کارها میکنن و مکانیکی رفتنو دنبال قطعه گشتنو رفع ايرادات نه تنها خسته شون نمیکنه بلکه براشون لذتبخشه و تایم آزادشان رو صرف اینکارها میکنن و با تجربه و آشناهایی که دارن خیلی راحتر و مناسب تر کارو انجام ميدن برای اينجور افراد فکر خوبیه مثلا سیستم برق مولتی پلکس رو روی يه خودروی صفر یا مدل بالا پیاده کنن یا گیربکس و پلوسها رو به مدل ma تغییر بدن 

لینک به ارسال
در در 1396/10/03, 23:17:53، captainniron گفته است :

حالا اگه با دو سه تومن جمع شه میشه رفت دنبالش.ولی مشکلی که من پرسیدم و هست و احتمالا قابل حل نیست سنسور دور موتور هست که اینطور که بوش میاد سنسور دور موتور فرانسوی ها با سنسور ایرانیزه ها نمیخونه و نمیشه ست کرد.اساتید نظر بدن 😍

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، greatarab گفته است :

حالا اگه با دو سه تومن جمع شه میشه رفت دنبالش.ولی مشکلی که من پرسیدم و هست و احتمالا قابل حل نیست سنسور دور موتور هست که اینطور که بوش میاد سنسور دور موتور فرانسوی ها با سنسور ایرانیزه ها نمیخونه و نمیشه ست کرد.اساتید نظر بدن 😍

اصلی ترین مشکل همینه . میشه همون سنسور BE رو روی گیربکس MA نصب کرد ولی با توجه به اینکه فلایویل هم باید عوض بشه و این جوری که من شنیدم تعداد دنده ها یکی نیست پس میشه حدس زد که باید یا توی ای سی یو ماشین تغییر داد تا مقادیری که تعریف شده با تغییرات مکانیکی  ست بشن و یا اینکه همچین کاری از نظر نرم افزاری شدنی نباشه . اگر هم که تعداد دنده های فلاویل تفاوتی نکنه و این موضوع تفاوت فلایویل ها صحت نداشته باشه  که انجام شدنی هست . 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان باطری ماشین من نشتی داشت و اب اسید زیادی ریخته رو گیربکس .البته فک کنم پوسته گیربکس هست.بنظرتون مشکل ساز نمیشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری