hobor971

مشکلات و سوالات در مورد گیربکس BE1 (ایرانی-SD مدل 91 به بعد)

284 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 12 ساعت قبل، hadi4507 گفته است :

گیربکس ایرانیزه تو v8 های مدل ۹۱ هم دیده شده یا خیر؟

بزارین یه چیزی بگم در مورد گیرباکس -کلا سری های ساخته شده همه توسط پژو بودند چه ma &be&al4 و الان همه تو ایران توسط شرکت نیرو محرکه تولید و ساخته میشن فقط اینو بدونید همه کارشون یه جوره فقط نسبت ضریب هاشون فرق داره و اینکه هر گیرباکسی با هر موتوری هم خونی نداره و با تعویض گیرباکس یا راندمان کم میشه یا ممکنه بهتر بشه و اینکه من میگم گیربکس ma بهتر be هست برای موتور tu5 و اتاق 206 بهترین گزینه هست شاید این رو یه خودرو دیگه بسته به شرایط خوب نباشه نه اینکه be خوب نیست ولی بنظر من و تجربه خودم برا 206 نیست این گیرباکس

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، mohsenzacki گفته است :

بزارین یه چیزی بگم در مورد گیرباکس -کلا سری های ساخته شده همه توسط پژو بودند چه ma &be&al4 و الان همه تو ایران توسط شرکت نیرو محرکه تولید و ساخته میشن فقط اینو بدونید همه کارشون یه جوره فقط نسبت ضریب هاشون فرق داره و اینکه هر گیرباکسی با هر موتوری هم خونی نداره و با تعویض گیرباکس یا راندمان کم میشه یا ممکنه بهتر بشه و اینکه من میگم گیربکس ma بهتر be هست برای موتور tu5 و اتاق 206 بهترین گزینه هست شاید این رو یه خودرو دیگه بسته به شرایط خوب نباشه نه اینکه be خوب نیست ولی بنظر من و تجربه خودم برا 206 نیست این گیرباکس

بیشترین نوع گیربکسی هایی که رو پژو 206 ، 207 ، 306 ، 307 و 308 و ...  تو خود فرانسه نصب میشده همین سری BE بوده و فقط تو چند مدل که عموما موتور های کم حجم و ضعیف پژو بودن گیربکس MA استفاده شده ، از نظر قیمتی گیربکس BE از MA گرونتر هست و از نظر راندمان هم از MA بهتر نباشه بدتر نیست اگر نه رو سری RC گیربکس BE نصب نمیشد .

کلا گیربکس BE به خاطر تحمل قدرت و گشتاور بیشتر روی یه موتور مثل TU5 که گشتاور بالایی نداره کمتر تحت فشار قرار میگیره و کمتر خراب میشه حالا کاری به کیفیت پایین BE ساخت ایران ندارم ولی اگر قرار بود یه گیربکس ظریفی مثل MA با همین کیفیت فعلی BA تولید میشد بعدی میدونم 1 ماه هم رو این ماشین دوام می اورد .

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، mohsenzacki گفته است :

ممنون

بیشتر منظورم این بود که از چه سالی گیربکس های be جایگزین ma شدن از ۹۱ یا ۹۲؟ اونم بخاطر مشکلات بوجود آمده در رابطه با کلاج هست که واقعا اذیت کننده ست

لینک به ارسال
در در 1396/04/18, 19:48:25، hadi4507 گفته است :

ممنون

بیشتر منظورم این بود که از چه سالی گیربکس های be جایگزین ma شدن از ۹۱ یا ۹۲؟ اونم بخاطر مشکلات بوجود آمده در رابطه با کلاج هست که واقعا اذیت کننده ست

فکر کنم از سال 89 شروع شده رو یه سری محدود از SD ها نصب شد ولی به صورت رسمی از سال 92 نمونه BE1 رو همه مدل ها چه رانا چه 206 همه مدل ها نصب شده مه بعد از مدتی پروژه بازخورد بدی گرفت و با شدید شدن مشکلات و کلاچ و دیسک و صفحه مجدد بازنگری شد و دوشاخه کلاچ بهینه شد و تغیراتی دیگه هم دادن ولی بازم نتیجه مطلوب نبود .

از وضعیت تا سال 95 ادامه پیدا کرد و از اواسط سال 95 کلا گیربکس BE4 که همون نمونه تصب شده روی RC بود جایگزین قبلی شده و تا الان هم ادامه پیدا کرده و خداروشکر مثل اینکه دیگه ایرادات نمونه قبلی رو نداره .

البته یه سری دوستان هنوز باور دارن گیربکس همون نمونه BE1 هست ولی تو یه اطلاعه فنی که مربوط به زمان تولید 207 جدیده و همزمان شده بود با تغییر BE1 به BE4 حداقل برای 207 جدید رسما اعلام شده BE4 هست و احتمالا رو همه خونواده 206 و 207 در حال حاظر داره نصب میشه .

m44q_2017_04_25_07_50_21.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Danial_4139 گفته است :

فکر کنم از سال 89 شروع شده رو یه سری محدود از SD ها نصب شد ولی به صورت رسمی از سال 92 نمونه BE1 رو همه مدل ها چه رانا چه 206 همه مدل ها نصب شده مه بعد از مدتی پروژه بازخورد بدی گرفت و با شدید شدن مشکلات و کلاچ و دیسک و صفحه مجدد بازنگری شد و دوشاخه کلاچ بهینه شد و تغیراتی دیگه هم دادن ولی بازم نتیجه مطلوب نبود .

از وضعیت تا سال 95 ادامه پیدا کرد و از اواسط سال 95 کلا گیربکس BE4 که همون نمونه تصب شده روی RC بود جایگزین قبلی شده و تا الان هم ادامه پیدا کرده و خداروشکر مثل اینکه دیگه ایرادات نمونه قبلی رو نداره .

البته یه سری دوستان هنوز باور دارن گیربکس همون نمونه BE1 هست ولی تو یه اطلاعه فنی که مربوط به زمان تولید 207 جدیده و همزمان شده بود با تغییر BE1 به BE4 حداقل برای 207 جدید رسما اعلام شده BE4 هست و احتمالا رو همه خونواده 206 و 207 در حال حاظر داره نصب میشه .

m44q_2017_04_25_07_50_21.jpg

من میخوام کارکرده v8مدل ۹۰ یا ۹۱بخرم اگه از شانس گیربکس be1بود مشکلات مربوط بود دوشاخه کلاج توسال ۹۰ وجود داشته یا بعدا کیفیتها پایین اومده

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، hadi4507 گفته است :

من میخوام کارکرده v8مدل ۹۰ یا ۹۱بخرم اگه از شانس گیربکس be1بود مشکلات مربوط بود دوشاخه کلاج توسال ۹۰ وجود داشته یا بعدا کیفیتها پایین اومده

اینکه گیربکس زیر مدل 92 از نوع Be1 باشه خیلی خیلی کمه چون تا اونجایی که میدونم فقط رو یه تعداد خیلی محدود قبل از سال 92 نصب شده ، دوشاخه کلاچ هم بعد از نصب نمونه BE شروع شد تا قبلش مشکلی نداشتن.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام  به دوستان 

بنده sd 91 خریدم و قصد تعویض دیسک وصفحه دارم گیربکس ماشینم be1 هستش خواستم بدونم دوستانی که مشابه مدل منو دارن ۲ شاخ بهینه  لازمه براش یا نه مشکلی تو کلاج ندارم فقط یکم سفته که با کارکرد ۱۰۰ تا ماشین و صفحه هنوز فابریکه فک کنم طبیعی باشه

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، gam2 گفته است :

سلام  به دوستان 

بنده sd 91 خریدم و قصد تعویض دیسک وصفحه دارم گیربکس ماشینم be1 هستش خواستم بدونم دوستانی که مشابه مدل منو دارن ۲ شاخ بهینه  لازمه براش یا نه مشکلی تو کلاج ندارم فقط یکم سفته که با کارکرد ۱۰۰ تا ماشین و صفحه هنوز فابریکه فک کنم طبیعی باشه

اگه تو شروع حركت مشكلى ندارين دو شاخ لازم نيست

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، ZÆR گفته است :

اگه تو شروع حركت مشكلى ندارين دو شاخ لازم نيست

حدود ۱ ماه گرفتمش  از همون اول کلاج سفت بود صدای قیچ میداد و ۱ وقتایی کلاج درست بر نمیگشت که با تعویض سیم کلاج مشکل گیر کردن کلاج برطرف شد و کلاجم نرمتر شد اما اون صدای قیچ قیچ موقع کلاج گرفتن هنوز سر جاشه که مشخصه از تو گیربکس میاد (خشکی کائوچویی ۲ شاخ کلاج به نظرم)این صدا تو ترافیک بیشترم میشه و صبح که سرده اصلا نیست لوازمارو گرفتم که عوض کنم حتی ۲ شاخ بهینه اما میگم نکنه عوضش کنم مشکل ایجاد کنه بخدا گیربکس ma ماه بود این داستانارو نداشت جز زوزه 😁😁😁

لینک به ارسال

سلام خدمت دوستان گرامی. 206 تیپ 5مدل 92 ، وقتی ماشین تازه راه میفته تا دقایقی که گرم نشده کامل دنده دو،دور موتور 2تا3 ماشین حالت ریپ میزنه و باید دور موتور رو بالا برد و پرگاز کلاچ رو رها کرد ، اما وقتی گرم میشه هیچ مشکلی نداره.مشکل فقط دور موتور 2-3دنده 2 هست و بسیار کمتر و فقط گاهی دنده 3، مشکل از چی میتونه باشه؟ ممنون از پاسختون.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری