hobor971

مشکلات و سوالات در مورد گیربکس BE1 (ایرانی-SD مدل 91 به بعد)

296 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوستان یکی در مورد این صدای وووررره یه چیزی شبیه زوزه من و راهنمایی کنه ادم و دیونه میکنه

ماشین اس دی وی 8 مدل 93

دنده خوب جاه میره و مشکلی نداره

کلاچ هم خوبه

فقط این زوزه نمیدونم بلبرینگ چرخه یا گیربکسه صداش خیلی رو مخه

چیکار کنم

کدوم نمایندگی ببرم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

وقت بخیر

اقا من یه ۲۰۶ اس دی وی ۸ مدل برج ۱۲ سال ۹۴ خریدم از همون روز اول وقتی کولر روشن میکنم از سمت گیربکس یک صدای تق تق میاد که با گرفتن کلاچ قطع میشه شایان ذکر که دنده یک و دنده عقب هم که میزنم خیلی لرزش داره ماشین

بعد ها این صدا بعد از گرم شدن ماشین بدون کولر هم ایجاد شد که با گرفتن کلاچ قطع میشه

ماشین رو که بردم نمایندگی تا دید گفت مشکل از دوشاخ کلاچ هست که توی این گیربکس جدیدا شایع هست حالا یک دوشاخ بهینه برام امداد زدن

حالا میخوام نظر اساتید رو راجع این موضوع بدونم که آیا تشخیصشون درسته یا نه؟ چون روی ماشین حساسم و با کوچکترین مورد اشتباهی که پیش بیاد دلمو میزنه اگر به نظرتون درست نمیشه ندم دست این تعمیرکارای بی مسئولیت ایران خودرو

با تشکر

لینک به ارسال

227988 سلام

وقت بخیر

اقا من یه ۲۰۶ اس دی وی ۸ مدل برج ۱۲ سال ۹۴ خریدم از همون روز اول وقتی کولر روشن میکنم از سمت گیربکس یک صدای تق تق میاد که با گرفتن کلاچ قطع میشه شایان ذکر که دنده یک و دنده عقب هم که میزنم خیلی لرزش داره ماشین

بعد ها این صدا بعد از گرم شدن ماشین بدون کولر هم ایجاد شد که با گرفتن کلاچ قطع میشه

ماشین رو که بردم نمایندگی تا دید گفت مشکل از دوشاخ کلاچ هست که توی این گیربکس جدیدا شایع هست حالا یک دوشاخ بهینه برام امداد زدن

حالا میخوام نظر اساتید رو راجع این موضوع بدونم که آیا تشخیصشون درسته یا نه؟ چون روی ماشین حساسم و با کوچکترین مورد اشتباهی که پیش بیاد دلمو میزنه اگر به نظرتون درست نمیشه ندم دست این تعمیرکارای بی مسئولیت ایران خودرو

با تشکر

سلام

بله تخيص درست بوده

دو شاخ با نوع بهينه تعويض شه و ديسك و صفحه هم مرغوب باشه مشكلتون حل خواهد شد

لینک به ارسال

سلام خدمت دوستان عزیز من یه 206 تیپ 5 تقریبا 30 روز پیش گرفتم .. صدای خر خر میده ولی زمانی که کلاج می گیرم رفع میشه البته وقتی کلاج رو آروم ول می کنم قطع میشه .. مشکل از چیه .. گفتن فردا ببرم فلان نمایندگی کار گروه گیربکس اونجاست.. میگم ممکنه از بلبرینگ کلاج باشه؟؟؟؟؟

سلام.دوست گرامی مشکلی که شما دارید شایعه و همه کسانی که 206 ایرانیزه دارن باهاش دست و پنجه نرم می کنن.مشکل از بلبرینگ شفت ورودی گربکسه.می برید تعویضش می کنید اما بعد از 15000کارکرد دوباره به صدا می افته.هیچ راه حلی هم نداره.چون این گیربکس یه گیربکس مندرآوردی ای بوده که این آقایون شترگاو پلنگ ساز روی این ماشین نازنین نصب کردن.در ضمن این بلبرینگ به هیچ جایی صدمه ای وارد نمی کنه و خرجی رو دستتون نمیزاره فقط بعضی مواقع صداش در میاد که رو اعصابه.موفق باشید.

سلام كسي از اساتيد سايز اين بلبرينگ رو نداره تا خودمون بريم از كوچه ناطم الطباء چراغ برق يدونه ژاپني يا الماني اصلشو گير بياريم و ببنديم تا مشكل اين بلبرينگ شفت چيني رو حل كنيم ؟!؟ بابا پدر ملت سر يه بلبرينگ شخمي دراومد !!!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به ارسال

اساتيد دوتا سوال دارم ازخدمتتون: ١- گيربكس تيپ ٥ مدل ٩٥ چيه؟

٢- ديسك و صفحه و بلبرينگ كلاچ والئو ي جعبه سبز با جعبه ابيه ايساكويي ايا فرقي از نظر كيفي ميكنه؟توبازار پرسيدم جعبه سبز رو تقريبا ٤٠ هزارتومان بالاتر ميفروشند، ايا اين تفاوت قيمت ترفند فروشندهاست واسه سركيسه كردن مشتري يا واقعا از نظر كيفيت فرق دارن باهم؟

لینک به ارسال

سلام ماشین مدل 95 1200 تا راه رفته

موقع دنده عوض کردن یک صدای تقی میده تقریبا همه دنده ها طبیعیه؟؟

بعضی وقت ها هم دنده یک خیلی سخت و سفت میره یعنی باید بازور بری که صدا میده ولی بعضی وقت ها واقعا خیلی رون و بیصدا هست

تو دنده دو هم میخوام برم تقریبا سفت هست و لرزش دسته دنده هم داره تو دنده 2 که مثل اینکه همه لرزش دست دنده رو دارند نه؟؟

اوایل بهتر بود ولی الان بدتر شده

این مشکل از چی هست ؟؟ الان ارزش داره زودتر برم نمایندگی؟؟

لینک به ارسال

دوستان من شنيدم گيربكس مدلهاي ٩٥ be4 شده ، كسي اطلاعات كاملتري در اين زمينه و تفاوتهاش داره؟

لینک به ارسال

سلام دوستان

میخواستم بدونم این کلاج هایی که اتوماتیک هستن و اکثرا بالا میگیرن مشکلی واسه مجموعه گیربکس و دیسک و صفحه ایجاد نمیکنن؟

نیازی نیست با نوع دستی تعویض بشه؟

آخه شنیدم باعث میشه صفحه کلاج زودتر تموم بشه و فشار میاد به گیربکس، گفتم اگه لازمه همین اول عوض کنم با نوع دستی، اگه هم نه که الکی دست نزنم به ماشین

ممنون

لینک به ارسال

236502 سلام ماشین مدل 95 1200 تا راه رفته

موقع دنده عوض کردن یک صدای تقی میده تقریبا همه دنده ها طبیعیه؟؟

بعضی وقت ها هم دنده یک خیلی سخت و سفت میره یعنی باید بازور بری که صدا میده ولی بعضی وقت ها واقعا خیلی رون و بیصدا هست

تو دنده دو هم میخوام برم تقریبا سفت هست و لرزش دسته دنده هم داره تو دنده 2 که مثل اینکه همه لرزش دست دنده رو دارند نه؟؟

اوایل بهتر بود ولی الان بدتر شده

این مشکل از چی هست ؟؟ الان ارزش داره زودتر برم نمایندگی؟؟

بنده و چند نفر از دوستان دیگر مشکل شدید لرزش دسته دنده داشتیم که با کاهش ارتفاع از 6 انگشت به 3 انگشت این قضیه کاملا حل شد.

درضمن برای این ارتفاع باید از فنر سایز 32 استفاده کنید که نرمی آن دقیقا مشابه فابریک است.

لینک به ارسال

درود

دوستان من ی تیپ ۲ مدل اخر ۹۱ دارم که سیم کشی فرانسویه

مشکلی که دارم اینه که اختلاف بین دنده ۱ و دو ماشین زیاده!

یعنی دنده ۱ رو دور ۳۰۰۰ که دنده بدم دنده ۲ میشه ۱۵۰۰ یا ۱۶۰۰ دور موتور

اگه بخوام بیشتر فشار بیارم تو دنده ۱ که باعث مشکل برای موتور میشه

وقتی هم رو دور ۳ دنده میدم دنده ۲ ی حالت دنده مرده میشه و اصلا کشش و شتاب خوبی نداره

از طرفی وقتی تو دنده ۲ ماشین کشش نداره بخوام بدم ۱ اختلاف زیاد دوتا دنده باعث میشه به موتور زور بیاد بخوام دنده دو هم ادامه بدم باید ی دنده مرده ی حسابی چاق کنم خلاصه.

شدیدا درگیرم با این موضوع یجوری از ۱ به ۲ دنده مردس اگه ۱ رو بخوام همیشه پر کنم برم ۲ فشاره بموتور اگه تا ۳۰۰۰ پر کنم برم ۲ از اون ور دنده مرده و فشاره

برعکسشم هست دقیقا

مشکل کجاس واقعا؟

چرا اینجوریه؟

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری