hobor971

مشکلات و سوالات در مورد گیربکس BE1 (ایرانی-SD مدل 91 به بعد)

301 ارسال در این موضوع قرار دارد

:salam:

یکی از دوستانم هست که چند تا گیربکس فرانسوی داره قیمتشم که پرسیدم 700 ت هستش گیربکس رو ماشینم حدود 500 ت(توپه پرش میره )

شدیدا پیگیر این موضوع هستم که آیا واقعا تعویض گیربکس فرانسوی (حالا به غیر از راحت شدن از نظر خورده شدن دیسک و صفحه ).تو شتاب تاثیره محسوسی داره :shock:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یکی از دوستام با پژو پارس همین مشکل شما رو داشت که برد با گارانتی براش گیربکسو عوض کردن خوب شد.

لینک به ارسال

سلام

دنده 3 موقع شتابگیری می پره بیرون.هم از 2 به 3 هم از 4 به 3.از دیسک و صفحه هست یا از گیربکس؟

اس دی مدل 94

مشکل شما از گیربکسه!

ببرید گارانتی؛ اگه تونستید متقاعدشون کنید که براتون تعویض کنن....

:salam:

یکی از دوستانم هست که چند تا گیربکس فرانسوی داره قیمتشم که پرسیدم 700 ت هستش گیربکس رو ماشینم حدود 500 ت(توپه پرش میره )

شدیدا پیگیر این موضوع هستم که آیا واقعا تعویض گیربکس فرانسوی (حالا به غیر از راحت شدن از نظر خورده شدن دیسک و صفحه ).تو شتاب تاثیره محسوسی داره :shock:

قطعا با توجه به اختلاف ضرایب گیربکس BE1 و MA5 در صورت تعویض؛ شتاب ماشینتون کمی بهبود پیدا میکنه....

لینک به ارسال

دوستان سلام ماشین بنده 206 تیپ 5 مدل تیر 93 هستش تا الان هم 11800 کیلومتر راه رفته در کیلومتر 5000 دیسک وصفحه ماشین عوض شد ولی در کیلومتر 9000 بدلیل ترکیدن باطری و ریختن آب اسید روی ecu و گیربکس هر دو قطعه تعویض شد البته خودم با تعویض گیربکس اصلا" موافق نبودم چون از نظر عملکرد گیربکس خیلی راضی بودم ولی نمایندگی اسرار به تعویض داشت که بالاخره تعویض شد حالا گیربکس جدید مشکل پیدا کرده در حالت در جا صدای تر تر مانند میاد که با گرفتن کلاچ صدا قطع میشه بعضی وقت ها این صدا کم و بعضی وقت ها زیاد میشه و مشکل بعدی لرزش در زمانی که با دنده یک شروع به حرکت می کنم و زمانی که می خوام بزنم دنده 2 یک لرزش کوچیک بوجود میاد و این بیشتر زمانی که ماشین در یک جای شیب دار هست اتفاق می افته یا زمانی که تعداد سرنشین ها زیاد باشه که بدتر و شدید تر میشه این لرزش حالا یه نمایندگی میگه صدای گیربکس از صفحه کلاچ هستش و ایران خودرو دیگه اجازه تعویض کیت کلاج نمیده تا فراخوان جدید اعلان بشه برای گیربکس های be1 ( بعضی از قطعات گیربکس به گفته نمایندگی طراحی دوباره شده تا مشکلات دیسک و صفحه حل بشه) ، نمایندگی دیگه بردم گفت این صدا 100% از گیربکس ماشین هستش و ربطی به دسیک وصفحه نداره و باید عوض بشه البته یادم رفت در مورد لرزش ماشین هم به نمایندگی بگم حالا در خواست گیربکس دادم البته این رو هم بگم دنده های ماشین خیلی خوب و نرم جا میره مشکلی از این نظر ندارم فقط سوالی که از دوستان دارم به نظر شما مشکل از کل مجموعه گیربکس هست یا فقط با تعویض کیت کلاج صدا و لرزش قطع مشید ؟ البته نمایندگی سومی هم بردم که اون هم تست نکرده تا گفتم گیربکس صدا میده گفت باید عوض بشه

لینک به ارسال

دوستان سلام ماشین بنده 206 تیپ 5 مدل تیر 93 هستش تا الان هم 11800 کیلومتر راه رفته در کیلومتر 5000 دیسک وصفحه ماشین عوض شد ولی در کیلومتر 9000 بدلیل ترکیدن باطری و ریختن آب اسید روی ecu و گیربکس هر دو قطعه تعویض شد البته خودم با تعویض گیربکس اصلا" موافق نبودم چون از نظر عملکرد گیربکس خیلی راضی بودم ولی نمایندگی اسرار به تعویض داشت که بالاخره تعویض شد حالا گیربکس جدید مشکل پیدا کرده در حالت در جا صدای تر تر مانند میاد که با گرفتن کلاچ صدا قطع میشه بعضی وقت ها این صدا کم و بعضی وقت ها زیاد میشه و مشکل بعدی لرزش در زمانی که با دنده یک شروع به حرکت می کنم و زمانی که می خوام بزنم دنده 2 یک لرزش کوچیک بوجود میاد و این بیشتر زمانی که ماشین در یک جای شیب دار هست اتفاق می افته یا زمانی که تعداد سرنشین ها زیاد باشه که بدتر و شدید تر میشه این لرزش حالا یه نمایندگی میگه صدای گیربکس از صفحه کلاچ هستش و ایران خودرو دیگه اجازه تعویض کیت کلاج نمیده تا فراخوان جدید اعلان بشه برای گیربکس های be1 ( بعضی از قطعات گیربکس به گفته نمایندگی طراحی دوباره شده تا مشکلات دیسک و صفحه حل بشه) ، نمایندگی دیگه بردم گفت این صدا 100% از گیربکس ماشین هستش و ربطی به دسیک وصفحه نداره و باید عوض بشه البته یادم رفت در مورد لرزش ماشین هم به نمایندگی بگم حالا در خواست گیربکس دادم البته این رو هم بگم دنده های ماشین خیلی خوب و نرم جا میره مشکلی از این نظر ندارم فقط سوالی که از دوستان دارم به نظر شما مشکل از کل مجموعه گیربکس هست یا فقط با تعویض کیت کلاج صدا و لرزش قطع مشید ؟ البته نمایندگی سومی هم بردم که اون هم تست نکرده تا گفتم گیربکس صدا میده گفت باید عوض بشه[/quص

صدای تر تر مال بلبرینگ کلاچ هست باید عوض شه.

لرزش در شروع حرکت یا مال سیم کلاچ هست یا مال صفحه کلاچ هست.

شما اول سیم کلاچ رو عوض کن اگه مشکل حل نشد از صفحه کلاچ هست.

لینک به ارسال

سلام مشکل ترتر درجا از دنده برنجی هم می تونه باشه.

لینک به ارسال

سلام

به نظر حقیر دوستان با صداهای ترتر ورور غرغر و سفتی نسبی در تعویض دنده ها کنار بیان و گیربکس فابریک رو که اطمینان به نو بودن دارید تعویض نکنید . اونطور که بنده اطلاع پیدا کردم تمامی گیربکس های تعویضی دست دوم و تعمیری میباشند .شاید این مشکلات پس از تعویض حل بشه ولی در دراز مدت ممکنه مشکلات بد تری به وجود بیاد .

لینک به ارسال

دوستان سلام ماشین بنده 206 تیپ 5 مدل تیر 93 هستش تا الان هم 11800 کیلومتر راه رفته در کیلومتر 5000 دیسک وصفحه ماشین عوض شد ولی در کیلومتر 9000 بدلیل ترکیدن باطری و ریختن آب اسید روی ecu و گیربکس هر دو قطعه تعویض شد البته خودم با تعویض گیربکس اصلا" موافق نبودم چون از نظر عملکرد گیربکس خیلی راضی بودم ولی نمایندگی اسرار به تعویض داشت که بالاخره تعویض شد حالا گیربکس جدید مشکل پیدا کرده در حالت در جا صدای تر تر مانند میاد که با گرفتن کلاچ صدا قطع میشه بعضی وقت ها این صدا کم و بعضی وقت ها زیاد میشه و مشکل بعدی لرزش در زمانی که با دنده یک شروع به حرکت می کنم و زمانی که می خوام بزنم دنده 2 یک لرزش کوچیک بوجود میاد و این بیشتر زمانی که ماشین در یک جای شیب دار هست اتفاق می افته یا زمانی که تعداد سرنشین ها زیاد باشه که بدتر و شدید تر میشه این لرزش حالا یه نمایندگی میگه صدای گیربکس از صفحه کلاچ هستش و ایران خودرو دیگه اجازه تعویض کیت کلاج نمیده تا فراخوان جدید اعلان بشه برای گیربکس های be1 ( بعضی از قطعات گیربکس به گفته نمایندگی طراحی دوباره شده تا مشکلات دیسک و صفحه حل بشه) ، نمایندگی دیگه بردم گفت این صدا 100% از گیربکس ماشین هستش و ربطی به دسیک وصفحه نداره و باید عوض بشه البته یادم رفت در مورد لرزش ماشین هم به نمایندگی بگم حالا در خواست گیربکس دادم البته این رو هم بگم دنده های ماشین خیلی خوب و نرم جا میره مشکلی از این نظر ندارم فقط سوالی که از دوستان دارم به نظر شما مشکل از کل مجموعه گیربکس هست یا فقط با تعویض کیت کلاج صدا و لرزش قطع مشید ؟ البته نمایندگی سومی هم بردم که اون هم تست نکرده تا گفتم گیربکس صدا میده گفت باید عوض بشه[/quص

صدای تر تر مال بلبرینگ کلاچ هست باید عوض شه.

لرزش در شروع حرکت یا مال سیم کلاچ هست یا مال صفحه کلاچ هست.

شما اول سیم کلاچ رو عوض کن اگه مشکل حل نشد از صفحه کلاچ هست.

صدا از بلبرینگ کلاچ نیست مطمئنم چون قبلا" بلرینگ کلاچ عوض کردم صداش یجور دیگه بود البته دقیقا" نمی تونم بنویسم صداش به چه صورتی ولی پیش یه مکانیک وارد و باتجربه شهرمون ( گرگان) بردم گفت صدا برای گیربکس هستش و هیچ کاریش نمیشه کرد تنها راه خرد کردن گیربکس و عیب یابی هستش که تازه گفت شاید باز درست نشد کرد برای لرزش هم گفت دیک و صفحه احتمالا" چرب شده یا تاب برداشته یه همچین چیزی گفت

لینک به ارسال

سلام

به نظر حقیر دوستان با صداهای ترتر ورور غرغر و سفتی نسبی در تعویض دنده ها کنار بیان و گیربکس فابریک رو که اطمینان به نو بودن دارید تعویض نکنید . اونطور که بنده اطلاع پیدا کردم تمامی گیربکس های تعویضی دست دوم و تعمیری میباشند .شاید این مشکلات پس از تعویض حل بشه ولی در دراز مدت ممکنه مشکلات بد تری به وجود بیاد .

آره دوست عزیز همه گیربکس های تعویضی تعمیری هستن من بردم پیش مکانیک گفت این گیربکسی که برای تو انداختن یه گیربکس جمع شده هستش از همه جا چسب تابلو زده بیرون دیده میشه [wait]

لینک به ارسال

سلام

آره دوست عزیز همه گیربکس های تعویضی تعمیری هستن من بردم پیش مکانیک گفت این گیربکسی که برای تو انداختن یه گیربکس جمع شده هستش از همه جا چسب تابلو زده بیرون دیده میشه [wait]

ان شالله دیگه مشکل ساز نشه :razz::D

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری