erwin

بیرون زدن دود غلیظ سیاه از اگزوز

5 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان من ماشینم حدود 400 تا کار کرده سنسور اکسیژنش یه هفته هست خراب شده سفارش دادم منتظرم بیاد ولی امروز عصر ک برگشتم از اگزوز دود سیاه میومد یکی رو گذاشتم پشت ماشین گفتم گاز بده وقتی گاز داد یه هو دود سیاه و غلظی و زیادی از اگزوز زد بیرون

بنظر شما این دود مال سنسوره ک سوخته یا ماشین روغن سوزی هم پیدا کرده؟ :((( و ایا این تا وقتی که قطعه میاد واسه ماشین ضرر نداره؟ ب موتور اسیب نمیرسه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوست عزیز دود مربوط به همون سنسور اکسیژنه ضرری نداره جز آلودگی هوا و مصرف زیاد بنزین و در صورت مشاهده توسط پلیس انتقال به پارکینک یا نصب پلاک اعزام به تعمیرگاه 

دود مربوط به روغن سوزی آبیه رنگش که اگه هم داشته باشه تا وقتی  که دود سیاه هست معلوم نمیشه

ویرایش شده در توسط gam2
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، erwin گفته است :

سلام دوستان من ماشینم حدود 400 تا کار کرده سنسور اکسیژنش یه هفته هست خراب شده سفارش دادم منتظرم بیاد ولی امروز عصر ک برگشتم از اگزوز دود سیاه میومد یکی رو گذاشتم پشت ماشین گفتم گاز بده وقتی گاز داد یه هو دود سیاه و غلظی و زیادی از اگزوز زد بیرون

بنظر شما این دود مال سنسوره ک سوخته یا ماشین روغن سوزی هم پیدا کرده؟ :((( و ایا این تا وقتی که قطعه میاد واسه ماشین ضرر نداره؟ ب موتور اسیب نمیرسه؟

سلام

دود سیاه عموما به عدم تنظیم سیستم احتراق وبهم خوردن نسبت مخلوط سوخت و هوا مربوطه. احتمال خرابی سنسور که نوشتید که قطعی هست ولی بهتره یک تنظیم موتور هم بکنید و چک کنید در محفظه آب روغنی وجود نداره و آب کم نکرده باشه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/07/30, 13:58:13، mehrdadghp گفته است :

سلام

دود سیاه عموما به عدم تنظیم سیستم احتراق وبهم خوردن نسبت مخلوط سوخت و هوا مربوطه. احتمال خرابی سنسور که نوشتید که قطعی هست ولی بهتره یک تنظیم موتور هم بکنید و چک کنید در محفظه آب روغنی وجود نداره و آب کم نکرده باشه.

خیلی ممنون جناب من امروز سنسور رو عوض کردم تقریبا اوکی شد ولی طرفی ک عوضش کرد گفت متور دوده شده باهاش برو احتمالا تمیز میشه نشد بیارش :/

گفتم ببینم دوده شده منظورش چیه؟ و ایا خودش دوباره تمیز و پاک میشه؟؟ ضرری نداره ک دوده شده؟

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، erwin گفته است :

خیلی ممنون جناب من امروز سنسور رو عوض کردم تقریبا اوکی شد ولی طرفی ک عوضش کرد گفت متور دوده شده باهاش برو احتمالا تمیز میشه نشد بیارش :/

گفتم ببینم دوده شده منظورش چیه؟ و ایا خودش دوباره تمیز و پاک میشه؟؟ ضرری نداره ک دوده شده؟

والا نمیدونم یعنی چی؟؟ ولی بهتره روغن موتور با فیلتر هاتون را سریع عوض کنید و یک روغن با کیفیت با گرانروی 5-40 بریزید و اون را هم یک کم زودتر از معمول عوض کنید. شمع هاتون را  هم چک کنید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری