endwaiter

بیدار شدن آخرین بازمانده از خواب زمستانی

156 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوستانی که برچسب روی کلاف در رو می چسبونید، حتما لبه هاشو چسب کاغذی بزنید و بذارید بمونه تا خوب حالت خودشو بگیره و سفت بشه. امروز دیدم لبه برچسب ها کمی بلند شدن. روشون رو چسب کاغذی زدم. امیدوارم سفت و محکم بشن.

.

امروز یه دزدگیر ایزیکار مدل E6 هم نصب کردم تا یک مرحله اساسی از کارای مونده ی ماشین انجام بشه.

http://s6.uplod.ir/i/00899/byreqehmum46.jpg

ایشالا فردا هم روغن ترمز و هیدرولیک رو می خوام عوض کنم. اگه فرصت کنم برچسب و پد سنسور نور و بارون رو هم باید عوض کنم. چون خوب نشدن.

یه دست شمع سوزنی NGK LFR5AGP 5018 هم بستم رو ماشین. البته به خاطر گرم بودن نوع شمع، بعید می دونم خوب باشه. ولی باید تستش کنم ببینم چطور جواب میده. امیدوارم خوب باشه و پولم حروم نشه.

سه تا فیلتر هوای پرفلکس اصلی هم خریده بودم که به ماشینم نمی خوره. کمی پهن و کوتاه تره. باید مرجوعشون کنم.

مگه فیلتر تیپ های مختلف با مکش ۷.۴.۵ فرق دارن؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دوستانی که برچسب روی کلاف در رو می چسبونید، حتما لبه هاشو چسب کاغذی بزنید و بذارید بمونه تا خوب حالت خودشو بگیره و سفت بشه. امروز دیدم لبه برچسب ها کمی بلند شدن. روشون رو چسب کاغذی زدم. امیدوارم سفت و محکم بشن.

سلام

اون برچسب رو تا با سشوار خوب داغ نکنی همینه....

سشوار هم چسبندگیش رو بیشتر میکنه؛ هم با گرم شدن نرم میشه و حالت میگیره و بعد از خنک شدن حالتش رو نگه میداره....

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، !Mehdi گفته است :

سلام

اون برچسب رو تا با سشوار خوب داغ نکنی همینه....

سشوار هم چسبندگیش رو بیشتر میکنه؛ هم با گرم شدن نرم میشه و حالت میگیره و بعد از خنک شدن حالتش رو نگه میداره....

ممنونم. حدس می زدم اینجوری باشه. اما مطمئن نبودم. حتما گرمش می کنم.

.

دوستان ۳ تا فیلتر هوای پرفلکس اورجینال از گیجی کالا خریدم که ظاهرا مال تیپ دو هستش. نمی دونستم که سایز فیلتراش فرق دارن. شکل ظاهریش رو دیدم. جلوشم نوشته بود مناسب ۲۰۶. اون پایین تو توضیحات کاملش زده تیپ دو. اگر کسی می خواد تقدیمش کنم. انصافا فیلتراش حیفه.

دونه ای ۱۹ تومن خریدم. اما کسی بخواد سه تاش رو ۵۰ تومن تقدیم می کنم.

لینک به ارسال

میگم دوستان، کیلومتر ماشین از هزار رد شد. به نظرتون ببرم واسه گارانتی و سرویس اولیه؟ خخخخخ 😆😆😆😆😆

7fmm40184ez4.jpg

امروز رفتم روغن ترمز و هیدرولیک رو هم عوض کردم که نتیجش نرم تر شدن ترمز و فرمون بود. سرویس های ماشین شکر خدا تقریبا تموم شد. فقط مونده یه مایع خنک کننده.

pwrez59fpvnn.jpg

روغن ترمز توتالی که گرفته بودم بی رنگ بود. این رنگیش رو ندیده بودم.

از سیلندر ترمزها یکی یکی روغن رو خالی کردیم. من پدال می زدم و از لوله ها خارج می شد. البته طبیعیه که یه کم از روغن قبلی بمونه، اما فکر کنم راحت ۸۰-۹۰ درصدش نو شد.

cfi8i19v5g1w.jpg

روغن هیدرولیک رو هم با باز کردن لوله متصل به زیر پمپ تعویض کردیم. با چرخوندن فرمون روغنش خالی شد. اینم ممکنه کامل خالی نشده باشه، اما بیشترش تعویض شد و فرمونم نرم تر شد.

44l7u8u2bb39.jpg

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

طبق توصیه دوستان، لبه برچسب های روی کلاف در رو سشوار گرفتم. امیدوارم که خوب چسبیده باشن.

.

a5o4ewb3f47u.jpg

از روغن هیدرولیکم هم حدود ۸۰۰ سی سی مصرف شد. دیگه نمی دونم کل ظرفیتش چقدره و آیا کامل عوض شده یا نه؟

4ess38kp9ihd.jpg

اینم تعویض برچسب و پد سنسور نور و بارون. با تجربه بیشتر خیلی تمیزتر. تقریبا بدون حباب.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

اساتید عزیز یه سوال داشتم.

نظرتون راجع به تعویض لوله های مکش هوا و فیلتر ماشین با ۷.۴.۴ چیه؟ آیا ارزشش رو داره؟

واقعا چقدر تاثیر داره و اصلا فرق اساسی بین هواکش ۷.۴.۴ و ۷.۴.۵ چیه؟

میگن هوای ورودی ۷.۴.۴ بیشتر و خنکتره. درسته؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

پد و برچسب رو عالی چسبوندین دمتون گرم

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، ZÆR گفته است :

پد و برچسب رو عالی چسبوندین دمتون گرم

اینم به لطف راهنمایی های دوستان عزیزه. پد اگر خوب گرم بشه، حالت مایع پیدا می کنه. مثل ژله تقریبا و انعطافش هم زیاد میشه. بنابراین بهتر می چسبه.

اینو دیشب فهمیدم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

5ixg_screenshot_2017-10-02-02-30-43%5B1%

سلام این اگهیو تو دیوار دیدم یاد ماشین شما افتادم یک یا به قولی دو مدل پایینتر رنگ مشکی که خیلی کم پسندیده میشه 89000 هزار کارکرد اونم معلوم نیست درست باشه صد درصد زدگیو خطو خشو یکی دو لکه رنگ تو این شش سال کارکرد تو گوششه ایراد ریزو درشت فنی با این اوصاف ماشین شما انصافا چند میرزه به نظر من راحت 50 پس با خیال راحت خرجش کنید 

اینو نشون دادم با خیال راحت خرجش کنید ما ام عکساشو ببینیم لذت ببریم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

میگم دوستان، کیلومتر ماشین از هزار رد شد. به نظرتون ببرم واسه گارانتی و سرویس اولیه؟ خخخخخ 😆😆😆😆😆

7fmm40184ez4.jpg

امروز رفتم روغن ترمز و هیدرولیک رو هم عوض کردم که نتیجش نرم تر شدن ترمز و فرمون بود. سرویس های ماشین شکر خدا تقریبا تموم شد. فقط مونده یه مایع خنک کننده.

pwrez59fpvnn.jpg

روغن ترمز توتالی که گرفته بودم بی رنگ بود. این رنگیش رو ندیده بودم.

از سیلندر ترمزها یکی یکی روغن رو خالی کردیم. من پدال می زدم و از لوله ها خارج می شد. البته طبیعیه که یه کم از روغن قبلی بمونه، اما فکر کنم راحت ۸۰-۹۰ درصدش نو شد.

cfi8i19v5g1w.jpg

روغن هیدرولیک رو هم با باز کردن لوله متصل به زیر پمپ تعویض کردیم. با چرخوندن فرمون روغنش خالی شد. اینم ممکنه کامل خالی نشده باشه، اما بیشترش تعویض شد و فرمونم نرم تر شد.

44l7u8u2bb39.jpg

ماشالاه ماشالاه چشم بد دور. 

ایشالاه همیشه به خوشی سوارش شید واقعا تایپیکتون تو این چند روز به صفحه هشتم رسیده که هم از سلیقه و رسیدگیها و کارهایی که برا ماشین میکنید هم پستهای بچه ها که نشون میده چقدر این ماشین براشون جذابه من که واقعا خیلی از ماشینتون خوشم اومده البته من هیچ وقت سمت تیپ شش نمیرم چون هم دنده دادن تو ماشینو دوست دارم هم از سرویسو و هزینه نگهداریو ایرادهاش میترسم و مصرفش کلا ماشینو ساده تر و بیدردسرتر بیشتر میپسندم یه جورایی پیرمردی شاید بگید ولی  همیشه میام عکسا ماشینتون رو  میبینم و لذت میبرم کلا از 206 بکر فرانسوی خیلی خوشم میاد یادش به خیر که این ماشین تا همین چند سال پیش با چه کیفیتو قیمت مناسبی تولید میشد با یه تحریم ظرف چند ماه قیمتو دو برابر کردنو قطعاتو ظرف چند ماه از گیربکسو پلوس و لنتو دیسک ترمز و خیلی از قطعات فنی بگیر تا کیلومترو جعبه فیوزو ایرکاندیشنو دیسپلیو دریچه گازو سنسورها و ... از برندهای معروف زیمنسو ساژمو بوشو والو دلفی و جاگور تکستارو فردو  و ... که جای جای ماشین مشاهده میشد  تبدیل کردن  به چین چانگو و چانگ چینو بقیه برندهای نامعلوم خداییش اگه تیپ دو و پنج های صفر الان با همون سیستم برقیو گیربکس سال نود تولید میشد همین صبح میرفتم یه صفر تیپ دو یا پنج  میخردیم و لذت ماشین صفرو هم تجربه میکردم چون تا حالا نداشتم شاید خیلیا بگن 206 سال 90 91 هم کلی از قطعات موتوریش ساخت داخل یا غیر فرانسوی بود ولی یک زیر نظارت پژو بود چون تو قرارداشون صادرات هم بود و اگه کیفیت افت زیاد میکرد به برند ونام پژو صدمه میخورد و اینکه 206 یک ماشینیه که سیستم انژکتورو الکترونیکش خیلی حساسه و تو خودروهای انژکتوری الکترونیک و سنسورها خیلی نقش مهمی دارن که کلا اورجینال بود و فرانسه فشار میاوردو نمیزاشت ایرانیزه شه از بی اس امو بی اس ایو ای سیو بگیر تا تک تک قطعات و سنسورها مثل کام دو هزار و دیسپلی و دریچه و پدال گازو کیلومترو سنسورهاو انژکتورو سوزنها همه اورجینال و از برندهای معروف بود و کروزو سنسور نور و باران و ای اس بی و تایپ بی و سی  روشون فابریک نصب میشد 

حالا واس من سواله چرا اینها به بهانه تحریم یکهو قیمتو کیفیتو به این حالو روز انداختن حالا که تحریمها رفته و دوباره پژو پاش به ایران باز شده نه قیمتها تغییری کرد نه خبری از سیستم مولتی پلکس شد من میدونم اینها اگه الان هر تعداد سیستم برقی از فرانسه بخوان راحت میتونن بخرن و بندازن رو ماشینهای مردم بنده خدا ولی چون چینیش ارزونتره حاضر نمیشن 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری