endwaiter

بیدار شدن آخرین بازمانده از خواب زمستانی

183 ارسال در این موضوع قرار دارد

دیروز و پریشب هم سیستم صوتی رو راه انداختم. می خواستم برم بازار دنبال باند که خانمم زنگ زد گفت از گیجی کالا باندا رو آوردن. تحویل بگیرم؟ منم گفتم حالا که آورده بگیر. چون خودمم وقت بازار رفتن نداشتم. گفتم فوقش دفعه بعد ازشون خرید نمی کنم.

خلاصه یه جفت باند JBL GT7-6H رو روی درای جلو و یه جفت JBL Stage 502 رو هم روی درای عقب نصب کردم. هر چهاررتا رو هم به خروجی باندهای جلو پایونیر ۷۷۵۰ وصل کردم. خروجی باندهای عقب رو هم به ۶۹۷۵ های با وفا روی طاقچه عقب وصل کردم. با وفا میگم چوم از سال ۸۹ با من هستن. خریدمشون ۱۵۵ تومن.

یه دونه ساب پایونیر ۲۰۰۲ هم گذاشتم تو صندوق که خداوکیلی خوراک ۲۰۶ فقط. حیف که یادم رفت عکسشو بندازم. تو نت جستجوش کنید. برای هاچبک سوارا گزینه مناسبیه.

یه آمپلی کنوود ۵۰۰ وات هم از قبل داشتم که دو تا کانالش رو دادم به ۶۹۷۵ ها و دو تاشم بریج کردم برای ساب. هرچند می دونم یه کم براشون ضعیفه، اما اون یکی آمپ دو کانالم رو نصب نکردم. چون می خواستم صندوقم زیاد اشغال نشه.

سیم کشی باندا روپهم با دقت و تمیز انجام دادم. سوکت باندای فابریک رو هم قطع نکردم تا بعدا مشکل ساز نشه.

ابرهای دور باندا رو هم گذاشتم بمونن تا صدا بهتر بشه. توییتر ها رو هم همونطور که گفته بودم، دو تا Harman فرانسوی رو جایگزین Deck های ایرانی کردم.

خوشبختانه نتیجه رضایت بخشه. حجم صدا و بیس خوبه. حالا سر فرصت می تونم با کمی تحقیق، تنظیمات بهتری رو هم انجام بدم.

http://s6.uplod.ir/i/00898/learvlfcnz54.jpg

ie440mwag8kp.jpg
8dt1ni07c2lz.jpg
egs293eo62lg.jpg

در 19 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام مجدد خوب روکش بنداز چند سال بعد درش بیارو اون موقع از نوییش لذت ببر ولی اگه حواستونو جمع کنید فقط کثیف شه میشه داد توشویی و روشو شستو مجدد تمیز کرد به شرطی که نسوزه یا مایعات رنگدار و لکه کننده مثل اب انارو غیره روش نریزه و پاره ماره نشه که اونم فدا سرتون نهایت بعد یه مدت ادم میده تودوزی براش فابریکی میدوزنو ابراشم عوض میکنن در مورد اینکه مثلا 84 ؤ 85 کیفیتش بهتر بوده درست ولی شرایطم باید در نظر گرفت مثلا الان من یه تیپ پنج صفر گیر بیارم طرف بگه چهل تومن منم بخرم ولی یکی دو سال سوار شمو چهل پنجاه تا کیلومتر بندازه و یه لکه ام رنگ شه از من هیجده تومنم نمیخرن یا یه تیپ پنجه 84 در حد کم کارکرد چهل پنجاه  تا کارکرد گیر بیارم همه چی فابریک اولا خیلی سخت گیر میاد چون کسی همچین ماشینیو نمیفروشه اگرم بفروشه تو همون خانواده نهایت فامیل نزدیک ازش میخرن مگر اینکه قیمتش فضایی باشه مثلا میزاره 26يإ27 و اونم ارزش خرید نداره در اون صورت یه سال سوار شیو کیلومتر بندازه و دو تیکه رنگ شه کلی تو سرش میخوره و برا کسی که یه جورایی به ماشین به عنوان سرمایه نگاه میکنه و فکر فروششم هست به صرفه نیست 

ولی ماشین شما داستانش فرق میکنه اولا چون بعد 91 تیپ شش تولید نشده و بعضیا اتومات سوارن و مشتری خاص داره البته میگن جدیدا داره تولید میشه ولی معلوم نیست چی در بیاد همین الان تو بازار تیپ شش 91 رو فکر نکنم زیر 32 بدن معمولیشو مگر تصادف شدید یا دربو داغون تر تمیزشم که بسته به انصاف تا 38 39 دیدم تو دیوار و به خاطر همین شما براتون خیلی بالاتر از قیمت کارکردش نیفتاده که در کل خودرو صفر افت قیمتو داره خلاصه داداش قدرشو بدون خوب ماشینی گیرت اومده هم نسبت به کیفیتو سال ساختش هم قیمتو شرایط بازار خداییش ماشین دست خوب کسی ام افتاده شما هم تجربه چندین 206 رو داشتید هم اوتومات کلی ام وسایل داشتی که از ماشین قبلیت باز کردیو رو این انداختی و با تجربه ای که از ماشین قبلیات کسب کردی و حتی تو این سایت و اینترنت بدست اوردی میتونی ماشینو سالمو روپا نگه داری ایشالاه که همیشه به خوشی سوارش شی هیچ وقتم دلتو نزنه و نگهش داری 

من اگه یه روزی جدیدترین بنز رو هم بخرم، ۲۰۶ دلمو نمی زنه. تا آخر عمرم هم براش احترام قائلم و دوسش دارم.

در مورد قیمت هم مدل ۹۰ با سی چهل تا کارکرد رو عمرا کسی زیر ۳۴–۳۵ بده. حالا اینکه صفره و ۹۱. تازه رو پلاک زیر دررموتور زده ۹۲. به نظر خودمم واقعا گرو نخریدمش. هرچند یه تومنی هم خرج سرویس های مختلفش شده. شایدم بیشتر.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

دیروز باله و جلوپنجره رو که داده بودم رنگ کنه، گرفتم و نصب کردم.

فلاپ های آینه و روی صندوق رودهم رنگ کردم، چون رنگشون به همراه جلو پنجره خراب شده بودن. البته فلاپ آینه خوب نشد و باید دو تا دیگه بگیرم رنگ کنم.

p99thzfwcm7x.jpg
upt37qlcj24p.jpg

jm8r95ptgzah.jpg

سنسور نور و بارون رو هم با دستگاه فعال کردم.

gl87m3ygq10k.jpg

غربیلک نازک و مسخره ماشین رو هم با غربیلک ماشین قبلیم عوض کردم. بعد از بالای صد هزار کیلومتر کارکرد، یه ذره جزیی بعضی جاهاش ساییده شده و نسبت به فرمون فابریک خودم هم ضخیم تره.

eq7trdze76b6.jpg

http://s6.uplod.ir/i/00898/71om8ahzr2dk.jpg

فقط نمی دونم چرا پیچ غربیلک انقدر سفت بود. ظاهرا بد بسته بودنش. عرقم دراومد تا بازش کردم.

اما موقع بستن شکر خدا مشکلی نداشت. خاک بر سرشون با این کار کردنشون. کلی براده ازش ریخت بیرون وقتی بازش کردم.

dklo85v58bg2.jpg

اینم یه عکس از ساب و آمپم. این ساب رو به شدت بهتون توصیه می کنم. با توجه به محدودیت فضای صندوق هاچبک، گزینه خیلی خوبیه. صداشم در حد قد و قوارش خوبه. من که راضی ام. پایونیر ۲۰۰۲ هستش. البته بدون باکسش هم هست، ولی من با باکس فابریک گرفتم که قطعا خیلی بهتره.

خوبیش اینه که بصورت دمر می ذارید تو صندوق و میشه روش هم وسیله گذاشت. از نظر آسیب دیدن هم جاش محفوظه.

اون روغن هیدرولیک هم که مشاهده می کنید، در صف تعویض قرار داره بنده خدا.

پرچم پرسپولیسمون هم که همیشه تو صندوق همراهمه.

d6ifw3he8clc.jpg

از اینجا بعد، حجم عکس هام هم کمتر شده. چون رزولوشن عکس های گوشیم رو از ۲۰ (۱۹ مفید) مگاپیکسل به ۸ تغییر دادم.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دیروز باله و جلوپنجره رو که داده بودم رنگ کنه، گرفتم و نصب کردم.

فلاپ های آینه و روی صندوق رودهم رنگ کردم، چون رنگشون به همراه جلو پنجره خراب شده بودن. البته فلاپ آینه خوب نشد و باید دو تا دیگه بگیرم رنگ کنم.

p99thzfwcm7x.jpg
upt37qlcj24p.jpg

jm8r95ptgzah.jpg

سنسور نور و بارون رو هم با دستگاه فعال کردم.

gl87m3ygq10k.jpg

غربیلک نازک و مسخره ماشین رو هم با غربیلک ماشین قبلیم عوض کردم. بعد از بالای صد هزار کیلومتر کارکرد، یه ذره جزیی بعضی جاهاش ساییده شده و نسبت به فرمون فابریک خودم هم ضخیم تره.

eq7trdze76b6.jpg

http://s6.uplod.ir/i/00898/71om8ahzr2dk.jpg

فقط نمی دونم چرا پیچ غربیلک انقدر سفت بود. ظاهرا بد بسته بودنش. عرقم دراومد تا بازش کردم.

اما موقع بستن شکر خدا مشکلی نداشت. خاک بر سرشون با این کار کردنشون. کلی براده ازش ریخت بیرون وقتی بازش کردم.

dklo85v58bg2.jpg

اینم یه عکس از ساب و آمپم. این ساب رو به شدت بهتون توصیه می کنم. با توجه به محدودیت فضای صندوق هاچبک، گزینه خیلی خوبیه. صداشم در حد قد و قوارش خوبه. من که راضی ام. پایونیر ۲۰۰۲ هستش. البته بدون باکسش هم هست، ولی من با باکس فابریک گرفتم که قطعا خیلی بهتره.

خوبیش اینه که بصورت دمر می ذارید تو صندوق و میشه روش هم وسیله گذاشت. از نظر آسیب دیدن هم جاش محفوظه.

اون روغن هیدرولیک هم که مشاهده می کنید، در صف تعویض قرار داره بنده خدا.

پرچم پرسپولیسمون هم که همیشه تو صندوق همراهمه.

d6ifw3he8clc.jpg

از اینجا بعد، حجم عکس هام هم کمتر شده. چون رزولوشن عکس های گوشیم رو از ۲۰ (۱۹ مفید) مگاپیکسل به ۸ تغییر دادم.

بسیار هم عالی ...

فقط یه چند تا نکته 

1) ضبط چرا هنوز روشنه بعد از خاموش شدن کل ادوات ؟؟

2) چراغ های عقب رو با نمونه صادراتی که همون 206RC هست تعویض کن

3) فلاپ صندوق رو خداییش عوض کن

4) اون پرچم لنگ هم بخوره تو سر اس دق لالیا

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، SorooshSarani گفته است :

بسیار هم عالی ...

فقط یه چند تا نکته 

1) ضبط چرا هنوز روشنه بعد از خاموش شدن کل ادوات ؟؟

2) چراغ های عقب رو با نمونه صادراتی که همون 206RC هست تعویض کن

3) فلاپ صندوق رو خداییش عوض کن

4) اون پرچم لنگ هم بخوره تو سر اس دق لالیا

۱- دلیل روشن موندن ضبط اینه که چون با اینترفیس پایونیر نصب کردم، با باز موندن پله دوم سوییچ، برقش همیشه وصل می مونه.

۲- راستش چراغ های RC رو فقط وقتی خاموشن خیلی دوست دارم. انصافا زمان خاموش بودن خیلی زیبا هستن. اما وقتی روشن میشن، از حالت چراغاش زیاد خوشم نمیاد. یعنی با این بیشتر حال می کنم. یه دلیل دیگه هم که باعث میشه عوض نکنم، نو بودن چراغای خودشه. حیفیم میاد.

۳- بابا فلاپه قشنگه که. ولی خب اگه اعتراضا زیاد بشه و دوستان دیگه هم بگن ضایع هستش، حتما عوضش می کنم.

۴- الان شما بالاخره آبی هستی یا قرمز؟ لنگ گفتنت چیه؟ تو سر اس دق لالیا چیه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

۳- بابا فلاپه قشنگه که. ولی خب اگه اعتراضا زیاد بشه و دوستان دیگه هم بگن ضایع هستش، حتما عوضش می کنم.

سلام 

من هم جسارتا با نظر دوستان درمورد فلاپ موافقم:-o

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 12 دقیقه قبل، Kiarash_banagar گفته است :

سلام 

من هم جسارتا با نظر دوستان درمورد فلاپ موافقم:-o

راستش من آدمی هستم که خیلی توی زندگیم به حرف مردم اهمیت نمیدم و بیشتر گوش به دلم می کنم.

اما در اینجا به احترام شما عزیزانی که هم پیگیر تاپیک بنده هستید و هم در مورد ۲۰۶ صاحب نظر، حتما عوضش می کنم. به روی چشمام.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 28 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

راستش من آدمی هستم که خیلی توی زندگیم به حرف مردم اهمیت نمیدم و بیشتر گوش به دلم می کنم.

اما در اینجا به احترام شما عزیزانی که هم پیگیر تاپیک بنده هستید و هم در مورد ۲۰۶ صاحب نظر، حتما عوضش می کنم. به روی چشمام.

شما بزرگوار هستيد كه براي حرف بنده حقير و دوستان انجمن اهميت قائل ميشيد.   

من خودم هم مثل شما فكر ميكنم و دوست هم ندارم درباره مسائلي كه كاملا سليقه اي هستن و به خود شخص مربوط است  نظر بدم اما چون قبل از اين تاپيك با شما تو انجمن اشناييت جزئي پيدا كرده بودم و متوجه شدم كه انسان بسيار خوش سليقه و اهل دل و ٢٠٦ باز حرفه اي هستيد[coool] و با خريد اين ماشين كه صفرش تقريبا نايابه و سري اخر فرانسوي هاست و رنگ عالي داره  گفتم كه جسارت كنم و نظرم رو به شما منتقل كنم  

انشالله كه يكي از فولترين  ٢٠٦ هاي ايران رو جمع كنيد و در كنار خانواده با سلامتي كامل ازش استفاده كنيد 

باز هم بابت جسارتم از شما عذرخواهي ميكنم :hello:

شاد باشيد 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Kiarash_banagar گفته است :

شما بزرگوار هستيد كه براي حرف بنده حقير و دوستان انجمن اهميت قائل ميشيد.   

من خودم هم مثل شما فكر ميكنم و دوست هم ندارم درباره مسائلي كه كاملا سليقه اي هستن و به خود شخص مربوط است  نظر بدم اما چون قبل از اين تاپيك با شما تو انجمن اشناييت جزئي پيدا كرده بودم و متوجه شدم كه انسان بسيار خوش سليقه و اهل دل و ٢٠٦ باز حرفه اي هستيد[coool] و با خريد اين ماشين كه صفرش تقريبا نايابه و سري اخر فرانسوي هاست و رنگ عالي داره  گفتم كه جسارت كنم و نظرم رو به شما منتقل كنم  

انشالله كه يكي از فولترين  ٢٠٦ هاي ايران رو جمع كنيد و در كنار خانواده با سلامتي كامل ازش استفاده كنيد 

باز هم بابت جسارتم از شما عذرخواهي ميكنم :hello:

شاد باشيد 

نفرمایید قربان. جسارت چیه؟ شما امر فرمودید.

قطعا نظر دوستان و اساتید این سایت برای من خیلی ارزشمنده. اگه معلومات و اطلاعات ناچیزی راجع به ۲۰۶ دارم، به لطف همین شما سرورانه.

در مورد فولترین ۲۰۶ اما زیاد امیدوار نباشید. بهر حال یه کارمند زن و بچه دار، چه از نظر زمانی و چه مالی امکان جمع کردن فولترین ۲۰۶ رو نداره. اما خب قطعا سعی می کنم ماشین رو جوری روبراه کنم که اگه خواستم چند سال سوارش بشم، دلم رو نزنه.

http://s6.uplod.ir/i/00898/mkuytavja0x3.jpg

imlpx3uv0td5.jpg

این هم عکساز مراحل اطاعت اوامر شما.

.

دیروز رودری رو باز کردم تا ببینم قفل در عقب سمت شاگرد چه مرگشه که کار نمی کنه.

ظاهرا گیریپاژ کرده بود. البته دست های توانمند کارگر ایران خودرو هم بی تاثیر نبود.

vknxz6n34veu.jpg

چسب رو جوری ریختن که شره کرده و چسبیده بود به مفتول قفل.

یه کم باهاش ور رفتم و روغنکاریش کردم، تقریبا درست شد. رو قفل هم نوشته بود Valeo. واسه همین حیفم اومد عوضش کنم.

الان هر از گاهی، بیشتر وقتی شب تا صبح می مونه باز گیر می کنه، اما با یه بار باز و بسته کردن درست میشه.

فکر کنم کم کم روون بشه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

چند وقت پیش، یک دست برچسب اورجینال روی کلاف در گرفته بودم برای ماشین قبلیم. اما انگار قسمت این یکی بودن.

امروز چسبوندمشون. اصلا از حالت جدیدا که برچسب مشکی رو ندارندخوشم نمیاد.

ایران دزدرو به این برچسب هم رحم نکرده متاسفانه.

زیرشون رو با پولیش تمیز کردم و کار رو انجام دادم. به نظرم با برچسب ها خیلی قشنگ تره، به ویژه اگه شیشه هم دودی باشه.

البته ممکنه یه دلیل نصب اینا توسط پژو، اذیت نشدن افراد در اثر الکتریسیته ساکن باشه.

t26tvxle6kjt.jpg

ehcjmhuqul7n.jpg

aks3vjrnsbbf.jpg

8u7zxometq84.jpg

دزدگیر، واکس و پولیش، روغن ترمز، روغن هیدرولیک، مایع خنک کننده و تعویض برچسب و پد سنسور نور و بارون، کارهای باقی مونده هستن که ایشالا در اولین فرصت انجام میشن.

ممکنه آنتن جلو رو هم کورش کنم. اصلا باهاش حال نمی کنم.

دوست دارم آنت RC نصب کنم، اما حیفیم میاد سقف رو سوراخ کنم. از طرفی هم آنتن دکوری بی مصرف رو دوست ندارم. خدا بخیر کنه تصمیم نهایی رو.

احتمالا اگه سوراخ جلو رو بتونم جوری کور کنم که دیده نشه، عقب رو سوراخ بزنم و آنتن RC نصب کنم. می خوام سوراخ آنتن رو از زیر با یه سکه ای چیزی کیپ کنم، بعد از بالا روش بتونه سنگی بزنم و روشم قلم گیری کنم. اگه خوب بشه، میرم تو کار آنتن RC. تا ببینیم خدا چه می خواد.

.

دوستان و اساتید؛

از قسمت اتصال پلوس به گیربکس (سمت راننده)، صدای جیر جیر به گوش می رسه. به نظرتون از چیه؟ با روغن یا گریس کاری حل میشه؟ ممکنه به مرور خودش نرم بشه؟

راستی، لوله های رادیاتور نیاز به تعویض دارن یا نه؟

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ماشین نو مبارک باشه .

بهتره چراغ های عقب هم با 207 جدید تعویض کنید نمای عقب به روز میشه .

پدال پنچ سیم هم الویتت باشه ماشینت گاز خورش عالی میشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری