endwaiter

بیدار شدن آخرین بازمانده از خواب زمستانی

386 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 57 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

بیشتر tu5 های قدیمی بین 86 تا 90 مقدار بسیار کمی روغن کم میکنند البته استثنا هم وجود داره و غیر طبیعی نیست. تو 8000 تا حدودا گیج تا نصف میاد پایین و البته این میزان به کیقیت روغن موتور هم بستگی داره. 

سلام ماشین اقا مصطفی مدل پایین نیست مدلش ۹۱ تو کارت و ۹۲ تو پلاکت خورده اخرین بازمانده فرانسویها بوده که خواب هم بوده و اقا مصطفی از خواب زمستانی درش اورد  :-D

ایشون کمتراز یک سال پیش خریدش که تقریبا صفر بوده و زیر ۴۰۰-۵۰۰ تا دونه کار کرده بوده شایدم کمتر و تا الان نمیدونم چقدر شده کیلومترش که خودشون دقیقتر میگن برامون 

از اون موقع تا حالا ام که هممون دیدید توی تایپیکشون چیزی برای این ماشین کم نزاشتن 

ماشین ایشون یکجورهایی تافته جدا بافته هم هست چون ۲۰۶ های ۹۱ مخصوصا اخر ۹۱ منظورم تیپ دو و sd و تیپ پنجه سیستم برقی مولتی پلکسه فرانسویه ولی گیرباکساشون be نیرو محرکه هست و یکسری قطعاتم تغییر دادن این گیربکس رو بتونن سوار کنن که محمترینش پلوسهای شرکت معروف gkn المان که با نوع ایرانیزه عوض شده به خاطر همین خود بنده ۲۰۶ مدل ۹۰ رو به ۹۱ ترجیح میدم

ولی ماشین ایشون با اینکه اخر ۹۱ هست و به روایتی ۹۲ ولی چون تیپ شش هست گیربکس و پلوس تغییر پیدا نکرده‌

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام اقا مصطفی

من تصور میکنم هربلایی سر شمع ها امده مربوط به اون باری که گیجتون خراب بود و روغن اضافه ریختیتد. در مورد توتال هم روغن واقعا خوبیه همون اماراتی های فلزی اگر تقلبی نباشه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

ممنون

حالا به نظر شما موتور ماشین من که نوئه، ممکنه رینگاش خوب نباشن و روغن کم کنه؟

اصلا علت کم کردن روغن تو موتور نو با ۱۵۷۰۰ کیلومتر کارکرد چی می تونه باشه؟

خواهش میکنم

رینگ ها مدل های مختلف دارن فرم وشکل اونا فرق میکنه با بالارفتن دور موتور نیروی اینرسیقطعات متحرک مثل رینگ پیستون زیادترمیشه بخاطر همین سازنده موتورمعمولا باید از وزن رینگ کمک کنه وضخامت رینگ را کم تر میکنن 

جنس رینگ کرومی-مولیبدن و....میشه 

مثلا رینگ کرومی برای موتورهای با گشتاور بالا ویا با ابار های سنگین روبرو میشن ساخته میشن این رینگ ها یه لایه کروم دارن که صیقلی میشه وباعث سایش کمتر سیلندر وکاهش اصطلاک میشه این صیقلی بودن باعث میشه گردو و...روغن به خودش نمیگیره 

مولیبدن برای کارکرد موتور درجاده های خاکی و..منانسب نیستن چون ذرات خاک و...به هر دلیلی وارد موتور بشه کارایی رینگ بهم میخوره این رینگ ها سیاه رنگ هستن 

-------------------------------------------

کم کردن روغن چند علت داره 

ممکنه موتور خوب جمع نشده باشه مثلا زاویه دهانه رینگ ها به سمت پرفشار سیلندر نصب شده باشه که موقع انفجار مدام داره ضربه را به دهانه رینگ میده و به مرور عمرش کم میشه و ون فیلر ذهانه رینگ بهم میخوره ودرنتیجه گاز های روغن از رینگ نشت میکنه روی شمع میشینه 

موتور مثل tu5 گشتاور بالایی داره رینگ این موتورها مثلا یه شرکت المانی برای موتورtu5 دو نوع شکل رینگ گفته 

یامثلا یاتاقان ها کاملا سفت نباشن وقتی کارتر باز میشه میتونیم با دست مقدار لقی یاتان ها را بررسی کنیم 

روغن کیفیت نداشته وقتی یه بار روغن بی کیفیت یا تقلبی و...داخل موتور میره دیگه اون ترکیبات روغن روی قطعات میشینه و به این راحتی خارج نمیشه وقتی روغن دیگه ای میریزیم اون روغن قبلی با این ترکیب میشه اینم بهم میزنه مثلا بخار میشه بعد از یه مدت روغن کم میکنه ----موتور سالمه اما روغن کم میکنه این بخاطر ترکیبات اون روغن بی کیفیت بوده ودریچه گاز کثیف میشه و...

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

جوش نزن... آخه کی با یه روغن 8000 کیلومتر راه میره؟ شماها که انقدر خرج اتینای ماشیناتون میکنید چطور دلتون میاد انقد راه میرید با یه روغن؟ یکم از خرجای دیگه بزنید و روغن ماشینو رو 4 یا نهایتا 5هزار تا عوض کنید... موتور به روغنش زندس.

من توتال فلزی از دیجی میگیرم.. رو 4 تا 5هزار عوض میکنم... یه قطره هم کم نکرده و نمیکنه گوش شیطون کر... فرانسوی اصیل تافته جدا بافته و این تفاسیر هم نیست، 95 ایرانیزه چینی بی کیفیت آشغاله بقول دوستان قدیمی سوار

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، sindev گفته است :

جوش نزن... آخه کی با یه روغن 8000 کیلومتر راه میره؟ شماها که انقدر خرج اتینای ماشیناتون میکنید چطور دلتون میاد انقد راه میرید با یه روغن؟ یکم از خرجای دیگه بزنید و روغن ماشینو رو 4 یا نهایتا 5هزار تا عوض کنید... موتور به روغنش زندس.

من توتال فلزی از دیجی میگیرم.. رو 4 تا 5هزار عوض میکنم... یه قطره هم کم نکرده و نمیکنه گوش شیطون کر... فرانسوی اصیل تافته جدا بافته و این تفاسیر هم نیست، 95 ایرانیزه چینی بی کیفیت آشغاله بقول دوستان قدیمی سوار

دوست عزیز شمام جوش نزن حالا🙂

داداش، من ۱۶۷۰۰ تا هم با روغن رفتم. ۸۰۰۰ تا که چیزی نیست. تازه یه ذره هم کم نکرد. روغن توتال ۹۰۰۰ اروپایی بود و ماشینم تیپ پنج ۸۴.

اگر شرایط ایده آل باشه، مثلا بنزین، آب و هوا، روغن، فیلتر و غیره همه اورجینال و در سطح خوب باشن، تا ۲۰۰۰۰ کیلومتر میشه روند. منتها چون این شرایط وجود نداره، تجربه این چند ساله من و بسیاری از دوستان این شده که روی ۶-۷ کیلومتر سرویس ها انجام بشن. حالا کسانی که مثل من روغن بهتر و فیلتر اورجینال استفاده می کنن، بین ۸ تا ۱۰ هزار کیلومتر سرویس ها رو انجام میدن. و این اصلا زیاد نیست. اتفاقا زودتر از این هم درست نیست و اسراف هم هست. اسراف هم از نظر مالی و شخصی، هم از نظر آسیب به محیط زیست.

در مورد کیفیت تولید و قطعات هم اصلا شک نکن که ۹۵ ضعیفتر از ۹۰ هست، همونطور که ۹۰ از ۸۵ ضعیفتره و ۸۵ از ۸۰. این واقعیت تلخ جامعه ماست و اصلا هم مهم نیست کی چه مدلی داره.

حالا دوستان به بنده لطف دارن و گاهی از ماشین خودشون که پیش من امانته تعریف می کنن. دلیل بر این نیست که این ماشین تو دنیا رو دست نداره.

ایشالا وضعیت مملکت به سمتی بره که همه بتونیم با کیفیت ترین ماشین ها رو سوار بشیم و چرخشون برای همه بچرخه.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

روغن با کیفت اصلی واقعا کمه خصوصا توتال که من دیدم اصلی اون روغن زرد مایل به قرمز داره 

هر کسی هم سایت زده معروف شده میگه برای ما روغن اصلیه 

ما که مطابقت میکنیم می بینیم اصلی خیلی کمه 

قدیم روغن رخش بود 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری