endwaiter

بیدار شدن آخرین بازمانده از خواب زمستانی

386 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 5 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام مجدد 

ببخشید چون شما چندین بار میشلن خریدی 

یه توضیح به زبان ساده میدی غیر از تاریخ ساخت که زحمت کشیدی تو تایپیک لاستیک شما و بقیه دوستان فرمودید چجوری میشه فهمید، به چه ویژگیهای دیگه باید توجه کرد؟

چون من یه سرچ کردم چندین ساخت کشورهای مختلف داره ژاپن  فرانسه اینگلیس المان ...

که قیمتهاشونم فرق داره مثلا فرانسه رو زده بود ۶۵۰ و ژاپن ۶۵۰ 

ولی انگلیس و المان ۵۲۰-۵۳۰ 

ایا گرون بودن اونها نسبت به این یکیها فقط به دلیل کشورشونه یا مثلا جدیدتر هست سال ساخت؟

ایا میشلن ساخت مثلا چین یا هند یا اندونزی هم داخل بازار هست؟

دیجیکالا میشلن ۱۴ -۱۸۵ گذاشته چهار حلقه ۱۰۵۰ که میشه جفتی ۵۲۵ که با توجه به اینکه دیجی کالا کلا تو اینجور لوازم گرونتر از بازار هم هست 

سال ساختم ۲۰۱۶ و ساخت انگلیسه 

که همین انرژی سیور پلاس هم هست 

https://www.digikala.com/Product/DKP-476249/لاستیک-خودرو-میشلین-مدل-Energy-Saver-Plus-سایز-185-65R14-چهار-حلقه

راستیتش من چند ماه پیش که قیمت لاستیک داشتم کمهو و هانکوک ۱۸۵ حدود ۳۴۰-۳۵۰ بود و میشلن پونصدو خورده ای الان که مجدد قیمت کردم هانکوک و کمهو چهارصدو خورده ای شده ولی میشلن زیاد تغییر نکرده  که ادمو بیشتر به خریدش ترغیب میکنه 

با اینکه من دیجی کالا رو تحریم کردم، ولی قیمتش رو چک کردم. فکر می کنم مال دیجی کالا Energy saver باشه، ولی اینا پلاس بودن که خریدم. بعد مال من تاریخش سه ماهه چهارم ۲۰۱۶ هست. شاید مال دیجی کالا اوایل ۲۰۱۶ باشه. خلاصه که گربه ( دیجی کالا) برای رضای خدا موش نمیگیره.

دلیل گرون نشدن میشلن هم احتمالا سیاست شرکت وارد کنندش باشه. ممکنه اونم همین روزا یا بعد از عید گرون بشه.

میشلن آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا هیچ فرقی با هم ندارن. درست مثل ECU بوش فرانسه که روی ماشین قبلیم بود با همون جنس آلمانیش. اما اگه شد میشلن تایلند دیگه شک نکن که همون کیفیت نخواهد بود.

اگه شما میشلن سایز فابریک می خوای، همون تاریخ رو چک کنی حله. چون چیزای دیگش مناسب ۲۰۶ هست. مثل تحمل وزن یا سرعت. مثلا 86H که روش زده یعنی تا ۲۱۰ تا سرعت رو جواب میده. مثلا V یعنی تا ۲۴۰ تا جواب میده و حروف دیگه که الان یادم نیستن.

خواستی بگیری بگو بگم از کجا بگیری همین قیمت منو بهت بده.

حتما سعی کن تاریخ آخرای ۲۰۱۶ رو بگیری. چون عمر این لاستیک زیاده، حیفه که قبل از اتمام آج، خشک بشه. مثل لاستیک قبلیام.

اینا رو بگیر و هر ده هزار تا جابجاشون کن، راحت تا ۵ سال و صد هزار کیلومتر خیالت از لاستیک راحته.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

که قیمتهاشونم فرق داره مثلا فرانسه رو زده بود ۶۵۰ و ژاپن ۶۵۰ 

ولی انگلیس و المان ۵۲۰-۵۳۰ 

ایا گرون بودن اونها نسبت به این یکیها فقط به دلیل کشورشونه یا مثلا جدیدتر هست سال ساخت؟

ایا میشلن ساخت مثلا چین یا هند یا اندونزی هم داخل بازار هست؟

دیجیکالا میشلن ۱۴ -۱۸۵ گذاشته چهار حلقه ۱۰۵۰ که میشه جفتی ۵۲۵ که با توجه به اینکه دیجی کالا کلا تو اینجور لوازم گرونتر از بازار هم هست 

سلام

ایدین عزیز 

تفاوت در نخ وسیم و.. هم هست یه مدل 2.1هست یه نوع 2p,و1هست 

کیفیت میشلن از لحاظ نرمی و ویبرشن ضربات جاده خوب عمل میکنه 

سال ساخت هم هست یه مدل قدیمیه یه مدل المانی جدیده و...

ساخت چین و...طبق او لیست ها وکد ها که قرار دادم میشه فهمید

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

3gdm_wp_20180402_13_37_26_rich_li.jpg

z5ur_wp_20180402_13_37_42_pro_li.jpg

اولین سیزده من و سیلورم به در شد.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

امروز برای سیلور خان سپر آرسی یا بهتر بگم سپر سی سی خریدم. رنگش آبیه. قراره بدم رنگش کنه. می خوام ماشینم پک لوک کنم. ایشالا در زمان نصب عکس هاشم قرار میدم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام

از رینگای گیربکس چه خبر، عملکرد خوبه، توی ترافیک تقه نداری

راستی دنده عقب از PبهR یا NبهR چطور

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 17 دقیقه قبل، mahdi777 گفته است :

سلام

از رینگای گیربکس چه خبر، عملکرد خوبه، توی ترافیک تقه نداری

راستی دنده عقب از PبهR یا NبهR چطور

شکر خدا عملکرد خوبه. دنده عقب هم در زمان گرم بودن یه تکون داره که واچیک گفت دست بهش نزنم. گفت یه فنر هست که با نازک تر تراشیدنش میشه این تکون رو گرفت، اما از جای دیگه مشکل ساز میشه. چیز خاصی هم نیست. تو این مدت توی ترافیک هم از ۲ به ۱ تقه نداشتم، ۱ به ۲ تو حالت اتومات حداقل ۷۰٪ بهتر شده، توی ۳ به ۴ هم هل نمیده.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سپر اس دی رنگ و نصب شد. در باک آرسی تهیه و بسته شد. فنر ها هم از سه آبی که مناسب تیپ ۶ نیست به زرد دو بنفش تغییر داده شدن. ماشین هم پک لوک شد. لامپ های ماشین هم کامل تعویض شدن. راهنمای روی گلگیر هم جنس مرغوب نصب شد.

اینم گزارش تصویری؛

2cs9_wp_20180410_09_38_25_rich_li_thumb.

m1l0_wp_20180410_12_13_03_rich_li_thumb.

razi_wp_20180410_13_33_30_rich_li_thumb.

7pcm_wp_20180410_16_05_25_rich_li_thumb.

8y8o_wp_20180410_16_05_38_rich_li_thumb.

5qsd_wp_20180411_00_15_43_rich_li_thumb.

f3j3_wp_20180411_11_50_17_rich_li_thumb.

7174_wp_20180411_13_48_14_rich_li_thumb.

البته یه شستشو و نظافت اساسی هم نیاز داره.

از اونجایی که ماشین زیادی خوشگل شد، سر گلگیر جلو سمت راننده رو زدم.

یه پرایده که رانندش هم خانم بود تو ترافیک راه افتاد و یهو زد رو ترمز. داشتیم می رفتیم سمت چپ. منم تا پامو گذاشتم رو گاز و دیدم اون ترمز کرد، قبل از اینکه بکوبم رو ترمز، خوردم بهش. چون اتومات با ول کردن ترمز سریع راه میفته و فاصله هم خیلی کم بود اینجوری شد.

ایشالا امروز می برم صافش می کنم. شکر خدا رنگش چیزی نشد. فقط گلگیر رفت تو که ایشالا بی رنگ صاف صاف بشه.

تو این چند روزه، دو روزی رفتم تا همدان و برگشتم. موقع رفتن موفف نشدم بنزین سوپر بزنم. موتور عر عر می کرد. ولی برگشتنی که سوپر زدم هم نرم تر کار می کرد و هم صداش کمتر شده بود.

اینم جهت اطلاع گفتم.

اگر اشتباه نکنم، با بنزین سوپر یه جایگاه خاص، ماشین دو استارت روشن میشد. ولی با زدن بنزین از یه جایگاه دیگه این مشکل حل شد. واقعا نمی دونم چه خبره که بنزین دو تا جایگاه در چند کیلومتری هم دیگه اینقدر تفاوت دارن.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 25 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

شکر خدا عملکرد خوبه. دنده عقب هم در زمان گرم بودن یه تکون داره که واچیک گفت دست بهش نزنم. گفت یه فنر هست که با نازک تر تراشیدنش میشه این تکون رو گرفت، اما از جای دیگه مشکل ساز میشه. چیز خاصی هم نیست. تو این مدت توی ترافیک هم از ۲ به ۱ تقه نداشتم، ۱ به ۲ تو حالت اتومات حداقل ۷۰٪ بهتر شده، توی ۳ به ۴ هم هل نمیده.

یعنی ۱ به ۲ هنوز هم گاهی تقه داره؟ توی ترافیک زمان گاز اروم؟ 

خدا بد نده، ان شاالله خیره بدون رنگ در میاد 

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، mahdi777 گفته است :

نمیشه بهش گفت تقه. بیشتر اوقات خیلی نرم از یک میده دو. چهل درصد اوقات اصلا حس نمی کنم، چهل درصد اوقات فقط حسش می کنم، بیست درصد هم که معمولا با سرعت و گاز کم و تو سراشیبیه، همراه با یه تکونه. تقه نمی زنه.

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

یه سوتی دادم که تصحیح می کنم. اون داستان نازک تر کردن فنر و اینا برای دیر درگیر شدن دنده عقب بود، نه تقه و تکون. عذرخواهی می کنم. اشتباه شد.

الانم یه پدال پنج سیم خریدم که ظاهرا مال ۳۰۷. لیمیتر داره. فقط نمی دونم نصبش بکنم یا نه. به مشکل نمی خوره؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری